"Lamkel Zé is een clown, het was eigenlijk gewoon zielig"

313 stemmen

Op bezoek bij KV Kortrijk ging koploper Antwerp voor het eerst dit seizoen onderuit, maar achteraf ging het toch vooral over Didier Lamkel Zé. Het voormalige woelwater van de Great Old, verkozen tot Man van de Match, haalde onder meer met een assist zijn gram tegen zijn ex-ploeg. Zowel tijdens als na de partij kreeg hij het echter tevens aan de stok met de aanhang van het stamnummer één.


Al van voor de match werd Lamkel Zé vanuit het bezoekende vak stevig op de korrel genomen, iets wat er na zijn ostentatieve viering bij de 1-0 niet op beterde. Na afloop werd de 26-jarige Kameroener via sociale media dan weer het slachtoffer van racistische beledigingen, die uiteraard niet door de beugel kunnen. Toch neemt Peter Vandenbempt vooral Lamkel Zé zélf op de korrel. Opvallend: maandag zijn beiden te gast in Extra Time, waar de aanvaller weliswaar niet zal plaatsnemen rond de tafel.

"Lamkel Zé is erin geslaagd om de indruk te geven dat hij de man van de match was. Dat was hij ook als clown, showman of aansteller, maar zeker niet als voetballer. Hij heeft eigenlijk niets laten zien", klinkt het snoeihard bij Sporza. Hoewel er inderdaad nog andere uitblinkers waren bij de thuisploeg, speelde LZ7 nochtans lang geen onverdienstelijke partij. Vandenbempt, die wel opmerkt dat de spreekkoren van de meegereisde Antwerp-fans beneden alle peil waren, was dus echter niet onder de indruk.

EXCUSES AANBIEDEN
"Dat hij daar één keer op reageert bij zijn assist, moet zeker kunnen. Maar daarna bleef hij de hele tijd met zijn eigen show bezig. Dat is eigenlijk gewoon zielig", klinkt het nog bij de commentator, die het voorts niet vindt kunnen dat Lamkel Zé via sociale media ook zelf enkele medewerkers van Antwerp schoffeerde. Als Kortrijk een ernstige club is, moet het hem zich laten verontschuldigen bij die mensen", aldus Vandenbempt. Dat de meningen sterk verdeeld zijn, blijkt alvast uit de reacties op onderstaand bericht.

LEES OOK: Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Vindt u dat Vandenbempt gelijk heeft?

Meest recent

Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

50
50
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

218
218
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

225
225
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

73
73
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

62
62
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

511
511
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

272
272
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

124
124
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

124
124
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

123
123
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

12
12
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

101
101
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

295
295
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

118
118
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

415
415
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

102
102
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

38
38
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

139
139
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

568
568
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

211
211
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

72
72
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

368
368
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

275
275
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

145
145
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

199
199

Meer sportnieuws