Club Brugge anticipeert op nieuwe toptransfer

598
Club Brugge anticipeert op nieuwe toptransfer

De A-kern van Club Brugge is dit seizoen al erg ruim, maar met Jorne Spileers heeft Carl Hoefkens een extra versterking in de breedte. De 17-jarige verdediger maakte zaterdag verrassend zijn debuut in de eerste ploeg en hij leverde meteen een onberispelijke prestatie af. Spileers had weliswaar niet erg veel werk op te knappen, het grootste gevaar verliep immers aan de kant van Brandon Mechele, maar hij gaf wel blijk van persoonlijkheid, intelligentie en vooral een zuivere passing. Hij wordt alvast omschreven als de opvolger van Abakar Sylla, die op korte termijn een toptransfer kan maken.


BRUGSE JEUGDWERKING LOONT

Vorig weekend ging de kinderdroom van Jorne Spileers in vervulling. In plaats van vrijdag met Club NXT te spelen op verplaatsing bij Virton, dropte Carl Hoefkens hem zaterdag in de basis tegen KV Mechelen. Door de afwezigheid van Dedryck Boyata, Abakar Sylla, Clinton Mata en Bjorn Meijer kreeg Spileers vroeger dan verwacht zijn kans in het eerste elftal. Hij heeft amper ervaring opgedaan bij Club NXT, maar desondanks hield hij zich goed staande tijdens zijn grote vuurdoop.



“Met twee spelers van 2005 in de basiself moet ik een pluim geven aan onze academie”, was Carl Hoefkens erg fier na het debuut van Jorne Spileers. “De maturiteit waarmee Spileers vandaag gespeeld heeft, is het werk van de hele club en het NXT-verhaal in het bijzonder. Als je zulke gasten in tweede klasse bezig ziet, kan je beter inschatten wanneer het het juiste moment is om hen te laten debuteren. En dan is het super om te zien dat ze het goed doen”, zei Hoefkens na de wedstrijd tegen Malinwa.

OPVOLGER VAN SYLLA

Carl Hoefkens kent Jorne Spileers erg goed, want het jonge talent is namelijk gevormd en begeleid door de voormalige verbindingsman tussen de jeugd en de A-kern. Dat uitgerekend Hoefkens hem nu zelf kon lanceren in de eerste ploeg, maakt het verhaal van Spileers nog zoveel mooier. Nochtans ging het hem vorig seizoen niet voor de wind bij Club NXT. De coaches geloofden altijd in hem, maar hij kende toen een mindere periode waarin hij op de bank verzeild raakte en zelfs bij de U18 moest aantreden.



Maar dit seizoen maakt Jorne Spileers grote indruk. In de Youth League met Club NXT tegen Bayer Leverkusen was hij, samen met Chemsdine Talbi, zelfs één van de beste spelers op het veld. Spileers, die bij de U14 nog spits was, scoorde een doelpunt tegen zijn Duitse leeftijdsgenoten, maar zijn prestatie was zowaar nog indrukwekkender. “Tegen de dag dat Sylla zijn toptransfer maakt - en die is heus niet zo ver weg -, zou Jorne Spileers wel eens zijn plaats kunnen innemen”, schreef Het Nieuwsblad.

PASSING PRIMUS

En Jorne Spileers bevestigt die lovende woorden alvast in de A-ploeg. Hij speelde zaterdag een feilloze wedstrijd tegen KV Mechelen, waarin hij sober en intelligent presteerde. Spileers verloor in één bewuste spelfase wel een keer de bal, maar zijn algemeen rapport was overwegend positief. Niemand leed trouwens minder balverlies dan het eigen jeugdproduct. Al heeft hij op het gebied van duelkracht en balrecuperatie wel nog veel te leren van zijn meer ervaren defensieve collega’s.

Maar als er één aspect in het oog sprong bij Jorne Spileers, dan was het zijn passing wel. “De trainer vroeg mij om het simpel te houden en geen gekke dingen te doen achterin”, zei de tiener na de wedstrijd. En dat deed hij ook. Élke pass die hij zaterdag verstuurde, kwam ook effectief aan bij een ploegmaat: over een mooie binnenkomer gesproken. Spileers leerde duidelijk uit de fouten die hij in het verleden maakte, want nog niet zo lang geleden was die betreffende passing nog één van zijn grote werkpunten.



In de jeugdreeksen en bij Club NXT wilde Jorne Spileers het vaak te mooi doen in het uitvoetballen, maar tegen KV Mechelen etaleerde hij vooral soberheid en legde hij erg weinig risico in zijn spel. Samen met Christian Burgess en Lazare Amani (beide Union SG), haalde Spileers op speeldag 10 van de Jupiler Pro League als enige een 100% op het passing-rapport. Dat was ook grotendeels dankzij de uitstekende coaching van Brandon Mechele, Simon Mignolet en Eduard Sobol. “Elke seconde waren ze met mij bezig”, zei Spileers.

LEES OOK: Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Zou Spileers een goede vervanger zijn van Sylla?

Meest recent

'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

20
20
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

41
41
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

10
10
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

20
20
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

30
30
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

47
47
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

74
74
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

96
96
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

45
45
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

50
50
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

252
252
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

501
501
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

64
64
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

128
128
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

75
75
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

144
144
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

172
172
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

312
312
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

598
598
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

232
232
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

190
190
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

563
563
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

96
96
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

470
470

Meer sportnieuws