Club Brugge anticipeert op nieuwe toptransfer

598
Club Brugge anticipeert op nieuwe toptransfer

De A-kern van Club Brugge is dit seizoen al erg ruim, maar met Jorne Spileers heeft Carl Hoefkens een extra versterking in de breedte. De 17-jarige verdediger maakte zaterdag verrassend zijn debuut in de eerste ploeg en hij leverde meteen een onberispelijke prestatie af. Spileers had weliswaar niet erg veel werk op te knappen, het grootste gevaar verliep immers aan de kant van Brandon Mechele, maar hij gaf wel blijk van persoonlijkheid, intelligentie en vooral een zuivere passing. Hij wordt alvast omschreven als de opvolger van Abakar Sylla, die op korte termijn een toptransfer kan maken.


BRUGSE JEUGDWERKING LOONT

Vorig weekend ging de kinderdroom van Jorne Spileers in vervulling. In plaats van vrijdag met Club NXT te spelen op verplaatsing bij Virton, dropte Carl Hoefkens hem zaterdag in de basis tegen KV Mechelen. Door de afwezigheid van Dedryck Boyata, Abakar Sylla, Clinton Mata en Bjorn Meijer kreeg Spileers vroeger dan verwacht zijn kans in het eerste elftal. Hij heeft amper ervaring opgedaan bij Club NXT, maar desondanks hield hij zich goed staande tijdens zijn grote vuurdoop.



“Met twee spelers van 2005 in de basiself moet ik een pluim geven aan onze academie”, was Carl Hoefkens erg fier na het debuut van Jorne Spileers. “De maturiteit waarmee Spileers vandaag gespeeld heeft, is het werk van de hele club en het NXT-verhaal in het bijzonder. Als je zulke gasten in tweede klasse bezig ziet, kan je beter inschatten wanneer het het juiste moment is om hen te laten debuteren. En dan is het super om te zien dat ze het goed doen”, zei Hoefkens na de wedstrijd tegen Malinwa.

OPVOLGER VAN SYLLA

Carl Hoefkens kent Jorne Spileers erg goed, want het jonge talent is namelijk gevormd en begeleid door de voormalige verbindingsman tussen de jeugd en de A-kern. Dat uitgerekend Hoefkens hem nu zelf kon lanceren in de eerste ploeg, maakt het verhaal van Spileers nog zoveel mooier. Nochtans ging het hem vorig seizoen niet voor de wind bij Club NXT. De coaches geloofden altijd in hem, maar hij kende toen een mindere periode waarin hij op de bank verzeild raakte en zelfs bij de U18 moest aantreden.



Maar dit seizoen maakt Jorne Spileers grote indruk. In de Youth League met Club NXT tegen Bayer Leverkusen was hij, samen met Chemsdine Talbi, zelfs één van de beste spelers op het veld. Spileers, die bij de U14 nog spits was, scoorde een doelpunt tegen zijn Duitse leeftijdsgenoten, maar zijn prestatie was zowaar nog indrukwekkender. “Tegen de dag dat Sylla zijn toptransfer maakt - en die is heus niet zo ver weg -, zou Jorne Spileers wel eens zijn plaats kunnen innemen”, schreef Het Nieuwsblad.

PASSING PRIMUS

En Jorne Spileers bevestigt die lovende woorden alvast in de A-ploeg. Hij speelde zaterdag een feilloze wedstrijd tegen KV Mechelen, waarin hij sober en intelligent presteerde. Spileers verloor in één bewuste spelfase wel een keer de bal, maar zijn algemeen rapport was overwegend positief. Niemand leed trouwens minder balverlies dan het eigen jeugdproduct. Al heeft hij op het gebied van duelkracht en balrecuperatie wel nog veel te leren van zijn meer ervaren defensieve collega’s.

Maar als er één aspect in het oog sprong bij Jorne Spileers, dan was het zijn passing wel. “De trainer vroeg mij om het simpel te houden en geen gekke dingen te doen achterin”, zei de tiener na de wedstrijd. En dat deed hij ook. Élke pass die hij zaterdag verstuurde, kwam ook effectief aan bij een ploegmaat: over een mooie binnenkomer gesproken. Spileers leerde duidelijk uit de fouten die hij in het verleden maakte, want nog niet zo lang geleden was die betreffende passing nog één van zijn grote werkpunten.



In de jeugdreeksen en bij Club NXT wilde Jorne Spileers het vaak te mooi doen in het uitvoetballen, maar tegen KV Mechelen etaleerde hij vooral soberheid en legde hij erg weinig risico in zijn spel. Samen met Christian Burgess en Lazare Amani (beide Union SG), haalde Spileers op speeldag 10 van de Jupiler Pro League als enige een 100% op het passing-rapport. Dat was ook grotendeels dankzij de uitstekende coaching van Brandon Mechele, Simon Mignolet en Eduard Sobol. “Elke seconde waren ze met mij bezig”, zei Spileers.

