Club-bankzitter zorgt voor grote verbazing

door
Club-bankzitter zorgt voor grote verbazing

Club Brugge won zaterdag van KV Mechelen met duidelijke 3-0 cijfers. De drie doelpunten kwamen er via drie verschillende spelers: Ferran Jutglà, Tajon Buchanan en Eduard Sobol. Vooral het doelpunt van de Oekraïner, dit seizoen doorgaans een bankzitter bij de West-Vlamingen, was een pareltje.


SOBOL SCOORT (PUNTEN)

Door de afwezigheid van Bjorn Meijer kreeg Eduard Sobol zaterdag nog eens zijn kans in het basiselftal. De linksachter telt dit seizoen nog maar drie basisplaatsen en vijf invalbeurten, maar tegen KV Mechelen speelde hij zich opnieuw in de kijker bij Carl Hoefkens. ‘Eddy’ was vorig weekend één van de betere Bruggelingen en Het Nieuwsblad gaf hem met 8 op 10 zelfs de hoogste score van alle spelers op het veld. Ondanks zijn goede prestatie was het toch vooral zijn knap doelpunt dat in het oog sprong.



GEEN TOEVAL

In minuut 53 klopte hij Gaetan Coucke met een indrukwekkende vrije trap. Vanop een afstand van 26 meter gaf hij de Mechelse goalie geen enkele schijn van kans. Eduard Sobol draaide deze vrije trap schijnbaar moeiteloos tegen de netten, al had dit doelpunt een expected goal-waarde van amper 3%. Dat is tevens het minst verwachte doelpunt van de voorbije speeldag in de Jupiler Pro League. Enkel Ismael Kandouss (Union SG, 4%) en Poaty (RFC Seraing, 4%) kwamen enigszins in de buurt van de lage expected-goal waarde van Sobol.



Eduard Sobol heeft duidelijk een patent op dergelijke pareltjes van doelpunten, want in het verleden maakte hij er zo wel nog meer. Vorig seizoen scoorde hij bijvoorbeeld een heerlijke volley van buiten de zestien meter op het veld van Union SG, een magistraal doelpunt dat eveneens een lage waarschijnlijkheid bevatte van 3%. Twee seizoenen geleden lukte Sobol ook al een fraai afstandsschot tegen KV Kortrijk. “Dat kan geen toeval meer zijn”, zei toenmalig coach Philippe Clement toen over die wondergoals van Sobol. En hij had dus gelijk.

PRIMUS SOBOL

De expected goal-waarde van alle doelpuntenmakers in de Jupiler Pro League vorig weekend: Vincent Janssen (Antwerp FC, 0,76), Paul Onuachu (KRC Genk, 0,56), Kevin Denkey (Cercle Brugge, 0,47), Felipe Avenatti (KV Kortrijk, 0,41), Daniel Munoz (KRC Genk, 0,40), Laurent Depoitre (AA Gent, 0,38), Tajon Buchanan (Club Brugge, 0,37), Konan N’Dri (KAS Eupen, 0,28), Lyle Foster (KVC Westerlo, 0,26), Ferran Jutglà (Club Brugge, 0,20), Christian Burgess (Union SG, 0,18), Dante Vanzeir (Union SG, 0,17), Nacer Chadli (KVC Westerlo, 0,16), Fraser Hornby (KV Oostende, 0,16), Hugo Cuypers (AA Gent, 0,15 en 0,21), Rityota Morioka (Charleroi, 0,12), Moustapha Mbow (RFC Seraing, 0,11), Dino Hotic (Cercle Brugge, 0,76, 0,04 en 0,04), Morgan Poaty (RFC Seraing, 0,04), Ismael Kandouss (0,04) en Eduard Sobol (Club Brugge, 0,03).

MEIJER IS BETER?

Door zijn knap doelpunt en goede prestatie heeft Eduard Sobol duidelijk punten gescoord bij Carl Hoefkens. De coach van Club Brugge kiest dit seizoen voornamelijk voor Bjorn Meijer als de vaste linksback/linker wingback waardoor de Oekraïne slechts sporadisch als basisspeler gebruikt wordt. De reden hiervoor is niet verrassend en in de voorbije jaren al meer aangehaald: Sobol wordt geloofd door zijn grote inzet, maar hij brengt te weinig kwaliteit.

Bjorn Meijer is momenteel dus de grootste concurrent voor Eduard Sobol. De Nederlander kwam stroef uit de startblokken bij Club Brugge, maar in de voorbije weken en maanden greep de zomeraanwinst helemaal zijn kans. Meijer had wat tijd nodig om zich aan te passen en om in zijn ritme te komen, maar ondertussen werpt hij zich op tot een speler met meerwaarde. Zelfs in de Champions League tegen FC Porto kon hij zich onderscheiden, ook met zijn offensieve acties.



Club Brugge speurde al enkele jaren de transfermarkt af naar een linksachter met het intrinsieke capaciteiten voor de Europese subtop, het niveau waarin de Oekraïner net iets te licht uitvalt. Hoe goed Eduard Sobol ook in de groep mag liggen, of hoe hard zijn professionele ingesteldheid op prijs wordt gesteld, de Oekraïner was nooit een onbesproken figuur bij Club Brugge. In de recente jaren waren de prestaties van Sobol duidelijk voer voor discussie in de Belgische kranten: “Hij mag blij zijn dat hij bij Club Brugge speelt.”, “Hij is niet de speler die blauw-zwart naar een hoger niveau zal tillen”. “Coach, bestuur en ploegmaats zijn zich bewust van het plafond van Sobol.”

LEES OOK: Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Moet Sobol meer speelkansen krijgen?

Meest recent

'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

11
11
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

55
55
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

73
73
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

112
112
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

217
217
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

91
91
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

136
136
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

173
173
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

452
452
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

701
701
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

378
378
'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

238
238
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

359
359
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

126
126
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

581
581
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

183
183
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

64
64
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

66
66
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

74
74
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

150
150
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

334
334
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

258
258
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

400
400
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

60
60
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

426
426

Meer sportnieuws