9/9! Club Brugge legt nu ook Atletico over de knie

door
9/9! Club Brugge legt nu ook Atletico over de knie

Club Brugge lijkt op weg naar een onwaarschijnlijke stunt in de Champions League. Het heeft na Bayer Leverkusen en FC Porto nu ook Atletico Madrid over de knie gelegd en pronkt met een negen op negen autoritair aan de leiding in groep B. De Spaanse grootmacht moest in Jan Breydel met 2-0 het hoofd buigen na goals van Sowah en Jutgla, waardoor Club nu al zes punten voorsprong heeft op zijn concurrenten.


Carl Hoefkens bracht Buchanan voor het eerst dit seizoen aan de aftrap als vervanger van de zieke Skov Olsen, terwijl bij Atletico Antoine Griezmann verrassend mocht starten. Dat zei meteen veel over hoe belangrijk deze wedstrijd was voor de bezoekers, maar Club toonde zich niet onder de indruk. Desondanks waren de beste kansen aanvankelijk wel voor Atletico. Simon Mignolet hield Club echter recht door de doorgebroken Morata af te stoppen.

Club had het ondanks de vele goede bedoelingen moeilijk om gevaar te creëren, maar bij de eerste kans was het wel meteen raak. Sowah en Jutgla combineerden fraai rond en in de zestien, waarop de Spanjaard zijn spitsbroeder de makkelijkste goal uit zijn carrière voorschotelde. Club mocht zo gaan rusten met een voorsprong en kon een nieuwe stunt al ruiken.

WEER JUTGLA
Dat inspireerde Blauw-Zwart tot een flitsend begin in de tweede helft. Al in de tweede helft kwam Jutgla dicht bij de 2-0, maar Oblak kon zijn volley alsnog keren. Het bleek slechts uitstel, want rond het uur was het wel raak. Buchanan legde de bal met wat meeval klaar voor Jutgla en de spits plaatste zijn tweede Champions League-goal netjes tegen de touwen. Daarna kroop Club achteruit, maar de voetbalgoden stonden aan hun kant. Dat bleek vooral in minuut 75, toen Nielsen in de zestien invaller Matheus Cunha van de sokken liep. Griezmann knalde zijn strafschop snoeihard op de lat en zag meteen daarna ook nog eens een goal afgekeurd wegens buitenspel In de slotfase bracht Mignolet ook nog eens redding op een vrijschop van Felix en een verrassende zwabberbal van Correa, waardoor Club met negen op negen en drie clean sheets op rij de hand reikt naar de achtste finales.

LEES OOK: 'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Zal Club Brugge zich plaatsen voor de achtste finales?

Meest recent

Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

28
28
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

14
14
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

73
73
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

42
42
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

55
55
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

698
698
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

174
174
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

253
253
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

107
107
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

90
90
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

373
373
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

136
136
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

183
183
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

535
535
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

32
32
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

60
60
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

236
236
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

185
185
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

99
99
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

198
198
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

437
437
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

23
23
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

34
34
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

161
161
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

37
37

Meer sportnieuws