Club Brugge-fenomeen is nationaal dilemma

504
Club Brugge-fenomeen is nationaal dilemma

Ferran Jutglà droomde van een loting met Real Madrid, FC Barcelona of Atlético Madrid. De 23-jarige spits kreeg de ploeg van Diego Simeone voorgeschoteld en dinsdagavond gaf hij prompt zijn visitekaartje af tegen zijn landgenoten. Jutglà scoorde alweer een doelpunt, zijn tweede in de Champions League al, waarmee hij momenteel de meest scorende Spaanse speler is in Europa. Bondscoach Luis Enrique moet nu toch wel echt serieus gaan nadenken over een eerste selectie voor Jutglá bij La Roja.


MVP VAN DE CL

Maandag zakten er twee Spaanse journalisten af naar de persconferentie voorafgaand op de wedstrijd tussen Club Brugge en Atlético Madrid. De verslaggevers van El País en van EFE, het Spaanse persbureau, kwamen voornamelijk om te praten over Ferran Jutglà, de Spaanse sensatie die furore maakt in de Belgische competitie en in de Champions League. Hoe kan het zijn dat een spits die in Spanje niet doorbrak bij FC Barcelona en Espanyol, momenteel een stormachtige ontwikkeling meemaakt in het Kampioenenbal?



“Hij is een 'natural goalscorer' én een voorbeeld voor veel mensen bij Club”, verklaarde Carl Hoefkens. “Het bewijs dat, wanneer je iets écht wil, dit zich altijd uitbetaalt.” Ferran Jutglà werd tegen FC Porto door UEFA al uitgeroepen tot ‘Man van de Match’ en die eer viel hem nu ook te beurt tegen Atlético Madrid. De handige spits liet dus andermaal zijn visitekaartje af en deze nieuwe knalprestatie tegen landgenoten ging uiteraard niet onopgemerkt en onbesproken voorbij in zijn thuisland. Jutglà wordt stilaan hot in Spanje.

FC BARCELONA

“Het feit dat Barcelona nu met Lewandowski een van de beste spitsen ter wereld heeft, verdoezelt niet de blunder om Ferran Jutglà te laten gaan”, schrijft Marca woensdag bijvoorbeeld. “Of nog erger, hem verkopen voor vijf miljoen. In zijn optredens als Azulgrana gaf hij al alles, maar in elk optreden voor Brugge laat hij zien dat hij een spits van het hoogste kaliber is. De manier waarop hij het eerste doelpunt van zijn ploeg opzette, zijn instinct om het tweede te scoren of de buitenaardse hand die hij van Oblak eiste met een klassieke spitsbeweging zijn simpele voorbeelden waarmee hij de Atlético-defensie verscheurde.”

Ferran Jutglà kreeg vorig seizoen 462 speelminuten van Xavi Hernandez, mede dankzij blessures van andere spelers weliswaar, en daarin ontgoochelde de 23-jarige zelden. Intern werd zijn positieve ontwikkeling zelfs beschouwd een lichtpuntje, al moest Jutglà in de toekomst niet al te veel hoop koesteren om nóg meer speelkansen te kunnen krijgen bij FC Barcelona: met Pierre Emerick-Aubameyang, Ansu Fati, Ferran Torres en Memphis Depay - en later ook nog Robert Lewandoski en Raphinha - waren de plaatsjes in de aanval van de Blaugrana wel erg duur geworden.



Desondanks was Barça toch nog bereid om het contract van Ferran Jutglà te verlengen. De Catalanen hadden zelfs al een plannetje uitgedokterd waarin hij eerst op huurbasis gestald zou worden bij een andere club in La Liga, in de Segunda División, of in de Spaanse derde klasse. Xavi en het sportief management wilden Jutglà laten groeien middels een uitleenbeurt, want men zag wel potentieel in het unieke profiel van de spits. Jutglà beschikt over een groot scorend vermogen, hij kan in de bal komen, hij zoekt de diepgang op, hij kan prima kaatsen, hij is snel en hij bezit een enorme arbeidsethos.

JUTGLÀ BIJ LA ROJA!

Het feit dat de FC Barcelona zijn contract wilde verlengen, vertelt veel over de intrinsieke kwaliteiten én progressiemarge van Ferran Jutglà, en die zaken bewijst dit seizoen bij Club Brugge, dat onder meer Villarreal, Engelse en Duitse clubs aftroefde om de Spaanse spits aan te trekken. De voormalige Pichichi van de de Primera Division RFEF, de Spaanse derde klasse, maakt een grote indruk in de Jupiler Pro League en de Champions League. Trond Sollied vergeleek hem als een type-Sergio Aguero: een kleine, beweeglijke pocketspits die zich uitstekend positioneert in de zone van de waarheid.

Door zijn indrukwekkende prestaties in België en in Europa nam Luis Enrique hem in het vorige interlandluik zelfs op in zijn voorselectie voor de Nations League-duels. De Spaanse bondscoach stuurde eerder dit seizoen al een mannetje naar het Jan Breydelstadion in het kader van de Jupiler Pro League alsook naar het Estadio do Dragao in de Champions League. En tegen Atlético Madrid zal Luis Enrique ongetwijfeld ook zelf de wedstrijd gezien hebben, waarin Ferràn Jutgla één van de grote uitblinkers was. De kans op een eerste oproep voor La Roja is dus nooit groter geweest voor hem.



“Het is ook onbegrijpelijk dat hij niet in LaLiga speelt... en dat hij niet op het lijstje van Luis Enrique staat voor het WK”, schreef Marca zelfs na afloop van de wedstrijd tussen Club Brugge en Atlético Madrid. Momenteel is Ferran Jutglà de meest scorende Spaanse speler in Europa en dan is het uiteraard niet ondenkbaar dat Luis Enrique een eerste selectie zou overwegen voor hem. Jutglà scoort zelfs meer doelpunten dan Álvaro Morata (Atlético Madrid) en Borja Iglesias (Real Betis), de vaste centrumspitsen in de selectie van Luis Enrique.

SPAANSE TOPSCHUTTER

De meest scorende Spaanse spitsen van het moment: Ferran Jutglà (8, Club Brugge), Pep Biel (7, Olympiakos), Fran Navarro (7, Gil Vicente), Rosendo Alarcón (6, Recreativo Huelva), Borja Iglesias (6, Real Betis), Álex Baena (6, Villarreal), Iago Aspas (5, Celta de Vigo), Brais Méndez (5, Real Sociedad), Álvaro Morata (5, Atlético Madrid).

LEES OOK: Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Moet Jutglà mee met Spanje naar het WK?

Meest recent

Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

1
1
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

136
136
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

8
8
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

116
116
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

26
26
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

118
118
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

61
61
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

28
28
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

188
188
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

111
111
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

44
44
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

76
76
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

197
197
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

93
93
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

423
423
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

452
452
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

177
177
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

390
390
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

138
138
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

248
248
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

200
200
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

457
457
Vandenbempt over JPL-topclub: "Zou een nachtmerrie zijn"

Union SG, AA Gent en Club Brugge zijn inzake punten uitstekend gestart aan het seizoen. USG en Club ...

339
339
Heynen met vaststelling: "Dat heeft AA Gent getoond"

KRC Genk speelde 1-1 tegen AA Gent. De Limburgers speelden een matige en een goede tweede helft. ...

226
226
Vandenbempt geeft gouden raad aan Sommer

Yann Sommer is pover begonnen bij Club Brugge. De ervaren Zwitser staat onder stevige druk en zal de ...

474
474

Meer sportnieuws