Vlaams Belang-politicus ontslagen na belediging aan Lamkel Zé

door
Vlaams Belang-politicus ontslagen na belediging aan Lamkel Zé

Antwerp leed vorig weekend in Kortrijk zijn eerste nederlaag van het seizoen in de competitie en die zinderde de voorbije dagen nog serieus na. Dat had vooral te maken met de rol van Didier Lamkel Zé in die wedstrijd. De Kameroener kon het niet laten zijn ex-club te provoceren en een groep Antwerp-fans reageerde daar helemaal verkeerd op.


Tijdens de wedstrijd kreeg Lamkel Zé al het ene na het andere verwijt naar het hoofd geslingerd. Onder meer 'hoerenjong' was in het bezoekersvak te horen. De scheidsrechter nam die gezangen ook op in zijn wedstrijdverslag en daardoor zal Antwerp wellicht nog een stevige boete aan de wedstrijd overhouden. Na de match liep het ook op sociale media fout.

Lamkel Zé kreeg er bakken racistische verwijten over zich heen, maar ook die blijven niet zonder gevolgen. Zo weet Het Nieuwsblad dat een politicus van Vlaams Belang er zelfs zijn job door kwijt is. Werner de Gres had in een boze post op Facebook Lamkel Zé een 'mensaap' genoemd en draagt daar nu de bijzonder zware gevolgen van.

ONTSLAG
De Gres zetelt namens Vlaams Belang in de districtsraad van Wilrijk en werd snel door zijn partij op non-actief gezet. Nu heeft ook zijn werkgever Atlas Copco besloten om hem op straat te zetten. Het bedrijf laat weten dat er bij hen geen plaats is voor racisme en dat De Gres eerder al een waarschuwing gekregen had voor racistische uitlatingen. De betrokkene reageert zelf door te stellen dat het bericht in een opwelling geplaatst werd en dat hij geen racist is, maar de schade is intussen al berokkend.

LEES OOK: Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Terecht dat hij ontslagen werd?

Meest recent

Bom op barsten bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de ...

69
69
'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

De zoektocht naar een T1 om Besnik Hasi op te volgen is momenteel prioritair, maar na het ontslag ...

468
468
Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

360
360
‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

107
107
De Cat neusje van de zalm in Europa: Anderlecht ziet goud

RSC Anderlecht zit dan wel in de hoek waar de klappen vallen, dit seizoen is er één ...

148
148
‘Nagelbijten voor Kompany: drie prangende dossiers’

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. Der Rekordmeister staat ...

44
44
‘Invasie op Beerschot: opvallende transferplannen bekend’

Beerschot wil zo snel mogelijk weer naar de Jupiler Pro League promoveren, maar na afgelopen ...

251
251
‘Enorm drama treft Salah: volgende speeldag in gevaar’

Mohamed Salah zit dit seizoen in een ferme dip bij Liverpool. De Egyptenaar krijgt nu ook naast het ...

49
49
Pikant: KAA Gent plukt toptalent bij Anderlecht weg

De Belgische clubs durven wel eens toptalenten in eigen land wegplukken. Ook KAA Gent heeft nu op ...

266
266
Anderlecht pakt opnieuw uit: supertalent (15) tekent

RSC Anderlecht staat bekend om de sterke jeugdopleiding. Paars-Wit legt dan ook nog steeds de focus ...

152
152
Mag Anderlecht dubbel klagen? Joos opent nieuw debat

Tijdens de podcast 90 Minutes werd afgelopen speeldag uitvoerig besproken. Ook de topper tussen KRC ...

356
356
‘Mourinho deelt Roberto Martinez enorme uppercut uit’

Roberto Martinez was jarenlang de bondscoach van de Rode Duivels tijdens de befaamde ‘Gouden ...

69
69
KRC Genk slaat weer toe: “Grootste keeperstalent in België”

KRC Genk staat bekend om hun befaamde keepersopleiding. Met ronkende namen zoals Thibaut Courtois, ...

448
448
TRANSFERUURTJE: ‘Verrassing Anderlecht, jackpot Genk en Antwerp’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

389
389
‘De Cuyper woest bij Brighton: fans vellen hard oordeel’

Maxim De Cuyper ging van Club Brugge naar Brighton. Bij de Engelse club is het vaak vechten om ...

448
448
‘Pocognoli wordt dure grap: bizarre kosten Monaco onthuld'

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor een uitdaging bij AS Monaco, maar in ...

162
162
‘Mogi Bayat draait Anderlecht weer een ferme loer’

RSC Anderlecht zit in zak en as. De club zit in een desastreuze vorm en ook achter de schermen loopt ...

429
429
‘Rampscenario Lukaku lonkt: wat denkt Rudi Garcia?’

Romelu Lukaku staat bijna een halfjaar aan de kant bij Napoli. De aanvaller maakte inmiddels zijn ...

167
167
‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Het rommelt ferm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit nam de afgelopen weken afscheid van Besnik Hasi, ...

415
415
Schokkend: 'VRT bezorgt Ruben Van Gucht enorme mokerslag'

Ruben Van Gucht is intussen uitgegroeid tot een BV die de showbizzwereld doet daveren. De man met ...

399
399
Hoop voor Lavia: Chelsea-coach dropt groot nieuws

Het seizoen van Roméo Lavia wordt andermaal getekend door aanhoudend blessureleed. Maar de ...

77
77
Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

587
587
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

131
131
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

1114
1114
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

618
618

Meer sportnieuws