Inter verrast Barça, Ajax krijgt historische pandoering

199
Inter verrast Barça, Ajax krijgt historische pandoering

Er stonden naast Club Brugge-Atletico Madrid natuurlijk dinsdagavond nog heel wat wedstrijden op het programma in de Champions League. In de meest tot de verbeelding sprekende affiche liet FC Barcelona zich verrassen door Internazionale, dat zonder Romelu Lukaku zijn laatste strohalm voor kwalificatie greep. Ajax leed dan weer een historische nederlaag, want het kreeg van Napoli maar liefst een 1-6 om de oren.


Inter en Barça waren allebei met een drie op zes begonnen in het kampioenenbal door Viktoria Plzen te kloppen maar te verliezen van Bayern München. Hun onderlinge confrontatie zou dus richtinggevend worden voor wie aanspraak maakt op een ticket voor de achtste finales. Inter moest het daarbij nog steeds stellen zonder de geblesseerde Lukaku, maar boekte desondanks een knappe zege. Calhanoglu maakte vlak voor rust het enige doelpunt. De gelijkmaker van Pedri in de tweede helft werd nog afgekeurd. Daardoor duwt Inter Barça naar de derde plaats in de groep, waardoor de Catalanen virtueel in de Europa League staan.

Ajax beleefde dan weer één van de zwartste avonden uit zijn geschiedenis. Het begon tegen Napoli nog goed met een vroeg doelpunt van Kudus, maar zakte daarna als een pudding in elkaar en kreeg uiteindelijk een ongeziene 1-6 om de oren. Raspadori scoorde twee keer en ook Di Lorenzo, Zielinski, Kvaratskhelia en Simeone stonden aan het kanon. Ajax mocht zelfs van geluk spreken dat de 1-7 van Ndombélé op de lat stierf. Het is voor Ajax de zwaarste nederlaag in alle competities sinds 1964(!).

GOEDE ZAAK VOOR CLUB
Ook in de poule van Club Brugge stond er uiteraard nog een andere wedstrijd op het programma. Daarin pakte FC Porto zijn eerste punten van deze campagne door Bayer Leverkusen met 2-0 te kloppen. Schick miste vlak voor rust een penalty namens de bezoekers en dat werd in de laatste 20 minuten afgestraft met goals van Sanusi en Galeno. Leverkusen beëindigde de match nog met tien na rood voor Frimpong in de slotfase. Door dit resultaat is Club Brugge autoritair leider in groep B, want het heeft nu al zes punten voorsprong op al zijn achtervolgers. Dat betekent dat ze aan een punt in Madrid al genoeg hebben aan kwalificatie voor de achtste finales.

LEES OOK: Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Moet Barça nog uitschakeling vrezen?

Meest recent

Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

0
0
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

3
3
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

1
1
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

7
7
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

22
22
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

126
126
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

48
48
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

13
13
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

54
54
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

43
43
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

114
114
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

226
226
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

13
13
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

85
85
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

269
269
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

119
119
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

48
48
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

36
36
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

76
76
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

185
185
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

53
53
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

127
127

Meer sportnieuws