Higuain kondigt afscheid in tranen aan

door
Higuain kondigt afscheid in tranen aan

Binnenkort moet de voetbalwereld opnieuw afscheid nemen van een ware legende. Zo maakte Gonzalo Higuain vandaag bekend dat hij binnenkort de schoenen aan de haak hangt. De inmiddels 34-jarige Argentijn kondigde zijn afscheid aan op een persconferentie bij zijn club Inter Miami. 


Een emotionele Higuain kon zijn tranen niet bedwingen wanneer hij vanavond bekend maakte dat hij binnenkort afscheid zal nemen van het profvoetbal. De 34-jarige Argentijn zal het seizoen nog volmaken bij Inter Miami, maar stopt daarna per direct met voetballen. "De dag is gekomen om het voetbal vaarwel te zeggen. Het voetbal heeft me enorm veel gegeven en ik voel me bevoorrecht om dit leven gehad te hebben, zowel in de mindere als goede momenten", klonk het bij de Argentijn. 

Ondanks het feit dat Gonzalo Higuain niet meer actief is in de hoogste regionen van het Europees voetbal, is de aanvaller zijn torinstinct nog lang niet verloren. Zo was hij dit seizoen bij Inter Miami opnieuw goed voor een heleboel doelpunten. In totaal trof Higuain veertien keer raak in 26 competitiewedstrijden. Aangezien het seizoen in de Verenigde Staten nog niet ten einde is, lijkt het erop dat hij dat aantal tijdens zijn laatste wedstrijden nog wat zal bijschaven. 

Van Argentinië tot prijsschutter in Italië

Gonzalo Higuain trok op 19-jarige leeftijd van River Plate richting Real Madrid. Bij de Koninklijke liep hij jarenlang in de schaduw van wereldvedettes als Raul, Van Nistelrooij en Karim Benzema. Toch slaagde de Argentijn er in zes jaar tijd in om meer dan 100 doelpunten te maken voor de Madrilenen. Nadien besloot Higuain om het mooie weer te gaan maken in Italië. Bij Napoli beleefde de aanvaller zijn beste periode, en werd hij Serie A-topschutter in 2016. Nadien ging hij via Juventus, Milan en Chelsea richting de Verenigde Staten. 

De kwaliteiten van Higuain in zijn beste periode zijn onderschat.

Meest recent

Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

107
107
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

238
238
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

42
42
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

209
209
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

328
328
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

568
568
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

227
227
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

57
57
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

176
176
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

20
20
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

122
122
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1317
1317
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

99
99
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

603
603
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

56
56
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

124
124
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

162
162
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

164
164
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

282
282
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

153
153
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

117
117
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

98
98
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

118
118
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

345
345
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

42
42

Meer sportnieuws