Club Brugge anticipeert op nieuwe toptransfer

598
Club Brugge anticipeert op nieuwe toptransfer

De A-kern van Club Brugge is dit seizoen al erg ruim, maar met Jorne Spileers heeft Carl Hoefkens een extra versterking in de breedte. De 17-jarige verdediger maakte zaterdag verrassend zijn debuut in de eerste ploeg en hij leverde meteen een onberispelijke prestatie af. Spileers had weliswaar niet erg veel werk op te knappen, het grootste gevaar verliep immers aan de kant van Brandon Mechele, maar hij gaf wel blijk van persoonlijkheid, intelligentie en vooral een zuivere passing. Hij wordt alvast omschreven als de opvolger van Abakar Sylla, die op korte termijn een toptransfer kan maken.


BRUGSE JEUGDWERKING LOONT

Vorig weekend ging de kinderdroom van Jorne Spileers in vervulling. In plaats van vrijdag met Club NXT te spelen op verplaatsing bij Virton, dropte Carl Hoefkens hem zaterdag in de basis tegen KV Mechelen. Door de afwezigheid van Dedryck Boyata, Abakar Sylla, Clinton Mata en Bjorn Meijer kreeg Spileers vroeger dan verwacht zijn kans in het eerste elftal. Hij heeft amper ervaring opgedaan bij Club NXT, maar desondanks hield hij zich goed staande tijdens zijn grote vuurdoop.



“Met twee spelers van 2005 in de basiself moet ik een pluim geven aan onze academie”, was Carl Hoefkens erg fier na het debuut van Jorne Spileers. “De maturiteit waarmee Spileers vandaag gespeeld heeft, is het werk van de hele club en het NXT-verhaal in het bijzonder. Als je zulke gasten in tweede klasse bezig ziet, kan je beter inschatten wanneer het het juiste moment is om hen te laten debuteren. En dan is het super om te zien dat ze het goed doen”, zei Hoefkens na de wedstrijd tegen Malinwa.

OPVOLGER VAN SYLLA

Carl Hoefkens kent Jorne Spileers erg goed, want het jonge talent is namelijk gevormd en begeleid door de voormalige verbindingsman tussen de jeugd en de A-kern. Dat uitgerekend Hoefkens hem nu zelf kon lanceren in de eerste ploeg, maakt het verhaal van Spileers nog zoveel mooier. Nochtans ging het hem vorig seizoen niet voor de wind bij Club NXT. De coaches geloofden altijd in hem, maar hij kende toen een mindere periode waarin hij op de bank verzeild raakte en zelfs bij de U18 moest aantreden.



Maar dit seizoen maakt Jorne Spileers grote indruk. In de Youth League met Club NXT tegen Bayer Leverkusen was hij, samen met Chemsdine Talbi, zelfs één van de beste spelers op het veld. Spileers, die bij de U14 nog spits was, scoorde een doelpunt tegen zijn Duitse leeftijdsgenoten, maar zijn prestatie was zowaar nog indrukwekkender. “Tegen de dag dat Sylla zijn toptransfer maakt - en die is heus niet zo ver weg -, zou Jorne Spileers wel eens zijn plaats kunnen innemen”, schreef Het Nieuwsblad.

PASSING PRIMUS

En Jorne Spileers bevestigt die lovende woorden alvast in de A-ploeg. Hij speelde zaterdag een feilloze wedstrijd tegen KV Mechelen, waarin hij sober en intelligent presteerde. Spileers verloor in één bewuste spelfase wel een keer de bal, maar zijn algemeen rapport was overwegend positief. Niemand leed trouwens minder balverlies dan het eigen jeugdproduct. Al heeft hij op het gebied van duelkracht en balrecuperatie wel nog veel te leren van zijn meer ervaren defensieve collega’s.

Maar als er één aspect in het oog sprong bij Jorne Spileers, dan was het zijn passing wel. “De trainer vroeg mij om het simpel te houden en geen gekke dingen te doen achterin”, zei de tiener na de wedstrijd. En dat deed hij ook. Élke pass die hij zaterdag verstuurde, kwam ook effectief aan bij een ploegmaat: over een mooie binnenkomer gesproken. Spileers leerde duidelijk uit de fouten die hij in het verleden maakte, want nog niet zo lang geleden was die betreffende passing nog één van zijn grote werkpunten.



In de jeugdreeksen en bij Club NXT wilde Jorne Spileers het vaak te mooi doen in het uitvoetballen, maar tegen KV Mechelen etaleerde hij vooral soberheid en legde hij erg weinig risico in zijn spel. Samen met Christian Burgess en Lazare Amani (beide Union SG), haalde Spileers op speeldag 10 van de Jupiler Pro League als enige een 100% op het passing-rapport. Dat was ook grotendeels dankzij de uitstekende coaching van Brandon Mechele, Simon Mignolet en Eduard Sobol. “Elke seconde waren ze met mij bezig”, zei Spileers.

LEES OOK: 'Leko vist trio op: laatste kans bij Club Brugge?'

