Club-bankzitter zorgt voor grote verbazing

449
Club-bankzitter zorgt voor grote verbazing

Club Brugge won zaterdag van KV Mechelen met duidelijke 3-0 cijfers. De drie doelpunten kwamen er via drie verschillende spelers: Ferran Jutglà, Tajon Buchanan en Eduard Sobol. Vooral het doelpunt van de Oekraïner, dit seizoen doorgaans een bankzitter bij de West-Vlamingen, was een pareltje.


SOBOL SCOORT (PUNTEN)

Door de afwezigheid van Bjorn Meijer kreeg Eduard Sobol zaterdag nog eens zijn kans in het basiselftal. De linksachter telt dit seizoen nog maar drie basisplaatsen en vijf invalbeurten, maar tegen KV Mechelen speelde hij zich opnieuw in de kijker bij Carl Hoefkens. ‘Eddy’ was vorig weekend één van de betere Bruggelingen en Het Nieuwsblad gaf hem met 8 op 10 zelfs de hoogste score van alle spelers op het veld. Ondanks zijn goede prestatie was het toch vooral zijn knap doelpunt dat in het oog sprong.



GEEN TOEVAL

In minuut 53 klopte hij Gaetan Coucke met een indrukwekkende vrije trap. Vanop een afstand van 26 meter gaf hij de Mechelse goalie geen enkele schijn van kans. Eduard Sobol draaide deze vrije trap schijnbaar moeiteloos tegen de netten, al had dit doelpunt een expected goal-waarde van amper 3%. Dat is tevens het minst verwachte doelpunt van de voorbije speeldag in de Jupiler Pro League. Enkel Ismael Kandouss (Union SG, 4%) en Poaty (RFC Seraing, 4%) kwamen enigszins in de buurt van de lage expected-goal waarde van Sobol.



Eduard Sobol heeft duidelijk een patent op dergelijke pareltjes van doelpunten, want in het verleden maakte hij er zo wel nog meer. Vorig seizoen scoorde hij bijvoorbeeld een heerlijke volley van buiten de zestien meter op het veld van Union SG, een magistraal doelpunt dat eveneens een lage waarschijnlijkheid bevatte van 3%. Twee seizoenen geleden lukte Sobol ook al een fraai afstandsschot tegen KV Kortrijk. “Dat kan geen toeval meer zijn”, zei toenmalig coach Philippe Clement toen over die wondergoals van Sobol. En hij had dus gelijk.

PRIMUS SOBOL

De expected goal-waarde van alle doelpuntenmakers in de Jupiler Pro League vorig weekend: Vincent Janssen (Antwerp FC, 0,76), Paul Onuachu (KRC Genk, 0,56), Kevin Denkey (Cercle Brugge, 0,47), Felipe Avenatti (KV Kortrijk, 0,41), Daniel Munoz (KRC Genk, 0,40), Laurent Depoitre (AA Gent, 0,38), Tajon Buchanan (Club Brugge, 0,37), Konan N’Dri (KAS Eupen, 0,28), Lyle Foster (KVC Westerlo, 0,26), Ferran Jutglà (Club Brugge, 0,20), Christian Burgess (Union SG, 0,18), Dante Vanzeir (Union SG, 0,17), Nacer Chadli (KVC Westerlo, 0,16), Fraser Hornby (KV Oostende, 0,16), Hugo Cuypers (AA Gent, 0,15 en 0,21), Rityota Morioka (Charleroi, 0,12), Moustapha Mbow (RFC Seraing, 0,11), Dino Hotic (Cercle Brugge, 0,76, 0,04 en 0,04), Morgan Poaty (RFC Seraing, 0,04), Ismael Kandouss (0,04) en Eduard Sobol (Club Brugge, 0,03).

MEIJER IS BETER?

Door zijn knap doelpunt en goede prestatie heeft Eduard Sobol duidelijk punten gescoord bij Carl Hoefkens. De coach van Club Brugge kiest dit seizoen voornamelijk voor Bjorn Meijer als de vaste linksback/linker wingback waardoor de Oekraïne slechts sporadisch als basisspeler gebruikt wordt. De reden hiervoor is niet verrassend en in de voorbije jaren al meer aangehaald: Sobol wordt geloofd door zijn grote inzet, maar hij brengt te weinig kwaliteit.

Bjorn Meijer is momenteel dus de grootste concurrent voor Eduard Sobol. De Nederlander kwam stroef uit de startblokken bij Club Brugge, maar in de voorbije weken en maanden greep de zomeraanwinst helemaal zijn kans. Meijer had wat tijd nodig om zich aan te passen en om in zijn ritme te komen, maar ondertussen werpt hij zich op tot een speler met meerwaarde. Zelfs in de Champions League tegen FC Porto kon hij zich onderscheiden, ook met zijn offensieve acties.



Club Brugge speurde al enkele jaren de transfermarkt af naar een linksachter met het intrinsieke capaciteiten voor de Europese subtop, het niveau waarin de Oekraïner net iets te licht uitvalt. Hoe goed Eduard Sobol ook in de groep mag liggen, of hoe hard zijn professionele ingesteldheid op prijs wordt gesteld, de Oekraïner was nooit een onbesproken figuur bij Club Brugge. In de recente jaren waren de prestaties van Sobol duidelijk voer voor discussie in de Belgische kranten: “Hij mag blij zijn dat hij bij Club Brugge speelt.”, “Hij is niet de speler die blauw-zwart naar een hoger niveau zal tillen”. “Coach, bestuur en ploegmaats zijn zich bewust van het plafond van Sobol.”

