Higuain kondigt afscheid in tranen aan

door
Higuain kondigt afscheid in tranen aan

Binnenkort moet de voetbalwereld opnieuw afscheid nemen van een ware legende. Zo maakte Gonzalo Higuain vandaag bekend dat hij binnenkort de schoenen aan de haak hangt. De inmiddels 34-jarige Argentijn kondigde zijn afscheid aan op een persconferentie bij zijn club Inter Miami. 


Een emotionele Higuain kon zijn tranen niet bedwingen wanneer hij vanavond bekend maakte dat hij binnenkort afscheid zal nemen van het profvoetbal. De 34-jarige Argentijn zal het seizoen nog volmaken bij Inter Miami, maar stopt daarna per direct met voetballen. "De dag is gekomen om het voetbal vaarwel te zeggen. Het voetbal heeft me enorm veel gegeven en ik voel me bevoorrecht om dit leven gehad te hebben, zowel in de mindere als goede momenten", klonk het bij de Argentijn. 

Ondanks het feit dat Gonzalo Higuain niet meer actief is in de hoogste regionen van het Europees voetbal, is de aanvaller zijn torinstinct nog lang niet verloren. Zo was hij dit seizoen bij Inter Miami opnieuw goed voor een heleboel doelpunten. In totaal trof Higuain veertien keer raak in 26 competitiewedstrijden. Aangezien het seizoen in de Verenigde Staten nog niet ten einde is, lijkt het erop dat hij dat aantal tijdens zijn laatste wedstrijden nog wat zal bijschaven. 

Van Argentinië tot prijsschutter in Italië

Gonzalo Higuain trok op 19-jarige leeftijd van River Plate richting Real Madrid. Bij de Koninklijke liep hij jarenlang in de schaduw van wereldvedettes als Raul, Van Nistelrooij en Karim Benzema. Toch slaagde de Argentijn er in zes jaar tijd in om meer dan 100 doelpunten te maken voor de Madrilenen. Nadien besloot Higuain om het mooie weer te gaan maken in Italië. Bij Napoli beleefde de aanvaller zijn beste periode, en werd hij Serie A-topschutter in 2016. Nadien ging hij via Juventus, Milan en Chelsea richting de Verenigde Staten. 

LEES OOK: Messi geeft heel verrassend toekomstplan prijs

De kwaliteiten van Higuain in zijn beste periode zijn onderschat.

Meest recent

'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

8
8
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

103
103
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

50
50
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

194
194
Hasi maakt zich geen zorgen: “De club weet dit héél goed”

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

79
79
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

202
202
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

300
300
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

125
125
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

111
111
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

202
202
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

44
44
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

322
322
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

310
310
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

60
60
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

335
335
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

164
164
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

161
161
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

94
94
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

240
240
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

101
101
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

185
185
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1449
1449
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

72
72
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

95
95
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

644
644

Meer sportnieuws