Martinez prijst Anderlecht-duo de hemel in

door
Martinez prijst Anderlecht-duo de hemel in

Het WK in Qatar komt alsmaar dichterbij. Een van de voornaamste vraagstukken bij de Rode Duivels ligt ongetwijfeld in de defensie, waar toppers als Vincent Kompany en Thomas Vermaelen de voorbije jaren afhaakten. In de zoektocht naar opvolgers passeerden de laatste tijd diverse kandidaten de revue. In gesprek met RTBF laat Roberto Martinez nu zijn licht schijnen op de kwestie.


De bondscoach onderstreept eerst dat Toby Alderweireld en Jan Vertonghen, deze zomer allebei teruggekeerd naar België, gelukkig wel nog van de partij zijn. Vooral over die laatste, nochtans vrij matig van start gegaan bij Anderlecht, steekt hij graag de loftrompet op. "Met zijn ervaring, rust en belang in de opbouw heeft hij een uniek profiel voor een linkspoot", vertelt Martinez, die ondanks zijn verminderde fysieke capaciteiten daarom momenteel geen betere alternatieven voorhanden ziet. Pech dus voor Arthur Theate.

Ook Vertonghen zijn ploegmaat Zeno Debast, die debuteerde in de voorbije interlandbreak, scoorde duidelijk punten. Martinez prees de pas 18-jarige verdediger van Anderlecht alleseins andermaal de hoogte in. "Ik ben het er niet mee eens dat hij in de fout ging, dat hoort trouwens bij het leerproces. Ik was zeer tevreden over hem. Zoals ik al zei was het voor mij misschien wel het meest indrukwekkende debuut van een tiener sinds ik hier aan het roer sta", herhaalde hij immers graag nogmaals zijn eerdere woorden.

KLAAR VOOR HET WK
Hoewel ook Leander Dendoncker en Jason Denayer een aai over de bol kregen, lijkt Debast zo nu al een streepje voor te hebben. "Hij heeft bewezen dat hij klaar is om te spelen op het WK. Ik zag een speler vol vertrouwen, die precies wist wat hij moest doen en zich moeiteloos aanpaste aan ons systeem. Natuurlijk moet hij nog stappen zetten, maar hij is nu al beter dan voor zijn selectie. Ik houd ook van zijn persoonlijkheid en wil om te verbeteren. Er wacht hem nog een ongelooflijke toekomst", aldus Martinez.

LEES OOK: WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Wie is volgens u vandaag een betere verdediger?

Meest recent

Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

22
22
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

32
32
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

139
139
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

23
23
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

12
12
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

294
294
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

347
347
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

66
66
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

274
274
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

236
236
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

164
164
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

35
35
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

277
277
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

131
131
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

350
350
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

237
237
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

283
283
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

261
261
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

400
400
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

68
68
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

185
185
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

153
153
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

281
281

Meer sportnieuws