Gefrustreerde Wullaert: "In België is er geen erkenning"

193 stemmen
Gefrustreerde Wullaert:

Net als in de rest van de wereld zit in België het vrouwenvoetbal volop in de lift. De uitstekende prestaties van de Red Flames zijn ongetwijfeld de belangrijkste reden hiervoor. Toch heerst er bij Tessa Wullaert nog steeds heel wat frustratie rond de status van het vrouwenvoetbal in ons land. 


De Red Flames slaagden er tijdens het afgelopen EK in om de kwartfinale te bereiken. Een uitzonderlijke prestatie, zeker gezien het feit dat 80% van de speelsters niet actief is als profvoetballer, en dus nog een job uitoefent naast het veld. Bondscoach Ives Serneels stak zijn teleurstelling dan ook niet onder stoelen of banken wanneer hij openlijk zijn beklag deed over het gebrek aan respect voor het vrouwenvoetbal in België. 

Ook Tessa Wullaert verborg haar teleurstelling niet. "Ik heb altijd geprobeerd om met mijn stem bepaalde dingen voor het vrouwenvoetbal in ons land voor elkaar te krijgen. Dat is echter niet gelukt. Misschien omdat het mannen waren? Ik vind het echt jammer dat er dus geen bepaalde 'rage' ontstond bij het publiek", aldus Wullaert. 

"Gebrek aan erkenning"

"Op het EK hebben de Red Flames geschiedenis geschreven. Die erkenning volgt echter niet in België. Er zouden meer middelen moeten beschikbaar gesteld worden om de ontwikkeling van het damesvoetbal te stimuleren", besluit de speelster van Fortuna Sittard. Wullaert is al jarenlang dé sterspeelster bij uitstek bij de Red Flames. In totaal kwam ze al tot 114 interlands, waarin ze maar liefst 68 keer de weg naar doel vond. 

Het vrouwenvoetbal moet meer erkenning krijgen in ons land.

Meest recent

'Toptransfer Tresoldi: Club krijgt deadline opgelegd'

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van Club Brugge. Zo staat de landskampioen op punt ...

1
1
Nummer 9 voor Messi? Opvallende actie Ballon d'Or-organisatie

Lionel Messi kan zondagavond opnieuw een indrukwekkend stukje voetbalgeschiedenis schrijven. Zo ...

32
32
'Club heeft genoeg gezien: miljoenenaankop kan beschikken'

Tenzij de medische proeven nog roet in het eten gooien, trekt Christos Tzolis eerstdaags naar ...

192
192
Garcia of nieuwe bondscoach? Vandenbempt spreekt heldere taal

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Club, miljoenentransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

227
227
Grote troef overname Antwerp: toptransfers op komst?

Royal Antwerp FC is overgenomen door Wouter Vandenhaute en consorten. Paul Gheysens neemt afscheid ...

405
405
Straffe wending Khalaili: Hubert doet boekje open

Anan Khalaili leek op weg naar een zomerse toptransfer naar Internazionale. Er werd al een akkoord ...

107
107
Donald Trump praat mond voorbij over Balogun-affaire

De Balogun-affaire blijft nog nazinderen. De spits van de Verenigde Staten was geschorst tegen ...

298
298
Onverwachte laatste Antwerp-boodschap aan Gheysens

Paul Gheysens heeft officieel afscheid genomen van Royal Antwerp FC. De zakenman stond tien jaar aan ...

221
221
‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Nicolas Raskin kende een sterk WK met de Rode Duivels. De middenvelder was één van de ...

207
207
Meer dan 200 landen steunen Infantino: klacht bij IOC

Gianni Infantino is een veelbesproken figuur dit WK. De president van de FIFA is al jarenlang de ...

214
214
'Wils weigerde deze aanbieding uit de Jupiler Pro League'

Stef Wils koos onlangs om bij Amedspor te tekenen. Niet als hoofdtrainer, maar als assistent-coach ...

98
98
'Van Crombrugge weigert voorstel van Jupiler Pro League-club'

Hendrik Van Crombrugge moet weg bij KRC Genk. De doelman traint zelfs individueel. De ervaren keeper ...

377
377
'Volgende club in de markt voor Saliba, RSCA beslist'

Zeer goed nieuws voor Vitor Bruno. Nathan Saliba is weer terug op RSC Anderlecht. De Canadese ...

562
562
Joos of Vandenbempt? VRT kiest commentator WK-finale

Zondagavond is het zover: dan vechten Argentinië en Spanje uit wie met de wereldtitel aan de ...

981
981
Anderlecht vloekt luidop: extra hinderpaal tegen Hammarby

RSC Anderlecht begint weldra aan zijn nieuwe seizoen. In de tweede voorronde van de Europa League ...

366
366
Kompany vreest mokerslag: Kane kan voor 300M kiezen

Vincent Kompany heeft Harry Kane belangrijker dan ooit gemaakt bij Bayern. Toch dreigt hij zijn ...

343
343
Instorting Engeland zindert na: Tuchel in nauwe schoentjes

Engeland is er wederom niet in geslaagd de WK-finale te halen. Nochtans kwam het in de halve finale ...

243
243
'Transferspektakel Club Brugge: twee topdeals in pijplijn'

Club Brugge is voorlopig niet aan een overtuigende oefencampagne bezig en verloor vrijdagavond ook ...

936
936
Gevolgen Antwerp-overname: transfervuurwerk en (Belgische) trainer

Na een soap van enkele maanden is de overname van Antwerp FC eindelijk rond. Een consortium rond ...

1219
1219
Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

159
159
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

190
190
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

38
38
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

536
536
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

324
324

Meer sportnieuws