Ex-speler dompelt ziek Anderlecht in diepe crisis

door
Ex-speler dompelt ziek Anderlecht in diepe crisis

Het kwakkelseizoen van Anderlecht blijft maar duren. Paars-Wit verloor nu ook op eigen veld van een uitgekookt Charleroi en moet zo eerder naar onder kijken, dan dat het aanspraak kan maken op een plek bij de eerste vier. Het lot van Felice Mazzu blijft aan een zijden draadje hangen.


Anderlecht nam het vandaag in het eigen Lotto Park op tegen Charleroi. Beide ploegen werden in het klassement slechts gescheiden door één schamel puntje, voor Paars-Wit was een misstap geen optie in de race richting de Champions Play-Offs. Mazzu zette tegen zijn ex-club de jonge Duranville in de basis, Amuzu moest weer vrede nemen met een plek op de bank. Bij de Zebra's wijzigde Still zijn elftal op maar liefst vier plaatsen, onder meer doelman Patron kwam in het elftal door de onbeschikbaarheid van Koffi.

Sterke bezoekende doelman houdt aandringend Anderlecht af

We zagen een enorm slordige openingsfase in het Lotto Park met twee ploegen die veel afval in hun spel vertoonden. Halfweg de eerste helft was er echter beterschap bij Anderlecht, dat op korte tijd drie kansen afdwong. Eerst haalde Patron een lage schuiver van Vertonghen uit het doelvlak en even later maakte de Franse doelman ook pogingen van Ashimeru en Silva knap onschadelijk.

Charleroi schoot nu ook wakker en een afgeweken schot van Mbenza verdween maar net naast de kooi van Van Crombrugge. Ondanks een prima kwartiertje, viel de wedstrijd nadien weer helemaal stil. Pas vlak voor de rust creëerde de thuisploeg nog eens een kans, Silva schoot prima vanuit een scherpe hoek maar daar lag weer de sterke bezoekende doelman in de weg. Halfweg stond het teleurstellend nog 0-0.

Doelman Patron liet een prima indruk en pakte een paar doelrijpe pogingen van Anderlecht.

Anderlecht domineert maar loopt pijnlijk in het mes

Ook na de pauze was het Anderlecht dat als eerste tot een kans kwam. Na goed drie minuten spelen kon Hoedt vrij uithalen maar zijn gekraakte schot werd opnieuw gepareerd door Patron. Het offensiefje was echter wederom van korte duur. Paars-Wit had wel veruit het meeste balbezit maar het puurde daar heel weinig kansen uit. Aan de overzijde toonden de Zebra's nog minder kwaliteit aan de bal, enkel een afgeblokt schot van Tchatchoua was enigszins het vermelden waard.

Iets voorbij het uur viel er nog eens een kans uit de lucht. Een zwakke vrije trap van Refaelov werd slecht weggewerkt maar Verschaeren kon te weinig kracht achter zijn poging zetten. Meteen nadien was Van Crombrugge alert bij een afstandsschot van Zorgane. De Zebra's roken plots bloed en een minuut later werd Nkuba door de buitenspelval geloodst, hij speelde perfect Morioka aan en de ex-Anderlecht speler dompelde Paars-Wit in rouw: 0-1. De thuisploeg drukte nadien wel maar op een kwartier van het einde zorgde Badji met een listig hakje ei zo na voor de doodsteek, zijn poging ging nipt naast. Aan de overzijde vergat invaller Esposito dan weer om een perfecte assist van Silva af te ronden. Paars-Wit verdiende geen nederlaag maar kreeg die uiteindelijk wel. Het dompelt heel het Lotto Park nog wat verder in crisis.

Scoreverloop:

0-1 (65') Morioka

LEES OOK: Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Is Mazzu de schuldige van de crisis bij Anderlecht?

Meest recent

Trio out bij Club Brugge: Hayen houdt adem in

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

0
0
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

51
51
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

122
122
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

20
20
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

156
156
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

146
146
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

201
201
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

127
127
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

303
303
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

117
117
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

91
91
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

138
138
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

262
262
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

458
458
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

490
490
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

48
48
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

273
273
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

248
248
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

67
67
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

187
187
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

532
532
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

218
218
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

144
144
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

209
209
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

123
123

Meer sportnieuws