Club Brugge anticipeert op nieuwe toptransfer

door
Club Brugge anticipeert op nieuwe toptransfer

De A-kern van Club Brugge is dit seizoen al erg ruim, maar met Jorne Spileers heeft Carl Hoefkens een extra versterking in de breedte. De 17-jarige verdediger maakte zaterdag verrassend zijn debuut in de eerste ploeg en hij leverde meteen een onberispelijke prestatie af. Spileers had weliswaar niet erg veel werk op te knappen, het grootste gevaar verliep immers aan de kant van Brandon Mechele, maar hij gaf wel blijk van persoonlijkheid, intelligentie en vooral een zuivere passing. Hij wordt alvast omschreven als de opvolger van Abakar Sylla, die op korte termijn een toptransfer kan maken.


BRUGSE JEUGDWERKING LOONT

Vorig weekend ging de kinderdroom van Jorne Spileers in vervulling. In plaats van vrijdag met Club NXT te spelen op verplaatsing bij Virton, dropte Carl Hoefkens hem zaterdag in de basis tegen KV Mechelen. Door de afwezigheid van Dedryck Boyata, Abakar Sylla, Clinton Mata en Bjorn Meijer kreeg Spileers vroeger dan verwacht zijn kans in het eerste elftal. Hij heeft amper ervaring opgedaan bij Club NXT, maar desondanks hield hij zich goed staande tijdens zijn grote vuurdoop.



“Met twee spelers van 2005 in de basiself moet ik een pluim geven aan onze academie”, was Carl Hoefkens erg fier na het debuut van Jorne Spileers. “De maturiteit waarmee Spileers vandaag gespeeld heeft, is het werk van de hele club en het NXT-verhaal in het bijzonder. Als je zulke gasten in tweede klasse bezig ziet, kan je beter inschatten wanneer het het juiste moment is om hen te laten debuteren. En dan is het super om te zien dat ze het goed doen”, zei Hoefkens na de wedstrijd tegen Malinwa.

OPVOLGER VAN SYLLA

Carl Hoefkens kent Jorne Spileers erg goed, want het jonge talent is namelijk gevormd en begeleid door de voormalige verbindingsman tussen de jeugd en de A-kern. Dat uitgerekend Hoefkens hem nu zelf kon lanceren in de eerste ploeg, maakt het verhaal van Spileers nog zoveel mooier. Nochtans ging het hem vorig seizoen niet voor de wind bij Club NXT. De coaches geloofden altijd in hem, maar hij kende toen een mindere periode waarin hij op de bank verzeild raakte en zelfs bij de U18 moest aantreden.



Maar dit seizoen maakt Jorne Spileers grote indruk. In de Youth League met Club NXT tegen Bayer Leverkusen was hij, samen met Chemsdine Talbi, zelfs één van de beste spelers op het veld. Spileers, die bij de U14 nog spits was, scoorde een doelpunt tegen zijn Duitse leeftijdsgenoten, maar zijn prestatie was zowaar nog indrukwekkender. “Tegen de dag dat Sylla zijn toptransfer maakt - en die is heus niet zo ver weg -, zou Jorne Spileers wel eens zijn plaats kunnen innemen”, schreef Het Nieuwsblad.

PASSING PRIMUS

En Jorne Spileers bevestigt die lovende woorden alvast in de A-ploeg. Hij speelde zaterdag een feilloze wedstrijd tegen KV Mechelen, waarin hij sober en intelligent presteerde. Spileers verloor in één bewuste spelfase wel een keer de bal, maar zijn algemeen rapport was overwegend positief. Niemand leed trouwens minder balverlies dan het eigen jeugdproduct. Al heeft hij op het gebied van duelkracht en balrecuperatie wel nog veel te leren van zijn meer ervaren defensieve collega’s.

