Gefrustreerde Wullaert: "In België is er geen erkenning"

door
Gefrustreerde Wullaert:

Net als in de rest van de wereld zit in België het vrouwenvoetbal volop in de lift. De uitstekende prestaties van de Red Flames zijn ongetwijfeld de belangrijkste reden hiervoor. Toch heerst er bij Tessa Wullaert nog steeds heel wat frustratie rond de status van het vrouwenvoetbal in ons land. 


De Red Flames slaagden er tijdens het afgelopen EK in om de kwartfinale te bereiken. Een uitzonderlijke prestatie, zeker gezien het feit dat 80% van de speelsters niet actief is als profvoetballer, en dus nog een job uitoefent naast het veld. Bondscoach Ives Serneels stak zijn teleurstelling dan ook niet onder stoelen of banken wanneer hij openlijk zijn beklag deed over het gebrek aan respect voor het vrouwenvoetbal in België. 

Ook Tessa Wullaert verborg haar teleurstelling niet. "Ik heb altijd geprobeerd om met mijn stem bepaalde dingen voor het vrouwenvoetbal in ons land voor elkaar te krijgen. Dat is echter niet gelukt. Misschien omdat het mannen waren? Ik vind het echt jammer dat er dus geen bepaalde 'rage' ontstond bij het publiek", aldus Wullaert. 

"Gebrek aan erkenning"

"Op het EK hebben de Red Flames geschiedenis geschreven. Die erkenning volgt echter niet in België. Er zouden meer middelen moeten beschikbaar gesteld worden om de ontwikkeling van het damesvoetbal te stimuleren", besluit de speelster van Fortuna Sittard. Wullaert is al jarenlang dé sterspeelster bij uitstek bij de Red Flames. In totaal kwam ze al tot 114 interlands, waarin ze maar liefst 68 keer de weg naar doel vond. 

LEES OOK: Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het vrouwenvoetbal moet meer erkenning krijgen in ons land.

Meest recent

'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

13
13
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

60
60
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

59
59
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

172
172
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

183
183
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

193
193
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

98
98
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

280
280
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

67
67
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

262
262
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

98
98
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

77
77
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

171
171
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

210
210
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

486
486
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

115
115
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

80
80
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

193
193
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

701
701
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

299
299
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

261
261
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

858
858
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

413
413
Breekt Genk eindelijk door? Hayen ziet iets kantelen

De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee ...

160
160
Opmerkelijke opstootje: Emery geeft Tielemans forse duw

Het was donderdagavond voor verschillende Belgen een bewogen avond in de Europa League. Zo ging ...

153
153

Meer sportnieuws