Club-bankzitter zorgt voor grote verbazing

449 stemmen
Club-bankzitter zorgt voor grote verbazing

Club Brugge won zaterdag van KV Mechelen met duidelijke 3-0 cijfers. De drie doelpunten kwamen er via drie verschillende spelers: Ferran Jutglà, Tajon Buchanan en Eduard Sobol. Vooral het doelpunt van de Oekraïner, dit seizoen doorgaans een bankzitter bij de West-Vlamingen, was een pareltje.


SOBOL SCOORT (PUNTEN)

Door de afwezigheid van Bjorn Meijer kreeg Eduard Sobol zaterdag nog eens zijn kans in het basiselftal. De linksachter telt dit seizoen nog maar drie basisplaatsen en vijf invalbeurten, maar tegen KV Mechelen speelde hij zich opnieuw in de kijker bij Carl Hoefkens. ‘Eddy’ was vorig weekend één van de betere Bruggelingen en Het Nieuwsblad gaf hem met 8 op 10 zelfs de hoogste score van alle spelers op het veld. Ondanks zijn goede prestatie was het toch vooral zijn knap doelpunt dat in het oog sprong.



GEEN TOEVAL

In minuut 53 klopte hij Gaetan Coucke met een indrukwekkende vrije trap. Vanop een afstand van 26 meter gaf hij de Mechelse goalie geen enkele schijn van kans. Eduard Sobol draaide deze vrije trap schijnbaar moeiteloos tegen de netten, al had dit doelpunt een expected goal-waarde van amper 3%. Dat is tevens het minst verwachte doelpunt van de voorbije speeldag in de Jupiler Pro League. Enkel Ismael Kandouss (Union SG, 4%) en Poaty (RFC Seraing, 4%) kwamen enigszins in de buurt van de lage expected-goal waarde van Sobol.



Eduard Sobol heeft duidelijk een patent op dergelijke pareltjes van doelpunten, want in het verleden maakte hij er zo wel nog meer. Vorig seizoen scoorde hij bijvoorbeeld een heerlijke volley van buiten de zestien meter op het veld van Union SG, een magistraal doelpunt dat eveneens een lage waarschijnlijkheid bevatte van 3%. Twee seizoenen geleden lukte Sobol ook al een fraai afstandsschot tegen KV Kortrijk. “Dat kan geen toeval meer zijn”, zei toenmalig coach Philippe Clement toen over die wondergoals van Sobol. En hij had dus gelijk.

PRIMUS SOBOL

De expected goal-waarde van alle doelpuntenmakers in de Jupiler Pro League vorig weekend: Vincent Janssen (Antwerp FC, 0,76), Paul Onuachu (KRC Genk, 0,56), Kevin Denkey (Cercle Brugge, 0,47), Felipe Avenatti (KV Kortrijk, 0,41), Daniel Munoz (KRC Genk, 0,40), Laurent Depoitre (AA Gent, 0,38), Tajon Buchanan (Club Brugge, 0,37), Konan N’Dri (KAS Eupen, 0,28), Lyle Foster (KVC Westerlo, 0,26), Ferran Jutglà (Club Brugge, 0,20), Christian Burgess (Union SG, 0,18), Dante Vanzeir (Union SG, 0,17), Nacer Chadli (KVC Westerlo, 0,16), Fraser Hornby (KV Oostende, 0,16), Hugo Cuypers (AA Gent, 0,15 en 0,21), Rityota Morioka (Charleroi, 0,12), Moustapha Mbow (RFC Seraing, 0,11), Dino Hotic (Cercle Brugge, 0,76, 0,04 en 0,04), Morgan Poaty (RFC Seraing, 0,04), Ismael Kandouss (0,04) en Eduard Sobol (Club Brugge, 0,03).

MEIJER IS BETER?

Door zijn knap doelpunt en goede prestatie heeft Eduard Sobol duidelijk punten gescoord bij Carl Hoefkens. De coach van Club Brugge kiest dit seizoen voornamelijk voor Bjorn Meijer als de vaste linksback/linker wingback waardoor de Oekraïne slechts sporadisch als basisspeler gebruikt wordt. De reden hiervoor is niet verrassend en in de voorbije jaren al meer aangehaald: Sobol wordt geloofd door zijn grote inzet, maar hij brengt te weinig kwaliteit.

Bjorn Meijer is momenteel dus de grootste concurrent voor Eduard Sobol. De Nederlander kwam stroef uit de startblokken bij Club Brugge, maar in de voorbije weken en maanden greep de zomeraanwinst helemaal zijn kans. Meijer had wat tijd nodig om zich aan te passen en om in zijn ritme te komen, maar ondertussen werpt hij zich op tot een speler met meerwaarde. Zelfs in de Champions League tegen FC Porto kon hij zich onderscheiden, ook met zijn offensieve acties.



Club Brugge speurde al enkele jaren de transfermarkt af naar een linksachter met het intrinsieke capaciteiten voor de Europese subtop, het niveau waarin de Oekraïner net iets te licht uitvalt. Hoe goed Eduard Sobol ook in de groep mag liggen, of hoe hard zijn professionele ingesteldheid op prijs wordt gesteld, de Oekraïner was nooit een onbesproken figuur bij Club Brugge. In de recente jaren waren de prestaties van Sobol duidelijk voer voor discussie in de Belgische kranten: “Hij mag blij zijn dat hij bij Club Brugge speelt.”, “Hij is niet de speler die blauw-zwart naar een hoger niveau zal tillen”. “Coach, bestuur en ploegmaats zijn zich bewust van het plafond van Sobol.”

LEES OOK: Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Moet Sobol meer speelkansen krijgen?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

24
24
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

94
94
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

46
46
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

65
65
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

341
341
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

91
91
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

136
136
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

501
501
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

60
60
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

243
243
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

366
366
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1312
1312
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

561
561
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

186
186
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

206
206
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

828
828
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

610
610
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

281
281
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

145
145
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

205
205
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws