Higuain kondigt afscheid in tranen aan

door
Higuain kondigt afscheid in tranen aan

Binnenkort moet de voetbalwereld opnieuw afscheid nemen van een ware legende. Zo maakte Gonzalo Higuain vandaag bekend dat hij binnenkort de schoenen aan de haak hangt. De inmiddels 34-jarige Argentijn kondigde zijn afscheid aan op een persconferentie bij zijn club Inter Miami. 


Een emotionele Higuain kon zijn tranen niet bedwingen wanneer hij vanavond bekend maakte dat hij binnenkort afscheid zal nemen van het profvoetbal. De 34-jarige Argentijn zal het seizoen nog volmaken bij Inter Miami, maar stopt daarna per direct met voetballen. "De dag is gekomen om het voetbal vaarwel te zeggen. Het voetbal heeft me enorm veel gegeven en ik voel me bevoorrecht om dit leven gehad te hebben, zowel in de mindere als goede momenten", klonk het bij de Argentijn. 

Ondanks het feit dat Gonzalo Higuain niet meer actief is in de hoogste regionen van het Europees voetbal, is de aanvaller zijn torinstinct nog lang niet verloren. Zo was hij dit seizoen bij Inter Miami opnieuw goed voor een heleboel doelpunten. In totaal trof Higuain veertien keer raak in 26 competitiewedstrijden. Aangezien het seizoen in de Verenigde Staten nog niet ten einde is, lijkt het erop dat hij dat aantal tijdens zijn laatste wedstrijden nog wat zal bijschaven. 

Van Argentinië tot prijsschutter in Italië

Gonzalo Higuain trok op 19-jarige leeftijd van River Plate richting Real Madrid. Bij de Koninklijke liep hij jarenlang in de schaduw van wereldvedettes als Raul, Van Nistelrooij en Karim Benzema. Toch slaagde de Argentijn er in zes jaar tijd in om meer dan 100 doelpunten te maken voor de Madrilenen. Nadien besloot Higuain om het mooie weer te gaan maken in Italië. Bij Napoli beleefde de aanvaller zijn beste periode, en werd hij Serie A-topschutter in 2016. Nadien ging hij via Juventus, Milan en Chelsea richting de Verenigde Staten. 

LEES OOK: Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

De kwaliteiten van Higuain in zijn beste periode zijn onderschat.

Meest recent

'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

51
51
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

79
79
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

566
566
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

82
82
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

70
70
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

93
93
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

142
142
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

546
546
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

32
32
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

293
293
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

205
205
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

155
155
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

349
349
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

179
179
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

61
61
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

43
43
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

264
264
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

88
88
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

337
337
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

178
178
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

46
46
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

280
280
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

302
302
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

101
101
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

233
233

Meer sportnieuws