Club Brugge-fenomeen is nationaal dilemma

504
Club Brugge-fenomeen is nationaal dilemma

Ferran Jutglà droomde van een loting met Real Madrid, FC Barcelona of Atlético Madrid. De 23-jarige spits kreeg de ploeg van Diego Simeone voorgeschoteld en dinsdagavond gaf hij prompt zijn visitekaartje af tegen zijn landgenoten. Jutglà scoorde alweer een doelpunt, zijn tweede in de Champions League al, waarmee hij momenteel de meest scorende Spaanse speler is in Europa. Bondscoach Luis Enrique moet nu toch wel echt serieus gaan nadenken over een eerste selectie voor Jutglá bij La Roja.


MVP VAN DE CL

Maandag zakten er twee Spaanse journalisten af naar de persconferentie voorafgaand op de wedstrijd tussen Club Brugge en Atlético Madrid. De verslaggevers van El País en van EFE, het Spaanse persbureau, kwamen voornamelijk om te praten over Ferran Jutglà, de Spaanse sensatie die furore maakt in de Belgische competitie en in de Champions League. Hoe kan het zijn dat een spits die in Spanje niet doorbrak bij FC Barcelona en Espanyol, momenteel een stormachtige ontwikkeling meemaakt in het Kampioenenbal?



“Hij is een 'natural goalscorer' én een voorbeeld voor veel mensen bij Club”, verklaarde Carl Hoefkens. “Het bewijs dat, wanneer je iets écht wil, dit zich altijd uitbetaalt.” Ferran Jutglà werd tegen FC Porto door UEFA al uitgeroepen tot ‘Man van de Match’ en die eer viel hem nu ook te beurt tegen Atlético Madrid. De handige spits liet dus andermaal zijn visitekaartje af en deze nieuwe knalprestatie tegen landgenoten ging uiteraard niet onopgemerkt en onbesproken voorbij in zijn thuisland. Jutglà wordt stilaan hot in Spanje.

FC BARCELONA

“Het feit dat Barcelona nu met Lewandowski een van de beste spitsen ter wereld heeft, verdoezelt niet de blunder om Ferran Jutglà te laten gaan”, schrijft Marca woensdag bijvoorbeeld. “Of nog erger, hem verkopen voor vijf miljoen. In zijn optredens als Azulgrana gaf hij al alles, maar in elk optreden voor Brugge laat hij zien dat hij een spits van het hoogste kaliber is. De manier waarop hij het eerste doelpunt van zijn ploeg opzette, zijn instinct om het tweede te scoren of de buitenaardse hand die hij van Oblak eiste met een klassieke spitsbeweging zijn simpele voorbeelden waarmee hij de Atlético-defensie verscheurde.”

Ferran Jutglà kreeg vorig seizoen 462 speelminuten van Xavi Hernandez, mede dankzij blessures van andere spelers weliswaar, en daarin ontgoochelde de 23-jarige zelden. Intern werd zijn positieve ontwikkeling zelfs beschouwd een lichtpuntje, al moest Jutglà in de toekomst niet al te veel hoop koesteren om nóg meer speelkansen te kunnen krijgen bij FC Barcelona: met Pierre Emerick-Aubameyang, Ansu Fati, Ferran Torres en Memphis Depay - en later ook nog Robert Lewandoski en Raphinha - waren de plaatsjes in de aanval van de Blaugrana wel erg duur geworden.



Desondanks was Barça toch nog bereid om het contract van Ferran Jutglà te verlengen. De Catalanen hadden zelfs al een plannetje uitgedokterd waarin hij eerst op huurbasis gestald zou worden bij een andere club in La Liga, in de Segunda División, of in de Spaanse derde klasse. Xavi en het sportief management wilden Jutglà laten groeien middels een uitleenbeurt, want men zag wel potentieel in het unieke profiel van de spits. Jutglà beschikt over een groot scorend vermogen, hij kan in de bal komen, hij zoekt de diepgang op, hij kan prima kaatsen, hij is snel en hij bezit een enorme arbeidsethos.

JUTGLÀ BIJ LA ROJA!

