Fenomenale Hotic bezorgt Cercle Brugge delirium in Ghelamco Arena

door
Fenomenale Hotic bezorgt Cercle Brugge delirium in Ghelamco Arena

Voor de (vermoedelijk) beste partij van de speeldag moest u deze namiddag in de Ghelamco Arena zijn. Een verrassend fris en sterk Cercle Brugge nam vier keer de leiding tegen een veerkrachtig AA Gent en kaapte drie gouden punten mee uit Oost-Vlaanderen.


Voor AA Gent was het voorlopig een wisselvallige start van de competitie. Het team van Hein Vanhaezebrouck stond momenteel slechts op een negende plek en kon vandaag maar best winnen om het verschil met de top-4 niet hoger te laten oplopen. De Buffalo's stonden voor razend drukke (Europese) weken en namen het in de Ghelamco Arena op tegen Cercle Brugge, dat de punten broodnodig had.

Denkey bezorgt matige Buffalo's kopzorgen

De Vereniging opende ook sterk in de Ghelamco Arena met veel druk naar voor en dat bezorgde AA Gent ferm wat problemen. Pas halfweg de eerste periode zorgde Depoitre voor het eerste gevaar met een stevig schot dat op de paal strandde. In de herneming kreeg ook spitsmaatje Cuypers de bal niet voorbij Majecki. Pijnlijke missers, meteen nadien counterde Cercle gevat en centraal kon Denkey de 0-1 in doel tikken.

De Buffalo's hadden nadien amper een reactie in huis en voetbalden veel te slordig om tot doelrijpe kansen te komen. Onder flink gemor van de thuissupporters zocht AA Gent de kleedkamer op met een kleine achterstand.

Een ontevreden Vanhaezebrouck ziet zijn team een zeer matige eerste helft afhaspelen.

Straffe Vereniging en strijdende Buffalo's

Na vermoedelijk een donderpreek van Hein Vanhaezebrouck kwam AA Gent veel scherper uit de kleedkamer. Nadat Odjija een eerste kans onbenut liet, was het even later wel raak. Topschutter Cuypers omspeelde Majecki en trof vanuit een scherpe hoek knap raak: 1-1. Erop en erover zou je denken maar dat was buiten een veerkrachtige Vereniging gerekend. Op het uur lanceerde Denkey de vrijstaande Hotic en die bleef ijzig koel voor Roef: 1-2.

Maar ook de thuisploeg vocht stevig terug, halfweg de tweede periode zette Samoise vanop rechts voor en met een gelukje kon Cuypers centraal vrijstaand zijn tweede maken: 2-2. We zagen een waar spektakelstuk na de pauze: Hotic zorgde op een kwartier van het einde met een fraaie krul voor de 2-3 maar de reactie van AA Gent was wederom spijkerhard met de 3-3 die Depoitre maar in doel moest lopen. Opnieuw leken de Buffalo's nog de zege naar zich toe te trekken maar Cuypers vergat om zich tot absolute held te kronen door van dichtbij te slap af te werken. De ingevallen Hjulsager werd uiteindelijk nog de zondebok bij AA Gent, na een strafschopfout van de ex-KVO speler en tussenkomst van de VAR zorgde Hotic voor een formidabel orgelpunt met de 3-4. Een pijnlijke namiddag voor Vanhaezebrouck een co, een hoogdag voor de neutrale voetballiefhebber en uiteraard de supporters van Cercle Brugge.

Scoreverloop:

0-1 (24') Denkey, 1-1 (49') Cuypers, 1-2 (59') Hotic, 2-2 (68') Cuypers, 2-3 (76') Hotic, 3-3 (77') Depoitre, 3-4 (89') Hotic

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Beste wedstrijd van het seizoen?

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

42
42
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

40
40
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

61
61
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

98
98
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

136
136
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

46
46
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

163
163
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

61
61
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

76
76
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

403
403
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

366
366
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

809
809
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

277
277
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

41
41
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

439
439
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

254
254
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1004
1004
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

337
337
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

392
392
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

219
219
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

107
107
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

663
663
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

272
272
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

126
126
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

582
582

Meer sportnieuws