Lamkel Zé bijt van zich af: "Ik dien klacht in"

233 stemmen
Lamkel Zé bijt van zich af:

Tijdens de afgelopen speeldag slaagden heel wat ‘underdogs’ erin om te verrassen. Op Kortrijk speelde zich waarschijnlijk zelfs de grootste verrassing van de voorbije weken af. Zo ging de thuisploeg winnen van het ‘ongenaakbare’ Antwerp. Toch viel er nadien bijzonder weinig te lezen over het sportieve aspect van de wedstrijd.


Zo werd er inmiddels al veelvuldig nagepraat over de hetze rond Didier Lamkel Zé. De Kameroener ging na het geven van een assist ostentatief vieren voor de Antwerp-aanhang, en werd nadien ook bekogeld met bekertjes bier. Daarnaast kreeg de aanvaller een heleboel racistische uitspraken naar het hoofd geslingerd, en ging nadien ook op de sociale media het walgelijke spelletje van de Antwerp-fans voort. Zo werd Lamkel Zé ook veelvuldig bejegend op de sociale media.

Spreekkoren, talloze berichten, racistische verwijten… Het zijn zaken die Lamkel Zé bijzonder hard geraakt hebben. In het VTM-Nieuws gaf de Kameroener aan dat hij al tijdens de opwarming bejegend werd door de Antwerp-aanhang. “Men was me van voor de wedstrijd al aan het verwijten voor ‘fils de pute’. Ik hield mijn mond, maar ging het wel melden aan de scheidsrechter”, aldus Lamkel Zé.

Uiteindelijk heeft Lamkel Zé dan ook beslist om klacht in te dienen. “Het raakt me niet echt, en mij zullen ze ook niet destabiliseren. Toch is het spijtig dat zulke zaken nog steeds gebeuren. De club heeft me dan ook gevraagd om klacht in te dienen tegen de personen die me racistisch hebben beledigd. Donderdag ga ik naar het politiekantoor van Kortrijk”, klinkt het bij de Kameroener.

Lamkel Zé staat niet alleen

Didier Lamkel Zé was echter niet de enige Kortrijk-speler die de wind van voren kreeg van de Antwerp-aanhang. Ook Faïz Selemani kreeg meerdere racistische uitspraken naar het hoofd geslingerd, klinkt het bij Kortrijk. De West-Vlamingen maakten dan ook bekend dat Selemani – net als Lamkel Zé – aanstaande donderdag een klacht zal neerleggen bij de politie van Kortrijk.

LEES OOK: Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

De daders horen niet meer in een stadion te komen.

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

84
84
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

88
88
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

102
102
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

551
551
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

284
284
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

140
140
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

135
135
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

75
75
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

195
195
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

181
181
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

514
514
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

611
611
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

309
309
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

565
565
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

464
464
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

649
649
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

290
290
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

93
93
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

276
276
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

320
320
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

177
177
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

413
413
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

265
265
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

700
700

Meer sportnieuws