Inter verrast Barça, Ajax krijgt historische pandoering

199
Inter verrast Barça, Ajax krijgt historische pandoering

Er stonden naast Club Brugge-Atletico Madrid natuurlijk dinsdagavond nog heel wat wedstrijden op het programma in de Champions League. In de meest tot de verbeelding sprekende affiche liet FC Barcelona zich verrassen door Internazionale, dat zonder Romelu Lukaku zijn laatste strohalm voor kwalificatie greep. Ajax leed dan weer een historische nederlaag, want het kreeg van Napoli maar liefst een 1-6 om de oren.


Inter en Barça waren allebei met een drie op zes begonnen in het kampioenenbal door Viktoria Plzen te kloppen maar te verliezen van Bayern München. Hun onderlinge confrontatie zou dus richtinggevend worden voor wie aanspraak maakt op een ticket voor de achtste finales. Inter moest het daarbij nog steeds stellen zonder de geblesseerde Lukaku, maar boekte desondanks een knappe zege. Calhanoglu maakte vlak voor rust het enige doelpunt. De gelijkmaker van Pedri in de tweede helft werd nog afgekeurd. Daardoor duwt Inter Barça naar de derde plaats in de groep, waardoor de Catalanen virtueel in de Europa League staan.

Ajax beleefde dan weer één van de zwartste avonden uit zijn geschiedenis. Het begon tegen Napoli nog goed met een vroeg doelpunt van Kudus, maar zakte daarna als een pudding in elkaar en kreeg uiteindelijk een ongeziene 1-6 om de oren. Raspadori scoorde twee keer en ook Di Lorenzo, Zielinski, Kvaratskhelia en Simeone stonden aan het kanon. Ajax mocht zelfs van geluk spreken dat de 1-7 van Ndombélé op de lat stierf. Het is voor Ajax de zwaarste nederlaag in alle competities sinds 1964(!).

GOEDE ZAAK VOOR CLUB
Ook in de poule van Club Brugge stond er uiteraard nog een andere wedstrijd op het programma. Daarin pakte FC Porto zijn eerste punten van deze campagne door Bayer Leverkusen met 2-0 te kloppen. Schick miste vlak voor rust een penalty namens de bezoekers en dat werd in de laatste 20 minuten afgestraft met goals van Sanusi en Galeno. Leverkusen beëindigde de match nog met tien na rood voor Frimpong in de slotfase. Door dit resultaat is Club Brugge autoritair leider in groep B, want het heeft nu al zes punten voorsprong op al zijn achtervolgers. Dat betekent dat ze aan een punt in Madrid al genoeg hebben aan kwalificatie voor de achtste finales.

LEES OOK: Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Moet Barça nog uitschakeling vrezen?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

58
58
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

55
55
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

43
43
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

37
37
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

15
15
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

153
153
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

139
139
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

305
305
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

282
282
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

123
123
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

127
127
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

222
222
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

186
186
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

255
255
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

315
315
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

216
216
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

228
228
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

257
257
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

248
248
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

999
999

Meer sportnieuws