Club plant superdeal met vervanger Mignolet

door
Club plant superdeal met vervanger Mignolet

Het regent momenteel contractverlengingen bij Club Brugge. Vorige week zetten Brandon Mechele en Simon Mignolet elk hun kribbel onder een nieuwe verbintenis, maar dat betekent niet dat Vincent Mannaert op zijn lauweren rust met het oog op de toekomst. Met Jorne Spileers (17) heeft Club een groot talent in de wachtkamer als toekomstige vervanger voor Mechele - of Abakar Sylla - terwijl het Amerikaans toptalent Chris Brady (18, Chicago Fire) al geruime tijd concrete belangstelling geniet van Blauw-Zwart.


GEEN NAPOLI

Simon Mignolet verlengde vorige week zijn contract bij Club Brugge tot en met 2026. Dat is een mooie beloning voor de sterkhouder die al drie keer op een rij de Belgische landstitel haalde en evenveel keer werd verkozen tot Doelman van het Jaar. Met die contractverlenging anticipeerden de West-Vlamingen ook op een mogelijk vertrek van Mignolet, de 35-voudige Rode Duivel stond in de vorige zomermercato namelijk in de belangstelling van de Italiaanse topclub SSC Napoli.



AMERIKAANS TOPTALENT

Simon Mignolet telt momenteel 34 lentes, een leeftijd waarmee hij als doelman nog meerdere jaren kan meedraaien op Europees topniveau. Maar toch is het zinvol om al verder vooruit te kijken, want Mignolet zal uiteraard niet eeuwig blijven keepen. Daarom heeft Club Brugge al een potentiële vervanger geïdentificeerd, eentje die op termijn in de voetsporen van Mignolet moet treden. Chris Brady is de naam, en de 18-jarige goalie is één van de grootste Amerikaanse talenten van het moment.

“Chris is een erg getalenteerde jonge doelman”, zei Georg Heitz in mei op de officiële clubkanalen van Chicago Fire. Chris Brady verlengde toen zijn contract bij de club tot en met 2026, met optie voor nog één extra jaar. “Zijn nieuw contract is een bevestiging van ons geloof in hem en zijn kwaliteiten als speler. We hebben in de voorbije twee jaren een fenomenale groei gezien van Chris. We geloven dat hij een grote toekomst heeft bij Fire”, aldus een fiere sportdirecteur van Chicago.



Chris Brady wordt samen met Gabriel Slonina in de Verenigde Staten gepercipieerd als één van de meest veelbelovende jonge doelmannen ter wereld. Toevallig of niet staan beide youngsters onder contract bij Chicago Fire, wat voor een ongeziene concurrentiestrijd zorgt bij de club. Slonina tekende in augustus een contract bij Chelsea, voor een transfersom van 9 miljoen euro, en hij maakt eind dit jaar de definitieve stap naar de Premier League. Daarna wordt Brady de nummer één bij Fire.

GOLDEN GLOVE

Ondertussen evolueert Chris Brady op een indrukwekkende wijze in de MLS Next Pro bij Chicago Fire II. Daar heeft hij een grote invloed op de resultaten van de ploeg en lijdt het geen twijfel dat Brady de titel van Most Valuable Player zal winnen. Zijn prestaties in de MLS Next Pro, tijdens zijn eerste seizoen in die competitie trouwens, zijn ronduit indrukwekkend. Geen enkele andere doelman pakt immers zoveel punten voor zijn ploeg als Brady bij Chicago Fire II.



Chris Brady maakte ook al naam voor zichzelf bij de U20 van de Verenigde Staten. In de U20 Concacaf won hij namelijk de Golden Glove als beste doelman van het internationale jeugdtoernooi. Brady speelde elke wedstrijd in de Concacaf U20, dat uiteindelijk ook gewonnen werd door de Verenigde Staten en waardoor bijgevolg de kwalificatie voor de Olympische Spelen werd afgedwongen. Brady prijkte uiteraard ook in het XL-elftal van de Concacaf U20.

DERDE KEER, GOEDE KEER?

Tom Bogert, een vermaarde Amerikaanse voetbaljournalist, berichtte vorige week dat Club Brugge zich meldde voor Chris Brady en dat is al niet de eerste keer. Blauw-Zwart waagde eerder al twee pogingen om het Amerikaanse toptalent naar Brugge te halen: in november 2021 en in januari 2022, maar telkens tevergeefs weliswaar. Brady is een grote (hij meet 1 meter 90) en atletische doelman met uitstekende reflexen.



De ‘shot stopper’ heeft uiteraard een ruime progressiemarge maar ook wat belangrijke werkpunten, zoals zijn balbehandeling en uitvoetballend vermogen. Al heeft de amper 18-jarige op zeer jonge leeftijd nu al een ruime en adequate basis om op verder te bouwen. Hij wordt kwalitatief evenwaardig beschouwd als zijn concurrent Gabriel Slonina, die straks voor 9 miljoen euro naar Chelsea trekt. En dat wil toch ook wel wat zeggen …

LEES OOK: Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Moet Club Brugge al beginnen denken aan een opvolger voor Mignolet?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

39
39
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

18
18
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

19
19
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

54
54
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

169
169
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

113
113
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

54
54
Kerk verklaart bloedvorm én nieuwe wind bij Antwerp

Het was zwoegen en zweten, maar Royal Antwerp FC plaatste zich ten koste van La Louvière voor ...

106
106
Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

98
98
Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Ajax is een ploeg die al een aantal jaren op de dool is. Ook dit seizoen zullen ze geen kampioen ...

48
48
Belabberde prestatie Club Brugge: Leko onthult dé reden

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

527
527
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

653
653
"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

375
375
Bayat zorgt voor nieuwe stunt vlak na beker-exploot Charleroi

Sporting Charleroi is met een grote stunt aan de tweede seizoenshelft begonnen. De Carolo's ...

124
124
Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Wat zich afspeelt achter de glamour van de Beckham dynastie begint steeds meer op een open wond te ...

35
35
‘Club Brugge winterbom: Bailey als stunttransfer?’

Club Brugge zoekt deze winter een aanvallende injectie, maar niet zonder twijfel. De naam Bailey ...

640
640
Club Brugge kookt over: Tzolis ontsnapt na bizarre actie

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de Croky Cup. In de slotfase liepen de ...

549
549
City op finalekoers: Engelse pers ontploft over Doku

Manchester City staat met anderhalf been in de finale van de Engelse League Cup. De Citizens wonnen ...

217
217
'Antwerp bibbert en beeft: bekerheld richting uitgang'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

253
253
Gezichtsverlies Club Brugge: Verhaeghe stormt vroegtijdig weg

Club Brugge is met een enorme tegenvaller aan de tweede seizoenshelft begonnen. De regerende ...

665
665
'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

358
358
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

566
566
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

154
154
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

44
44
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

216
216

Meer sportnieuws