LEES OOK: 'Club Brugge opnieuw pionier: megadeal van 60 miljoen'

Moet Sobol meer speelkansen krijgen?

Meest recent

Nieuwe Ronaldo-twist: bondscoach zet deur wagenwijd open

De eerste kwartfinalist in de Nations League is nu al bekend, want na een vierde zege op rij is ...

16
16
Ierland-Israël ontspoort weer met spuwincident

Zondagavond keken Ierland en Israël elkaar opnieuw in de ogen en daar was na de bewogen ...

22
22
Vrancken slaat terug na Belgische kritiek

Wouter Vrancken zette in de zomer een zeer opmerkelijke stap in zijn trainerscarrière. Na een ...

18
18
Nederland pakt leiding in groep, Portugal al geplaatst

De eerste kwartfinalist in de Nations League is zondagavond al bekend geraakt. Portugal heeft zich ...

24
24
De Cat maakte (even?) einde aan profcarrière RSCA-talent

Anderlecht incasseerde in de zomer met veel tegenzin 18,5 miljoen euro voor Nathan De Cat, die ...

45
45
Van Bommel verrast iedereen: "Beste met wie ik ooit speelde"

De Rode Duivels staan maandagavond in hun vierde wedstrijd in de Nations League opnieuw tegenover ...

106
106
Godts: "Of ik mij in Parijs extra zal willen tonen?"

De Rode Duivels gaan maandagavond in Parijs op zoek naar hun derde overwinning in deze Nations ...

20
20
'Frans team krijgt vorm: Zidane wijzigt stevig'

Maandagavond spelen de Rode Duivels hun laatste wedstrijd van een intens vierluik. Daarin nemen ze ...

56
56
Van Bommel lyrisch over Duivel: "Speelde drie keer goed"

Mark van Bommel gaat volledig mee in het verhaal van de KBVB. Meten is weten. De bondscoach sprak op ...

126
126
Van der Bruggen weg bij Cercle Brugge? Dit zegt de middenvelder

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. De Bruggelingen kunnen wel weer rekenen op ...

177
177
'Het staat al vast: Van Bommel vernedert Lukaku opnieuw'

Vijftien minuten en vijf balcontacten had hij nodig in Luik. Doelpunt 94, Sclessin op zijn kop, de ...

155
155
Van Bommel prikkelt Duivel: "Kan veel beter"

België neemt het maandagavond op tegen Frankrijk, dat uiteraard de grote favoriet is. Mark van ...

163
163
‘Beerschot plant verrassende ingaande transfer'

De 24-jarige flankaanvaller Amine Rehmi is opgedoken bij Beerschot. De Nederlander zit sinds 3 ...

274
274
Godts looft Rode Duivel: "Leer veel van hem"

Mika Godts krijgt volop zijn kans onder Mark van Bommel. De flankaanvaller toonde zich vooral tegen ...

148
148
Nieuw middenveld, nieuwe aanvoerder: Van Bommel geeft hint

De Rode Duivels sluiten maandagavond hun eerste vierluik af in de Nations League met de op papier ...

514
514
"Staat vlijmscherp" - Boskamp smult van één Rode Duivel

De Rode Duivels zijn zondagnamiddag met het nodige vertrouwen naar Parijs afgereisd voor het duel ...

92
92
'Club Brugge opnieuw pionier: megadeal van 60 miljoen'

Club Brugge zorgde afgelopen zomer voor een straffe mijlpaal. Dankzij de transfer van Christos ...

759
759
Harde keuzes Anderlecht: zijspoor dreigt na 9 basisplaatsen

RSC Anderlecht pakte in het slot van de zomermercato uit met een spectulair transferoffensief. ...

448
448
Onuitgegeven ploeg tegen Belgen? Zidane overweegt surprise

Maandagavond sluiten de Rode Duivels het erg lange interland-luik af met een affiche van formaat. Zo ...

61
61
Anderlecht glundert: actie Ambros tegen Spanje gaat viraal

RSC Anderlecht zag tijdens de huidige interland-periode verschillende internationals uitzwermen. En ...

121
121
Rode Duivel in moeilijkheden: Chatelle verlangt wissel

Mark van Bommel kan tevreden zijn over zijn eerste drie wedstrijden als Belgisch bondscoach. Maar ...

292
292
'City wordt leeggeroofd: Barça gaat voor Europese klepper'

Omdat de club inmiddels een beroepsprocedure heeft opgestart, zal het allicht nog een tijdje duren ...

172
172
Concurrentie Mechele? Gedegradeerd duo toont zich op training

Mark van Bommel heeft tijdens zijn eerste interlands als Belgisch bondscoach niet al te veel ...

401
401
'Olise legt harde eis neer bij Bayern: 200 miljoen euro'

Met zijn knappe doelpunten toonde Michael Olise in de voorbije interlands van Frankrijk waarom hij ...

332
332
Zidane fileert Rode Duivels na bekijken België-Turkije

Net zoals een week geleden kruisen de Rode Duivels maandagavond de degens met Frankrijk. Daags ...

458
458

Meer sportnieuws