Lamkel Zé bijt van zich af: "Ik dien klacht in"

door
Lamkel Zé bijt van zich af:

Tijdens de afgelopen speeldag slaagden heel wat ‘underdogs’ erin om te verrassen. Op Kortrijk speelde zich waarschijnlijk zelfs de grootste verrassing van de voorbije weken af. Zo ging de thuisploeg winnen van het ‘ongenaakbare’ Antwerp. Toch viel er nadien bijzonder weinig te lezen over het sportieve aspect van de wedstrijd.


Zo werd er inmiddels al veelvuldig nagepraat over de hetze rond Didier Lamkel Zé. De Kameroener ging na het geven van een assist ostentatief vieren voor de Antwerp-aanhang, en werd nadien ook bekogeld met bekertjes bier. Daarnaast kreeg de aanvaller een heleboel racistische uitspraken naar het hoofd geslingerd, en ging nadien ook op de sociale media het walgelijke spelletje van de Antwerp-fans voort. Zo werd Lamkel Zé ook veelvuldig bejegend op de sociale media.

Spreekkoren, talloze berichten, racistische verwijten… Het zijn zaken die Lamkel Zé bijzonder hard geraakt hebben. In het VTM-Nieuws gaf de Kameroener aan dat hij al tijdens de opwarming bejegend werd door de Antwerp-aanhang. “Men was me van voor de wedstrijd al aan het verwijten voor ‘fils de pute’. Ik hield mijn mond, maar ging het wel melden aan de scheidsrechter”, aldus Lamkel Zé.

Uiteindelijk heeft Lamkel Zé dan ook beslist om klacht in te dienen. “Het raakt me niet echt, en mij zullen ze ook niet destabiliseren. Toch is het spijtig dat zulke zaken nog steeds gebeuren. De club heeft me dan ook gevraagd om klacht in te dienen tegen de personen die me racistisch hebben beledigd. Donderdag ga ik naar het politiekantoor van Kortrijk”, klinkt het bij de Kameroener.

Lamkel Zé staat niet alleen

Didier Lamkel Zé was echter niet de enige Kortrijk-speler die de wind van voren kreeg van de Antwerp-aanhang. Ook Faïz Selemani kreeg meerdere racistische uitspraken naar het hoofd geslingerd, klinkt het bij Kortrijk. De West-Vlamingen maakten dan ook bekend dat Selemani – net als Lamkel Zé – aanstaande donderdag een klacht zal neerleggen bij de politie van Kortrijk.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

De daders horen niet meer in een stadion te komen.

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

13
13
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

6
6
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

30
30
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

31
31
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

72
72
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

90
90
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

102
102
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

74
74
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

72
72
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

72
72
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

362
362
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

94
94
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

51
51
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

188
188
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

218
218
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

295
295
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

154
154
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

204
204
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

441
441
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

108
108
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

629
629
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

352
352
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

149
149
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

168
168

Meer sportnieuws