Club Brugge-fenomeen is nationaal dilemma

504 stemmen
Club Brugge-fenomeen is nationaal dilemma

Ferran Jutglà droomde van een loting met Real Madrid, FC Barcelona of Atlético Madrid. De 23-jarige spits kreeg de ploeg van Diego Simeone voorgeschoteld en dinsdagavond gaf hij prompt zijn visitekaartje af tegen zijn landgenoten. Jutglà scoorde alweer een doelpunt, zijn tweede in de Champions League al, waarmee hij momenteel de meest scorende Spaanse speler is in Europa. Bondscoach Luis Enrique moet nu toch wel echt serieus gaan nadenken over een eerste selectie voor Jutglá bij La Roja.


MVP VAN DE CL

Maandag zakten er twee Spaanse journalisten af naar de persconferentie voorafgaand op de wedstrijd tussen Club Brugge en Atlético Madrid. De verslaggevers van El País en van EFE, het Spaanse persbureau, kwamen voornamelijk om te praten over Ferran Jutglà, de Spaanse sensatie die furore maakt in de Belgische competitie en in de Champions League. Hoe kan het zijn dat een spits die in Spanje niet doorbrak bij FC Barcelona en Espanyol, momenteel een stormachtige ontwikkeling meemaakt in het Kampioenenbal?



“Hij is een 'natural goalscorer' én een voorbeeld voor veel mensen bij Club”, verklaarde Carl Hoefkens. “Het bewijs dat, wanneer je iets écht wil, dit zich altijd uitbetaalt.” Ferran Jutglà werd tegen FC Porto door UEFA al uitgeroepen tot ‘Man van de Match’ en die eer viel hem nu ook te beurt tegen Atlético Madrid. De handige spits liet dus andermaal zijn visitekaartje af en deze nieuwe knalprestatie tegen landgenoten ging uiteraard niet onopgemerkt en onbesproken voorbij in zijn thuisland. Jutglà wordt stilaan hot in Spanje.

FC BARCELONA

“Het feit dat Barcelona nu met Lewandowski een van de beste spitsen ter wereld heeft, verdoezelt niet de blunder om Ferran Jutglà te laten gaan”, schrijft Marca woensdag bijvoorbeeld. “Of nog erger, hem verkopen voor vijf miljoen. In zijn optredens als Azulgrana gaf hij al alles, maar in elk optreden voor Brugge laat hij zien dat hij een spits van het hoogste kaliber is. De manier waarop hij het eerste doelpunt van zijn ploeg opzette, zijn instinct om het tweede te scoren of de buitenaardse hand die hij van Oblak eiste met een klassieke spitsbeweging zijn simpele voorbeelden waarmee hij de Atlético-defensie verscheurde.”

Ferran Jutglà kreeg vorig seizoen 462 speelminuten van Xavi Hernandez, mede dankzij blessures van andere spelers weliswaar, en daarin ontgoochelde de 23-jarige zelden. Intern werd zijn positieve ontwikkeling zelfs beschouwd een lichtpuntje, al moest Jutglà in de toekomst niet al te veel hoop koesteren om nóg meer speelkansen te kunnen krijgen bij FC Barcelona: met Pierre Emerick-Aubameyang, Ansu Fati, Ferran Torres en Memphis Depay - en later ook nog Robert Lewandoski en Raphinha - waren de plaatsjes in de aanval van de Blaugrana wel erg duur geworden.



Desondanks was Barça toch nog bereid om het contract van Ferran Jutglà te verlengen. De Catalanen hadden zelfs al een plannetje uitgedokterd waarin hij eerst op huurbasis gestald zou worden bij een andere club in La Liga, in de Segunda División, of in de Spaanse derde klasse. Xavi en het sportief management wilden Jutglà laten groeien middels een uitleenbeurt, want men zag wel potentieel in het unieke profiel van de spits. Jutglà beschikt over een groot scorend vermogen, hij kan in de bal komen, hij zoekt de diepgang op, hij kan prima kaatsen, hij is snel en hij bezit een enorme arbeidsethos.

JUTGLÀ BIJ LA ROJA!

Het feit dat de FC Barcelona zijn contract wilde verlengen, vertelt veel over de intrinsieke kwaliteiten én progressiemarge van Ferran Jutglà, en die zaken bewijst dit seizoen bij Club Brugge, dat onder meer Villarreal, Engelse en Duitse clubs aftroefde om de Spaanse spits aan te trekken. De voormalige Pichichi van de de Primera Division RFEF, de Spaanse derde klasse, maakt een grote indruk in de Jupiler Pro League en de Champions League. Trond Sollied vergeleek hem als een type-Sergio Aguero: een kleine, beweeglijke pocketspits die zich uitstekend positioneert in de zone van de waarheid.

Door zijn indrukwekkende prestaties in België en in Europa nam Luis Enrique hem in het vorige interlandluik zelfs op in zijn voorselectie voor de Nations League-duels. De Spaanse bondscoach stuurde eerder dit seizoen al een mannetje naar het Jan Breydelstadion in het kader van de Jupiler Pro League alsook naar het Estadio do Dragao in de Champions League. En tegen Atlético Madrid zal Luis Enrique ongetwijfeld ook zelf de wedstrijd gezien hebben, waarin Ferràn Jutgla één van de grote uitblinkers was. De kans op een eerste oproep voor La Roja is dus nooit groter geweest voor hem.



