9/9! Club Brugge legt nu ook Atletico over de knie

421 stemmen
9/9! Club Brugge legt nu ook Atletico over de knie

Club Brugge lijkt op weg naar een onwaarschijnlijke stunt in de Champions League. Het heeft na Bayer Leverkusen en FC Porto nu ook Atletico Madrid over de knie gelegd en pronkt met een negen op negen autoritair aan de leiding in groep B. De Spaanse grootmacht moest in Jan Breydel met 2-0 het hoofd buigen na goals van Sowah en Jutgla, waardoor Club nu al zes punten voorsprong heeft op zijn concurrenten.


Carl Hoefkens bracht Buchanan voor het eerst dit seizoen aan de aftrap als vervanger van de zieke Skov Olsen, terwijl bij Atletico Antoine Griezmann verrassend mocht starten. Dat zei meteen veel over hoe belangrijk deze wedstrijd was voor de bezoekers, maar Club toonde zich niet onder de indruk. Desondanks waren de beste kansen aanvankelijk wel voor Atletico. Simon Mignolet hield Club echter recht door de doorgebroken Morata af te stoppen.

Club had het ondanks de vele goede bedoelingen moeilijk om gevaar te creëren, maar bij de eerste kans was het wel meteen raak. Sowah en Jutgla combineerden fraai rond en in de zestien, waarop de Spanjaard zijn spitsbroeder de makkelijkste goal uit zijn carrière voorschotelde. Club mocht zo gaan rusten met een voorsprong en kon een nieuwe stunt al ruiken.

WEER JUTGLA
Dat inspireerde Blauw-Zwart tot een flitsend begin in de tweede helft. Al in de tweede helft kwam Jutgla dicht bij de 2-0, maar Oblak kon zijn volley alsnog keren. Het bleek slechts uitstel, want rond het uur was het wel raak. Buchanan legde de bal met wat meeval klaar voor Jutgla en de spits plaatste zijn tweede Champions League-goal netjes tegen de touwen. Daarna kroop Club achteruit, maar de voetbalgoden stonden aan hun kant. Dat bleek vooral in minuut 75, toen Nielsen in de zestien invaller Matheus Cunha van de sokken liep. Griezmann knalde zijn strafschop snoeihard op de lat en zag meteen daarna ook nog eens een goal afgekeurd wegens buitenspel In de slotfase bracht Mignolet ook nog eens redding op een vrijschop van Felix en een verrassende zwabberbal van Correa, waardoor Club met negen op negen en drie clean sheets op rij de hand reikt naar de achtste finales.

LEES OOK: 'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Zal Club Brugge zich plaatsen voor de achtste finales?

Meest recent

Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

13
13
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

84
84
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

21
21
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

240
240
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

244
244
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

316
316
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

125
125
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

92
92
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

157
157
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

728
728
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

435
435
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

361
361
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

263
263
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

45
45
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

36
36
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

758
758
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

587
587
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

128
128
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

360
360
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

88
88
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

458
458
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

391
391
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

162
162
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

155
155

Meer sportnieuws