Hoefkens verklaart oorlog aan Simeone

door
Hoefkens verklaart oorlog aan Simeone

Na de fraaie zes op zes gaat Club Brugge dinsdagavond tegen Atlético Madrid op jacht naar een nieuwe stunt in de Champions League. Om de manschappen van Diego Simeone te verrassen zal Carl Hoefkens echter nog net iets meer uit zijn pijp moeten komen. Al heeft hij, mede dankzij een van zijn voorgangers, de sleutel tot succes misschien wel reeds in handen.


In aanloop naar de derde opdracht op het kampioenenbal kampt de Brugse coach helaas wel met de nodige personeelsproblemen. Voorin zijn Noa Lang en Tajon Buchanan nochtans eindelijk opnieuw van de partij. Klaar voor hun eerste minuten in Europa ook, al begint het duo net als Roman Yaremchuk – eveneens scherp ingevallen tegen KV Mechelen – zelfs bij afwezigheid van Andreas Skov Olsen wellicht nog op de bank. In de defensie daarentegen staan er momenteel nog vraagtekens achter de namen van Clinton Mata en Denis Odoi, die zowel tegen Bayer Leverkusen als in Porto depanneerde voor de vaste rechtsachter. Uit voorzorg plukte Hoefkens behalve Jorne Spileers bij Club NXT, zelf zo flink gehavend voor de UEFA Youth League, daarom alvast ook Kyriani Sabbe weg.

HAND VAN SIMEONE
Gelukkig is Abakar Sylla terug klaar voor de dienst, ook Brandon Mechele verschijnt straks zeker voor de derde keer aan de aftrap. Tenslotte kan Hoefkens nog steeds geen beroep doen op Dedryck Boyata, hoewel hij tot dusver amper in actie kwam een streep door de rekening. Na de zege in Porto stak de coach de loftrompet op over de 31-voudige Rode Duivel, wiens belang in de kleedkamer hij niet genoeg kon benadrukken. Zijn ervaring en leiderschap konden van pas komen tegen de lepe Spanjaarden, die voorin met onder andere Joao Felix, Alvaro Morata, Antoine Griezmann en Yannick Carrasco toch flink wat kwaliteit hebben lopen. Aanvallend geweld waar de vorige tegenstanders niet aan konden tippen. Doorstaan de in Europa tot hiertoe onklopbare Simon Mignolet en zijn verdediging ook deze test?



Terwijl Ferran Jutgla en Kamal Sowah José Maria Giménez en co het leven zuur mogen maken, moeten Raphael Onyedika, Casper Nielsen en Hans Vanaken dan weer de slag op het middenveld beslechten. Een taak waartegen het stugge trio in principe wel opgewassen is, al krijgen zij met Koke, Axel Witsel, Marcos Llorente en/of Saul Niguez enkele geduchte namen tegenover zich. Spelers naar de smaak van Simeone, wiens hand ondanks een moeizame start – drie op zes in de Champions League, 13 op 21 in La Liga – stilaan toch weer zichtbaar is. Het voorbije decennium maakte hij van Atlético een geoliede machine, die met een herkenbare stijl grote successen boekte. De enige keer dat de tweevoudig finalist de groepsfase van het kampioenenbal niet overleefde, won ze dan maar prompt de Europa League.

VOORBEELD AAN LEKO
Geen wonder dus dat Hoefkens zijn collega erg hoog heeft zitten, respect dat overigens wederzijds is. "Hoe hij een club laat voetballen en werken naar zijn stijl: dat is bewonderenswaardig. Hij behoort tot de beste trainers in dit tijdperk", klonk het op zijn persbabbel. Al mag het ontzag uiteraard niet te groot zijn, iets wat Hoefkens zelf maar al te goed beseft. Hij wil graag vol de uitdaging aangaan en met zijn elftal zijn voet zetten naast de absolute Europese top, waar Atlético wel degelijk deel van uitmaakt. Van onderschatting of arrogantie ten opzichte van de fiere leider in de poule is langs Spaanse zijde overigens evenmin sprake. "Wie mij kent, weet dat ik mijn systeem altijd aanpas aan de tegenstander. Dus ook aan Club Brugge", aldus Simeone, die Blauw-Zwart als een "heel sterke ploeg" omschreef.



Hoefkens bereidt zich dus maar best voor op een tactisch steekspelletje met een van de meesters in het vak. Een lakmoesproef van formaat, die Ivan Leko een viertal jaar geleden alvast deels doorstond. In het Wanda Metropolitanostadion bleken de Colchoneros ondanks een schicht van Arnaut Danjuma toen nog te sterk, maar in eigen huis hield Club de brilscore op het bord. Mocht dat voor een volgepakt Jan Breydel straks opnieuw lukken, zet de landskampioen een serieuze stap richting die felbegeerde overwintering in de Champions League. Bij een derde overwinning op rij kunnen Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert de volgende ronde zelfs al ruiken. Al tekenen zij net als Hoefkens, die dat weliswaar nooit expliciet al toegeven, ongetwijfeld reeds voor een punt tegen de grootmacht uit Madrid.

