Club plant superdeal met vervanger Mignolet

1021 stemmen
Club plant superdeal met vervanger Mignolet

Het regent momenteel contractverlengingen bij Club Brugge. Vorige week zetten Brandon Mechele en Simon Mignolet elk hun kribbel onder een nieuwe verbintenis, maar dat betekent niet dat Vincent Mannaert op zijn lauweren rust met het oog op de toekomst. Met Jorne Spileers (17) heeft Club een groot talent in de wachtkamer als toekomstige vervanger voor Mechele - of Abakar Sylla - terwijl het Amerikaans toptalent Chris Brady (18, Chicago Fire) al geruime tijd concrete belangstelling geniet van Blauw-Zwart.


GEEN NAPOLI

Simon Mignolet verlengde vorige week zijn contract bij Club Brugge tot en met 2026. Dat is een mooie beloning voor de sterkhouder die al drie keer op een rij de Belgische landstitel haalde en evenveel keer werd verkozen tot Doelman van het Jaar. Met die contractverlenging anticipeerden de West-Vlamingen ook op een mogelijk vertrek van Mignolet, de 35-voudige Rode Duivel stond in de vorige zomermercato namelijk in de belangstelling van de Italiaanse topclub SSC Napoli.



AMERIKAANS TOPTALENT

Simon Mignolet telt momenteel 34 lentes, een leeftijd waarmee hij als doelman nog meerdere jaren kan meedraaien op Europees topniveau. Maar toch is het zinvol om al verder vooruit te kijken, want Mignolet zal uiteraard niet eeuwig blijven keepen. Daarom heeft Club Brugge al een potentiële vervanger geïdentificeerd, eentje die op termijn in de voetsporen van Mignolet moet treden. Chris Brady is de naam, en de 18-jarige goalie is één van de grootste Amerikaanse talenten van het moment.

“Chris is een erg getalenteerde jonge doelman”, zei Georg Heitz in mei op de officiële clubkanalen van Chicago Fire. Chris Brady verlengde toen zijn contract bij de club tot en met 2026, met optie voor nog één extra jaar. “Zijn nieuw contract is een bevestiging van ons geloof in hem en zijn kwaliteiten als speler. We hebben in de voorbije twee jaren een fenomenale groei gezien van Chris. We geloven dat hij een grote toekomst heeft bij Fire”, aldus een fiere sportdirecteur van Chicago.



Chris Brady wordt samen met Gabriel Slonina in de Verenigde Staten gepercipieerd als één van de meest veelbelovende jonge doelmannen ter wereld. Toevallig of niet staan beide youngsters onder contract bij Chicago Fire, wat voor een ongeziene concurrentiestrijd zorgt bij de club. Slonina tekende in augustus een contract bij Chelsea, voor een transfersom van 9 miljoen euro, en hij maakt eind dit jaar de definitieve stap naar de Premier League. Daarna wordt Brady de nummer één bij Fire.

GOLDEN GLOVE

Ondertussen evolueert Chris Brady op een indrukwekkende wijze in de MLS Next Pro bij Chicago Fire II. Daar heeft hij een grote invloed op de resultaten van de ploeg en lijdt het geen twijfel dat Brady de titel van Most Valuable Player zal winnen. Zijn prestaties in de MLS Next Pro, tijdens zijn eerste seizoen in die competitie trouwens, zijn ronduit indrukwekkend. Geen enkele andere doelman pakt immers zoveel punten voor zijn ploeg als Brady bij Chicago Fire II.



Chris Brady maakte ook al naam voor zichzelf bij de U20 van de Verenigde Staten. In de U20 Concacaf won hij namelijk de Golden Glove als beste doelman van het internationale jeugdtoernooi. Brady speelde elke wedstrijd in de Concacaf U20, dat uiteindelijk ook gewonnen werd door de Verenigde Staten en waardoor bijgevolg de kwalificatie voor de Olympische Spelen werd afgedwongen. Brady prijkte uiteraard ook in het XL-elftal van de Concacaf U20.

DERDE KEER, GOEDE KEER?

Tom Bogert, een vermaarde Amerikaanse voetbaljournalist, berichtte vorige week dat Club Brugge zich meldde voor Chris Brady en dat is al niet de eerste keer. Blauw-Zwart waagde eerder al twee pogingen om het Amerikaanse toptalent naar Brugge te halen: in november 2021 en in januari 2022, maar telkens tevergeefs weliswaar. Brady is een grote (hij meet 1 meter 90) en atletische doelman met uitstekende reflexen.



De ‘shot stopper’ heeft uiteraard een ruime progressiemarge maar ook wat belangrijke werkpunten, zoals zijn balbehandeling en uitvoetballend vermogen. Al heeft de amper 18-jarige op zeer jonge leeftijd nu al een ruime en adequate basis om op verder te bouwen. Hij wordt kwalitatief evenwaardig beschouwd als zijn concurrent Gabriel Slonina, die straks voor 9 miljoen euro naar Chelsea trekt. En dat wil toch ook wel wat zeggen …

LEES OOK: Hugo Cuypers meteen als held onthaald bij nieuwe club

Moet Club Brugge al beginnen denken aan een opvolger voor Mignolet?