Het feit dat de FC Barcelona zijn contract wilde verlengen, vertelt veel over de intrinsieke kwaliteiten én progressiemarge van Ferran Jutglà, en die zaken bewijst dit seizoen bij Club Brugge, dat onder meer Villarreal, Engelse en Duitse clubs aftroefde om de Spaanse spits aan te trekken. De voormalige Pichichi van de de Primera Division RFEF, de Spaanse derde klasse, maakt een grote indruk in de Jupiler Pro League en de Champions League. Trond Sollied vergeleek hem als een type-Sergio Aguero: een kleine, beweeglijke pocketspits die zich uitstekend positioneert in de zone van de waarheid.

Door zijn indrukwekkende prestaties in België en in Europa nam Luis Enrique hem in het vorige interlandluik zelfs op in zijn voorselectie voor de Nations League-duels. De Spaanse bondscoach stuurde eerder dit seizoen al een mannetje naar het Jan Breydelstadion in het kader van de Jupiler Pro League alsook naar het Estadio do Dragao in de Champions League. En tegen Atlético Madrid zal Luis Enrique ongetwijfeld ook zelf de wedstrijd gezien hebben, waarin Ferràn Jutgla één van de grote uitblinkers was. De kans op een eerste oproep voor La Roja is dus nooit groter geweest voor hem.



“Het is ook onbegrijpelijk dat hij niet in LaLiga speelt... en dat hij niet op het lijstje van Luis Enrique staat voor het WK”, schreef Marca zelfs na afloop van de wedstrijd tussen Club Brugge en Atlético Madrid. Momenteel is Ferran Jutglà de meest scorende Spaanse speler in Europa en dan is het uiteraard niet ondenkbaar dat Luis Enrique een eerste selectie zou overwegen voor hem. Jutglà scoort zelfs meer doelpunten dan Álvaro Morata (Atlético Madrid) en Borja Iglesias (Real Betis), de vaste centrumspitsen in de selectie van Luis Enrique.

SPAANSE TOPSCHUTTER

De meest scorende Spaanse spitsen van het moment: Ferran Jutglà (8, Club Brugge), Pep Biel (7, Olympiakos), Fran Navarro (7, Gil Vicente), Rosendo Alarcón (6, Recreativo Huelva), Borja Iglesias (6, Real Betis), Álex Baena (6, Villarreal), Iago Aspas (5, Celta de Vigo), Brais Méndez (5, Real Sociedad), Álvaro Morata (5, Atlético Madrid).

LEES OOK: Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

Moet Jutglà mee met Spanje naar het WK?

Meest recent

Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

10
10
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

31
31
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

36
36
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

92
92
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

38
38
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

104
104
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

16
16
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

68
68
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

628
628
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

42
42
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

122
122
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

520
520
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

43
43
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

22
22
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

132
132
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

118
118
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

266
266
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

98
98
Ref van Driessche verrast voetbalwereld met spraakmakend geheim

De ene dag staat hij op het veld om de grootste voetbalsterren in het gareel te houden, ooit stond ...

141
141
KV Kortrijk roept straffe taal na stuntje tegen Standard

KV Kortrijk speelde gelijk tegen Standard Luik. De Kerels lijken dit seizoen tegen degradatie te ...

126
126
Thorup zet KRC Genk-spelers ferm op hun plek

KRC Genk ging met het kleinste verschil onderuit tegen KV Mechelen, een ferme mokerslag voor de ...

200
200
David Hubert sneert streng ondanks winst Union

Union SG wist te winnen van SK Beveren en is nog steeds ongeslagen in de Jupiler Pro League. Toch is ...

35
35
Vanhoutte vergeleken met Belgisch icoon: "Begrijp het wel"

Charles Vanhoutte heeft zich bijzonder snel opgewerkt tot een vaste waarde bij Feyenoord. De ...

56
56
Lavia staat weer op bij Chelsea: eindelijk weer basis?

Roméo Lavia kende een sterke interlandperiode bij de Rode Duivels, maar vervolgens werd hij ...

45
45
Defour lyrisch over Rode Duivel: "Dat maakt hem heel speciaal"

Bij Chelsea startte Roméo Lavia in de basis tegen Manchester United. De Rode Duivel toonde ...

104
104

Meer sportnieuws