Fenomenale Hotic bezorgt Cercle Brugge delirium in Ghelamco Arena

123 stemmen
Fenomenale Hotic bezorgt Cercle Brugge delirium in Ghelamco Arena

Voor de (vermoedelijk) beste partij van de speeldag moest u deze namiddag in de Ghelamco Arena zijn. Een verrassend fris en sterk Cercle Brugge nam vier keer de leiding tegen een veerkrachtig AA Gent en kaapte drie gouden punten mee uit Oost-Vlaanderen.


Voor AA Gent was het voorlopig een wisselvallige start van de competitie. Het team van Hein Vanhaezebrouck stond momenteel slechts op een negende plek en kon vandaag maar best winnen om het verschil met de top-4 niet hoger te laten oplopen. De Buffalo's stonden voor razend drukke (Europese) weken en namen het in de Ghelamco Arena op tegen Cercle Brugge, dat de punten broodnodig had.

Denkey bezorgt matige Buffalo's kopzorgen

De Vereniging opende ook sterk in de Ghelamco Arena met veel druk naar voor en dat bezorgde AA Gent ferm wat problemen. Pas halfweg de eerste periode zorgde Depoitre voor het eerste gevaar met een stevig schot dat op de paal strandde. In de herneming kreeg ook spitsmaatje Cuypers de bal niet voorbij Majecki. Pijnlijke missers, meteen nadien counterde Cercle gevat en centraal kon Denkey de 0-1 in doel tikken.

De Buffalo's hadden nadien amper een reactie in huis en voetbalden veel te slordig om tot doelrijpe kansen te komen. Onder flink gemor van de thuissupporters zocht AA Gent de kleedkamer op met een kleine achterstand.

Een ontevreden Vanhaezebrouck ziet zijn team een zeer matige eerste helft afhaspelen.

Straffe Vereniging en strijdende Buffalo's

Na vermoedelijk een donderpreek van Hein Vanhaezebrouck kwam AA Gent veel scherper uit de kleedkamer. Nadat Odjija een eerste kans onbenut liet, was het even later wel raak. Topschutter Cuypers omspeelde Majecki en trof vanuit een scherpe hoek knap raak: 1-1. Erop en erover zou je denken maar dat was buiten een veerkrachtige Vereniging gerekend. Op het uur lanceerde Denkey de vrijstaande Hotic en die bleef ijzig koel voor Roef: 1-2.

Maar ook de thuisploeg vocht stevig terug, halfweg de tweede periode zette Samoise vanop rechts voor en met een gelukje kon Cuypers centraal vrijstaand zijn tweede maken: 2-2. We zagen een waar spektakelstuk na de pauze: Hotic zorgde op een kwartier van het einde met een fraaie krul voor de 2-3 maar de reactie van AA Gent was wederom spijkerhard met de 3-3 die Depoitre maar in doel moest lopen. Opnieuw leken de Buffalo's nog de zege naar zich toe te trekken maar Cuypers vergat om zich tot absolute held te kronen door van dichtbij te slap af te werken. De ingevallen Hjulsager werd uiteindelijk nog de zondebok bij AA Gent, na een strafschopfout van de ex-KVO speler en tussenkomst van de VAR zorgde Hotic voor een formidabel orgelpunt met de 3-4. Een pijnlijke namiddag voor Vanhaezebrouck een co, een hoogdag voor de neutrale voetballiefhebber en uiteraard de supporters van Cercle Brugge.

Scoreverloop:

0-1 (24') Denkey, 1-1 (49') Cuypers, 1-2 (59') Hotic, 2-2 (68') Cuypers, 2-3 (76') Hotic, 3-3 (77') Depoitre, 3-4 (89') Hotic

LEES OOK: TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

Beste wedstrijd van het seizoen?

Meest recent

'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

9
9
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

25
25
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

145
145
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

46
46
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

234
234
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

88
88
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

67
67
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

155
155
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

381
381
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

123
123
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

66
66
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

195
195
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

450
450
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

210
210
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

98
98
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

84
84
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

93
93
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

256
256
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

265
265
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

344
344
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

287
287
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

259
259
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

194
194
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

83
83

Meer sportnieuws