Anderlecht-pion trekt boetekleed aan: "Voel me echt rot"

189 stemmen
Anderlecht-pion trekt boetekleed aan:

RSC Anderlecht leed zondag een pijnlijke thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi. De Carolo's verrasten Felice Mazzu en co met 0-1 en springen zo over RSCA in de stand. De crisis lijkt nu echt wel een feit bij de recordkampioen.


Anderlecht had zich voor de interlandbreak enigszins herpakt met een thuiszege tegen KV Kortrijk (4-1) na een eerdere nederlaag op het veld van KVC Westerlo. Tegen de Zebra's kwam de thuisploeg matig voor de dag en liet het verschillende goede kansen onbenut. De bezoekers maakten daar handig gebruik van door na het uur toe te slaan via ex-Anderlechtspeler Morioka. Een nieuwe nederlaag voor RSCA, en vooral een erg magere 13 op 30.

De gezichten bij Paars-Wit spraken na afloop boekdelen. Majeed Ashimeru, die in de eerste helft dreigde met een hard schot, was er het hart van in. "Ik haat het om fans te ontgoochelen. Ik voel me echt rot", vertelde de Ghanees aan Sporza. "Een verklaring voor deze nederlaag? Die is er niet. We hadden kansen en hebben niet gescoord. Zij hadden één kans en scoorden wel. We weten waar deze club voor staat en we moeten dit zo snel mogelijk keren", besefte de middenvelder.

STOEL VAN MAZZU WANKELT

De stoel van Felice Mazzu lijkt nog wat meer te wankelen na de nederlaag tegen Charleroi. Vooral de fans lijken aan de poten van die stoel te zagen. Zij vroegen na afloop alvast om het ontslag van Mazzu. Afwachten of het ook effectief zo'n vaart zal lopen in het Lotto Park, waar de top nog steeds lijkt te geloven in de kwaliteiten van de Belg met Italiaanse roots.

LEES OOK: Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Moet Anderlecht Mazzu ontslaan?

Meest recent

'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

9
9
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

18
18
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

9
9
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

94
94
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

84
84
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

69
69
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

54
54
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

263
263
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

213
213
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

112
112
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

96
96
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

72
72
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

25
25
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

135
135
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

172
172
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

35
35
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

111
111
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

335
335
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

359
359
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

234
234
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

70
70
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

77
77
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

155
155
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

282
282
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

210
210

Meer sportnieuws