Xavi verdedigt gepasseerde international: "Hij is buitengewoon"

door
Xavi verdedigt gepasseerde international:

FC Barcelona stak zaterdag de drie punten op zak op het veld van RCD Mallorca. De Catalanen blijven daardoor meedraaien aan de top van La Liga en nemen zelfs tijdelijk de leiding over van Real Madrid. De Koninklijke komt zondag thuis in actie tegen CA Osasuna.


Robert Lewandowski toonde nog maar eens zijn waarde voor Barça door de enige goal van de wedstrijd te scoren. De assist kwam op naam van Ansu Fati, die onlangs gepasseerd werd voor de Spaanse nationale ploeg door bondscoach Luis Enrique. Fati, die al veel blessureleed kende, moet spelen om aanspraak te kunnen maken op een selectie. Dat liet Luis Enrique duidelijk verstaan. "De spelers die niet zijn geselecteerd, kennen mij en weten dat er nog altijd een mogelijkheid is dat ze kunnen worden opgeroepen. Ansu Fati moet ik bijvoorbeeld ook zien spelen", klonk het.

Fati verscheen tegen Mallorca voor het eerst aan de aftrap dit seizoen in La Liga. Daarbij liet hij zien dat hij nog altijd uitstekend kan voetballen. Trainer Xavi verdedigde het supertalent na afloop. "Ansu is buitengewoon goed, hij heeft de afgelopen weken ontzettend goed getraind. We zijn heel blij met zijn houding. Een andere speler zou uit elkaar zijn gevallen en in opstand zijn gekomen. Maar Fati is vastbesloten om zich voor de volle honderd procent te geven en hij zal nog vaak belangrijk zijn voor ons", aldus Xavi.

NEGENTIEN

Fati lijkt al eeuwig mee te draaien bij Barça, maar is nog altijd maar negentien. Er staat hem dus nog een grote toekomst te wachten, als hij gespaard blijft van het nodige blessureleed tenminste. In zijn nog prille carrière kreeg Fati al af te rekenen met letsels aan onder meer de knie en de hamstrings. Nu hoopt hij topfit te blijven en zich te kunnen laten zien aan bondscoach Luis Enrique.

LEES OOK: Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Moet Ansu Fati mee naar het WK voor Spanje?

Meest recent

'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

6
6
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

49
49
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

29
29
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

234
234
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

428
428
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

464
464
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

307
307
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

311
311
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

222
222
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

556
556
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

224
224
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

82
82
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

262
262
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

79
79
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

435
435
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

192
192
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

70
70
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

44
44
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

72
72
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

191
191
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

117
117
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

63
63
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

261
261
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

124
124
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

81
81

Meer sportnieuws