“Het is ook onbegrijpelijk dat hij niet in LaLiga speelt... en dat hij niet op het lijstje van Luis Enrique staat voor het WK”, schreef Marca zelfs na afloop van de wedstrijd tussen Club Brugge en Atlético Madrid. Momenteel is Ferran Jutglà de meest scorende Spaanse speler in Europa en dan is het uiteraard niet ondenkbaar dat Luis Enrique een eerste selectie zou overwegen voor hem. Jutglà scoort zelfs meer doelpunten dan Álvaro Morata (Atlético Madrid) en Borja Iglesias (Real Betis), de vaste centrumspitsen in de selectie van Luis Enrique.

SPAANSE TOPSCHUTTER

De meest scorende Spaanse spitsen van het moment: Ferran Jutglà (8, Club Brugge), Pep Biel (7, Olympiakos), Fran Navarro (7, Gil Vicente), Rosendo Alarcón (6, Recreativo Huelva), Borja Iglesias (6, Real Betis), Álex Baena (6, Villarreal), Iago Aspas (5, Celta de Vigo), Brais Méndez (5, Real Sociedad), Álvaro Morata (5, Atlético Madrid).

LEES OOK: 'Club trekt bleek weg: víér topclubs concreet voor Tresoldi'

Moet Jutglà mee met Spanje naar het WK?

Meest recent

'Rode Duivels mogen hopen na wéér wending rond Balogun'

De wedstrijd van de Rode Duivels tegen de Verenigde Staten zal straks om 2u onder hoogspanning ...

29
29
'Khalaili en Inter reageren na verrassende transferwending'

Union is zijn voorbereiding uitstekend begonnen, want na een monsterzege tegen Diegem werd afgelopen ...

13
13
Tottenham rondt nieuwe monstertransfer van 100 miljoen af

Vorig seizoen flirtte Tottenham met degradatie uit de Premier League en dat is toch vrij ongezien ...

30
30
KV Mechelen rondt miljoenentransfer van goudhaantje af

KV Mechelen was vorig seizoen één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro ...

69
69
Ook UEFA moeit zich in zaak-Balogun met vlammend statement

Komende nacht om 2u geven de Rode Duivels in hun achtste finale van het WK de Verenigde Staten ...

500
500
TRANSFERUURTJE: 'Droomtrainer Duitsland, Tresoldi is grof wild'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

127
127
Kljestan ziet groot struikelblok Rode Duivels voor VS

De Rode Duivels nemen het op tegen de Verenigde Staten in de 1/16e finales. De wedstrijd staat ...

147
147
Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Alsof de controverse rond Folarin Balogun nog niet groot genoeg was, heeft nu ook de Amerikaanse ...

344
344
België krijgt Balogun-deadline: Blatter roept corruptie

De situatie rond Folarin Balogun blijft de gemoederen bezighouden. De topscorer van de Verenigde ...

447
447
'Lukaku grof wild: weldra ploegmaat van Rode Duivel?'

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Daar zal na het WK duidelijkheid over komen. Het lijkt er ...

104
104
Courtois ziet iets héél opmerkelijks in de Verenigde Staten

Thibaut Courtois maakt zich met België klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. Dat ...

199
199
'Plotse transferwending voor Union SG en Khalaili'

Anan Khalaili speelt volgend seizoen in de Serie A, dat staat vast. De flankverdediger van Union SG ...

43
43
Tuchel en Solbakken trekken van leer en steunen België

Dat het voetbal al vele jaren geen compleet eerlijk spelletje is, dat zal iedereen wel beseffen. ...

327
327
Neymar hakt de knoop door en kondigt afscheid aan

Brazilië ligt uit het WK en dat is voor niemand een verrassing. Deze Braziliaanse ploeg is niet ...

48
48
Rode Duivels ruiken kwartfinale al na mokerslag voor VS

De Rode Duivels mogen plots weer dromen op het WK. De kwartfinale voelt opnieuw een pak dichterbij, ...

250
250
Nieuwe wending in drama rond ex-Rode Duivel Snoeckx

De Belgische voetbalwereld leeft al sinds zaterdag in spanning mee met de toestand van ...

360
360
Ronaldo héél duidelijk over toekomst: stopt hij na het WK?

Portugal maakt zich klaar voor het treffen met Spanje. Uiteraard wordt er weer gekeken naar ...

63
63
Duivels op TV: commentator en presentator tegen VS bekend

Maandagnacht is het zover, dan treden de Rode Duivels aan in de 1/8ste finales van het WK 2026. Het ...

334
334
Opvallende WK-post van Marc Coucke zorgt voor storm

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor hun allesbeslissende achtste finale tegen de Verenigde ...

332
332
VS-België onder vergrootglas: ook twijfels bij keuze ref

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten om een plekje in de ...

621
621
'Club trekt bleek weg: víér topclubs concreet voor Tresoldi'

Club Brugge heeft de intentie om Nicolo Tresoldi nog minstens een jaartje aan boord te houden. Maar ...

441
441
"Absolute schande" - topanalisten fulmineren in affaire-Balogun

De beslissing van de FIFA om de rode kaart van Folarin Balogun in te trekken, heeft heel wat ...

458
458
Opstelling Duivels: Garcia grijpt in, grote naam op bank

De Rode Duivels strijden maandagnacht tegen de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van ...

552
552
Gevaarlijk spel Club Brugge: miljoenen voor probleemspits

Club Brugge zoekt een nieuwe spits en kijkt daarbij naar een naam die meteen vragen oproept. De ...

359
359
'Gevolgen na België-Senegal: Vanaken krijgt flinke tik'

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

460
460

Meer sportnieuws