Lamkel Zé bijt van zich af: "Ik dien klacht in"

door
Lamkel Zé bijt van zich af:

Tijdens de afgelopen speeldag slaagden heel wat ‘underdogs’ erin om te verrassen. Op Kortrijk speelde zich waarschijnlijk zelfs de grootste verrassing van de voorbije weken af. Zo ging de thuisploeg winnen van het ‘ongenaakbare’ Antwerp. Toch viel er nadien bijzonder weinig te lezen over het sportieve aspect van de wedstrijd.


Zo werd er inmiddels al veelvuldig nagepraat over de hetze rond Didier Lamkel Zé. De Kameroener ging na het geven van een assist ostentatief vieren voor de Antwerp-aanhang, en werd nadien ook bekogeld met bekertjes bier. Daarnaast kreeg de aanvaller een heleboel racistische uitspraken naar het hoofd geslingerd, en ging nadien ook op de sociale media het walgelijke spelletje van de Antwerp-fans voort. Zo werd Lamkel Zé ook veelvuldig bejegend op de sociale media.

Spreekkoren, talloze berichten, racistische verwijten… Het zijn zaken die Lamkel Zé bijzonder hard geraakt hebben. In het VTM-Nieuws gaf de Kameroener aan dat hij al tijdens de opwarming bejegend werd door de Antwerp-aanhang. “Men was me van voor de wedstrijd al aan het verwijten voor ‘fils de pute’. Ik hield mijn mond, maar ging het wel melden aan de scheidsrechter”, aldus Lamkel Zé.

Uiteindelijk heeft Lamkel Zé dan ook beslist om klacht in te dienen. “Het raakt me niet echt, en mij zullen ze ook niet destabiliseren. Toch is het spijtig dat zulke zaken nog steeds gebeuren. De club heeft me dan ook gevraagd om klacht in te dienen tegen de personen die me racistisch hebben beledigd. Donderdag ga ik naar het politiekantoor van Kortrijk”, klinkt het bij de Kameroener.

Lamkel Zé staat niet alleen

Didier Lamkel Zé was echter niet de enige Kortrijk-speler die de wind van voren kreeg van de Antwerp-aanhang. Ook Faïz Selemani kreeg meerdere racistische uitspraken naar het hoofd geslingerd, klinkt het bij Kortrijk. De West-Vlamingen maakten dan ook bekend dat Selemani – net als Lamkel Zé – aanstaande donderdag een klacht zal neerleggen bij de politie van Kortrijk.

LEES OOK: KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

De daders horen niet meer in een stadion te komen.

Meest recent

Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

52
52
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

131
131
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

24
24
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

103
103
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

44
44
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

105
105
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

142
142
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

363
363
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

61
61
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

112
112
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

39
39
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

121
121
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

130
130
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

238
238
Club Brugge in Youth League onderuit tegen Sporting CP

Club Brugge werkte zopas in de Youth League de match af tegen Sporting CP.  Blauw-Zwart heeft ...

76
76
Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Club Brugge neemt het vanavond in Lissabon op tegen Sporting CP. Dat is jammer genoeg zonder Rode ...

120
120
Kwakkelend Standard krijgt nieuwe dubbele tegenvaller

Standard droomt ervan om de top zes weer te bestormen, maar deed de voorbije weken geen goede zaken. ...

178
178
Gouden transfer voor Union: "Gündogan zijn ster doofde uit"

Union SG speelde een sterke wedstrijd tegen Galatasaray en won zeker niet onverdiend met 0-1. De ...

88
88
Marseille krijgt belangrijke raad over transfer Vermeeren

Dinsdagavond maakte Olympique Marseille in de Champions League een einde aan een waanzinnige reeks. ...

133
133
'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

268
268
'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

244
244
'Union heeft volgende knaltransfer al in vizier'

Union heeft zich dinsdagavond nog maar eens aan Europa laten zien. De landskampioen stuntte door met ...

141
141
Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Woensdagavond gaat Club Brugge op zoek naar puntenwinst in de Champions League tegen Sporting CP. ...

268
268
'Genk krijgt enorme opsteker uit ziekenboeg voor Basel'

Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, ...

182
182
'Pro League wijst voorstel DAZN af: plan-B ligt klaar'

DAZN deed dinsdag een bom ontploffen in het Belgische voetbal door het televisiecontract op te ...

860
860

Meer sportnieuws