'Vanhaezebrouck roept om één man bij AA Gent'

door
'Vanhaezebrouck roept om één man bij AA Gent'

AA Gent is op de dool in de Jupiler Pro League. De Buffalo's verloren het afgelopen weekend op eigen veld van Cercle Brugge met 3-4 en tekenen voorlopig voor een teleurstellende negende plaats in het klassement. Hein Vanhaezebrouck lijkt de motor maar niet aan de praat te krijgen in de Arteveldestad.


Gent kwam drie keer op achterstand tegen Groen-Zwart, maar maakte evenveel keren gelijk. Hotic zorgde vlak voor de tijd dan toch voor de winnende treffer voor de Vereniging met zijn derde van de avond. Cercle schuift daardoor wat op in het klassement, terwijl de thuisploeg verweesd achterbleef. Wim De Coninck gaat bij Het Nieuwsblad op zoek naar oorzaken voor de Gentse malaise.

De ex-doelman ziet dat Gent-coach Vanhaezebrouck één man uitstekend zou kunnen gebruiken momenteel. "AA Gent mist De Sart, hij is de lijm van dit elftal. De linies vallen nu heel makkelijk uit elkaar", weet De Coninck, die wel aanhaalt dat de verdediging van Gent niet het verwachte niveau haalt. "Anderzijds kun je ook niet ontkennen dat de verdedigers ook stuk voor stuk onder hun niveau blijven." Voorin wordt Hugo Cuypers wat aan zijn lot overgelaten. "Zeven goals in tien competitieduels, dat is een knap gemiddelde. Soms heb ik het gevoel dat Cuypers er wel wat alleen voor staat. De cohesie in het team is nog niet wat het moet zijn. Je mist een bindmiddel. Dus ook hier speelt de afwezigheid van De Sart een grote rol", aldus De Coninck.

TISSOUDALI

Gent mist natuurlijk ook de klasse van Tarik Tissoudali. De Marokkaan sleepte zijn ploeg er al vele malen doorheen, maar moet nu geblesseerd toekijken met een gescheurde kruisband. Het zal nog een hele tijd duren voor hij opnieuw paraat is. Cuypers heeft het stokje in afwachting overgenomen voorin, maar zijn goals brengen nog niet de verhoopte punten op. Komend weekend gaat Gent op bezoek bij KAS Eupen. In de Oostkantons lijkt een driepunter een must voor de Buffalo's.

LEES OOK: Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Haalt Gent de top vier?

Meest recent

Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

44
44
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

57
57
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

433
433
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

33
33
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

28
28
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

79
79
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

40
40
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

61
61
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

316
316
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

195
195
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

74
74
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

204
204
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

139
139
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

251
251
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

34
34
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

103
103
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

216
216
Rampscenario Lukaku: alarmbellen bij Rode Duivels voor WK

Romelu Lukaku kent een ongezien pechseizoen. De aanvaller viel tijdens de voorbereiding bij Napoli ...

174
174
Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

385
385
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

231
231
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

94
94
Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

253
253
Miljoenenaankoop verdwenen bij Anderlecht: pijnlijke reden bekend

RSC Anderlecht haalde in januari een vijftal aanwinsten in huis. Daarvan is Moussa Diarra inmiddels ...

360
360
Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Erling Haaland leeft van doelpunten en doet dat nu al ruime tijd bij Manchester City. De Noorse ...

118
118
'Salah verlaat Liverpool: twee toekomstopties genoemd'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

68
68

Meer sportnieuws