Xavi verdedigt gepasseerde international: "Hij is buitengewoon"

56 stemmen
Xavi verdedigt gepasseerde international:

FC Barcelona stak zaterdag de drie punten op zak op het veld van RCD Mallorca. De Catalanen blijven daardoor meedraaien aan de top van La Liga en nemen zelfs tijdelijk de leiding over van Real Madrid. De Koninklijke komt zondag thuis in actie tegen CA Osasuna.


Robert Lewandowski toonde nog maar eens zijn waarde voor Barça door de enige goal van de wedstrijd te scoren. De assist kwam op naam van Ansu Fati, die onlangs gepasseerd werd voor de Spaanse nationale ploeg door bondscoach Luis Enrique. Fati, die al veel blessureleed kende, moet spelen om aanspraak te kunnen maken op een selectie. Dat liet Luis Enrique duidelijk verstaan. "De spelers die niet zijn geselecteerd, kennen mij en weten dat er nog altijd een mogelijkheid is dat ze kunnen worden opgeroepen. Ansu Fati moet ik bijvoorbeeld ook zien spelen", klonk het.

Fati verscheen tegen Mallorca voor het eerst aan de aftrap dit seizoen in La Liga. Daarbij liet hij zien dat hij nog altijd uitstekend kan voetballen. Trainer Xavi verdedigde het supertalent na afloop. "Ansu is buitengewoon goed, hij heeft de afgelopen weken ontzettend goed getraind. We zijn heel blij met zijn houding. Een andere speler zou uit elkaar zijn gevallen en in opstand zijn gekomen. Maar Fati is vastbesloten om zich voor de volle honderd procent te geven en hij zal nog vaak belangrijk zijn voor ons", aldus Xavi.

NEGENTIEN

Fati lijkt al eeuwig mee te draaien bij Barça, maar is nog altijd maar negentien. Er staat hem dus nog een grote toekomst te wachten, als hij gespaard blijft van het nodige blessureleed tenminste. In zijn nog prille carrière kreeg Fati al af te rekenen met letsels aan onder meer de knie en de hamstrings. Nu hoopt hij topfit te blijven en zich te kunnen laten zien aan bondscoach Luis Enrique.

LEES OOK: 'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

Moet Ansu Fati mee naar het WK voor Spanje?

Meest recent

'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

21
21
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

23
23
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

7
7
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

31
31
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

54
54
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

194
194
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

44
44
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

25
25
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

44
44
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

339
339
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

36
36
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

157
157
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

110
110
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

596
596
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

129
129
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

110
110
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

402
402
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

25
25
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

637
637
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

473
473
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

71
71
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

409
409
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

489
489
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

219
219
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

251
251

Meer sportnieuws