Inter verrast Barça, Ajax krijgt historische pandoering

door
Inter verrast Barça, Ajax krijgt historische pandoering

Er stonden naast Club Brugge-Atletico Madrid natuurlijk dinsdagavond nog heel wat wedstrijden op het programma in de Champions League. In de meest tot de verbeelding sprekende affiche liet FC Barcelona zich verrassen door Internazionale, dat zonder Romelu Lukaku zijn laatste strohalm voor kwalificatie greep. Ajax leed dan weer een historische nederlaag, want het kreeg van Napoli maar liefst een 1-6 om de oren.


Inter en Barça waren allebei met een drie op zes begonnen in het kampioenenbal door Viktoria Plzen te kloppen maar te verliezen van Bayern München. Hun onderlinge confrontatie zou dus richtinggevend worden voor wie aanspraak maakt op een ticket voor de achtste finales. Inter moest het daarbij nog steeds stellen zonder de geblesseerde Lukaku, maar boekte desondanks een knappe zege. Calhanoglu maakte vlak voor rust het enige doelpunt. De gelijkmaker van Pedri in de tweede helft werd nog afgekeurd. Daardoor duwt Inter Barça naar de derde plaats in de groep, waardoor de Catalanen virtueel in de Europa League staan.

Ajax beleefde dan weer één van de zwartste avonden uit zijn geschiedenis. Het begon tegen Napoli nog goed met een vroeg doelpunt van Kudus, maar zakte daarna als een pudding in elkaar en kreeg uiteindelijk een ongeziene 1-6 om de oren. Raspadori scoorde twee keer en ook Di Lorenzo, Zielinski, Kvaratskhelia en Simeone stonden aan het kanon. Ajax mocht zelfs van geluk spreken dat de 1-7 van Ndombélé op de lat stierf. Het is voor Ajax de zwaarste nederlaag in alle competities sinds 1964(!).

GOEDE ZAAK VOOR CLUB
Ook in de poule van Club Brugge stond er uiteraard nog een andere wedstrijd op het programma. Daarin pakte FC Porto zijn eerste punten van deze campagne door Bayer Leverkusen met 2-0 te kloppen. Schick miste vlak voor rust een penalty namens de bezoekers en dat werd in de laatste 20 minuten afgestraft met goals van Sanusi en Galeno. Leverkusen beëindigde de match nog met tien na rood voor Frimpong in de slotfase. Door dit resultaat is Club Brugge autoritair leider in groep B, want het heeft nu al zes punten voorsprong op al zijn achtervolgers. Dat betekent dat ze aan een punt in Madrid al genoeg hebben aan kwalificatie voor de achtste finales.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

Moet Barça nog uitschakeling vrezen?

Meest recent

Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

8
8
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

37
37
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

31
31
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

212
212
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

160
160
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

152
152
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

19
19
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

68
68
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

176
176
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

77
77
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

57
57
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

202
202
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

318
318
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

79
79
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

239
239
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

255
255
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

290
290
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

272
272
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

51
51
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

350
350
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

27
27
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

242
242
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

32
32
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

603
603
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

234
234

Meer sportnieuws