Club-bankzitter zorgt voor grote verbazing

449 stemmen
Club-bankzitter zorgt voor grote verbazing

Club Brugge won zaterdag van KV Mechelen met duidelijke 3-0 cijfers. De drie doelpunten kwamen er via drie verschillende spelers: Ferran Jutglà, Tajon Buchanan en Eduard Sobol. Vooral het doelpunt van de Oekraïner, dit seizoen doorgaans een bankzitter bij de West-Vlamingen, was een pareltje.


SOBOL SCOORT (PUNTEN)

Door de afwezigheid van Bjorn Meijer kreeg Eduard Sobol zaterdag nog eens zijn kans in het basiselftal. De linksachter telt dit seizoen nog maar drie basisplaatsen en vijf invalbeurten, maar tegen KV Mechelen speelde hij zich opnieuw in de kijker bij Carl Hoefkens. ‘Eddy’ was vorig weekend één van de betere Bruggelingen en Het Nieuwsblad gaf hem met 8 op 10 zelfs de hoogste score van alle spelers op het veld. Ondanks zijn goede prestatie was het toch vooral zijn knap doelpunt dat in het oog sprong.



GEEN TOEVAL

In minuut 53 klopte hij Gaetan Coucke met een indrukwekkende vrije trap. Vanop een afstand van 26 meter gaf hij de Mechelse goalie geen enkele schijn van kans. Eduard Sobol draaide deze vrije trap schijnbaar moeiteloos tegen de netten, al had dit doelpunt een expected goal-waarde van amper 3%. Dat is tevens het minst verwachte doelpunt van de voorbije speeldag in de Jupiler Pro League. Enkel Ismael Kandouss (Union SG, 4%) en Poaty (RFC Seraing, 4%) kwamen enigszins in de buurt van de lage expected-goal waarde van Sobol.



Eduard Sobol heeft duidelijk een patent op dergelijke pareltjes van doelpunten, want in het verleden maakte hij er zo wel nog meer. Vorig seizoen scoorde hij bijvoorbeeld een heerlijke volley van buiten de zestien meter op het veld van Union SG, een magistraal doelpunt dat eveneens een lage waarschijnlijkheid bevatte van 3%. Twee seizoenen geleden lukte Sobol ook al een fraai afstandsschot tegen KV Kortrijk. “Dat kan geen toeval meer zijn”, zei toenmalig coach Philippe Clement toen over die wondergoals van Sobol. En hij had dus gelijk.

PRIMUS SOBOL

De expected goal-waarde van alle doelpuntenmakers in de Jupiler Pro League vorig weekend: Vincent Janssen (Antwerp FC, 0,76), Paul Onuachu (KRC Genk, 0,56), Kevin Denkey (Cercle Brugge, 0,47), Felipe Avenatti (KV Kortrijk, 0,41), Daniel Munoz (KRC Genk, 0,40), Laurent Depoitre (AA Gent, 0,38), Tajon Buchanan (Club Brugge, 0,37), Konan N’Dri (KAS Eupen, 0,28), Lyle Foster (KVC Westerlo, 0,26), Ferran Jutglà (Club Brugge, 0,20), Christian Burgess (Union SG, 0,18), Dante Vanzeir (Union SG, 0,17), Nacer Chadli (KVC Westerlo, 0,16), Fraser Hornby (KV Oostende, 0,16), Hugo Cuypers (AA Gent, 0,15 en 0,21), Rityota Morioka (Charleroi, 0,12), Moustapha Mbow (RFC Seraing, 0,11), Dino Hotic (Cercle Brugge, 0,76, 0,04 en 0,04), Morgan Poaty (RFC Seraing, 0,04), Ismael Kandouss (0,04) en Eduard Sobol (Club Brugge, 0,03).

MEIJER IS BETER?

Door zijn knap doelpunt en goede prestatie heeft Eduard Sobol duidelijk punten gescoord bij Carl Hoefkens. De coach van Club Brugge kiest dit seizoen voornamelijk voor Bjorn Meijer als de vaste linksback/linker wingback waardoor de Oekraïne slechts sporadisch als basisspeler gebruikt wordt. De reden hiervoor is niet verrassend en in de voorbije jaren al meer aangehaald: Sobol wordt geloofd door zijn grote inzet, maar hij brengt te weinig kwaliteit.

Bjorn Meijer is momenteel dus de grootste concurrent voor Eduard Sobol. De Nederlander kwam stroef uit de startblokken bij Club Brugge, maar in de voorbije weken en maanden greep de zomeraanwinst helemaal zijn kans. Meijer had wat tijd nodig om zich aan te passen en om in zijn ritme te komen, maar ondertussen werpt hij zich op tot een speler met meerwaarde. Zelfs in de Champions League tegen FC Porto kon hij zich onderscheiden, ook met zijn offensieve acties.



