Lamkel Zé bijt van zich af: "Ik dien klacht in"

door
Lamkel Zé bijt van zich af:

Tijdens de afgelopen speeldag slaagden heel wat ‘underdogs’ erin om te verrassen. Op Kortrijk speelde zich waarschijnlijk zelfs de grootste verrassing van de voorbije weken af. Zo ging de thuisploeg winnen van het ‘ongenaakbare’ Antwerp. Toch viel er nadien bijzonder weinig te lezen over het sportieve aspect van de wedstrijd.


Zo werd er inmiddels al veelvuldig nagepraat over de hetze rond Didier Lamkel Zé. De Kameroener ging na het geven van een assist ostentatief vieren voor de Antwerp-aanhang, en werd nadien ook bekogeld met bekertjes bier. Daarnaast kreeg de aanvaller een heleboel racistische uitspraken naar het hoofd geslingerd, en ging nadien ook op de sociale media het walgelijke spelletje van de Antwerp-fans voort. Zo werd Lamkel Zé ook veelvuldig bejegend op de sociale media.

Spreekkoren, talloze berichten, racistische verwijten… Het zijn zaken die Lamkel Zé bijzonder hard geraakt hebben. In het VTM-Nieuws gaf de Kameroener aan dat hij al tijdens de opwarming bejegend werd door de Antwerp-aanhang. “Men was me van voor de wedstrijd al aan het verwijten voor ‘fils de pute’. Ik hield mijn mond, maar ging het wel melden aan de scheidsrechter”, aldus Lamkel Zé.

Uiteindelijk heeft Lamkel Zé dan ook beslist om klacht in te dienen. “Het raakt me niet echt, en mij zullen ze ook niet destabiliseren. Toch is het spijtig dat zulke zaken nog steeds gebeuren. De club heeft me dan ook gevraagd om klacht in te dienen tegen de personen die me racistisch hebben beledigd. Donderdag ga ik naar het politiekantoor van Kortrijk”, klinkt het bij de Kameroener.

Lamkel Zé staat niet alleen

Didier Lamkel Zé was echter niet de enige Kortrijk-speler die de wind van voren kreeg van de Antwerp-aanhang. Ook Faïz Selemani kreeg meerdere racistische uitspraken naar het hoofd geslingerd, klinkt het bij Kortrijk. De West-Vlamingen maakten dan ook bekend dat Selemani – net als Lamkel Zé – aanstaande donderdag een klacht zal neerleggen bij de politie van Kortrijk.

LEES OOK: KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

De daders horen niet meer in een stadion te komen.

Meest recent

Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

0
0
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

4
4
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

265
265
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

20
20
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

9
9
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

54
54
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

373
373
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

82
82
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

38
38
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

350
350
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

129
129
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

140
140
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

299
299
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

86
86
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

111
111
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

162
162
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

36
36
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

197
197
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

230
230
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

86
86
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1187
1187
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

146
146
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

358
358
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

420
420
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

288
288

Meer sportnieuws