Fenomenale Hotic bezorgt Cercle Brugge delirium in Ghelamco Arena

door
Fenomenale Hotic bezorgt Cercle Brugge delirium in Ghelamco Arena

Voor de (vermoedelijk) beste partij van de speeldag moest u deze namiddag in de Ghelamco Arena zijn. Een verrassend fris en sterk Cercle Brugge nam vier keer de leiding tegen een veerkrachtig AA Gent en kaapte drie gouden punten mee uit Oost-Vlaanderen.


Voor AA Gent was het voorlopig een wisselvallige start van de competitie. Het team van Hein Vanhaezebrouck stond momenteel slechts op een negende plek en kon vandaag maar best winnen om het verschil met de top-4 niet hoger te laten oplopen. De Buffalo's stonden voor razend drukke (Europese) weken en namen het in de Ghelamco Arena op tegen Cercle Brugge, dat de punten broodnodig had.

Denkey bezorgt matige Buffalo's kopzorgen

De Vereniging opende ook sterk in de Ghelamco Arena met veel druk naar voor en dat bezorgde AA Gent ferm wat problemen. Pas halfweg de eerste periode zorgde Depoitre voor het eerste gevaar met een stevig schot dat op de paal strandde. In de herneming kreeg ook spitsmaatje Cuypers de bal niet voorbij Majecki. Pijnlijke missers, meteen nadien counterde Cercle gevat en centraal kon Denkey de 0-1 in doel tikken.

De Buffalo's hadden nadien amper een reactie in huis en voetbalden veel te slordig om tot doelrijpe kansen te komen. Onder flink gemor van de thuissupporters zocht AA Gent de kleedkamer op met een kleine achterstand.

Een ontevreden Vanhaezebrouck ziet zijn team een zeer matige eerste helft afhaspelen.

Straffe Vereniging en strijdende Buffalo's

Na vermoedelijk een donderpreek van Hein Vanhaezebrouck kwam AA Gent veel scherper uit de kleedkamer. Nadat Odjija een eerste kans onbenut liet, was het even later wel raak. Topschutter Cuypers omspeelde Majecki en trof vanuit een scherpe hoek knap raak: 1-1. Erop en erover zou je denken maar dat was buiten een veerkrachtige Vereniging gerekend. Op het uur lanceerde Denkey de vrijstaande Hotic en die bleef ijzig koel voor Roef: 1-2.

Maar ook de thuisploeg vocht stevig terug, halfweg de tweede periode zette Samoise vanop rechts voor en met een gelukje kon Cuypers centraal vrijstaand zijn tweede maken: 2-2. We zagen een waar spektakelstuk na de pauze: Hotic zorgde op een kwartier van het einde met een fraaie krul voor de 2-3 maar de reactie van AA Gent was wederom spijkerhard met de 3-3 die Depoitre maar in doel moest lopen. Opnieuw leken de Buffalo's nog de zege naar zich toe te trekken maar Cuypers vergat om zich tot absolute held te kronen door van dichtbij te slap af te werken. De ingevallen Hjulsager werd uiteindelijk nog de zondebok bij AA Gent, na een strafschopfout van de ex-KVO speler en tussenkomst van de VAR zorgde Hotic voor een formidabel orgelpunt met de 3-4. Een pijnlijke namiddag voor Vanhaezebrouck een co, een hoogdag voor de neutrale voetballiefhebber en uiteraard de supporters van Cercle Brugge.

Scoreverloop:

0-1 (24') Denkey, 1-1 (49') Cuypers, 1-2 (59') Hotic, 2-2 (68') Cuypers, 2-3 (76') Hotic, 3-3 (77') Depoitre, 3-4 (89') Hotic

LEES OOK: Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

Beste wedstrijd van het seizoen?

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

41
41
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

54
54
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

37
37
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

207
207
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

363
363
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

280
280
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

174
174
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

133
133
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

85
85
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

538
538
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

322
322
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

327
327
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

383
383
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

212
212
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

174
174
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

345
345
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

803
803
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

272
272
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

217
217
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

298
298
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1065
1065

Meer sportnieuws