Martinez prijst Anderlecht-duo de hemel in

door
Martinez prijst Anderlecht-duo de hemel in

Het WK in Qatar komt alsmaar dichterbij. Een van de voornaamste vraagstukken bij de Rode Duivels ligt ongetwijfeld in de defensie, waar toppers als Vincent Kompany en Thomas Vermaelen de voorbije jaren afhaakten. In de zoektocht naar opvolgers passeerden de laatste tijd diverse kandidaten de revue. In gesprek met RTBF laat Roberto Martinez nu zijn licht schijnen op de kwestie.


De bondscoach onderstreept eerst dat Toby Alderweireld en Jan Vertonghen, deze zomer allebei teruggekeerd naar België, gelukkig wel nog van de partij zijn. Vooral over die laatste, nochtans vrij matig van start gegaan bij Anderlecht, steekt hij graag de loftrompet op. "Met zijn ervaring, rust en belang in de opbouw heeft hij een uniek profiel voor een linkspoot", vertelt Martinez, die ondanks zijn verminderde fysieke capaciteiten daarom momenteel geen betere alternatieven voorhanden ziet. Pech dus voor Arthur Theate.

Ook Vertonghen zijn ploegmaat Zeno Debast, die debuteerde in de voorbije interlandbreak, scoorde duidelijk punten. Martinez prees de pas 18-jarige verdediger van Anderlecht alleseins andermaal de hoogte in. "Ik ben het er niet mee eens dat hij in de fout ging, dat hoort trouwens bij het leerproces. Ik was zeer tevreden over hem. Zoals ik al zei was het voor mij misschien wel het meest indrukwekkende debuut van een tiener sinds ik hier aan het roer sta", herhaalde hij immers graag nogmaals zijn eerdere woorden.

KLAAR VOOR HET WK
Hoewel ook Leander Dendoncker en Jason Denayer een aai over de bol kregen, lijkt Debast zo nu al een streepje voor te hebben. "Hij heeft bewezen dat hij klaar is om te spelen op het WK. Ik zag een speler vol vertrouwen, die precies wist wat hij moest doen en zich moeiteloos aanpaste aan ons systeem. Natuurlijk moet hij nog stappen zetten, maar hij is nu al beter dan voor zijn selectie. Ik houd ook van zijn persoonlijkheid en wil om te verbeteren. Er wacht hem nog een ongelooflijke toekomst", aldus Martinez.

LEES OOK: ‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

Wie is volgens u vandaag een betere verdediger?

Meest recent

'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

24
24
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

84
84
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

109
109
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

39
39
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

47
47
Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Bij AA Gent moesten ze vorige maand plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Club Brugge ...

71
71
'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

223
223
Anderlecht of Ajax? Butera geeft duidelijke hint

Anderlecht zag de voorbije jaren de nodige talenten op piepjonge leeftijd naar het buitenland ...

187
187
TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

146
146
Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

268
268
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

549
549
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

421
421
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

195
195
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

312
312
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

199
199
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

503
503
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

238
238
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

170
170
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

42
42
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

173
173
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

398
398
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

111
111
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

388
388
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

79
79
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

1134
1134

Meer sportnieuws