9/9! Club Brugge legt nu ook Atletico over de knie

421 stemmen
9/9! Club Brugge legt nu ook Atletico over de knie

Club Brugge lijkt op weg naar een onwaarschijnlijke stunt in de Champions League. Het heeft na Bayer Leverkusen en FC Porto nu ook Atletico Madrid over de knie gelegd en pronkt met een negen op negen autoritair aan de leiding in groep B. De Spaanse grootmacht moest in Jan Breydel met 2-0 het hoofd buigen na goals van Sowah en Jutgla, waardoor Club nu al zes punten voorsprong heeft op zijn concurrenten.


Carl Hoefkens bracht Buchanan voor het eerst dit seizoen aan de aftrap als vervanger van de zieke Skov Olsen, terwijl bij Atletico Antoine Griezmann verrassend mocht starten. Dat zei meteen veel over hoe belangrijk deze wedstrijd was voor de bezoekers, maar Club toonde zich niet onder de indruk. Desondanks waren de beste kansen aanvankelijk wel voor Atletico. Simon Mignolet hield Club echter recht door de doorgebroken Morata af te stoppen.

Club had het ondanks de vele goede bedoelingen moeilijk om gevaar te creëren, maar bij de eerste kans was het wel meteen raak. Sowah en Jutgla combineerden fraai rond en in de zestien, waarop de Spanjaard zijn spitsbroeder de makkelijkste goal uit zijn carrière voorschotelde. Club mocht zo gaan rusten met een voorsprong en kon een nieuwe stunt al ruiken.

WEER JUTGLA
Dat inspireerde Blauw-Zwart tot een flitsend begin in de tweede helft. Al in de tweede helft kwam Jutgla dicht bij de 2-0, maar Oblak kon zijn volley alsnog keren. Het bleek slechts uitstel, want rond het uur was het wel raak. Buchanan legde de bal met wat meeval klaar voor Jutgla en de spits plaatste zijn tweede Champions League-goal netjes tegen de touwen. Daarna kroop Club achteruit, maar de voetbalgoden stonden aan hun kant. Dat bleek vooral in minuut 75, toen Nielsen in de zestien invaller Matheus Cunha van de sokken liep. Griezmann knalde zijn strafschop snoeihard op de lat en zag meteen daarna ook nog eens een goal afgekeurd wegens buitenspel In de slotfase bracht Mignolet ook nog eens redding op een vrijschop van Felix en een verrassende zwabberbal van Correa, waardoor Club met negen op negen en drie clean sheets op rij de hand reikt naar de achtste finales.

LEES OOK: Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

Zal Club Brugge zich plaatsen voor de achtste finales?

Meest recent

Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

32
32
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

68
68
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

50
50
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

114
114
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

99
99
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

275
275
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

74
74
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

277
277
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

63
63
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

361
361
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

580
580
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

226
226
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

280
280
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

90
90
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

856
856
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

470
470
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

144
144
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

443
443
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

569
569
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

78
78
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

106
106
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

211
211
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

58
58
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

476
476
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

473
473

Meer sportnieuws