"Lamkel Zé is een clown, het was eigenlijk gewoon zielig"

313 stemmen

Op bezoek bij KV Kortrijk ging koploper Antwerp voor het eerst dit seizoen onderuit, maar achteraf ging het toch vooral over Didier Lamkel Zé. Het voormalige woelwater van de Great Old, verkozen tot Man van de Match, haalde onder meer met een assist zijn gram tegen zijn ex-ploeg. Zowel tijdens als na de partij kreeg hij het echter tevens aan de stok met de aanhang van het stamnummer één.


Al van voor de match werd Lamkel Zé vanuit het bezoekende vak stevig op de korrel genomen, iets wat er na zijn ostentatieve viering bij de 1-0 niet op beterde. Na afloop werd de 26-jarige Kameroener via sociale media dan weer het slachtoffer van racistische beledigingen, die uiteraard niet door de beugel kunnen. Toch neemt Peter Vandenbempt vooral Lamkel Zé zélf op de korrel. Opvallend: maandag zijn beiden te gast in Extra Time, waar de aanvaller weliswaar niet zal plaatsnemen rond de tafel.

"Lamkel Zé is erin geslaagd om de indruk te geven dat hij de man van de match was. Dat was hij ook als clown, showman of aansteller, maar zeker niet als voetballer. Hij heeft eigenlijk niets laten zien", klinkt het snoeihard bij Sporza. Hoewel er inderdaad nog andere uitblinkers waren bij de thuisploeg, speelde LZ7 nochtans lang geen onverdienstelijke partij. Vandenbempt, die wel opmerkt dat de spreekkoren van de meegereisde Antwerp-fans beneden alle peil waren, was dus echter niet onder de indruk.

EXCUSES AANBIEDEN
"Dat hij daar één keer op reageert bij zijn assist, moet zeker kunnen. Maar daarna bleef hij de hele tijd met zijn eigen show bezig. Dat is eigenlijk gewoon zielig", klinkt het nog bij de commentator, die het voorts niet vindt kunnen dat Lamkel Zé via sociale media ook zelf enkele medewerkers van Antwerp schoffeerde. Als Kortrijk een ernstige club is, moet het hem zich laten verontschuldigen bij die mensen", aldus Vandenbempt. Dat de meningen sterk verdeeld zijn, blijkt alvast uit de reacties op onderstaand bericht.

LEES OOK: Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Vindt u dat Vandenbempt gelijk heeft?

Meest recent

'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

42
42
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

14
14
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

11
11
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

25
25
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

138
138
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

457
457
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

147
147
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

61
61
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

414
414
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

72
72
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

180
180
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

500
500
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

466
466
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

468
468
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

340
340
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

178
178
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

567
567
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

258
258
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

973
973
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

319
319
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

640
640
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

460
460
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

150
150
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

730
730
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

292
292

Meer sportnieuws