Fenomenale Hotic bezorgt Cercle Brugge delirium in Ghelamco Arena

door
Fenomenale Hotic bezorgt Cercle Brugge delirium in Ghelamco Arena

Voor de (vermoedelijk) beste partij van de speeldag moest u deze namiddag in de Ghelamco Arena zijn. Een verrassend fris en sterk Cercle Brugge nam vier keer de leiding tegen een veerkrachtig AA Gent en kaapte drie gouden punten mee uit Oost-Vlaanderen.


Voor AA Gent was het voorlopig een wisselvallige start van de competitie. Het team van Hein Vanhaezebrouck stond momenteel slechts op een negende plek en kon vandaag maar best winnen om het verschil met de top-4 niet hoger te laten oplopen. De Buffalo's stonden voor razend drukke (Europese) weken en namen het in de Ghelamco Arena op tegen Cercle Brugge, dat de punten broodnodig had.

Denkey bezorgt matige Buffalo's kopzorgen

De Vereniging opende ook sterk in de Ghelamco Arena met veel druk naar voor en dat bezorgde AA Gent ferm wat problemen. Pas halfweg de eerste periode zorgde Depoitre voor het eerste gevaar met een stevig schot dat op de paal strandde. In de herneming kreeg ook spitsmaatje Cuypers de bal niet voorbij Majecki. Pijnlijke missers, meteen nadien counterde Cercle gevat en centraal kon Denkey de 0-1 in doel tikken.

De Buffalo's hadden nadien amper een reactie in huis en voetbalden veel te slordig om tot doelrijpe kansen te komen. Onder flink gemor van de thuissupporters zocht AA Gent de kleedkamer op met een kleine achterstand.

Een ontevreden Vanhaezebrouck ziet zijn team een zeer matige eerste helft afhaspelen.

Straffe Vereniging en strijdende Buffalo's

Na vermoedelijk een donderpreek van Hein Vanhaezebrouck kwam AA Gent veel scherper uit de kleedkamer. Nadat Odjija een eerste kans onbenut liet, was het even later wel raak. Topschutter Cuypers omspeelde Majecki en trof vanuit een scherpe hoek knap raak: 1-1. Erop en erover zou je denken maar dat was buiten een veerkrachtige Vereniging gerekend. Op het uur lanceerde Denkey de vrijstaande Hotic en die bleef ijzig koel voor Roef: 1-2.

Maar ook de thuisploeg vocht stevig terug, halfweg de tweede periode zette Samoise vanop rechts voor en met een gelukje kon Cuypers centraal vrijstaand zijn tweede maken: 2-2. We zagen een waar spektakelstuk na de pauze: Hotic zorgde op een kwartier van het einde met een fraaie krul voor de 2-3 maar de reactie van AA Gent was wederom spijkerhard met de 3-3 die Depoitre maar in doel moest lopen. Opnieuw leken de Buffalo's nog de zege naar zich toe te trekken maar Cuypers vergat om zich tot absolute held te kronen door van dichtbij te slap af te werken. De ingevallen Hjulsager werd uiteindelijk nog de zondebok bij AA Gent, na een strafschopfout van de ex-KVO speler en tussenkomst van de VAR zorgde Hotic voor een formidabel orgelpunt met de 3-4. Een pijnlijke namiddag voor Vanhaezebrouck een co, een hoogdag voor de neutrale voetballiefhebber en uiteraard de supporters van Cercle Brugge.

Scoreverloop:

0-1 (24') Denkey, 1-1 (49') Cuypers, 1-2 (59') Hotic, 2-2 (68') Cuypers, 2-3 (76') Hotic, 3-3 (77') Depoitre, 3-4 (89') Hotic

LEES OOK: Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

Beste wedstrijd van het seizoen?

Meest recent

Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

4
4
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

33
33
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

29
29
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

147
147
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

94
94
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

27
27
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

88
88
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

154
154
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

50
50
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

179
179
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

55
55
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

75
75
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

199
199
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

59
59
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

717
717
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

379
379
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

45
45
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

381
381
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

140
140
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

392
392
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

134
134
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

174
174
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

73
73
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

293
293
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

234
234

Meer sportnieuws