Bestuur RSCA onder vuur: "Doe je niet ongestraft"

door
Bestuur RSCA onder vuur:

RSC Anderlecht is sinds de intrede van eigenaar Marc Coucke een kerkhof voor trainers. Vincent Kompany was de langstzittende trainer en deed het twee jaar niet onaardig. Het bestuur komt na de zoveelste crisis onder vuur te liggen.


Anderlecht lijkt weer bij af te zijn. De fans zijn ontevreden, de resultaten gaan weer achteruit en het voetbal is pover. Felice Mazzu hoopte een stap voorwaarts te zetten, maar Anderlecht zette inzake sterkte van de kern afgelopen zomer een stap achteruit.

Thomas Chatelle is kritisch voor CEO Peter Verbeke. "Spelers als Zirkzee en Gomez zijn niet degelijk vervangen en daar kom je niet ongestraft mee weg. Het probleem zit dus in heel de sportieve cel. Het wordt een zware week in Anderlecht", stelt hij in Het Belang van Limburg. Marc Degryse vroeg zich in Het Laatste Nieuws ook al of Verbeke de kern niet te hoog heeft ingeschat. Hij is van mening dat er te weinig kwaliteit voorhanden is in Brussel.

MISLUKTE MERCATO?

Onze redactie stelde zich gisteren al vragen over enkele beslissingen die de afgelopen maanden werden genomen. Chatelle beaamt die dus, en La Capitale is ook van mening dat Anderlecht té jong inkocht afgelopen zomer. Jongens als N’Diaye, Angulo en Ishaq spelen bij de beloften en kostten heel wat miljoenen euro’s. Met Jan Vertonghen en Amadou Diawara werden volgens de Waalse krant ‘vlug, vlug’ wat ervaren krachten gehaald. Vertonghen is een schot in de roos, Diawara is tot op heden nog geen meerwaarde en werd eerder al aanzien als een risicotransfer.

LEES OOK: Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

Moet het bestuur van RSCA een reactie geven over deze crisis?

Meest recent

DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

50
50
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

135
135
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

137
137
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

176
176
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

272
272
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

214
214
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

78
78
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

549
549
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

63
63
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

146
146
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

482
482
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

148
148
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

252
252
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

167
167
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

170
170
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

381
381
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

556
556
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

127
127
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

709
709
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

335
335
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

222
222
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

351
351
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

293
293
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1104
1104
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

496
496

Meer sportnieuws