Maar als er één aspect in het oog sprong bij Jorne Spileers, dan was het zijn passing wel. “De trainer vroeg mij om het simpel te houden en geen gekke dingen te doen achterin”, zei de tiener na de wedstrijd. En dat deed hij ook. Élke pass die hij zaterdag verstuurde, kwam ook effectief aan bij een ploegmaat: over een mooie binnenkomer gesproken. Spileers leerde duidelijk uit de fouten die hij in het verleden maakte, want nog niet zo lang geleden was die betreffende passing nog één van zijn grote werkpunten.



In de jeugdreeksen en bij Club NXT wilde Jorne Spileers het vaak te mooi doen in het uitvoetballen, maar tegen KV Mechelen etaleerde hij vooral soberheid en legde hij erg weinig risico in zijn spel. Samen met Christian Burgess en Lazare Amani (beide Union SG), haalde Spileers op speeldag 10 van de Jupiler Pro League als enige een 100% op het passing-rapport. Dat was ook grotendeels dankzij de uitstekende coaching van Brandon Mechele, Simon Mignolet en Eduard Sobol. “Elke seconde waren ze met mij bezig”, zei Spileers.

LEES OOK: 'Radicale ommekeer bij Club: tweetal krijgt harde klap'

Zou Spileers een goede vervanger zijn van Sylla?

Meest recent

Vanaken benoemt verrassende Bruggeling: "Hij was uitstekend"

Hans Vanaken heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het allerhoogste niveau. Na de ...

68
68
Hayen komt met statement na bizar Onyedika-incident

Club Brugge heeft donderdag tegen AS Monaco andermaal voor een memorabele Champions League-avond ...

70
70
"Meesterwerk" - kranten delen 10 op 10 uit aan Club-held

In navolging van Union SG heeft ook Club Brugge serieus indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag ...

100
100
UCL: Doku en co verbrodden terugkeer KDB, Barça wint nipt

Kevin De Bruyne heeft een terugkeer in mineur beleefd op het veld van Manchester City. De Rode ...

41
41
Forbs gelooft ogen niet bij Club-ploegmaat: "Fenomeen!"

Met een 4-1-overwinning tegen AS Monaco heeft Club Brugge meteen de toon gezet bij de start van zijn ...

333
333
L'Equipe lyrisch voor Club: drie spelers met 8 op 10

Club Brugge KV heeft op de openingsspeeldag van de League Phase in de Champions League meteen stevig ...

490
490
Nieuwe grote doorbraak: DAZN vindt akkoord in Vlaanderen

Daags voor de achtste speeldag in de Jupiler Pro League, is een nieuwe doorbraak bereikt in de soap ...

747
747
Enorme domper: comeback De Bruyne eindigt met pijnlijke wissel

In de Champions League keerde Kevin De Bruyne met SSC Napoli donderdagavond terug naar zijn ...

260
260
Smet op Club-show: Hayen grijpt in, uitbrander aan zijlijn

Club Brugge heeft een fenomenale start van zijn Champions League-campagne genomen. De Belgische ...

560
560
Vanaken speelt Monaco aan flarden: héél Europa wordt gek

Club Brugge KV is donderdagavond als een wervelwind aan de League Phase van de Champions League ...

445
445
Wat een demonstratie! Club maakt brandhout van Monaco

Club Brugge is op ronduit indrukwekkende wijze aan zijn campagne in de League Phase van de ...

208
208
Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

82
82
Union slaat Nederland met verstomming: "Beter elftal dan PSV"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

266
266
Mignolet pakt uit met klasse-gebaar na ongeziene rollercoaster

De veelbesproken keeperssituatie bij Club Brugge heeft donderdagavond een nieuwe dimensie gekregen. ...

292
292
Club Brugge-fans spreken schande: "Nóóit penalty!"

Tijdens de openingsspeeldag van de Champions League, kreeg Club Brugge donderdagavond het bezoek van ...

161
161
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

293
293
Favoriet Club-Monaco bekend: "60-40 in hun voordeel"

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

365
365
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

78
78
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

374
374
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

135
135
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

225
225
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

568
568
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

68
68
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

543
543
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

63
63

Meer sportnieuws