Club Brugge anticipeert op nieuwe toptransfer

door
Club Brugge anticipeert op nieuwe toptransfer

De A-kern van Club Brugge is dit seizoen al erg ruim, maar met Jorne Spileers heeft Carl Hoefkens een extra versterking in de breedte. De 17-jarige verdediger maakte zaterdag verrassend zijn debuut in de eerste ploeg en hij leverde meteen een onberispelijke prestatie af. Spileers had weliswaar niet erg veel werk op te knappen, het grootste gevaar verliep immers aan de kant van Brandon Mechele, maar hij gaf wel blijk van persoonlijkheid, intelligentie en vooral een zuivere passing. Hij wordt alvast omschreven als de opvolger van Abakar Sylla, die op korte termijn een toptransfer kan maken.


BRUGSE JEUGDWERKING LOONT

Vorig weekend ging de kinderdroom van Jorne Spileers in vervulling. In plaats van vrijdag met Club NXT te spelen op verplaatsing bij Virton, dropte Carl Hoefkens hem zaterdag in de basis tegen KV Mechelen. Door de afwezigheid van Dedryck Boyata, Abakar Sylla, Clinton Mata en Bjorn Meijer kreeg Spileers vroeger dan verwacht zijn kans in het eerste elftal. Hij heeft amper ervaring opgedaan bij Club NXT, maar desondanks hield hij zich goed staande tijdens zijn grote vuurdoop.



“Met twee spelers van 2005 in de basiself moet ik een pluim geven aan onze academie”, was Carl Hoefkens erg fier na het debuut van Jorne Spileers. “De maturiteit waarmee Spileers vandaag gespeeld heeft, is het werk van de hele club en het NXT-verhaal in het bijzonder. Als je zulke gasten in tweede klasse bezig ziet, kan je beter inschatten wanneer het het juiste moment is om hen te laten debuteren. En dan is het super om te zien dat ze het goed doen”, zei Hoefkens na de wedstrijd tegen Malinwa.

OPVOLGER VAN SYLLA

Carl Hoefkens kent Jorne Spileers erg goed, want het jonge talent is namelijk gevormd en begeleid door de voormalige verbindingsman tussen de jeugd en de A-kern. Dat uitgerekend Hoefkens hem nu zelf kon lanceren in de eerste ploeg, maakt het verhaal van Spileers nog zoveel mooier. Nochtans ging het hem vorig seizoen niet voor de wind bij Club NXT. De coaches geloofden altijd in hem, maar hij kende toen een mindere periode waarin hij op de bank verzeild raakte en zelfs bij de U18 moest aantreden.



Maar dit seizoen maakt Jorne Spileers grote indruk. In de Youth League met Club NXT tegen Bayer Leverkusen was hij, samen met Chemsdine Talbi, zelfs één van de beste spelers op het veld. Spileers, die bij de U14 nog spits was, scoorde een doelpunt tegen zijn Duitse leeftijdsgenoten, maar zijn prestatie was zowaar nog indrukwekkender. “Tegen de dag dat Sylla zijn toptransfer maakt - en die is heus niet zo ver weg -, zou Jorne Spileers wel eens zijn plaats kunnen innemen”, schreef Het Nieuwsblad.

PASSING PRIMUS

En Jorne Spileers bevestigt die lovende woorden alvast in de A-ploeg. Hij speelde zaterdag een feilloze wedstrijd tegen KV Mechelen, waarin hij sober en intelligent presteerde. Spileers verloor in één bewuste spelfase wel een keer de bal, maar zijn algemeen rapport was overwegend positief. Niemand leed trouwens minder balverlies dan het eigen jeugdproduct. Al heeft hij op het gebied van duelkracht en balrecuperatie wel nog veel te leren van zijn meer ervaren defensieve collega’s.

Maar als er één aspect in het oog sprong bij Jorne Spileers, dan was het zijn passing wel. “De trainer vroeg mij om het simpel te houden en geen gekke dingen te doen achterin”, zei de tiener na de wedstrijd. En dat deed hij ook. Élke pass die hij zaterdag verstuurde, kwam ook effectief aan bij een ploegmaat: over een mooie binnenkomer gesproken. Spileers leerde duidelijk uit de fouten die hij in het verleden maakte, want nog niet zo lang geleden was die betreffende passing nog één van zijn grote werkpunten.



In de jeugdreeksen en bij Club NXT wilde Jorne Spileers het vaak te mooi doen in het uitvoetballen, maar tegen KV Mechelen etaleerde hij vooral soberheid en legde hij erg weinig risico in zijn spel. Samen met Christian Burgess en Lazare Amani (beide Union SG), haalde Spileers op speeldag 10 van de Jupiler Pro League als enige een 100% op het passing-rapport. Dat was ook grotendeels dankzij de uitstekende coaching van Brandon Mechele, Simon Mignolet en Eduard Sobol. “Elke seconde waren ze met mij bezig”, zei Spileers.

LEES OOK: 'Harde concurrentie: drie Club-producten richting exit'

Zou Spileers een goede vervanger zijn van Sylla?

Meest recent

Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

392
392
Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

25
25
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

100
100
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

9
9
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

17
17
Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke Rode Duivels volgende week mee op het vliegtuig ...

183
183
Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

De naam van Eddy Merckx klinkt nog altijd als een klok in de wielerwereld. De grootste Belgische ...

64
64
Noodmiddenveld bij Anderlecht: verbazende naam op tafel

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

191
191
'Zomertransfer bepaald: Club speelt steunpilaar kwijt' '

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

261
261
De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

102
102
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

70
70
Maguire antiheld United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

33
33
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

191
191
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

162
162
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

130
130
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

119
119
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

163
163
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

54
54
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

233
233
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

544
544
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

195
195
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

403
403
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

97
97
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

144
144
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

161
161

Meer sportnieuws