Van Bommel verrast na eerste nederlaag

door
Van Bommel verrast na eerste nederlaag

Royal Antwerp FC is na tien speeldagen tegen zijn eerste puntenverlies aangelopen. De Great Old verloor op het veld van KVK Kortrijk met 2-1 en ziet de voorsprong op eerste achtervolger KRC Genk slinken tot twee punten. Coach Mark van Bommel vond dat zijn ploeg - ondanks de nederlaag - wel zijn werk gedaan had.


Antwerp kwam in de eerste helft op achterstand na een doelpunt van oude bekende Avenatti. Ook de assist kwam van een speler met een Antwerps verleden: Lamkel Zé. De Kameroener zoog zoals vanouds weer alle aandacht naar zich toe. Nog voor de rust had Antwerp een dubbele achterstand aan zijn been. Deze keer was Selemani de boosdoener. Stamnummer één was na de pauze niet in staat om de scheve situatie recht te zetten en kon uiteindelijk pas milderen in de extra tijd. Janssen trof raak vanop de stip: 2-1. Weg foutloos rapport voor Antwerp.

Van Bommel was achteraf mild voor zijn ploeg. "Ik kan mijn jongens niets verwijten, want we hadden een tiental goeie mogelijkheden", aldus de Nederlander bij Sporza. Al zag hij zijn spelers tegelijkertijd wel in de fout gaan. "Maar we lieten ons twee keer verrassen in de restverdediging", klonk het. "Normaal gezien win je zo'n wedstrijd. We kregen de kansen en de dingen die gevraagd werden, hebben we goed uitgevoerd. Ik kan niets zeggen over de intensiteit of de mentaliteit, want die was goed. De jongens hebben het gewoon hartstikke goed gedaan", voegde hij er nog aan toe.

UITSTEKENDE START

Ondanks het puntenverlies in het Guldensporenstadion kan Antwerp nog steeds terugkijken op een uitstekende competitiestart. Voor 27 op 30 hadden ze vooraf ongetwijfeld getekend op de Bosuil. Volgende week ontvangt Antwerp STVV. Daarna volgen er duels tegen Standard (uit) en KV Oostende (thuis). Op speeldag 14 is het tijd voor de kraker tegen KRC Genk.

LEES OOK: Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

Wordt Antwerp kampioen?

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

76
76
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

30
30
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

60
60
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

30
30
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

160
160
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

21
21
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

123
123
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

192
192
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

39
39
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

111
111
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

210
210
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

91
91
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

60
60
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

144
144
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

312
312
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

298
298
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

198
198
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

528
528
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

41
41
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

242
242
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

178
178
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

257
257
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

369
369
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

343
343

Meer sportnieuws