Club Brugge speurde al enkele jaren de transfermarkt af naar een linksachter met het intrinsieke capaciteiten voor de Europese subtop, het niveau waarin de Oekraïner net iets te licht uitvalt. Hoe goed Eduard Sobol ook in de groep mag liggen, of hoe hard zijn professionele ingesteldheid op prijs wordt gesteld, de Oekraïner was nooit een onbesproken figuur bij Club Brugge. In de recente jaren waren de prestaties van Sobol duidelijk voer voor discussie in de Belgische kranten: “Hij mag blij zijn dat hij bij Club Brugge speelt.”, “Hij is niet de speler die blauw-zwart naar een hoger niveau zal tillen”. “Coach, bestuur en ploegmaats zijn zich bewust van het plafond van Sobol.”

LEES OOK: Club Brugge blijft DNA trouw: Zwitserse geluiden over Vasovic

Moet Sobol meer speelkansen krijgen?

Meest recent

Messi reageert en zet criticasters stevig op hun plaats

Lionel Messi is de beste voetballer ooit. Daar bestaat eigenlijk geen twijfel meer over. In de halve ...

1
1
Manchester United krijgt rijpe Tielemans: nu kan hij écht schitteren

Youri Tielemans versierde knap een transfer naar Manchester United. Het is een noodzakelijke stap in ...

6
6
Anderlecht aan de bak: start deze ploeg tegen Hammarby?

RSC Anderlecht speelt binnen een week tegen Hammarby. Zijn de Brusselaars klaar? Neen, allerminst. ...

61
61
Club Brugge blijft DNA trouw: Zwitserse geluiden over Vasovic

Club Brugge investeerde alweer fors in een nieuwe speler. Ze betaalden bijna zeven miljoen euro om ...

37
37
'Miljoenentransfer kaatst af: Club gooit roer meteen om'

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn huiswerk op de zomermercato. Door één ...

234
234
POLL⎜Spanje of Argentinië: wie wordt wereldkampioen?

De finalisten van het WK 2026 zijn bekend. Daags na Spanje wist ook titelverdediger Argentinië ...

286
286
Argentinië in WK-finale! Engeland kraakt na enorme comeback

De finale van het WK 2026 wordt aanstaande zondag betwist door Spanje en Argentinië. De ...

119
119
Fransen met grond gelijk gemaakt: drietal krijgt volle laag

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet voor de wereldtitel niet kunnen verzilveren. Les Bleus ...

123
123
Joos tikt Garcia op vingers: 'grove fout in WK-selectie'

De KBVB zal zich deze maand nog buigen over de toekomst van Rudi Garcia. Qua resultaten valt de ...

446
446
Plan-A binnen: Standard presenteert vijfde zomeraanwinst

Standard toont zich bijzonder gretig tijdens de huidige transferperiode. Zo werd woensdagavond ...

114
114
Anderlecht wint generale repetitie: bizarre rode kaart-fase

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in zijn laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding. Achter ...

615
615
'Diego Moreira naar topploeg: spectaculaire transfersom'

In navolging van het WK komen verschillende Rode Duivels in aanmerking voor een transfer. Onder meer ...

290
290
'Club haalt portefeuille boven: miljoenen voor sleuteltransfer'

Club Brugge begint stilaan onder stoom te raken op de transfermarkt. Met de Zwitsers Cheveyo Tsawa, ...

787
787
Marc Coucke en Jan Vertonghen bundelen plots de krachten

Marc Coucke zit in volle voorbereiding van het nieuwe seizoen bij Anderlecht. De trouwe fans van ...

90
90
Van Bommel en Mannaert: onderlinge vete laait weer op

Mark van Bommel werd al drie keer gepasseerd in dossiers waarin Vincent Mannaert een belangrijke ...

394
394
'Standard slaat wéér toe en vindt vervanger Teuma'

Standard beleefde al een zeer actieve transferzomer. De Rouches willen komend seizoen meestrijden ...

104
104
'Antwerp laat fans nog wat langer in spanning'

Het zijn spannende dagen voor de supporters van Antwerp, want de toekomst van hun club moet stilaan ...

361
361
Nu ook definitief: Trossard heeft lucratieve transfer beet

De uitschakeling in de kwartfinale van het WK betekende voor de Rode Duivels dat ze nu tijd hebben ...

25
25
Emotioneel afscheid bij Anderlecht: "CEO van mijn leven"

Opvallend nieuws uit Neerpede. Niet een speler of trainer, maar een bekend gezicht achter de ...

199
199
'Arteta meteen zwaar onder indruk: Tzolis scoort punten'

Club Brugge was de voorbije dagen al zeer actief op de transfermarkt, want na Cheveyo Tsawa streken ...

276
276
'Zeer straffe transferwending rond Openda op komst'

Nu het WK voor hen voorbij is, vinden heel wat Rode Duivels een nieuwe club. Dat geldt ook voor ...

81
81
'Dender-speler na degradatie naar landskampioen'

Voor FCV Dender kwam er afgelopen seizoen na twee jaar een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

55
55
Pro League kondigt héél wat nieuwe regels aan

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen van start met de Supercup tussen ...

203
203
Vertrek Karetsas en Adedeji-Sternberg: De Condé spreekt

Bij KRC Genk zullen ze de voorbije weken toch even geschrokken zijn toen Nicky Hayen plots op weg ...

581
581
'Transferbom bij Bayern: Olise dringt aan op vertrek'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München op overtuigende wijze de dubbel, maar ...

401
401

Meer sportnieuws