Ex-speler dompelt ziek Anderlecht in diepe crisis

door
Ex-speler dompelt ziek Anderlecht in diepe crisis

Het kwakkelseizoen van Anderlecht blijft maar duren. Paars-Wit verloor nu ook op eigen veld van een uitgekookt Charleroi en moet zo eerder naar onder kijken, dan dat het aanspraak kan maken op een plek bij de eerste vier. Het lot van Felice Mazzu blijft aan een zijden draadje hangen.


Anderlecht nam het vandaag in het eigen Lotto Park op tegen Charleroi. Beide ploegen werden in het klassement slechts gescheiden door één schamel puntje, voor Paars-Wit was een misstap geen optie in de race richting de Champions Play-Offs. Mazzu zette tegen zijn ex-club de jonge Duranville in de basis, Amuzu moest weer vrede nemen met een plek op de bank. Bij de Zebra's wijzigde Still zijn elftal op maar liefst vier plaatsen, onder meer doelman Patron kwam in het elftal door de onbeschikbaarheid van Koffi.

Sterke bezoekende doelman houdt aandringend Anderlecht af

We zagen een enorm slordige openingsfase in het Lotto Park met twee ploegen die veel afval in hun spel vertoonden. Halfweg de eerste helft was er echter beterschap bij Anderlecht, dat op korte tijd drie kansen afdwong. Eerst haalde Patron een lage schuiver van Vertonghen uit het doelvlak en even later maakte de Franse doelman ook pogingen van Ashimeru en Silva knap onschadelijk.

Charleroi schoot nu ook wakker en een afgeweken schot van Mbenza verdween maar net naast de kooi van Van Crombrugge. Ondanks een prima kwartiertje, viel de wedstrijd nadien weer helemaal stil. Pas vlak voor de rust creëerde de thuisploeg nog eens een kans, Silva schoot prima vanuit een scherpe hoek maar daar lag weer de sterke bezoekende doelman in de weg. Halfweg stond het teleurstellend nog 0-0.

Doelman Patron liet een prima indruk en pakte een paar doelrijpe pogingen van Anderlecht.

Anderlecht domineert maar loopt pijnlijk in het mes

Ook na de pauze was het Anderlecht dat als eerste tot een kans kwam. Na goed drie minuten spelen kon Hoedt vrij uithalen maar zijn gekraakte schot werd opnieuw gepareerd door Patron. Het offensiefje was echter wederom van korte duur. Paars-Wit had wel veruit het meeste balbezit maar het puurde daar heel weinig kansen uit. Aan de overzijde toonden de Zebra's nog minder kwaliteit aan de bal, enkel een afgeblokt schot van Tchatchoua was enigszins het vermelden waard.

Iets voorbij het uur viel er nog eens een kans uit de lucht. Een zwakke vrije trap van Refaelov werd slecht weggewerkt maar Verschaeren kon te weinig kracht achter zijn poging zetten. Meteen nadien was Van Crombrugge alert bij een afstandsschot van Zorgane. De Zebra's roken plots bloed en een minuut later werd Nkuba door de buitenspelval geloodst, hij speelde perfect Morioka aan en de ex-Anderlecht speler dompelde Paars-Wit in rouw: 0-1. De thuisploeg drukte nadien wel maar op een kwartier van het einde zorgde Badji met een listig hakje ei zo na voor de doodsteek, zijn poging ging nipt naast. Aan de overzijde vergat invaller Esposito dan weer om een perfecte assist van Silva af te ronden. Paars-Wit verdiende geen nederlaag maar kreeg die uiteindelijk wel. Het dompelt heel het Lotto Park nog wat verder in crisis.

Scoreverloop:

0-1 (65') Morioka

LEES OOK: Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Is Mazzu de schuldige van de crisis bij Anderlecht?

Meest recent

Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

314
314
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

89
89
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

139
139
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

155
155
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

76
76
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

92
92
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

106
106
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

536
536
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

118
118
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

73
73
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

59
59
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

269
269
‘Anderlecht flikt het: oude bekende aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

1127
1127
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

73
73
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

820
820
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

171
171
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

205
205
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

64
64
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

377
377
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

210
210
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

655
655
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

112
112
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

178
178
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

146
146
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

180
180

Meer sportnieuws