Gefrustreerde Wullaert: "In België is er geen erkenning"

door
Gefrustreerde Wullaert:

Net als in de rest van de wereld zit in België het vrouwenvoetbal volop in de lift. De uitstekende prestaties van de Red Flames zijn ongetwijfeld de belangrijkste reden hiervoor. Toch heerst er bij Tessa Wullaert nog steeds heel wat frustratie rond de status van het vrouwenvoetbal in ons land. 


De Red Flames slaagden er tijdens het afgelopen EK in om de kwartfinale te bereiken. Een uitzonderlijke prestatie, zeker gezien het feit dat 80% van de speelsters niet actief is als profvoetballer, en dus nog een job uitoefent naast het veld. Bondscoach Ives Serneels stak zijn teleurstelling dan ook niet onder stoelen of banken wanneer hij openlijk zijn beklag deed over het gebrek aan respect voor het vrouwenvoetbal in België. 

Ook Tessa Wullaert verborg haar teleurstelling niet. "Ik heb altijd geprobeerd om met mijn stem bepaalde dingen voor het vrouwenvoetbal in ons land voor elkaar te krijgen. Dat is echter niet gelukt. Misschien omdat het mannen waren? Ik vind het echt jammer dat er dus geen bepaalde 'rage' ontstond bij het publiek", aldus Wullaert. 

"Gebrek aan erkenning"

"Op het EK hebben de Red Flames geschiedenis geschreven. Die erkenning volgt echter niet in België. Er zouden meer middelen moeten beschikbaar gesteld worden om de ontwikkeling van het damesvoetbal te stimuleren", besluit de speelster van Fortuna Sittard. Wullaert is al jarenlang dé sterspeelster bij uitstek bij de Red Flames. In totaal kwam ze al tot 114 interlands, waarin ze maar liefst 68 keer de weg naar doel vond. 

Het vrouwenvoetbal moet meer erkenning krijgen in ons land.

Meest recent

Leko doet boekje open over mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

25
25
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

45
45
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

3
3
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

89
89
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

193
193
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

125
125
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

68
68
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

34
34
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

242
242
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

66
66
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

165
165
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

283
283
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

86
86
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

179
179
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

148
148
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

69
69
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

110
110
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

202
202
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

177
177
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

653
653
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

145
145
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

87
87
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

66
66

Meer sportnieuws