Lamkel Zé bijt van zich af: "Ik dien klacht in"

door
Lamkel Zé bijt van zich af:

Tijdens de afgelopen speeldag slaagden heel wat ‘underdogs’ erin om te verrassen. Op Kortrijk speelde zich waarschijnlijk zelfs de grootste verrassing van de voorbije weken af. Zo ging de thuisploeg winnen van het ‘ongenaakbare’ Antwerp. Toch viel er nadien bijzonder weinig te lezen over het sportieve aspect van de wedstrijd.


Zo werd er inmiddels al veelvuldig nagepraat over de hetze rond Didier Lamkel Zé. De Kameroener ging na het geven van een assist ostentatief vieren voor de Antwerp-aanhang, en werd nadien ook bekogeld met bekertjes bier. Daarnaast kreeg de aanvaller een heleboel racistische uitspraken naar het hoofd geslingerd, en ging nadien ook op de sociale media het walgelijke spelletje van de Antwerp-fans voort. Zo werd Lamkel Zé ook veelvuldig bejegend op de sociale media.

Spreekkoren, talloze berichten, racistische verwijten… Het zijn zaken die Lamkel Zé bijzonder hard geraakt hebben. In het VTM-Nieuws gaf de Kameroener aan dat hij al tijdens de opwarming bejegend werd door de Antwerp-aanhang. “Men was me van voor de wedstrijd al aan het verwijten voor ‘fils de pute’. Ik hield mijn mond, maar ging het wel melden aan de scheidsrechter”, aldus Lamkel Zé.

Uiteindelijk heeft Lamkel Zé dan ook beslist om klacht in te dienen. “Het raakt me niet echt, en mij zullen ze ook niet destabiliseren. Toch is het spijtig dat zulke zaken nog steeds gebeuren. De club heeft me dan ook gevraagd om klacht in te dienen tegen de personen die me racistisch hebben beledigd. Donderdag ga ik naar het politiekantoor van Kortrijk”, klinkt het bij de Kameroener.

Lamkel Zé staat niet alleen

Didier Lamkel Zé was echter niet de enige Kortrijk-speler die de wind van voren kreeg van de Antwerp-aanhang. Ook Faïz Selemani kreeg meerdere racistische uitspraken naar het hoofd geslingerd, klinkt het bij Kortrijk. De West-Vlamingen maakten dan ook bekend dat Selemani – net als Lamkel Zé – aanstaande donderdag een klacht zal neerleggen bij de politie van Kortrijk.

LEES OOK: Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

De daders horen niet meer in een stadion te komen.

Meest recent

Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

32
32
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

13
13
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

68
68
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

26
26
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

349
349
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

304
304
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

140
140
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

127
127
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

176
176
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

28
28
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

217
217
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

144
144
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

121
121
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

196
196
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

52
52
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

71
71
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

332
332
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

274
274
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

263
263
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

163
163
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

134
134
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

194
194
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

72
72
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

110
110
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

362
362

Meer sportnieuws