"Lamkel Zé is een clown, het was eigenlijk gewoon zielig"

door

Op bezoek bij KV Kortrijk ging koploper Antwerp voor het eerst dit seizoen onderuit, maar achteraf ging het toch vooral over Didier Lamkel Zé. Het voormalige woelwater van de Great Old, verkozen tot Man van de Match, haalde onder meer met een assist zijn gram tegen zijn ex-ploeg. Zowel tijdens als na de partij kreeg hij het echter tevens aan de stok met de aanhang van het stamnummer één.


Al van voor de match werd Lamkel Zé vanuit het bezoekende vak stevig op de korrel genomen, iets wat er na zijn ostentatieve viering bij de 1-0 niet op beterde. Na afloop werd de 26-jarige Kameroener via sociale media dan weer het slachtoffer van racistische beledigingen, die uiteraard niet door de beugel kunnen. Toch neemt Peter Vandenbempt vooral Lamkel Zé zélf op de korrel. Opvallend: maandag zijn beiden te gast in Extra Time, waar de aanvaller weliswaar niet zal plaatsnemen rond de tafel.

"Lamkel Zé is erin geslaagd om de indruk te geven dat hij de man van de match was. Dat was hij ook als clown, showman of aansteller, maar zeker niet als voetballer. Hij heeft eigenlijk niets laten zien", klinkt het snoeihard bij Sporza. Hoewel er inderdaad nog andere uitblinkers waren bij de thuisploeg, speelde LZ7 nochtans lang geen onverdienstelijke partij. Vandenbempt, die wel opmerkt dat de spreekkoren van de meegereisde Antwerp-fans beneden alle peil waren, was dus echter niet onder de indruk.

EXCUSES AANBIEDEN
"Dat hij daar één keer op reageert bij zijn assist, moet zeker kunnen. Maar daarna bleef hij de hele tijd met zijn eigen show bezig. Dat is eigenlijk gewoon zielig", klinkt het nog bij de commentator, die het voorts niet vindt kunnen dat Lamkel Zé via sociale media ook zelf enkele medewerkers van Antwerp schoffeerde. Als Kortrijk een ernstige club is, moet het hem zich laten verontschuldigen bij die mensen", aldus Vandenbempt. Dat de meningen sterk verdeeld zijn, blijkt alvast uit de reacties op onderstaand bericht.

LEES OOK: Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Vindt u dat Vandenbempt gelijk heeft?

Meest recent

Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

142
142
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

21
21
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

26
26
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

134
134
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

17
17
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

124
124
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

168
168
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

57
57
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

134
134
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

394
394
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

70
70
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

135
135
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

91
91
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

112
112
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

361
361
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

103
103
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

337
337
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

271
271
'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

165
165
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

284
284
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

325
325
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

196
196
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

706
706
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

351
351
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

107
107

Meer sportnieuws