'Vanhaezebrouck roept om één man bij AA Gent'

door
'Vanhaezebrouck roept om één man bij AA Gent'

AA Gent is op de dool in de Jupiler Pro League. De Buffalo's verloren het afgelopen weekend op eigen veld van Cercle Brugge met 3-4 en tekenen voorlopig voor een teleurstellende negende plaats in het klassement. Hein Vanhaezebrouck lijkt de motor maar niet aan de praat te krijgen in de Arteveldestad.


Gent kwam drie keer op achterstand tegen Groen-Zwart, maar maakte evenveel keren gelijk. Hotic zorgde vlak voor de tijd dan toch voor de winnende treffer voor de Vereniging met zijn derde van de avond. Cercle schuift daardoor wat op in het klassement, terwijl de thuisploeg verweesd achterbleef. Wim De Coninck gaat bij Het Nieuwsblad op zoek naar oorzaken voor de Gentse malaise.

De ex-doelman ziet dat Gent-coach Vanhaezebrouck één man uitstekend zou kunnen gebruiken momenteel. "AA Gent mist De Sart, hij is de lijm van dit elftal. De linies vallen nu heel makkelijk uit elkaar", weet De Coninck, die wel aanhaalt dat de verdediging van Gent niet het verwachte niveau haalt. "Anderzijds kun je ook niet ontkennen dat de verdedigers ook stuk voor stuk onder hun niveau blijven." Voorin wordt Hugo Cuypers wat aan zijn lot overgelaten. "Zeven goals in tien competitieduels, dat is een knap gemiddelde. Soms heb ik het gevoel dat Cuypers er wel wat alleen voor staat. De cohesie in het team is nog niet wat het moet zijn. Je mist een bindmiddel. Dus ook hier speelt de afwezigheid van De Sart een grote rol", aldus De Coninck.

TISSOUDALI

Gent mist natuurlijk ook de klasse van Tarik Tissoudali. De Marokkaan sleepte zijn ploeg er al vele malen doorheen, maar moet nu geblesseerd toekijken met een gescheurde kruisband. Het zal nog een hele tijd duren voor hij opnieuw paraat is. Cuypers heeft het stokje in afwachting overgenomen voorin, maar zijn goals brengen nog niet de verhoopte punten op. Komend weekend gaat Gent op bezoek bij KAS Eupen. In de Oostkantons lijkt een driepunter een must voor de Buffalo's.

LEES OOK: Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Haalt Gent de top vier?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

59
59
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

161
161
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

127
127
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

142
142
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

247
247
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

73
73
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

593
593
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

299
299
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

170
170
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

309
309
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

214
214
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

379
379
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

358
358
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

484
484
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

218
218
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

106
106
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

420
420
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

383
383
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

295
295
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

225
225
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

306
306
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

168
168

Meer sportnieuws