Higuain kondigt afscheid in tranen aan

door
Higuain kondigt afscheid in tranen aan

Binnenkort moet de voetbalwereld opnieuw afscheid nemen van een ware legende. Zo maakte Gonzalo Higuain vandaag bekend dat hij binnenkort de schoenen aan de haak hangt. De inmiddels 34-jarige Argentijn kondigde zijn afscheid aan op een persconferentie bij zijn club Inter Miami. 


Een emotionele Higuain kon zijn tranen niet bedwingen wanneer hij vanavond bekend maakte dat hij binnenkort afscheid zal nemen van het profvoetbal. De 34-jarige Argentijn zal het seizoen nog volmaken bij Inter Miami, maar stopt daarna per direct met voetballen. "De dag is gekomen om het voetbal vaarwel te zeggen. Het voetbal heeft me enorm veel gegeven en ik voel me bevoorrecht om dit leven gehad te hebben, zowel in de mindere als goede momenten", klonk het bij de Argentijn. 

Ondanks het feit dat Gonzalo Higuain niet meer actief is in de hoogste regionen van het Europees voetbal, is de aanvaller zijn torinstinct nog lang niet verloren. Zo was hij dit seizoen bij Inter Miami opnieuw goed voor een heleboel doelpunten. In totaal trof Higuain veertien keer raak in 26 competitiewedstrijden. Aangezien het seizoen in de Verenigde Staten nog niet ten einde is, lijkt het erop dat hij dat aantal tijdens zijn laatste wedstrijden nog wat zal bijschaven. 

Van Argentinië tot prijsschutter in Italië

Gonzalo Higuain trok op 19-jarige leeftijd van River Plate richting Real Madrid. Bij de Koninklijke liep hij jarenlang in de schaduw van wereldvedettes als Raul, Van Nistelrooij en Karim Benzema. Toch slaagde de Argentijn er in zes jaar tijd in om meer dan 100 doelpunten te maken voor de Madrilenen. Nadien besloot Higuain om het mooie weer te gaan maken in Italië. Bij Napoli beleefde de aanvaller zijn beste periode, en werd hij Serie A-topschutter in 2016. Nadien ging hij via Juventus, Milan en Chelsea richting de Verenigde Staten. 

LEES OOK: Messi schrijft geschiedenis en houdt Belg van titel

De kwaliteiten van Higuain in zijn beste periode zijn onderschat.

Meest recent

'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

10
10
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

20
20
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

83
83
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

116
116
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

343
343
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

20
20
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

119
119
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

43
43
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

560
560
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

217
217
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

107
107
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

141
141
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

352
352
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

48
48
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

119
119
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

1489
1489
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

539
539
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

623
623
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

20
20
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

220
220
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

447
447
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

341
341
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

295
295
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

242
242
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

280
280

Meer sportnieuws