9/9! Club Brugge legt nu ook Atletico over de knie

door
9/9! Club Brugge legt nu ook Atletico over de knie

Club Brugge lijkt op weg naar een onwaarschijnlijke stunt in de Champions League. Het heeft na Bayer Leverkusen en FC Porto nu ook Atletico Madrid over de knie gelegd en pronkt met een negen op negen autoritair aan de leiding in groep B. De Spaanse grootmacht moest in Jan Breydel met 2-0 het hoofd buigen na goals van Sowah en Jutgla, waardoor Club nu al zes punten voorsprong heeft op zijn concurrenten.


Carl Hoefkens bracht Buchanan voor het eerst dit seizoen aan de aftrap als vervanger van de zieke Skov Olsen, terwijl bij Atletico Antoine Griezmann verrassend mocht starten. Dat zei meteen veel over hoe belangrijk deze wedstrijd was voor de bezoekers, maar Club toonde zich niet onder de indruk. Desondanks waren de beste kansen aanvankelijk wel voor Atletico. Simon Mignolet hield Club echter recht door de doorgebroken Morata af te stoppen.

Club had het ondanks de vele goede bedoelingen moeilijk om gevaar te creëren, maar bij de eerste kans was het wel meteen raak. Sowah en Jutgla combineerden fraai rond en in de zestien, waarop de Spanjaard zijn spitsbroeder de makkelijkste goal uit zijn carrière voorschotelde. Club mocht zo gaan rusten met een voorsprong en kon een nieuwe stunt al ruiken.

WEER JUTGLA
Dat inspireerde Blauw-Zwart tot een flitsend begin in de tweede helft. Al in de tweede helft kwam Jutgla dicht bij de 2-0, maar Oblak kon zijn volley alsnog keren. Het bleek slechts uitstel, want rond het uur was het wel raak. Buchanan legde de bal met wat meeval klaar voor Jutgla en de spits plaatste zijn tweede Champions League-goal netjes tegen de touwen. Daarna kroop Club achteruit, maar de voetbalgoden stonden aan hun kant. Dat bleek vooral in minuut 75, toen Nielsen in de zestien invaller Matheus Cunha van de sokken liep. Griezmann knalde zijn strafschop snoeihard op de lat en zag meteen daarna ook nog eens een goal afgekeurd wegens buitenspel In de slotfase bracht Mignolet ook nog eens redding op een vrijschop van Felix en een verrassende zwabberbal van Correa, waardoor Club met negen op negen en drie clean sheets op rij de hand reikt naar de achtste finales.

LEES OOK: POLL: wie wint de Champions League 2026?

Zal Club Brugge zich plaatsen voor de achtste finales?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

58
58
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

104
104
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

96
96
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

84
84
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

183
183
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

224
224
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

152
152
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

67
67
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

39
39
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

503
503
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

358
358
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

595
595
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

355
355
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

110
110
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

121
121
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

438
438
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

164
164
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

264
264
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

113
113
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

276
276
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

478
478
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

205
205
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

75
75
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

588
588

Meer sportnieuws