Boskamp snoeihard voor Ajax: "Ze schieten me af als ik dit zeg"

door
Boskamp snoeihard voor Ajax:

De voorbije jaren wist Ajax regelmatig te stunten in de Champions League. In 2019 schopten ze het zelfs op een haar na tot de finale en vorig seizoen maakten ze ook nog indruk met een perfect rapport in de groepsfase. Dit lijkt echter niet het seizoen van de Amsterdammers te gaan worden. Ze wonnen nog vlot hun opener tegen Rangers, maar verloren daarna van Liverpool en lijken nu op weg naar een pandoering tegen Napoli.


Het begon allemaal nog goed met een vroege voorsprong dankzij Kudus, maar daarna drukte Napoli de Nederlanders helemaal weg. Het stond bij de rust zelfs al 1-3 voor de Italianen dankzij goals van Raspadori, Di Lorenzo en Zielinski. Vroeg in de tweede helft maakte Raspadori er nog eens 1-4 van. Voor Johan Boskamp was dat geen verrassing.

"'Je wordt gewoon op alle posities weggespeeld. Napoli is scherper op de bal, heeft veel meer balvastheid. Ik denk dat ze me gaan afschieten als ik dit zeg, maar het kan ook gewoon 1-5 of 1-6 zijn", verklaarde de bekende analist immers al bij de rust op RTL7. Boskamp was overigens niet de enige die zeer kritisch was, want ook enkele Ajax-iconen haalden hard uit.

IEDEREEN TE LAAT
"Napoli maakte drie goals, maar ze hadden er nog wel meer kunnen maken. Iedereen komt te laat bij Ajax", merkte immers ook Rafael van der Vaart op bij Ziggo Sport. "Die laatste goal had Pasveer kunnen voorkomen, want hij maakte een stap de verkeerde kant op en hij viel een beetje lullig achterover. Dit is het spel van Napoli: ze zijn zó scherp."

LEES OOK: Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Zal Ajax nog de tweede ronde halen?

Meest recent

FIlip Joos slaat nieuwe weg in: "Hebben het ver geschopt"

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

10
10
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

10
10
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

36
36
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

120
120
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

58
58
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

284
284
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

142
142
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

39
39
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

43
43
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

159
159
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

335
335
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

476
476
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

63
63
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

71
71
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

993
993
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

257
257
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

809
809
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

222
222
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

443
443
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

44
44
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

158
158
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

53
53
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

58
58
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

82
82
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

397
397

Meer sportnieuws