Zou Spileers een goede vervanger zijn van Sylla?

Meest recent

Openda weer Rode Duivel? Strijd met Lukaku belangrijk

Loïs Openda kende een snertseizoen bij Juventus en de aanvaller is dan ook vertrokken bij de ...

19
19
‘Ajax baalt: grote verrassing meldt zich voor Noa Lang’

Noa Lang is een jeugdproduct van Ajax, maar de buitenspeler brak volledig door bij Club Brugge. ...

95
95
Straffe onthulling Guardiola: “De Bruyne barstte in tranen uit”

Kevin De Bruyne is een legende bij Manchester City. De middenvelder speelde er tien jaar en won er ...

57
57
KRC Genk pakt uit met nieuwe Zuid-Amerikaanse diamant

KRC Genk en Zuid-Amerikaanse spelers, het is al een geslaagd huwelijk gebleken. Op de officiële ...

91
91
Ex-Anderlecht-coach Fred Rutten in diep dal na WK-drama

Fred Rutten heeft een verleden bij RSC Anderlecht als hoofdtrainer, maar de Nederlander maakte een ...

30
30
‘Belgische terugkeer? Transferstrijd Balikwisha barst los’

Michel-Ange Balikwisha heeft een verleden bij RSC Anderlecht, Standard Luik en Royal Antwerp FC. De ...

206
206
Anderlecht heeft plan voor helse Europese verplaatsing

RSC Anderlecht neemt het in de laatste voorronde van de Europa League op tegen Kairat Almaty. De ...

260
260
‘KV Kortrijk gaat all-in voor miljoenentransfer’

Niet alleen de Belgische topclubs gaan hard op de zomermercato. Ook KV Kortrijk wil nog toeslaan. De ...

81
81
‘Transferwending Fofana: Rode Duivel draait kar volledig’

Waar ligt de toekomst van Malick Fofana? De buitenspeler kende een sterk seizoen bij Olympique Lyon, ...

161
161
Anderlecht neemt Winkler mee: tweetal op weg naar exit

RSC Anderlecht maakt de verre verplaatsing naar Kairat Almaty. Paars-Wit moet zo’n negen uur ...

611
611
‘Monstertransfer Diego Moreira: Rode Duivel al gespot'

Diego Moreira zat in de selectie van de Rode Duivels op het afgelopen WK na een topseizoen bij RC ...

57
57
‘Anderlecht schakelt door en gaat transferstrijd aan’

RSC Anderlecht is nog lang niet klaar op de zomermercato. Paars-Wit wordt nog met verschillende ...

306
306
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Anderlecht, Club Brugge wil jackpot’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

313
313
‘Matteo Dams hakt transferknoop door over Club Brugge’

Eerder op de dag kwam het nieuws naar buiten dat Club Brugge Matteo Dams op het lijstje heeft staan ...

661
661
‘Anderlecht stuit op transfermuur: ferme som op tafel’

RSC Anderlecht is nog niet klaar op de zomermercato. Antoine Sibierski is nog op zoek naar een spits ...

355
355
'Fedde Leysen vertrekt bij Union: opvallende constructie'

Union SG ziet deze zomer toch nog een pion vertrekken. Fedde Leysen wordt al een tijdje in verband ...

116
116
‘Opvolger Kindermans: Antwerp draait Anderlecht ferme loer'

Royal Antwerp FC zag Jean Kindermans terug naar RSC Anderlecht trekken en inmiddels heeft The Great ...

1197
1197
‘Castagne kan na sterk WK plots droomtransfer maken’

Timothy Castagne was één van de revelaties op het WK. Na een aarzelend begin kwam de ...

118
118
‘Grote naam naar Club Brugge? Verrassende optie op lijstje'

Club Brugge vreest deze zomermercato nog vertrekkers. Verschillende spelers kunnen nog een ...

769
769
Club Brugge maakt balans op: alsnog last-minute topaanwinst?

Nu de deadline steeds dichter komt, maken de clubs de balans op voor hun resterende transferplannen. ...

684
684
Kompany in zevende hemel: radicale uitspraak Kane

Aanstaande zaterdag is het zover, dan opent Bayern München zijn nieuwe seizoen in de Duitse ...

174
174
Garcia opent boekje over dé wissel: "Dit zei Courtois me"

In een uitgebreid interview met het Waalse SudPresse heeft Rudi Garcia een eerste keer gereageerd op ...

608
608
Transferhonger RSCA maakt slachtoffers: grote naam naar B-kern?

RSC Anderlecht blijft zich verder versterken. Met Marten Winkler werd maandag een nieuwe ...

1004
1004
Infantino slaat hard terug: belangrijke kop rolt bij FIFA

Ondanks de lawine aan kritiek van de voorbije weken, blijft Gianni Infantino aan het roer staan bij ...

239
239
Tóch droomtransfer Seys? Engels expert doet ferme uitspraak

Voor Club Brugge is de situatie van Joaquin Seys duidelijk. Zelfs al komt straks een riante ...

1000
1000

Meer sportnieuws