SLEUTELROL ONYEDIKA
Zonder zich te verliezen in een gevecht met de krachtpatsers van Atlético, doorspekt van discipline en voetbalverstand, wordt het alleszins knokken om elke centimeter. Intensiteit, durf en scherpte waren de afgelopen dagen vaste voertaal in Westkapelle. Zaterdag tegen KV Mechelen beging Club slechts twee (!) overtredingen, wat – de pogingen van Hoefkens om de focus te bewaren ten spijt – wellicht toch getuigde van een soort spaarmodus. Afgestraft werd het niet, maar tegen de pitbulls van Simeone zal Blauw-Zwart feller van zich moeten afbijten. Mede daarom zou het een aderlating zijn mochten naast Boyata ook Mata en Odoi, stuk voor stuk kuitenbijters, verstek geven. Een schoppartij hoeft het wel niet te worden. Opletten geblazen voor de kaartenlast ook, in Porto toch weer even een item.



Net als Odoi gingen toen ook Nielsen en Onyedika vrij vroeg op de bon, waarna ze in tegenstelling tot de met rood flirtende Sylla de rest van de wedstrijd wel zonder kleerscheuren doorkwamen. Net zoals zijn voorganger Éder Balanta de voorbije seizoenen vaak belangrijk bleek in Europa, lijkt vooral voor die laatste – een verbeterde versie – straks terug een cruciale rol weggelegd. Niet louter als rustpunt en doorgeefluik, maar samen met Nielsen, Jutgla en Sowah tevens als eerste aanjager om Atlético af en toe zelf eens onder druk te zetten. En bovenal duels te winnen, of wanneer dat niet lukt tenminste een voetje te laten hangen. Op de gepaste momenten slimme fouten maken dus, een kneepje dat de Spanjaarden zelf uitstekend onder de knie hebben. Feiten die Club niet zomaar mag ondergaan.

HISTORISCHE AVOND
Gelukkig bewees Hoefkens dat hij het vuur wel degelijk kan aanwakkeren. De landskampioen is in het algemeen nochtans een fair elftal. In de Jupiler Pro League gaat het per match 9,6 keer in de fout: enkel Westerlo doet beter. In de Champions League blijft dat gemiddelde met 10 stuks, goed voor een plek in het peloton, min of meer gehandhaafd. Nadat het tegen Leverkusen amper vier overtredingen nodig had, werd Club in Porto wel 16 keer teruggefloten. De brave koorknaapjes van Blauw-Zwart kunnen het dus ook op een andere – lees: hardere – manier. Met 12,5 fouten valt Atlético trouwens net buiten de top 10, waarin opvallend veel kleppers uit de grote competities kamperen. In eigen land staan de Rojiblancos met 13,6 eenheden, in België goed voor een vierde plaats, dan weer op de tiende stek.



Na de onverwachte nederlaag tegen Leverkusen is Atlético, dat als generale repetitie won in Sevilla, bovendien gebeten op een goed resultaat. Simeone heeft geen zin in een strijd om de tweede plaats maar mikt nog steeds op groepswinst, wat betekent dat puntenverlies in Jan Breydel eigenlijk uitgesloten is. Witsel, Carrasco en hun teamgenoten zullen dan ook met het mes tussen de tanden aan de aftrap verschijnen. Andersom kan de motivatie, die weliswaar niet mag omslaan in nervositeit, bij de thuisploeg niet groter zijn. Na de zaterdagswandeling tegen Malinwa peperde Hoefkens zijn troepen daarom vast in dat het opnieuw tijd is om oorlog te voeren. In de loopgraven duiken en vechten voor elke morzel grond dus. Wie weet gaat Club dan wel een historische avond tegemoet. Al dachten we dat de afgelopen campagnes helaas wel vaker.

AD

Hoefkens moet tegen Atlético voor een ruwere aanpak kiezen

Meest recent

Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk op het veld van Club Brugge. Jeremy Taravel is de hoofdtrainer ...

37
37
Hommeles bij Zulte: Vandenbroeck reageert op ontslag

Het is hommeles bij Zulte Waregem. Na desastreuze resultaten en de penibele situatie met Jelle ...

101
101
'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

149
149
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

451
451
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

53
53
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

205
205
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

38
38
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

84
84
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

113
113
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

167
167
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

528
528
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

308
308
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

201
201
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

411
411
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

275
275
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

268
268
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

269
269
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

629
629
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

189
189
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

133
133
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

68
68
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

55
55
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

35
35
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

166
166
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

131
131

Meer sportnieuws