'Belgisch' Leicester swingt zich weg van laatste plaats

door
'Belgisch' Leicester swingt zich weg van laatste plaats

Leicester City stond vanavond voor een levensbelangrijk duel. De ploeg van Brendan Rodgers streed in een rechtstreeks degradatieduel met Nottingham Forrest om de rode lantaarn. In Leicester beet de thuisploeg van zich af na de recente vormdip, en toonde het waarom de ploeg niet thuis hoort in de staart van de Premier League. 


Bij de thuisploeg uit Leicester mochten drie Belgen in de basis beginnen. Wout Faes, Timothy Castagne en Youri Tielemans kregen alledrie het vertrouwen van Brendan Rodgers. Dennis Praet moest - net als Orel Mangala bij Nottingham Forrest - genoegen nemen met een plaats op de bank. Leicester City duwde meteen het gaspedaal in tegen de promovendus, en het leek een kwestie van tijd vooraleer de 1-0 op het scorebord kwam. 

Na 25 minuten was het eindelijk zover voor Leicester. James Maddison besloot om de trekker boven te halen, en zijn afgeweken schot was meteen onhoudbaar voor de bezoekende doelman Henderson. Amper twee minuten later zorgde Harvey Barnes voor een nieuwe opflakkering bij de thuisploeg. De flankspeler krulde de bal enig mooi in doel, en bracht zijn ploeg in een delirium. Tien minuten voor het einde van de eerste helft was het opnieuw 'prijs' voor de thuisploeg. De onvermijdelijke Maddison knalde een vrije trap heerlijk binnen. 3-0 bij de rust, na drie prachtige doelpunten van de thuisploeg. 

Tweede helft is maat voor niets

Leicester City bleef doordrukken, en Nottingham Forrest bakte werkelijk niets meer klaar. Na een assist van matchwinnaar Maddison wist Patson Daka de 4-0 tegen de touwen te prikken via een prachtig hakje. Nadien tikte de thuisploeg rustig rond tot het laatste fluitsignaal, en was de vreugde na de deugddoende zege dan ook bijzonder groot in het King Power Stadium. Dankzij de driepunter komt Leicester nu op een gedeelde laatste plaats met Nottingham, maar heeft het dankzij een beter doelpuntensaldo alvast een streepje voor op de promovendus. 
Scoreverloop: 
- 1-0: James Maddison
- 2-0: Harvey Barnes
- 3-0: James Maddison
- 4-0: Patson Daka

Heeft Leicester het tij gekeerd na deze zege?

Meest recent

Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

5
5
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

18
18
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

24
24
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

75
75
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

153
153
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

82
82
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

180
180
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

56
56
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

223
223
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

216
216
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

163
163
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

62
62
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

107
107
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

78
78
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

432
432
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

47
47
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

67
67
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

235
235
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

80
80
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

77
77
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

440
440
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

256
256
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

92
92
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

117
117
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

358
358

Meer sportnieuws