Vlaams Belang-politicus ontslagen na belediging aan Lamkel Zé

301 stemmen
Vlaams Belang-politicus ontslagen na belediging aan Lamkel Zé

Antwerp leed vorig weekend in Kortrijk zijn eerste nederlaag van het seizoen in de competitie en die zinderde de voorbije dagen nog serieus na. Dat had vooral te maken met de rol van Didier Lamkel Zé in die wedstrijd. De Kameroener kon het niet laten zijn ex-club te provoceren en een groep Antwerp-fans reageerde daar helemaal verkeerd op.


Tijdens de wedstrijd kreeg Lamkel Zé al het ene na het andere verwijt naar het hoofd geslingerd. Onder meer 'hoerenjong' was in het bezoekersvak te horen. De scheidsrechter nam die gezangen ook op in zijn wedstrijdverslag en daardoor zal Antwerp wellicht nog een stevige boete aan de wedstrijd overhouden. Na de match liep het ook op sociale media fout.

Lamkel Zé kreeg er bakken racistische verwijten over zich heen, maar ook die blijven niet zonder gevolgen. Zo weet Het Nieuwsblad dat een politicus van Vlaams Belang er zelfs zijn job door kwijt is. Werner de Gres had in een boze post op Facebook Lamkel Zé een 'mensaap' genoemd en draagt daar nu de bijzonder zware gevolgen van.

ONTSLAG
De Gres zetelt namens Vlaams Belang in de districtsraad van Wilrijk en werd snel door zijn partij op non-actief gezet. Nu heeft ook zijn werkgever Atlas Copco besloten om hem op straat te zetten. Het bedrijf laat weten dat er bij hen geen plaats is voor racisme en dat De Gres eerder al een waarschuwing gekregen had voor racistische uitlatingen. De betrokkene reageert zelf door te stellen dat het bericht in een opwelling geplaatst werd en dat hij geen racist is, maar de schade is intussen al berokkend.

LEES OOK: 'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

Terecht dat hij ontslagen werd?

Meest recent

'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

12
12
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

74
74
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

41
41
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

106
106
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

101
101
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

18
18
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

148
148
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

76
76
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

139
139
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

101
101
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

247
247
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

30
30
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

153
153
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

102
102
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

217
217
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1172
1172
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

104
104
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

289
289
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

383
383
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

30
30
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

60
60
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

343
343
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

166
166
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

440
440
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

328
328

Meer sportnieuws