Meest recent

'Hasi blijft Belgisch gaan en klopt nu ook aan bij Union'

Besnik Hasi werd in februari op straat gezet bij Anderlecht omdat de resultaten tegenvielen, maar ...

4
4
Grote verrassing: Pro League en DAZN samen verder tot 2030

Het vorige seizoen was bijzonder tumultueus voor de Belgische voetbalclubs én ...

114
114
Anderlecht heeft aanwinst beet: coach bevestigt transfer

Anderlecht zit met de volle focus bij zijn terugwedstrijd van donderdagavond tegen Hammarby in de ...

164
164
Standard is toptalent definitief kwijt

Standard droomt volgend seizoen van een Europees ticket en heeft daarvoor deze zomer al de nodige ...

48
48
Leko haalt keihard uit naar concurrenten: "Dat is raar"

Binnen twee dagen gaat het Belgische voetbalseizoen officieel van start met de Supercup. Die wordt ...

222
222
Alarmbellen gaan af: Genk slikt wéér pandoering

Een dikke week voor de start van de competitie lijken ze bij KRC Genk met zorgen te zitten. De ...

234
234
Bruno doet oproep aan de fans van Anderlecht

Het is morgen al een cruciaal duel voor RSC Anderlecht. Er moét gewonnen worden van Hammarby, ...

248
248
Lokeren rondt zeer lucratieve transfer officieel af

Net zoals elke Belgische club leeft ook Sporting Lokeren van de transfergelden van uitgaande ...

68
68
Realistische Kana: "Zijn geen favoriet tegen Hammbarby"

RSC Anderlecht speelde degelijk, maar zeker niet overweldigend goed tegen Hammarby. Dat kan ook niet ...

205
205
Cercle Brugge pakt uit met enorme stunttransfer

Cercle Brugge heeft zopas een nieuwe speler voorgesteld. De Bruggelingen wisten voor een toch wel ...

137
137
Lommel SK heeft beet: tweede ingaande transfer een feit

Transfernieuws bij Lommel SK. De Limburgers hebben vandaag hun tweede ingaande transfer meegedeeld ...

30
30
Ajax maakt stunt bekend: Tolu Arokodare tekent

Ajax heeft een volgende toptransfer aangekondigd. De Amsterdammers maakten vandaag de komst van Tolu ...

146
146
Bruno zet RSCA met de voeten op de grond: "De titel?"

Er staat héél veel druk op de ketel bij RSC Anderlecht. De Brusselaars moéten ...

728
728
'Standard schrikt: Premier League lonkt naar sterkhouder'

Bij Standard konden ze deze zomer al eens de kassa laten rinkelen, want Wolverhampton Wanderers ...

140
140
'Hasi wil nu ook in Genk komen shoppen'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

204
204
'Vierde aanwinst voor Club: transfersom bekend'

Het duurde even voor de zomermercato van Club Brugge op gang kwam, maar sinds het einde van het WK ...

740
740
Marc Coucke ziet familieverhaal onverwachte wending nemen

Marc Coucke staat al jaren bekend als een ondernemer die kansen ziet waar anderen ze laten liggen. ...

87
87
'Kassa kassa in Genk: na Karetsas nog 2 topdeal op komst'

Een tiental dagen voor de start van de competitie beweegt er plots nog heel wat bij KRC Genk. Nadat ...

506
506
'Straf: Club Brugge hield interesse van Tottenham af'

Bij Club Brugge is het al een zeer bewogen zomer geweest. Het deed al zaken met de allergrootste ...

468
468
'Standard verbaast iedereen met transferbeslissing'

Standard beleefde deze zomer al een behoorlijk drukke mercato. Het haalde al zes nieuwe spelers ...

281
281
'Barça heeft plan klaar: deadline Bisiwu-debuut bekend'

Club Brugge zag deze zomer de kassa al stevig rinkelen met de uitgaande transfers van Aleksandar ...

231
231
'Hoefkens jubelt met terugkeer van ervaren Belg'

Carl Hoefkens bleef deze zomer gewoon trainer van NAC Breda en dat is toch best opmerkelijk. Onze ...

49
49
'Anderlecht keert alsnog terug voor geschrapt target'

Anderlecht staat donderdag alweer voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hammarby moet ...

646
646
Nicky Hayen krijgt plots bijzonder signaal uit Limburg

Nicky Hayen blijft een naam die overal in het Belgische voetbal opduikt. De voormalige coach van ...

191
191
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt WK-revelatie, beweging bij Anderlecht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

324
324

Meer sportnieuws