"Maar één keer eerder een speler gezien zoals Haaland"

door

De Manchester Derby is dit weekend uitgedraaid op een triomftocht voor Manchester City. De Citizens peuzelden stadsgenoot United met huid en haar op. Grote slokop was opnieuw Erling Haaland (22). De Noor legde er drie binnen en tekende al voor zijn derde hattrick dit seizoen in de Premier League.


Haaland zit al aan 14 goals in 8 duels over het Kanaal. Een gemiddelde om van te duizelen. De aanvaller krijgt vanuit alle hoeken lof. Ook Jamie Carragher (ex-Liverpool) houdt zich niet in bij Sky Sports. "Verdedigers gaan wedstrijden nu in met de gedachte dat ze voor schut gezet kunnen worden. Het maakt niet eens meer uit of hij scoort, zolang hij je maar niet in de verlegenheid brengt, denken ze. Je denkt alleen maar aan hem, als hij je tegenstander gaat zijn", aldus de Engelsman.

Carragher kende een lange carrière en speelde daarin tegen heel wat topaanvallers. Toch was er maar één tegenstander die op dezelfde manier onder zijn huid kon kruipen. "Ik heb dat maar bij één speler ooit eerder gevoeld: Thierry Henry. Hij kon me mentaal echt beïnvloeden. Ik speelde tegen zoveel geweldige spelers. Altijd dacht ik: ik kan ze verslaan, zij maken ook fouten. Maar bij Henry dacht ik de hele tijd aan hem", vertelde Carragher.

CHAMPIONS LEAGUE

Met Haaland hoopt City eindelijk het ontbrekende puzzelstukje gevonden te hebben om de Champions League te winnen. Dat lukte de club uit Manchester nog nooit. Eén keer bereikten Kevin De Bruyne en co de finale, maar daarin trok Chelsea uiteindelijk aan het langste eind met het kleinste verschil. Dit jaar moet het er eindelijk eens van komen voor de regerende Engelse landskampioen.

LEES OOK: 'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Wie schat je hoger in als voetballer?

Meest recent

"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

66
66
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

121
121
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

404
404
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

136
136
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

120
120
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

343
343
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

408
408
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

71
71
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

236
236
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

180
180
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

115
115
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

195
195
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

82
82
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

507
507
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

120
120
STVV verbaast weer en duwt AA Gent uit top zes

STVV is halfweg de reguliere competitie dé grote verrassing in de top zes en de Kanaries ...

152
152
Wedstrijd Ajax gestaakt: harde kern zet ArenA in de fik

Het stormt inmiddels al enkele weken bij Ajax en zondagavond is een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan ...

284
284
Anderlecht dé grote winnaar: slordig Union onderuit in derby

RSC Anderlecht heeft zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond aan de top van de Jupiler ...

329
329
Druk op Hayen stijgt: verklaring voor opvallende opstelling

Club Brugge zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen. Na de Europese nederlaag op Sporting ...

550
550
Arsenal niet onklopbaar: tienkoppig Chelsea pakt cruciaal punt

In de Premier League is leider Arsenal FC er niet in geslaagd om nog wat verder uit te lopen. In de ...

36
36
Supporters Anderlecht vervloeken arbitrage: "Schandalig!"

Sinds de grote terugkeer van Union SG op het hoogste niveau, kon RSC Anderlecht zijn Brusselse ...

492
492
Vanaken sakkert: "Waren tien keer beter dan Antwerp"

Club Brugge heeft één van zijn minste weken van het seizoen tot dusver achter de rug. ...

238
238
4 op 42 - bodem bereikt voor kwakkelend Club Nxt

Het gaat van kwaad naar erger met Club Nxt in de Challenger Pro League. De beloften van Club Brugge ...

177
177
Antwerp staat op uit doden: "Dán kan je Club pijn doen"

Van de hel naar de hemel ... in het voetbal kan dat erg snel gaan. Vraag dat maar aan Antwerp FC. ...

391
391
Anderlecht-Union: ontdek de basisploegen in Brusselse derby

In de Jupiler Pro League is het zondagavond reikhalzend uitkijken naar de Brusselse derby. Zowel RSC ...

97
97

Meer sportnieuws