Club Brugge-fenomeen is nationaal dilemma

504
Club Brugge-fenomeen is nationaal dilemma

Ferran Jutglà droomde van een loting met Real Madrid, FC Barcelona of Atlético Madrid. De 23-jarige spits kreeg de ploeg van Diego Simeone voorgeschoteld en dinsdagavond gaf hij prompt zijn visitekaartje af tegen zijn landgenoten. Jutglà scoorde alweer een doelpunt, zijn tweede in de Champions League al, waarmee hij momenteel de meest scorende Spaanse speler is in Europa. Bondscoach Luis Enrique moet nu toch wel echt serieus gaan nadenken over een eerste selectie voor Jutglá bij La Roja.


MVP VAN DE CL

Maandag zakten er twee Spaanse journalisten af naar de persconferentie voorafgaand op de wedstrijd tussen Club Brugge en Atlético Madrid. De verslaggevers van El País en van EFE, het Spaanse persbureau, kwamen voornamelijk om te praten over Ferran Jutglà, de Spaanse sensatie die furore maakt in de Belgische competitie en in de Champions League. Hoe kan het zijn dat een spits die in Spanje niet doorbrak bij FC Barcelona en Espanyol, momenteel een stormachtige ontwikkeling meemaakt in het Kampioenenbal?



“Hij is een 'natural goalscorer' én een voorbeeld voor veel mensen bij Club”, verklaarde Carl Hoefkens. “Het bewijs dat, wanneer je iets écht wil, dit zich altijd uitbetaalt.” Ferran Jutglà werd tegen FC Porto door UEFA al uitgeroepen tot ‘Man van de Match’ en die eer viel hem nu ook te beurt tegen Atlético Madrid. De handige spits liet dus andermaal zijn visitekaartje af en deze nieuwe knalprestatie tegen landgenoten ging uiteraard niet onopgemerkt en onbesproken voorbij in zijn thuisland. Jutglà wordt stilaan hot in Spanje.

FC BARCELONA

“Het feit dat Barcelona nu met Lewandowski een van de beste spitsen ter wereld heeft, verdoezelt niet de blunder om Ferran Jutglà te laten gaan”, schrijft Marca woensdag bijvoorbeeld. “Of nog erger, hem verkopen voor vijf miljoen. In zijn optredens als Azulgrana gaf hij al alles, maar in elk optreden voor Brugge laat hij zien dat hij een spits van het hoogste kaliber is. De manier waarop hij het eerste doelpunt van zijn ploeg opzette, zijn instinct om het tweede te scoren of de buitenaardse hand die hij van Oblak eiste met een klassieke spitsbeweging zijn simpele voorbeelden waarmee hij de Atlético-defensie verscheurde.”

Ferran Jutglà kreeg vorig seizoen 462 speelminuten van Xavi Hernandez, mede dankzij blessures van andere spelers weliswaar, en daarin ontgoochelde de 23-jarige zelden. Intern werd zijn positieve ontwikkeling zelfs beschouwd een lichtpuntje, al moest Jutglà in de toekomst niet al te veel hoop koesteren om nóg meer speelkansen te kunnen krijgen bij FC Barcelona: met Pierre Emerick-Aubameyang, Ansu Fati, Ferran Torres en Memphis Depay - en later ook nog Robert Lewandoski en Raphinha - waren de plaatsjes in de aanval van de Blaugrana wel erg duur geworden.



Desondanks was Barça toch nog bereid om het contract van Ferran Jutglà te verlengen. De Catalanen hadden zelfs al een plannetje uitgedokterd waarin hij eerst op huurbasis gestald zou worden bij een andere club in La Liga, in de Segunda División, of in de Spaanse derde klasse. Xavi en het sportief management wilden Jutglà laten groeien middels een uitleenbeurt, want men zag wel potentieel in het unieke profiel van de spits. Jutglà beschikt over een groot scorend vermogen, hij kan in de bal komen, hij zoekt de diepgang op, hij kan prima kaatsen, hij is snel en hij bezit een enorme arbeidsethos.

JUTGLÀ BIJ LA ROJA!

Het feit dat de FC Barcelona zijn contract wilde verlengen, vertelt veel over de intrinsieke kwaliteiten én progressiemarge van Ferran Jutglà, en die zaken bewijst dit seizoen bij Club Brugge, dat onder meer Villarreal, Engelse en Duitse clubs aftroefde om de Spaanse spits aan te trekken. De voormalige Pichichi van de de Primera Division RFEF, de Spaanse derde klasse, maakt een grote indruk in de Jupiler Pro League en de Champions League. Trond Sollied vergeleek hem als een type-Sergio Aguero: een kleine, beweeglijke pocketspits die zich uitstekend positioneert in de zone van de waarheid.

Door zijn indrukwekkende prestaties in België en in Europa nam Luis Enrique hem in het vorige interlandluik zelfs op in zijn voorselectie voor de Nations League-duels. De Spaanse bondscoach stuurde eerder dit seizoen al een mannetje naar het Jan Breydelstadion in het kader van de Jupiler Pro League alsook naar het Estadio do Dragao in de Champions League. En tegen Atlético Madrid zal Luis Enrique ongetwijfeld ook zelf de wedstrijd gezien hebben, waarin Ferràn Jutgla één van de grote uitblinkers was. De kans op een eerste oproep voor La Roja is dus nooit groter geweest voor hem.



