Vlaams Belang-politicus ontslagen na belediging aan Lamkel Zé

301 stemmen
Vlaams Belang-politicus ontslagen na belediging aan Lamkel Zé

Antwerp leed vorig weekend in Kortrijk zijn eerste nederlaag van het seizoen in de competitie en die zinderde de voorbije dagen nog serieus na. Dat had vooral te maken met de rol van Didier Lamkel Zé in die wedstrijd. De Kameroener kon het niet laten zijn ex-club te provoceren en een groep Antwerp-fans reageerde daar helemaal verkeerd op.


Tijdens de wedstrijd kreeg Lamkel Zé al het ene na het andere verwijt naar het hoofd geslingerd. Onder meer 'hoerenjong' was in het bezoekersvak te horen. De scheidsrechter nam die gezangen ook op in zijn wedstrijdverslag en daardoor zal Antwerp wellicht nog een stevige boete aan de wedstrijd overhouden. Na de match liep het ook op sociale media fout.

Lamkel Zé kreeg er bakken racistische verwijten over zich heen, maar ook die blijven niet zonder gevolgen. Zo weet Het Nieuwsblad dat een politicus van Vlaams Belang er zelfs zijn job door kwijt is. Werner de Gres had in een boze post op Facebook Lamkel Zé een 'mensaap' genoemd en draagt daar nu de bijzonder zware gevolgen van.

ONTSLAG
De Gres zetelt namens Vlaams Belang in de districtsraad van Wilrijk en werd snel door zijn partij op non-actief gezet. Nu heeft ook zijn werkgever Atlas Copco besloten om hem op straat te zetten. Het bedrijf laat weten dat er bij hen geen plaats is voor racisme en dat De Gres eerder al een waarschuwing gekregen had voor racistische uitlatingen. De betrokkene reageert zelf door te stellen dat het bericht in een opwelling geplaatst werd en dat hij geen racist is, maar de schade is intussen al berokkend.

🚀

Terecht dat hij ontslagen werd?

Meest recent

KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

8
8
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

74
74
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

200
200
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

117
117
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

73
73
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

151
151
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

103
103
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

405
405
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

60
60
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

95
95
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

140
140
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

476
476
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

73
73
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

462
462
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

271
271
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

108
108
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

204
204
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

612
612
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

169
169
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

85
85
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

241
241
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

202
202
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

515
515
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

247
247
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

112
112

Meer sportnieuws