'Belgisch' Leicester swingt zich weg van laatste plaats

door
'Belgisch' Leicester swingt zich weg van laatste plaats

Leicester City stond vanavond voor een levensbelangrijk duel. De ploeg van Brendan Rodgers streed in een rechtstreeks degradatieduel met Nottingham Forrest om de rode lantaarn. In Leicester beet de thuisploeg van zich af na de recente vormdip, en toonde het waarom de ploeg niet thuis hoort in de staart van de Premier League. 


Bij de thuisploeg uit Leicester mochten drie Belgen in de basis beginnen. Wout Faes, Timothy Castagne en Youri Tielemans kregen alledrie het vertrouwen van Brendan Rodgers. Dennis Praet moest - net als Orel Mangala bij Nottingham Forrest - genoegen nemen met een plaats op de bank. Leicester City duwde meteen het gaspedaal in tegen de promovendus, en het leek een kwestie van tijd vooraleer de 1-0 op het scorebord kwam. 

Na 25 minuten was het eindelijk zover voor Leicester. James Maddison besloot om de trekker boven te halen, en zijn afgeweken schot was meteen onhoudbaar voor de bezoekende doelman Henderson. Amper twee minuten later zorgde Harvey Barnes voor een nieuwe opflakkering bij de thuisploeg. De flankspeler krulde de bal enig mooi in doel, en bracht zijn ploeg in een delirium. Tien minuten voor het einde van de eerste helft was het opnieuw 'prijs' voor de thuisploeg. De onvermijdelijke Maddison knalde een vrije trap heerlijk binnen. 3-0 bij de rust, na drie prachtige doelpunten van de thuisploeg. 

Tweede helft is maat voor niets

Leicester City bleef doordrukken, en Nottingham Forrest bakte werkelijk niets meer klaar. Na een assist van matchwinnaar Maddison wist Patson Daka de 4-0 tegen de touwen te prikken via een prachtig hakje. Nadien tikte de thuisploeg rustig rond tot het laatste fluitsignaal, en was de vreugde na de deugddoende zege dan ook bijzonder groot in het King Power Stadium. Dankzij de driepunter komt Leicester nu op een gedeelde laatste plaats met Nottingham, maar heeft het dankzij een beter doelpuntensaldo alvast een streepje voor op de promovendus. 
Scoreverloop: 
- 1-0: James Maddison
- 2-0: Harvey Barnes
- 3-0: James Maddison
- 4-0: Patson Daka

Heeft Leicester het tij gekeerd na deze zege?

Meest recent

Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

34
34
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

24
24
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

9
9
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

16
16
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

32
32
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

161
161
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

155
155
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

67
67
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

295
295
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

107
107
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

195
195
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

103
103
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

87
87
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

72
72
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

63
63
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

247
247
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

133
133
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

126
126
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

38
38
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

361
361
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

163
163
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

46
46
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

87
87
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

435
435
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

49
49

Meer sportnieuws