9/9! Club Brugge legt nu ook Atletico over de knie

421 stemmen
9/9! Club Brugge legt nu ook Atletico over de knie

Club Brugge lijkt op weg naar een onwaarschijnlijke stunt in de Champions League. Het heeft na Bayer Leverkusen en FC Porto nu ook Atletico Madrid over de knie gelegd en pronkt met een negen op negen autoritair aan de leiding in groep B. De Spaanse grootmacht moest in Jan Breydel met 2-0 het hoofd buigen na goals van Sowah en Jutgla, waardoor Club nu al zes punten voorsprong heeft op zijn concurrenten.


Carl Hoefkens bracht Buchanan voor het eerst dit seizoen aan de aftrap als vervanger van de zieke Skov Olsen, terwijl bij Atletico Antoine Griezmann verrassend mocht starten. Dat zei meteen veel over hoe belangrijk deze wedstrijd was voor de bezoekers, maar Club toonde zich niet onder de indruk. Desondanks waren de beste kansen aanvankelijk wel voor Atletico. Simon Mignolet hield Club echter recht door de doorgebroken Morata af te stoppen.

Club had het ondanks de vele goede bedoelingen moeilijk om gevaar te creëren, maar bij de eerste kans was het wel meteen raak. Sowah en Jutgla combineerden fraai rond en in de zestien, waarop de Spanjaard zijn spitsbroeder de makkelijkste goal uit zijn carrière voorschotelde. Club mocht zo gaan rusten met een voorsprong en kon een nieuwe stunt al ruiken.

WEER JUTGLA
Dat inspireerde Blauw-Zwart tot een flitsend begin in de tweede helft. Al in de tweede helft kwam Jutgla dicht bij de 2-0, maar Oblak kon zijn volley alsnog keren. Het bleek slechts uitstel, want rond het uur was het wel raak. Buchanan legde de bal met wat meeval klaar voor Jutgla en de spits plaatste zijn tweede Champions League-goal netjes tegen de touwen. Daarna kroop Club achteruit, maar de voetbalgoden stonden aan hun kant. Dat bleek vooral in minuut 75, toen Nielsen in de zestien invaller Matheus Cunha van de sokken liep. Griezmann knalde zijn strafschop snoeihard op de lat en zag meteen daarna ook nog eens een goal afgekeurd wegens buitenspel In de slotfase bracht Mignolet ook nog eens redding op een vrijschop van Felix en een verrassende zwabberbal van Correa, waardoor Club met negen op negen en drie clean sheets op rij de hand reikt naar de achtste finales.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

Zal Club Brugge zich plaatsen voor de achtste finales?

Meest recent

Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

14
14
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

23
23
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

9
9
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

95
95
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

176
176
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

131
131
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

38
38
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

488
488
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

370
370
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

358
358
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

289
289
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

538
538
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

297
297
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

430
430
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

121
121
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

1889
1889
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

165
165
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

250
250
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

222
222
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

75
75
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

340
340
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

321
321
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

164
164
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

157
157
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

223
223

Meer sportnieuws