Inter verrast Barça, Ajax krijgt historische pandoering

199 stemmen
Inter verrast Barça, Ajax krijgt historische pandoering

Er stonden naast Club Brugge-Atletico Madrid natuurlijk dinsdagavond nog heel wat wedstrijden op het programma in de Champions League. In de meest tot de verbeelding sprekende affiche liet FC Barcelona zich verrassen door Internazionale, dat zonder Romelu Lukaku zijn laatste strohalm voor kwalificatie greep. Ajax leed dan weer een historische nederlaag, want het kreeg van Napoli maar liefst een 1-6 om de oren.


Inter en Barça waren allebei met een drie op zes begonnen in het kampioenenbal door Viktoria Plzen te kloppen maar te verliezen van Bayern München. Hun onderlinge confrontatie zou dus richtinggevend worden voor wie aanspraak maakt op een ticket voor de achtste finales. Inter moest het daarbij nog steeds stellen zonder de geblesseerde Lukaku, maar boekte desondanks een knappe zege. Calhanoglu maakte vlak voor rust het enige doelpunt. De gelijkmaker van Pedri in de tweede helft werd nog afgekeurd. Daardoor duwt Inter Barça naar de derde plaats in de groep, waardoor de Catalanen virtueel in de Europa League staan.

Ajax beleefde dan weer één van de zwartste avonden uit zijn geschiedenis. Het begon tegen Napoli nog goed met een vroeg doelpunt van Kudus, maar zakte daarna als een pudding in elkaar en kreeg uiteindelijk een ongeziene 1-6 om de oren. Raspadori scoorde twee keer en ook Di Lorenzo, Zielinski, Kvaratskhelia en Simeone stonden aan het kanon. Ajax mocht zelfs van geluk spreken dat de 1-7 van Ndombélé op de lat stierf. Het is voor Ajax de zwaarste nederlaag in alle competities sinds 1964(!).

GOEDE ZAAK VOOR CLUB
Ook in de poule van Club Brugge stond er uiteraard nog een andere wedstrijd op het programma. Daarin pakte FC Porto zijn eerste punten van deze campagne door Bayer Leverkusen met 2-0 te kloppen. Schick miste vlak voor rust een penalty namens de bezoekers en dat werd in de laatste 20 minuten afgestraft met goals van Sanusi en Galeno. Leverkusen beëindigde de match nog met tien na rood voor Frimpong in de slotfase. Door dit resultaat is Club Brugge autoritair leider in groep B, want het heeft nu al zes punten voorsprong op al zijn achtervolgers. Dat betekent dat ze aan een punt in Madrid al genoeg hebben aan kwalificatie voor de achtste finales.

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

🚀

Moet Barça nog uitschakeling vrezen?

Meest recent

Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

9
9
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

13
13
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

99
99
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

63
63
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

18
18
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

106
106
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

21
21
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

260
260
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

345
345
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

155
155
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

101
101
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

159
159
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

773
773
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

454
454
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

362
362
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

264
264
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

47
47
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

36
36
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

800
800
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

595
595
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

128
128
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

360
360
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

89
89

Meer sportnieuws