Anderlecht-pion trekt boetekleed aan: "Voel me echt rot"

189
Anderlecht-pion trekt boetekleed aan:

RSC Anderlecht leed zondag een pijnlijke thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi. De Carolo's verrasten Felice Mazzu en co met 0-1 en springen zo over RSCA in de stand. De crisis lijkt nu echt wel een feit bij de recordkampioen.


Anderlecht had zich voor de interlandbreak enigszins herpakt met een thuiszege tegen KV Kortrijk (4-1) na een eerdere nederlaag op het veld van KVC Westerlo. Tegen de Zebra's kwam de thuisploeg matig voor de dag en liet het verschillende goede kansen onbenut. De bezoekers maakten daar handig gebruik van door na het uur toe te slaan via ex-Anderlechtspeler Morioka. Een nieuwe nederlaag voor RSCA, en vooral een erg magere 13 op 30.

De gezichten bij Paars-Wit spraken na afloop boekdelen. Majeed Ashimeru, die in de eerste helft dreigde met een hard schot, was er het hart van in. "Ik haat het om fans te ontgoochelen. Ik voel me echt rot", vertelde de Ghanees aan Sporza. "Een verklaring voor deze nederlaag? Die is er niet. We hadden kansen en hebben niet gescoord. Zij hadden één kans en scoorden wel. We weten waar deze club voor staat en we moeten dit zo snel mogelijk keren", besefte de middenvelder.

STOEL VAN MAZZU WANKELT

De stoel van Felice Mazzu lijkt nog wat meer te wankelen na de nederlaag tegen Charleroi. Vooral de fans lijken aan de poten van die stoel te zagen. Zij vroegen na afloop alvast om het ontslag van Mazzu. Afwachten of het ook effectief zo'n vaart zal lopen in het Lotto Park, waar de top nog steeds lijkt te geloven in de kwaliteiten van de Belg met Italiaanse roots.

LEES OOK: Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Moet Anderlecht Mazzu ontslaan?

Meest recent

Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

3
3
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

36
36
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

166
166
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

20
20
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

235
235
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

99
99
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

147
147
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

353
353
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

132
132
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

128
128
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

583
583
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

153
153
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

103
103
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

128
128
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

35
35
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

84
84
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

330
330
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

44
44
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

59
59
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

24
24
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

130
130
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

60
60
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

235
235
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

80
80
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

240
240

Meer sportnieuws