Club plant superdeal met vervanger Mignolet

1021 stemmen
Club plant superdeal met vervanger Mignolet

Het regent momenteel contractverlengingen bij Club Brugge. Vorige week zetten Brandon Mechele en Simon Mignolet elk hun kribbel onder een nieuwe verbintenis, maar dat betekent niet dat Vincent Mannaert op zijn lauweren rust met het oog op de toekomst. Met Jorne Spileers (17) heeft Club een groot talent in de wachtkamer als toekomstige vervanger voor Mechele - of Abakar Sylla - terwijl het Amerikaans toptalent Chris Brady (18, Chicago Fire) al geruime tijd concrete belangstelling geniet van Blauw-Zwart.


GEEN NAPOLI

Simon Mignolet verlengde vorige week zijn contract bij Club Brugge tot en met 2026. Dat is een mooie beloning voor de sterkhouder die al drie keer op een rij de Belgische landstitel haalde en evenveel keer werd verkozen tot Doelman van het Jaar. Met die contractverlenging anticipeerden de West-Vlamingen ook op een mogelijk vertrek van Mignolet, de 35-voudige Rode Duivel stond in de vorige zomermercato namelijk in de belangstelling van de Italiaanse topclub SSC Napoli.



AMERIKAANS TOPTALENT

Simon Mignolet telt momenteel 34 lentes, een leeftijd waarmee hij als doelman nog meerdere jaren kan meedraaien op Europees topniveau. Maar toch is het zinvol om al verder vooruit te kijken, want Mignolet zal uiteraard niet eeuwig blijven keepen. Daarom heeft Club Brugge al een potentiële vervanger geïdentificeerd, eentje die op termijn in de voetsporen van Mignolet moet treden. Chris Brady is de naam, en de 18-jarige goalie is één van de grootste Amerikaanse talenten van het moment.

“Chris is een erg getalenteerde jonge doelman”, zei Georg Heitz in mei op de officiële clubkanalen van Chicago Fire. Chris Brady verlengde toen zijn contract bij de club tot en met 2026, met optie voor nog één extra jaar. “Zijn nieuw contract is een bevestiging van ons geloof in hem en zijn kwaliteiten als speler. We hebben in de voorbije twee jaren een fenomenale groei gezien van Chris. We geloven dat hij een grote toekomst heeft bij Fire”, aldus een fiere sportdirecteur van Chicago.



Chris Brady wordt samen met Gabriel Slonina in de Verenigde Staten gepercipieerd als één van de meest veelbelovende jonge doelmannen ter wereld. Toevallig of niet staan beide youngsters onder contract bij Chicago Fire, wat voor een ongeziene concurrentiestrijd zorgt bij de club. Slonina tekende in augustus een contract bij Chelsea, voor een transfersom van 9 miljoen euro, en hij maakt eind dit jaar de definitieve stap naar de Premier League. Daarna wordt Brady de nummer één bij Fire.

GOLDEN GLOVE

Ondertussen evolueert Chris Brady op een indrukwekkende wijze in de MLS Next Pro bij Chicago Fire II. Daar heeft hij een grote invloed op de resultaten van de ploeg en lijdt het geen twijfel dat Brady de titel van Most Valuable Player zal winnen. Zijn prestaties in de MLS Next Pro, tijdens zijn eerste seizoen in die competitie trouwens, zijn ronduit indrukwekkend. Geen enkele andere doelman pakt immers zoveel punten voor zijn ploeg als Brady bij Chicago Fire II.



Chris Brady maakte ook al naam voor zichzelf bij de U20 van de Verenigde Staten. In de U20 Concacaf won hij namelijk de Golden Glove als beste doelman van het internationale jeugdtoernooi. Brady speelde elke wedstrijd in de Concacaf U20, dat uiteindelijk ook gewonnen werd door de Verenigde Staten en waardoor bijgevolg de kwalificatie voor de Olympische Spelen werd afgedwongen. Brady prijkte uiteraard ook in het XL-elftal van de Concacaf U20.

DERDE KEER, GOEDE KEER?

Tom Bogert, een vermaarde Amerikaanse voetbaljournalist, berichtte vorige week dat Club Brugge zich meldde voor Chris Brady en dat is al niet de eerste keer. Blauw-Zwart waagde eerder al twee pogingen om het Amerikaanse toptalent naar Brugge te halen: in november 2021 en in januari 2022, maar telkens tevergeefs weliswaar. Brady is een grote (hij meet 1 meter 90) en atletische doelman met uitstekende reflexen.



De ‘shot stopper’ heeft uiteraard een ruime progressiemarge maar ook wat belangrijke werkpunten, zoals zijn balbehandeling en uitvoetballend vermogen. Al heeft de amper 18-jarige op zeer jonge leeftijd nu al een ruime en adequate basis om op verder te bouwen. Hij wordt kwalitatief evenwaardig beschouwd als zijn concurrent Gabriel Slonina, die straks voor 9 miljoen euro naar Chelsea trekt. En dat wil toch ook wel wat zeggen …

LEES OOK: 'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Moet Club Brugge al beginnen denken aan een opvolger voor Mignolet?

Meest recent

Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

2
2
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

20
20
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

122
122
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

91
91
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

201
201
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

180
180
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

344
344
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

342
342
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

237
237
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

71
71
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

53
53
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

62
62
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

506
506
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

176
176
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

186
186
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

924
924
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

99
99
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

253
253
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

36
36
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

378
378

Meer sportnieuws