LEES OOK: Dejaegere raakt iedereen met hartverscheurende getuigenis

Zou Spileers een goede vervanger zijn van Sylla?

Meest recent

"Dit kan níét" - Radja clasht met Deschacht na Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht is veelbelovend aan het nieuwe seizoen begonnen. Die start noopte analist Olivier ...

299
299
Nederland heeft bondscoach: KNVB kondigt Europese topper aan

Terwijl de start van de Nations League-campagne steeds dichter komt, zat Nederland nog steeds zonder ...

127
127
Dejaegere raakt iedereen met hartverscheurende getuigenis

Brecht Dejaegere staat al jaren bekend als een voetballer die zich op het veld niet snel laat ...

34
34
'Transfer crasht: Anderlecht grijpt naast oude bekende'

CEO Kenneth Bornauw bevestigde het afgelopen weekend andermaal: RSC Anderlecht wil zich in de ...

266
266
Terechte woede bij Union? "Scheids kreeg iets ingefluisterd"

In de derde voorronde van de Champions League heeft Union SG dan toch de duimen moeten leggen voor ...

599
599
‘Dit wordt dé zomerstunt: Club Brugge gaat voor 20M-bom’

Club Brugge lijkt nog lang niet klaar op de transfermarkt. Blauw-zwart mikt op een opvallend target, ...

1652
1652
Ajax stuurt nieuw signaal over transfer Godts

Mika Godts flirt intussen al enkele weken met een serieuze toptransfer. Niemand minder dan Paris ...

40
40
'La Louvière pakt uit met énorme transferstunt'

La Louvière wist vorig seizoen toch tot veler verbazing het behoud in de Jupiler Pro League ...

93
93
Messi dropt stevige toekomstbom na overlijden vader

Het zijn zware dagen voor Lionel Messi. De Argentijnse ster kreeg in de privésfeer immers af ...

73
73
'Standard pakt na njet meteen door met Anderlecht-target'

Bij Standard hebben ze na de teleurstellende 2-2 tegen Cercle Brugge op de openingsspeeldag beseft ...

125
125
Vitor Bruno speelt open kaart over terugkeer Lukaku

Bij Anderlecht durfden de fans de voorbije dagen stiekem dromen van een terugkeer van Romelu Lukaku, ...

239
239
Het is officieel: Lukaku zet handtekening bij Fenerbahçe

Na maanden van speculatie is de scheiding tussen Romelu Lukaku en Napoli nu ook helemaal officieel. ...

85
85
Man Utd toont vertrouwen in Lammens met nieuwigheid

Manchester United zet dezer dagen volop in op zijn Belgen. Met Youri Tielemans haalden ze deze zomer ...

155
155
'Zulte Waregem verrast met nog defensieve aanwinst'

Zulte Waregem heeft zijn start dit seizoen niet gemist, want Essevee boekte op de openingsspeeldag ...

195
195
Vertrekt Dean bij AA Gent? De Mil speelt open kaart

Gaat er bij AA Gent nog wat gebeuren op de transfermarkt? Aanvaller Max Dean wil graag een transfer ...

198
198
Union SG en Lierse SK ronden verrassende transfer af

Union SG heeft zopas een uitgaande transfer weten af te ronden. De Belgische bekerwinnaar vond een ...

91
91
'PSG kijkt aandachtig mee: smaakmaker Anderlecht in beeld'

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel veel jong talent. De Brusselaars gaan daar nog veel plezier aan ...

592
592
Euvrard verandert compleet van transfergedachte bij Standard

Standard blijft tijdens deze transferperiode nadrukkelijk uitkijken naar versterking. Vooral een ...

153
153
Talent toont zich aan Van Bommel: "Weldra Rode Duivels?"

Mark van Bommel zal ongetwijfeld naar de Nederlandse competitie kijken voor eventuele Rode Duivels ...

391
391
Bormans verrast met transferplannen Union SG

De uitschakeling in de Champions League verandert voorlopig weinig aan het transferbeleid van Union ...

195
195
Euvrard brengt verrassend transfernieuws bij Standard

Standard hoopt dit seizoen een Europees ticket te kunnen pakken, maar het zal daarvoor toch uit een ...

228
228
'Nieuwe wending Oranje: geen Martinez, wel andere klepper'

Terwijl de Rode Duivels met Mark van Bommel al een tijdje hun nieuwe bondscoach beet hebben, is in ...

178
178
Anderlecht krijgt opsteker uit ziekenboeg, domper voor Gent

Donderdag wordt weer een belangrijke avond voor de Belgische coëfficiënt in het algemeen ...

310
310
'Vermeeren krijgt keiharde transferboodschap te horen'

Bij RB Leipzig waait er deze zomer een nieuwe wind, want met Martin Demichelis kwam er een nieuwe ...

298
298
'Standard houdt been stijf en eist miljoenen'

Standard begon zijn seizoen met een tegenvaller, door op de valreep nog een zege tegen Cercle Brugge ...

235
235

Meer sportnieuws