Bestuur RSCA onder vuur: "Doe je niet ongestraft"

door
Bestuur RSCA onder vuur:

RSC Anderlecht is sinds de intrede van eigenaar Marc Coucke een kerkhof voor trainers. Vincent Kompany was de langstzittende trainer en deed het twee jaar niet onaardig. Het bestuur komt na de zoveelste crisis onder vuur te liggen.


Anderlecht lijkt weer bij af te zijn. De fans zijn ontevreden, de resultaten gaan weer achteruit en het voetbal is pover. Felice Mazzu hoopte een stap voorwaarts te zetten, maar Anderlecht zette inzake sterkte van de kern afgelopen zomer een stap achteruit.

Thomas Chatelle is kritisch voor CEO Peter Verbeke. "Spelers als Zirkzee en Gomez zijn niet degelijk vervangen en daar kom je niet ongestraft mee weg. Het probleem zit dus in heel de sportieve cel. Het wordt een zware week in Anderlecht", stelt hij in Het Belang van Limburg. Marc Degryse vroeg zich in Het Laatste Nieuws ook al of Verbeke de kern niet te hoog heeft ingeschat. Hij is van mening dat er te weinig kwaliteit voorhanden is in Brussel.

MISLUKTE MERCATO?

Onze redactie stelde zich gisteren al vragen over enkele beslissingen die de afgelopen maanden werden genomen. Chatelle beaamt die dus, en La Capitale is ook van mening dat Anderlecht té jong inkocht afgelopen zomer. Jongens als N’Diaye, Angulo en Ishaq spelen bij de beloften en kostten heel wat miljoenen euro’s. Met Jan Vertonghen en Amadou Diawara werden volgens de Waalse krant ‘vlug, vlug’ wat ervaren krachten gehaald. Vertonghen is een schot in de roos, Diawara is tot op heden nog geen meerwaarde en werd eerder al aanzien als een risicotransfer.

LEES OOK: 'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Moet het bestuur van RSCA een reactie geven over deze crisis?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

23
23
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

21
21
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

42
42
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

39
39
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

63
63
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

193
193
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

160
160
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

270
270
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

349
349
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

93
93
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

144
144
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

137
137
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

77
77
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

115
115
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

285
285
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

913
913
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

383
383
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

290
290
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

785
785
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

217
217
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

719
719
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

488
488
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

152
152
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1050
1050

Meer sportnieuws