Xavi verdedigt gepasseerde international: "Hij is buitengewoon"

door
Xavi verdedigt gepasseerde international:

FC Barcelona stak zaterdag de drie punten op zak op het veld van RCD Mallorca. De Catalanen blijven daardoor meedraaien aan de top van La Liga en nemen zelfs tijdelijk de leiding over van Real Madrid. De Koninklijke komt zondag thuis in actie tegen CA Osasuna.


Robert Lewandowski toonde nog maar eens zijn waarde voor Barça door de enige goal van de wedstrijd te scoren. De assist kwam op naam van Ansu Fati, die onlangs gepasseerd werd voor de Spaanse nationale ploeg door bondscoach Luis Enrique. Fati, die al veel blessureleed kende, moet spelen om aanspraak te kunnen maken op een selectie. Dat liet Luis Enrique duidelijk verstaan. "De spelers die niet zijn geselecteerd, kennen mij en weten dat er nog altijd een mogelijkheid is dat ze kunnen worden opgeroepen. Ansu Fati moet ik bijvoorbeeld ook zien spelen", klonk het.

Fati verscheen tegen Mallorca voor het eerst aan de aftrap dit seizoen in La Liga. Daarbij liet hij zien dat hij nog altijd uitstekend kan voetballen. Trainer Xavi verdedigde het supertalent na afloop. "Ansu is buitengewoon goed, hij heeft de afgelopen weken ontzettend goed getraind. We zijn heel blij met zijn houding. Een andere speler zou uit elkaar zijn gevallen en in opstand zijn gekomen. Maar Fati is vastbesloten om zich voor de volle honderd procent te geven en hij zal nog vaak belangrijk zijn voor ons", aldus Xavi.

NEGENTIEN

Fati lijkt al eeuwig mee te draaien bij Barça, maar is nog altijd maar negentien. Er staat hem dus nog een grote toekomst te wachten, als hij gespaard blijft van het nodige blessureleed tenminste. In zijn nog prille carrière kreeg Fati al af te rekenen met letsels aan onder meer de knie en de hamstrings. Nu hoopt hij topfit te blijven en zich te kunnen laten zien aan bondscoach Luis Enrique.

LEES OOK: Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Moet Ansu Fati mee naar het WK voor Spanje?

Meest recent

Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

16
16
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

36
36
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

103
103
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

137
137
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

39
39
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

79
79
Anderlecht switcht: enorme koerswijziging op komst

RSC Anderlecht blijft maar veranderen van visie, dat blijkt ook nu weer. Deze keer willen ze meer en ...

326
326
Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

26
26
Atlético alert: AS waarschuwt voor twee Club-spelers

Club Brugge droomt ervan om zijn straffe Champions League-prestaties van vorige seizoen te evenaren. ...

95
95
Bizar tafereel in Benfica-Real: "Niet goed bij zijn hoofd"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

85
85
"Fysiek wonder" - Spanjaarden vol lof voor 'rots' bij Club

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. De ...

208
208
'Vertrek na 16 seizoenen: Verschaeren nadert nieuwe club'

De clubleiding bij RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een nieuwe ...

736
736
Benfica-Real: Spaanse pers dropt straffe woorden over Courtois

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd compleet overschaduwd door de rel ...

246
246
‘Plottwist bij Anderlecht: controversiële TD op komst’

Anderlecht zoekt een nieuwe technisch directeur, en één kandidaat zorgt nu al voor ...

268
268
Club-Atlético: Leko laat opvallende naam uit basiself

Club Brugge moet woensdagavond opnieuw vol aan de bak in de Champions League. In de tussenronde op ...

266
266
Vinicius-rel escaleert: Courtois gooit feiten op tafel

Real Madrid heeft dinsdag een behoorlijke optie op de 1/8ste finales van de Champions League ...

185
185
Groot zorgenkind bij Club: "Valt van zijn gezicht te lezen"

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

290
290
Mourinho komt met straffe beschuldiging na nederlaag

De wedstrijd tussen Benfica en Real Madrid was dinsdagavond dé blikvanger in de Champions ...

236
236
Racismerel Vinicius: Real-spelers onthullen exacte woorden

Real Madrid heeft dinsdagavond revanche genomen op Benfica voor de nederlaag van enkele weken ...

178
178
Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Dinsdagavond stonden er in de Champions League nog drie heenwedstrijden in de play-offs op het ...

40
40
'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

466
466
Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

113
113
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

85
85
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

257
257
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

131
131

Meer sportnieuws