Club Brugge-fenomeen is nationaal dilemma

504
Club Brugge-fenomeen is nationaal dilemma

Ferran Jutglà droomde van een loting met Real Madrid, FC Barcelona of Atlético Madrid. De 23-jarige spits kreeg de ploeg van Diego Simeone voorgeschoteld en dinsdagavond gaf hij prompt zijn visitekaartje af tegen zijn landgenoten. Jutglà scoorde alweer een doelpunt, zijn tweede in de Champions League al, waarmee hij momenteel de meest scorende Spaanse speler is in Europa. Bondscoach Luis Enrique moet nu toch wel echt serieus gaan nadenken over een eerste selectie voor Jutglá bij La Roja.


MVP VAN DE CL

Maandag zakten er twee Spaanse journalisten af naar de persconferentie voorafgaand op de wedstrijd tussen Club Brugge en Atlético Madrid. De verslaggevers van El País en van EFE, het Spaanse persbureau, kwamen voornamelijk om te praten over Ferran Jutglà, de Spaanse sensatie die furore maakt in de Belgische competitie en in de Champions League. Hoe kan het zijn dat een spits die in Spanje niet doorbrak bij FC Barcelona en Espanyol, momenteel een stormachtige ontwikkeling meemaakt in het Kampioenenbal?



“Hij is een 'natural goalscorer' én een voorbeeld voor veel mensen bij Club”, verklaarde Carl Hoefkens. “Het bewijs dat, wanneer je iets écht wil, dit zich altijd uitbetaalt.” Ferran Jutglà werd tegen FC Porto door UEFA al uitgeroepen tot ‘Man van de Match’ en die eer viel hem nu ook te beurt tegen Atlético Madrid. De handige spits liet dus andermaal zijn visitekaartje af en deze nieuwe knalprestatie tegen landgenoten ging uiteraard niet onopgemerkt en onbesproken voorbij in zijn thuisland. Jutglà wordt stilaan hot in Spanje.

FC BARCELONA

“Het feit dat Barcelona nu met Lewandowski een van de beste spitsen ter wereld heeft, verdoezelt niet de blunder om Ferran Jutglà te laten gaan”, schrijft Marca woensdag bijvoorbeeld. “Of nog erger, hem verkopen voor vijf miljoen. In zijn optredens als Azulgrana gaf hij al alles, maar in elk optreden voor Brugge laat hij zien dat hij een spits van het hoogste kaliber is. De manier waarop hij het eerste doelpunt van zijn ploeg opzette, zijn instinct om het tweede te scoren of de buitenaardse hand die hij van Oblak eiste met een klassieke spitsbeweging zijn simpele voorbeelden waarmee hij de Atlético-defensie verscheurde.”

Ferran Jutglà kreeg vorig seizoen 462 speelminuten van Xavi Hernandez, mede dankzij blessures van andere spelers weliswaar, en daarin ontgoochelde de 23-jarige zelden. Intern werd zijn positieve ontwikkeling zelfs beschouwd een lichtpuntje, al moest Jutglà in de toekomst niet al te veel hoop koesteren om nóg meer speelkansen te kunnen krijgen bij FC Barcelona: met Pierre Emerick-Aubameyang, Ansu Fati, Ferran Torres en Memphis Depay - en later ook nog Robert Lewandoski en Raphinha - waren de plaatsjes in de aanval van de Blaugrana wel erg duur geworden.



Desondanks was Barça toch nog bereid om het contract van Ferran Jutglà te verlengen. De Catalanen hadden zelfs al een plannetje uitgedokterd waarin hij eerst op huurbasis gestald zou worden bij een andere club in La Liga, in de Segunda División, of in de Spaanse derde klasse. Xavi en het sportief management wilden Jutglà laten groeien middels een uitleenbeurt, want men zag wel potentieel in het unieke profiel van de spits. Jutglà beschikt over een groot scorend vermogen, hij kan in de bal komen, hij zoekt de diepgang op, hij kan prima kaatsen, hij is snel en hij bezit een enorme arbeidsethos.

JUTGLÀ BIJ LA ROJA!

Het feit dat de FC Barcelona zijn contract wilde verlengen, vertelt veel over de intrinsieke kwaliteiten én progressiemarge van Ferran Jutglà, en die zaken bewijst dit seizoen bij Club Brugge, dat onder meer Villarreal, Engelse en Duitse clubs aftroefde om de Spaanse spits aan te trekken. De voormalige Pichichi van de de Primera Division RFEF, de Spaanse derde klasse, maakt een grote indruk in de Jupiler Pro League en de Champions League. Trond Sollied vergeleek hem als een type-Sergio Aguero: een kleine, beweeglijke pocketspits die zich uitstekend positioneert in de zone van de waarheid.

Door zijn indrukwekkende prestaties in België en in Europa nam Luis Enrique hem in het vorige interlandluik zelfs op in zijn voorselectie voor de Nations League-duels. De Spaanse bondscoach stuurde eerder dit seizoen al een mannetje naar het Jan Breydelstadion in het kader van de Jupiler Pro League alsook naar het Estadio do Dragao in de Champions League. En tegen Atlético Madrid zal Luis Enrique ongetwijfeld ook zelf de wedstrijd gezien hebben, waarin Ferràn Jutgla één van de grote uitblinkers was. De kans op een eerste oproep voor La Roja is dus nooit groter geweest voor hem.



“Het is ook onbegrijpelijk dat hij niet in LaLiga speelt... en dat hij niet op het lijstje van Luis Enrique staat voor het WK”, schreef Marca zelfs na afloop van de wedstrijd tussen Club Brugge en Atlético Madrid. Momenteel is Ferran Jutglà de meest scorende Spaanse speler in Europa en dan is het uiteraard niet ondenkbaar dat Luis Enrique een eerste selectie zou overwegen voor hem. Jutglà scoort zelfs meer doelpunten dan Álvaro Morata (Atlético Madrid) en Borja Iglesias (Real Betis), de vaste centrumspitsen in de selectie van Luis Enrique.

SPAANSE TOPSCHUTTER

De meest scorende Spaanse spitsen van het moment: Ferran Jutglà (8, Club Brugge), Pep Biel (7, Olympiakos), Fran Navarro (7, Gil Vicente), Rosendo Alarcón (6, Recreativo Huelva), Borja Iglesias (6, Real Betis), Álex Baena (6, Villarreal), Iago Aspas (5, Celta de Vigo), Brais Méndez (5, Real Sociedad), Álvaro Morata (5, Atlético Madrid).

LEES OOK: Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

Moet Jutglà mee met Spanje naar het WK?

Meest recent

Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

34
34
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

33
33
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

192
192
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

86
86
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

88
88
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

138
138
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

77
77
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

334
334
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

124
124
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

49
49
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

608
608
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

242
242
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

390
390
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

395
395
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

587
587
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

181
181
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

99
99
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

253
253
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

498
498
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

874
874
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

803
803
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

988
988
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

811
811
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

501
501
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

90
90

Meer sportnieuws