Club-bankzitter zorgt voor grote verbazing

449 stemmen
Club-bankzitter zorgt voor grote verbazing

Club Brugge won zaterdag van KV Mechelen met duidelijke 3-0 cijfers. De drie doelpunten kwamen er via drie verschillende spelers: Ferran Jutglà, Tajon Buchanan en Eduard Sobol. Vooral het doelpunt van de Oekraïner, dit seizoen doorgaans een bankzitter bij de West-Vlamingen, was een pareltje.


SOBOL SCOORT (PUNTEN)

Door de afwezigheid van Bjorn Meijer kreeg Eduard Sobol zaterdag nog eens zijn kans in het basiselftal. De linksachter telt dit seizoen nog maar drie basisplaatsen en vijf invalbeurten, maar tegen KV Mechelen speelde hij zich opnieuw in de kijker bij Carl Hoefkens. ‘Eddy’ was vorig weekend één van de betere Bruggelingen en Het Nieuwsblad gaf hem met 8 op 10 zelfs de hoogste score van alle spelers op het veld. Ondanks zijn goede prestatie was het toch vooral zijn knap doelpunt dat in het oog sprong.



GEEN TOEVAL

In minuut 53 klopte hij Gaetan Coucke met een indrukwekkende vrije trap. Vanop een afstand van 26 meter gaf hij de Mechelse goalie geen enkele schijn van kans. Eduard Sobol draaide deze vrije trap schijnbaar moeiteloos tegen de netten, al had dit doelpunt een expected goal-waarde van amper 3%. Dat is tevens het minst verwachte doelpunt van de voorbije speeldag in de Jupiler Pro League. Enkel Ismael Kandouss (Union SG, 4%) en Poaty (RFC Seraing, 4%) kwamen enigszins in de buurt van de lage expected-goal waarde van Sobol.



Eduard Sobol heeft duidelijk een patent op dergelijke pareltjes van doelpunten, want in het verleden maakte hij er zo wel nog meer. Vorig seizoen scoorde hij bijvoorbeeld een heerlijke volley van buiten de zestien meter op het veld van Union SG, een magistraal doelpunt dat eveneens een lage waarschijnlijkheid bevatte van 3%. Twee seizoenen geleden lukte Sobol ook al een fraai afstandsschot tegen KV Kortrijk. “Dat kan geen toeval meer zijn”, zei toenmalig coach Philippe Clement toen over die wondergoals van Sobol. En hij had dus gelijk.

PRIMUS SOBOL

De expected goal-waarde van alle doelpuntenmakers in de Jupiler Pro League vorig weekend: Vincent Janssen (Antwerp FC, 0,76), Paul Onuachu (KRC Genk, 0,56), Kevin Denkey (Cercle Brugge, 0,47), Felipe Avenatti (KV Kortrijk, 0,41), Daniel Munoz (KRC Genk, 0,40), Laurent Depoitre (AA Gent, 0,38), Tajon Buchanan (Club Brugge, 0,37), Konan N’Dri (KAS Eupen, 0,28), Lyle Foster (KVC Westerlo, 0,26), Ferran Jutglà (Club Brugge, 0,20), Christian Burgess (Union SG, 0,18), Dante Vanzeir (Union SG, 0,17), Nacer Chadli (KVC Westerlo, 0,16), Fraser Hornby (KV Oostende, 0,16), Hugo Cuypers (AA Gent, 0,15 en 0,21), Rityota Morioka (Charleroi, 0,12), Moustapha Mbow (RFC Seraing, 0,11), Dino Hotic (Cercle Brugge, 0,76, 0,04 en 0,04), Morgan Poaty (RFC Seraing, 0,04), Ismael Kandouss (0,04) en Eduard Sobol (Club Brugge, 0,03).

MEIJER IS BETER?

Door zijn knap doelpunt en goede prestatie heeft Eduard Sobol duidelijk punten gescoord bij Carl Hoefkens. De coach van Club Brugge kiest dit seizoen voornamelijk voor Bjorn Meijer als de vaste linksback/linker wingback waardoor de Oekraïne slechts sporadisch als basisspeler gebruikt wordt. De reden hiervoor is niet verrassend en in de voorbije jaren al meer aangehaald: Sobol wordt geloofd door zijn grote inzet, maar hij brengt te weinig kwaliteit.

Bjorn Meijer is momenteel dus de grootste concurrent voor Eduard Sobol. De Nederlander kwam stroef uit de startblokken bij Club Brugge, maar in de voorbije weken en maanden greep de zomeraanwinst helemaal zijn kans. Meijer had wat tijd nodig om zich aan te passen en om in zijn ritme te komen, maar ondertussen werpt hij zich op tot een speler met meerwaarde. Zelfs in de Champions League tegen FC Porto kon hij zich onderscheiden, ook met zijn offensieve acties.



Club Brugge speurde al enkele jaren de transfermarkt af naar een linksachter met het intrinsieke capaciteiten voor de Europese subtop, het niveau waarin de Oekraïner net iets te licht uitvalt. Hoe goed Eduard Sobol ook in de groep mag liggen, of hoe hard zijn professionele ingesteldheid op prijs wordt gesteld, de Oekraïner was nooit een onbesproken figuur bij Club Brugge. In de recente jaren waren de prestaties van Sobol duidelijk voer voor discussie in de Belgische kranten: “Hij mag blij zijn dat hij bij Club Brugge speelt.”, “Hij is niet de speler die blauw-zwart naar een hoger niveau zal tillen”. “Coach, bestuur en ploegmaats zijn zich bewust van het plafond van Sobol.”

LEES OOK: 'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Moet Sobol meer speelkansen krijgen?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

20
20
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

35
35
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

14
14
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

33
33
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

90
90
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

279
279
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

108
108
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

298
298
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

385
385
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

32
32
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1043
1043
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

111
111
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

413
413
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

155
155
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

173
173
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

81
81
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

118
118
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

70
70
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

254
254
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

49
49

Meer sportnieuws