“Het is ook onbegrijpelijk dat hij niet in LaLiga speelt... en dat hij niet op het lijstje van Luis Enrique staat voor het WK”, schreef Marca zelfs na afloop van de wedstrijd tussen Club Brugge en Atlético Madrid. Momenteel is Ferran Jutglà de meest scorende Spaanse speler in Europa en dan is het uiteraard niet ondenkbaar dat Luis Enrique een eerste selectie zou overwegen voor hem. Jutglà scoort zelfs meer doelpunten dan Álvaro Morata (Atlético Madrid) en Borja Iglesias (Real Betis), de vaste centrumspitsen in de selectie van Luis Enrique.

SPAANSE TOPSCHUTTER

De meest scorende Spaanse spitsen van het moment: Ferran Jutglà (8, Club Brugge), Pep Biel (7, Olympiakos), Fran Navarro (7, Gil Vicente), Rosendo Alarcón (6, Recreativo Huelva), Borja Iglesias (6, Real Betis), Álex Baena (6, Villarreal), Iago Aspas (5, Celta de Vigo), Brais Méndez (5, Real Sociedad), Álvaro Morata (5, Atlético Madrid).

LEES OOK: Nieuwe goudmijn Club Brugge: goalgetters in wachtkamer

Moet Jutglà mee met Spanje naar het WK?

Meest recent

Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Christian Burgess beleeft momenteel een periode om van te genieten. De verdediger is uitstekend ...

0
0
'Grote kuis Anderlecht: 7 meubelstukken richting exit'

Bij zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht pakte Antoine Sibierski meteen uit met ...

25
25
Nieuwe goudmijn Club Brugge: goalgetters in wachtkamer

Club Brugge moet volgende zomer wellicht weer op zoek naar een nieuwe scherpschutter, want dat ...

19
19
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

37
37
Van Bommel voorspelt succes: “Een kwestie van tijd”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot tegen Frankrijk namens de Nations League. België ...

9
9
Wittebroodsweken voorbij: druk op Mark van Bommel

Mark van Bommel werd na het WK aangesteld als de vervanger van Rudi Garcia. De Nederlander heeft ...

14
14
Boeckx vergelijkt met Rudi Garcia: “Bange wezels”

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen bij de Rode Duivels en Mark van Bommel werd aangesteld als de ...

24
24
Van Bommel beschimpt na zeperd: “Welke nationale trots?”

België staat in de Nations League-groepsfase op een derde plek. Na twee overwinningen en twee ...

38
38
Lat ligt hoog: ‘Fundamenteel voor toekomst Rode Duivels’

Er wordt niet enkel naar de Rode Duivels gekeken, maar ook de Jonge Duivels staan voor een ...

21
21
Teklak begrijpt niets van wissel Van Bommel: “Waarom?!”

Mark van Bommel startte tegen Frankrijk met een verrassende opstelling. Zo kreeg Maarten Vandevoordt ...

157
157
Oordeel over Rode Duivels: gouden raad voor Van Bommel

De eerste vier interlands voor Mark van Bommel zijn achter de rug. De Rode Duivels wonnen van ...

62
62
Degryse ziet keuzeflater: “We misten hem tegen Frankrijk”

Na de 4-1 nederlaag van de Rode Duivels tegen Frankrijk vellen de analisten hun oordeel over de ...

190
190
KAA Gent grijpt in na zure interlandsoap en blessure Vergara

KAA Gent zit met de handen in het haar. Josué Vergara viel tijdens de interlandbreak ...

71
71
Waalse komiek kleineert Vanaken: “Mobiliteit van parkeermeter”

De Rode Duivels gingen roemloos onderuit tegen Frankrijk in de Nations League. Dodi Lukebakio zette ...

277
277
Vandenbempt trekt grote ogen bij Duivels: “Serieuze kloof”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot in het Stade de France. Frankrijk zette een achterstand ...

149
149
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en KAA Gent strijden, Club vreest’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

262
262
Rode Duivels lopen mis: toptalent verklaart opvallende keuze

De afgelopen jaren zagen de Rode Duivels heel wat talenten voor een ander land kiezen. Vincent ...

113
113
Van Bommel lyrisch over Rode Duivel: “Veel beter dan ik”

De Rode Duivels gingen met 4-1 onderuit tegen Frankrijk. Na twee nederlagen tegen de Zinedine Zidane ...

197
197
Ongezien: racisme, spugen en vechtpartij in Nations League

Er werden niet enkel Nations League-wedstrijd afgewerkt in Europa, maar ook namens de Concacaf. ...

46
46
Keuzes Van Bommel bij Rode Duivels ferm in vraag gesteld

Mark van Bommel heeft zijn vuurdoop bij de Rode Duivels achter de rug. De bondscoach pakte een zes ...

533
533
Turken maken Montella af: enorme ontslagvergoeding

Turkije staat laatste in Groep 1 van Divisie A van de Nations League. Met nul punten lijkt ...

179
179
Lukebakio zucht en briest na Franse pandoering

De Rode Duivels eindigden het eerste interlandblok onder Mark van Bommel met zes punten uit vier ...

67
67
Gent houdt hart vast: droomdebuut eindigt in blessure

AA Gent heeft een geweldig eerste luik van het seizoen achter de rug. In de komende weken wordt het ...

93
93
Franse pers hard voor Duivels: "Zijn basisplaats was fiasco"

Frankrijk zal nog een tijdje het zwarte beest van de Rode Duivels bleven. Maandag leken ze komaf te ...

395
395
Sibierski aan de slag: nu al víér wintertransfers Anderlecht

Bij RSC Anderlecht kwam de XXL-interlandperiode welgekomen. Coach Vitor Bruno kreeg nog een ...

694
694

Meer sportnieuws