Inter verrast Barça, Ajax krijgt historische pandoering

199 stemmen
Inter verrast Barça, Ajax krijgt historische pandoering

Er stonden naast Club Brugge-Atletico Madrid natuurlijk dinsdagavond nog heel wat wedstrijden op het programma in de Champions League. In de meest tot de verbeelding sprekende affiche liet FC Barcelona zich verrassen door Internazionale, dat zonder Romelu Lukaku zijn laatste strohalm voor kwalificatie greep. Ajax leed dan weer een historische nederlaag, want het kreeg van Napoli maar liefst een 1-6 om de oren.


Inter en Barça waren allebei met een drie op zes begonnen in het kampioenenbal door Viktoria Plzen te kloppen maar te verliezen van Bayern München. Hun onderlinge confrontatie zou dus richtinggevend worden voor wie aanspraak maakt op een ticket voor de achtste finales. Inter moest het daarbij nog steeds stellen zonder de geblesseerde Lukaku, maar boekte desondanks een knappe zege. Calhanoglu maakte vlak voor rust het enige doelpunt. De gelijkmaker van Pedri in de tweede helft werd nog afgekeurd. Daardoor duwt Inter Barça naar de derde plaats in de groep, waardoor de Catalanen virtueel in de Europa League staan.

Ajax beleefde dan weer één van de zwartste avonden uit zijn geschiedenis. Het begon tegen Napoli nog goed met een vroeg doelpunt van Kudus, maar zakte daarna als een pudding in elkaar en kreeg uiteindelijk een ongeziene 1-6 om de oren. Raspadori scoorde twee keer en ook Di Lorenzo, Zielinski, Kvaratskhelia en Simeone stonden aan het kanon. Ajax mocht zelfs van geluk spreken dat de 1-7 van Ndombélé op de lat stierf. Het is voor Ajax de zwaarste nederlaag in alle competities sinds 1964(!).

GOEDE ZAAK VOOR CLUB
Ook in de poule van Club Brugge stond er uiteraard nog een andere wedstrijd op het programma. Daarin pakte FC Porto zijn eerste punten van deze campagne door Bayer Leverkusen met 2-0 te kloppen. Schick miste vlak voor rust een penalty namens de bezoekers en dat werd in de laatste 20 minuten afgestraft met goals van Sanusi en Galeno. Leverkusen beëindigde de match nog met tien na rood voor Frimpong in de slotfase. Door dit resultaat is Club Brugge autoritair leider in groep B, want het heeft nu al zes punten voorsprong op al zijn achtervolgers. Dat betekent dat ze aan een punt in Madrid al genoeg hebben aan kwalificatie voor de achtste finales.

LEES OOK: 'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

🚀

Moet Barça nog uitschakeling vrezen?

Meest recent

Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

25
25
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

12
12
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

45
45
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

93
93
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

21
21
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

38
38
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

49
49
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

199
199
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

140
140
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

33
33
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

171
171
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

132
132
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

119
119
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

85
85
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

398
398
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

307
307
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

124
124
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

121
121
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

89
89
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

29
29
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

160
160
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

188
188
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

41
41
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

129
129
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

349
349

Meer sportnieuws