Club plant superdeal met vervanger Mignolet

1021
Club plant superdeal met vervanger Mignolet

Het regent momenteel contractverlengingen bij Club Brugge. Vorige week zetten Brandon Mechele en Simon Mignolet elk hun kribbel onder een nieuwe verbintenis, maar dat betekent niet dat Vincent Mannaert op zijn lauweren rust met het oog op de toekomst. Met Jorne Spileers (17) heeft Club een groot talent in de wachtkamer als toekomstige vervanger voor Mechele - of Abakar Sylla - terwijl het Amerikaans toptalent Chris Brady (18, Chicago Fire) al geruime tijd concrete belangstelling geniet van Blauw-Zwart.


GEEN NAPOLI

Simon Mignolet verlengde vorige week zijn contract bij Club Brugge tot en met 2026. Dat is een mooie beloning voor de sterkhouder die al drie keer op een rij de Belgische landstitel haalde en evenveel keer werd verkozen tot Doelman van het Jaar. Met die contractverlenging anticipeerden de West-Vlamingen ook op een mogelijk vertrek van Mignolet, de 35-voudige Rode Duivel stond in de vorige zomermercato namelijk in de belangstelling van de Italiaanse topclub SSC Napoli.



AMERIKAANS TOPTALENT

Simon Mignolet telt momenteel 34 lentes, een leeftijd waarmee hij als doelman nog meerdere jaren kan meedraaien op Europees topniveau. Maar toch is het zinvol om al verder vooruit te kijken, want Mignolet zal uiteraard niet eeuwig blijven keepen. Daarom heeft Club Brugge al een potentiële vervanger geïdentificeerd, eentje die op termijn in de voetsporen van Mignolet moet treden. Chris Brady is de naam, en de 18-jarige goalie is één van de grootste Amerikaanse talenten van het moment.

“Chris is een erg getalenteerde jonge doelman”, zei Georg Heitz in mei op de officiële clubkanalen van Chicago Fire. Chris Brady verlengde toen zijn contract bij de club tot en met 2026, met optie voor nog één extra jaar. “Zijn nieuw contract is een bevestiging van ons geloof in hem en zijn kwaliteiten als speler. We hebben in de voorbije twee jaren een fenomenale groei gezien van Chris. We geloven dat hij een grote toekomst heeft bij Fire”, aldus een fiere sportdirecteur van Chicago.



Chris Brady wordt samen met Gabriel Slonina in de Verenigde Staten gepercipieerd als één van de meest veelbelovende jonge doelmannen ter wereld. Toevallig of niet staan beide youngsters onder contract bij Chicago Fire, wat voor een ongeziene concurrentiestrijd zorgt bij de club. Slonina tekende in augustus een contract bij Chelsea, voor een transfersom van 9 miljoen euro, en hij maakt eind dit jaar de definitieve stap naar de Premier League. Daarna wordt Brady de nummer één bij Fire.

GOLDEN GLOVE

Ondertussen evolueert Chris Brady op een indrukwekkende wijze in de MLS Next Pro bij Chicago Fire II. Daar heeft hij een grote invloed op de resultaten van de ploeg en lijdt het geen twijfel dat Brady de titel van Most Valuable Player zal winnen. Zijn prestaties in de MLS Next Pro, tijdens zijn eerste seizoen in die competitie trouwens, zijn ronduit indrukwekkend. Geen enkele andere doelman pakt immers zoveel punten voor zijn ploeg als Brady bij Chicago Fire II.



Chris Brady maakte ook al naam voor zichzelf bij de U20 van de Verenigde Staten. In de U20 Concacaf won hij namelijk de Golden Glove als beste doelman van het internationale jeugdtoernooi. Brady speelde elke wedstrijd in de Concacaf U20, dat uiteindelijk ook gewonnen werd door de Verenigde Staten en waardoor bijgevolg de kwalificatie voor de Olympische Spelen werd afgedwongen. Brady prijkte uiteraard ook in het XL-elftal van de Concacaf U20.

DERDE KEER, GOEDE KEER?

Tom Bogert, een vermaarde Amerikaanse voetbaljournalist, berichtte vorige week dat Club Brugge zich meldde voor Chris Brady en dat is al niet de eerste keer. Blauw-Zwart waagde eerder al twee pogingen om het Amerikaanse toptalent naar Brugge te halen: in november 2021 en in januari 2022, maar telkens tevergeefs weliswaar. Brady is een grote (hij meet 1 meter 90) en atletische doelman met uitstekende reflexen.



De ‘shot stopper’ heeft uiteraard een ruime progressiemarge maar ook wat belangrijke werkpunten, zoals zijn balbehandeling en uitvoetballend vermogen. Al heeft de amper 18-jarige op zeer jonge leeftijd nu al een ruime en adequate basis om op verder te bouwen. Hij wordt kwalitatief evenwaardig beschouwd als zijn concurrent Gabriel Slonina, die straks voor 9 miljoen euro naar Chelsea trekt. En dat wil toch ook wel wat zeggen …

LEES OOK: ‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Moet Club Brugge al beginnen denken aan een opvolger voor Mignolet?

Meest recent

Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

61
61
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

77
77
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

44
44
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

105
105
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

64
64
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

144
144
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

191
191
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

60
60
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

24
24
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

108
108
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

138
138
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

377
377
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

375
375
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

284
284
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

230
230
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

63
63
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

36
36
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

28
28
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

52
52
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

101
101
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

40
40
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

177
177
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

104
104
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

112
112
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

200
200

Meer sportnieuws