Club plant superdeal met vervanger Mignolet

door
Club plant superdeal met vervanger Mignolet

Het regent momenteel contractverlengingen bij Club Brugge. Vorige week zetten Brandon Mechele en Simon Mignolet elk hun kribbel onder een nieuwe verbintenis, maar dat betekent niet dat Vincent Mannaert op zijn lauweren rust met het oog op de toekomst. Met Jorne Spileers (17) heeft Club een groot talent in de wachtkamer als toekomstige vervanger voor Mechele - of Abakar Sylla - terwijl het Amerikaans toptalent Chris Brady (18, Chicago Fire) al geruime tijd concrete belangstelling geniet van Blauw-Zwart.


GEEN NAPOLI

Simon Mignolet verlengde vorige week zijn contract bij Club Brugge tot en met 2026. Dat is een mooie beloning voor de sterkhouder die al drie keer op een rij de Belgische landstitel haalde en evenveel keer werd verkozen tot Doelman van het Jaar. Met die contractverlenging anticipeerden de West-Vlamingen ook op een mogelijk vertrek van Mignolet, de 35-voudige Rode Duivel stond in de vorige zomermercato namelijk in de belangstelling van de Italiaanse topclub SSC Napoli.



AMERIKAANS TOPTALENT

Simon Mignolet telt momenteel 34 lentes, een leeftijd waarmee hij als doelman nog meerdere jaren kan meedraaien op Europees topniveau. Maar toch is het zinvol om al verder vooruit te kijken, want Mignolet zal uiteraard niet eeuwig blijven keepen. Daarom heeft Club Brugge al een potentiële vervanger geïdentificeerd, eentje die op termijn in de voetsporen van Mignolet moet treden. Chris Brady is de naam, en de 18-jarige goalie is één van de grootste Amerikaanse talenten van het moment.

“Chris is een erg getalenteerde jonge doelman”, zei Georg Heitz in mei op de officiële clubkanalen van Chicago Fire. Chris Brady verlengde toen zijn contract bij de club tot en met 2026, met optie voor nog één extra jaar. “Zijn nieuw contract is een bevestiging van ons geloof in hem en zijn kwaliteiten als speler. We hebben in de voorbije twee jaren een fenomenale groei gezien van Chris. We geloven dat hij een grote toekomst heeft bij Fire”, aldus een fiere sportdirecteur van Chicago.



Chris Brady wordt samen met Gabriel Slonina in de Verenigde Staten gepercipieerd als één van de meest veelbelovende jonge doelmannen ter wereld. Toevallig of niet staan beide youngsters onder contract bij Chicago Fire, wat voor een ongeziene concurrentiestrijd zorgt bij de club. Slonina tekende in augustus een contract bij Chelsea, voor een transfersom van 9 miljoen euro, en hij maakt eind dit jaar de definitieve stap naar de Premier League. Daarna wordt Brady de nummer één bij Fire.

GOLDEN GLOVE

Ondertussen evolueert Chris Brady op een indrukwekkende wijze in de MLS Next Pro bij Chicago Fire II. Daar heeft hij een grote invloed op de resultaten van de ploeg en lijdt het geen twijfel dat Brady de titel van Most Valuable Player zal winnen. Zijn prestaties in de MLS Next Pro, tijdens zijn eerste seizoen in die competitie trouwens, zijn ronduit indrukwekkend. Geen enkele andere doelman pakt immers zoveel punten voor zijn ploeg als Brady bij Chicago Fire II.



Chris Brady maakte ook al naam voor zichzelf bij de U20 van de Verenigde Staten. In de U20 Concacaf won hij namelijk de Golden Glove als beste doelman van het internationale jeugdtoernooi. Brady speelde elke wedstrijd in de Concacaf U20, dat uiteindelijk ook gewonnen werd door de Verenigde Staten en waardoor bijgevolg de kwalificatie voor de Olympische Spelen werd afgedwongen. Brady prijkte uiteraard ook in het XL-elftal van de Concacaf U20.

DERDE KEER, GOEDE KEER?

Tom Bogert, een vermaarde Amerikaanse voetbaljournalist, berichtte vorige week dat Club Brugge zich meldde voor Chris Brady en dat is al niet de eerste keer. Blauw-Zwart waagde eerder al twee pogingen om het Amerikaanse toptalent naar Brugge te halen: in november 2021 en in januari 2022, maar telkens tevergeefs weliswaar. Brady is een grote (hij meet 1 meter 90) en atletische doelman met uitstekende reflexen.



De ‘shot stopper’ heeft uiteraard een ruime progressiemarge maar ook wat belangrijke werkpunten, zoals zijn balbehandeling en uitvoetballend vermogen. Al heeft de amper 18-jarige op zeer jonge leeftijd nu al een ruime en adequate basis om op verder te bouwen. Hij wordt kwalitatief evenwaardig beschouwd als zijn concurrent Gabriel Slonina, die straks voor 9 miljoen euro naar Chelsea trekt. En dat wil toch ook wel wat zeggen …

LEES OOK: Croky Cup: Union ontsnapt, hoofdrol VAR in OHL-Club, kermis op Bosuil

Moet Club Brugge al beginnen denken aan een opvolger voor Mignolet?

Meest recent

Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

8
8
Croky Cup: Union ontsnapt, hoofdrol VAR in OHL-Club, kermis op Bosuil

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

84
84
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

571
571
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

126
126
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

142
142
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

273
273
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

24
24
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

141
141
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

575
575
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

28
28
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

34
34
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

171
171
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

85
85
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

118
118
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

108
108
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

114
114
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

112
112
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

297
297
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

35
35
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

300
300
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

174
174
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

145
145
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

213
213
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

160
160

Meer sportnieuws