Gefrustreerde Wullaert: "In België is er geen erkenning"

193
Gefrustreerde Wullaert:

Net als in de rest van de wereld zit in België het vrouwenvoetbal volop in de lift. De uitstekende prestaties van de Red Flames zijn ongetwijfeld de belangrijkste reden hiervoor. Toch heerst er bij Tessa Wullaert nog steeds heel wat frustratie rond de status van het vrouwenvoetbal in ons land. 


De Red Flames slaagden er tijdens het afgelopen EK in om de kwartfinale te bereiken. Een uitzonderlijke prestatie, zeker gezien het feit dat 80% van de speelsters niet actief is als profvoetballer, en dus nog een job uitoefent naast het veld. Bondscoach Ives Serneels stak zijn teleurstelling dan ook niet onder stoelen of banken wanneer hij openlijk zijn beklag deed over het gebrek aan respect voor het vrouwenvoetbal in België. 

Ook Tessa Wullaert verborg haar teleurstelling niet. "Ik heb altijd geprobeerd om met mijn stem bepaalde dingen voor het vrouwenvoetbal in ons land voor elkaar te krijgen. Dat is echter niet gelukt. Misschien omdat het mannen waren? Ik vind het echt jammer dat er dus geen bepaalde 'rage' ontstond bij het publiek", aldus Wullaert. 

"Gebrek aan erkenning"

"Op het EK hebben de Red Flames geschiedenis geschreven. Die erkenning volgt echter niet in België. Er zouden meer middelen moeten beschikbaar gesteld worden om de ontwikkeling van het damesvoetbal te stimuleren", besluit de speelster van Fortuna Sittard. Wullaert is al jarenlang dé sterspeelster bij uitstek bij de Red Flames. In totaal kwam ze al tot 114 interlands, waarin ze maar liefst 68 keer de weg naar doel vond. 

LEES OOK: Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Het vrouwenvoetbal moet meer erkenning krijgen in ons land.

Meest recent

Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

61
61
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

17
17
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

177
177
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

78
78
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

128
128
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

266
266
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

114
114
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

113
113
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

502
502
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

142
142
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

97
97
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

116
116
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

32
32
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

80
80
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

312
312
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

42
42
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

56
56
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

23
23
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

125
125
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

59
59
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

232
232
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

79
79
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

237
237
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

33
33
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

90
90

Meer sportnieuws