Boskamp snoeihard voor Ajax: "Ze schieten me af als ik dit zeg"

218 stemmen
Boskamp snoeihard voor Ajax:

De voorbije jaren wist Ajax regelmatig te stunten in de Champions League. In 2019 schopten ze het zelfs op een haar na tot de finale en vorig seizoen maakten ze ook nog indruk met een perfect rapport in de groepsfase. Dit lijkt echter niet het seizoen van de Amsterdammers te gaan worden. Ze wonnen nog vlot hun opener tegen Rangers, maar verloren daarna van Liverpool en lijken nu op weg naar een pandoering tegen Napoli.


Het begon allemaal nog goed met een vroege voorsprong dankzij Kudus, maar daarna drukte Napoli de Nederlanders helemaal weg. Het stond bij de rust zelfs al 1-3 voor de Italianen dankzij goals van Raspadori, Di Lorenzo en Zielinski. Vroeg in de tweede helft maakte Raspadori er nog eens 1-4 van. Voor Johan Boskamp was dat geen verrassing.

"'Je wordt gewoon op alle posities weggespeeld. Napoli is scherper op de bal, heeft veel meer balvastheid. Ik denk dat ze me gaan afschieten als ik dit zeg, maar het kan ook gewoon 1-5 of 1-6 zijn", verklaarde de bekende analist immers al bij de rust op RTL7. Boskamp was overigens niet de enige die zeer kritisch was, want ook enkele Ajax-iconen haalden hard uit.

IEDEREEN TE LAAT
"Napoli maakte drie goals, maar ze hadden er nog wel meer kunnen maken. Iedereen komt te laat bij Ajax", merkte immers ook Rafael van der Vaart op bij Ziggo Sport. "Die laatste goal had Pasveer kunnen voorkomen, want hij maakte een stap de verkeerde kant op en hij viel een beetje lullig achterover. Dit is het spel van Napoli: ze zijn zó scherp."

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Zal Ajax nog de tweede ronde halen?

Meest recent

Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

21
21
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

34
34
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

173
173
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

282
282
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

25
25
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

31
31
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

38
38
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

88
88
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

117
117
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

93
93
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

125
125
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

484
484
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

305
305
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

82
82
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

49
49
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

399
399
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

137
137
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

810
810
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

127
127
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

50
50
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

111
111
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

94
94
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

222
222
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

414
414
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

371
371

Meer sportnieuws