Vlaams Belang-politicus ontslagen na belediging aan Lamkel Zé

301 stemmen
Vlaams Belang-politicus ontslagen na belediging aan Lamkel Zé

Antwerp leed vorig weekend in Kortrijk zijn eerste nederlaag van het seizoen in de competitie en die zinderde de voorbije dagen nog serieus na. Dat had vooral te maken met de rol van Didier Lamkel Zé in die wedstrijd. De Kameroener kon het niet laten zijn ex-club te provoceren en een groep Antwerp-fans reageerde daar helemaal verkeerd op.


Tijdens de wedstrijd kreeg Lamkel Zé al het ene na het andere verwijt naar het hoofd geslingerd. Onder meer 'hoerenjong' was in het bezoekersvak te horen. De scheidsrechter nam die gezangen ook op in zijn wedstrijdverslag en daardoor zal Antwerp wellicht nog een stevige boete aan de wedstrijd overhouden. Na de match liep het ook op sociale media fout.

Lamkel Zé kreeg er bakken racistische verwijten over zich heen, maar ook die blijven niet zonder gevolgen. Zo weet Het Nieuwsblad dat een politicus van Vlaams Belang er zelfs zijn job door kwijt is. Werner de Gres had in een boze post op Facebook Lamkel Zé een 'mensaap' genoemd en draagt daar nu de bijzonder zware gevolgen van.

ONTSLAG
De Gres zetelt namens Vlaams Belang in de districtsraad van Wilrijk en werd snel door zijn partij op non-actief gezet. Nu heeft ook zijn werkgever Atlas Copco besloten om hem op straat te zetten. Het bedrijf laat weten dat er bij hen geen plaats is voor racisme en dat De Gres eerder al een waarschuwing gekregen had voor racistische uitlatingen. De betrokkene reageert zelf door te stellen dat het bericht in een opwelling geplaatst werd en dat hij geen racist is, maar de schade is intussen al berokkend.

LEES OOK: KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

Terecht dat hij ontslagen werd?

Meest recent

Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

7
7
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

28
28
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

74
74
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

112
112
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

266
266
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

67
67
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

667
667
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

249
249
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

84
84
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

407
407
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

256
256
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

225
225
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

303
303
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

410
410
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

114
114
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

560
560
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

240
240
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

1008
1008
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

235
235
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

470
470
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

56
56
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

723
723
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

268
268
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

164
164
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1539
1539

Meer sportnieuws