Vlaams Belang-politicus ontslagen na belediging aan Lamkel Zé

door
Vlaams Belang-politicus ontslagen na belediging aan Lamkel Zé

Antwerp leed vorig weekend in Kortrijk zijn eerste nederlaag van het seizoen in de competitie en die zinderde de voorbije dagen nog serieus na. Dat had vooral te maken met de rol van Didier Lamkel Zé in die wedstrijd. De Kameroener kon het niet laten zijn ex-club te provoceren en een groep Antwerp-fans reageerde daar helemaal verkeerd op.


Tijdens de wedstrijd kreeg Lamkel Zé al het ene na het andere verwijt naar het hoofd geslingerd. Onder meer 'hoerenjong' was in het bezoekersvak te horen. De scheidsrechter nam die gezangen ook op in zijn wedstrijdverslag en daardoor zal Antwerp wellicht nog een stevige boete aan de wedstrijd overhouden. Na de match liep het ook op sociale media fout.

Lamkel Zé kreeg er bakken racistische verwijten over zich heen, maar ook die blijven niet zonder gevolgen. Zo weet Het Nieuwsblad dat een politicus van Vlaams Belang er zelfs zijn job door kwijt is. Werner de Gres had in een boze post op Facebook Lamkel Zé een 'mensaap' genoemd en draagt daar nu de bijzonder zware gevolgen van.

ONTSLAG
De Gres zetelt namens Vlaams Belang in de districtsraad van Wilrijk en werd snel door zijn partij op non-actief gezet. Nu heeft ook zijn werkgever Atlas Copco besloten om hem op straat te zetten. Het bedrijf laat weten dat er bij hen geen plaats is voor racisme en dat De Gres eerder al een waarschuwing gekregen had voor racistische uitlatingen. De betrokkene reageert zelf door te stellen dat het bericht in een opwelling geplaatst werd en dat hij geen racist is, maar de schade is intussen al berokkend.

LEES OOK: KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

Terecht dat hij ontslagen werd?

Meest recent

Leko voert viert wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

43
43
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

34
34
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

42
42
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

97
97
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

200
200
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

196
196
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

38
38
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

90
90
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

173
173
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

103
103
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

163
163
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

170
170
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

391
391
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

346
346
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

183
183
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

235
235
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

160
160
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

134
134
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

226
226
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

80
80
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

388
388
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

124
124
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

422
422
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

182
182
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

287
287

Meer sportnieuws