Mazzu hakt eindelijk laatste knoop door

303 stemmen
Mazzu hakt eindelijk laatste knoop door

RSC Anderlecht staat voor cruciale weken. Het wil voor het WK de aansluiting met de top vier vinden en Felice Mazzu hoopt ook Europees te overwinteren. De coach moet nog een laatste knoop doorhakken.


Achteraan staat Anderlecht stevig met Hendrik Van Crombrugge, Jan Vertonghen, Wesley Hoedt en Zeno Debast. Met Hannes Delcroix nog op de bank heeft Mazzu inzake defensieve kwaliteit de Belgische top in zijn team. Op de flanken zijn Francis Amuzu en Michael Murillo zekerheden. In de aanvallende sector zijn Yari Verschaeren, Lior Refaelov en Fabio Silva ook zeker van een basisplaats. Mazzu heeft daar knopen doorgehakt, maar het wordt nu ook stilaan tijd dat hij dat centraal op het middenveld gaat doen.

 ARNSTAD VERTROUWEN GEVEN

Adrien Trebel was een basispion, maar hij viel geblesseerd uit. Mazzu wisselde de afgelopen maanden te vaak op het middenveld. Zo speelden Amadou Diawara, Marco Kana, Kristian Arnstad en Majeed Ashimeru op de zes. Uiteraard kwam dat ook door blessures, maar Mazzu gaf indien fit niemand echte het grote vertrouwen, al lijkt Diawara vanwege zijn kracht en ervaring de beste papieren te hebben. Op de acht zijn er ook nog twijfels. Anouar Ait El Hadj en Yari Verschaeren daar uitspelen is geen succes, want zij hebben te weinig ‘body’ en het is ook hun beste positie niet. Ashimeru is bijna twee jaar na zijn komst nog altijd geen grote meerwaarde, een aantal weken vorig jaar uitgezonderd. Hij moet héél dringend meer gaan tonen. Arnstad is een speler die heel erg past binnen de visie van Mazzu en met zijn diepgang en loopvermogen zou hij wat ons betreft het vertrouwen mogen krijgen. Hij moet zijn scorend vermogen nog opkrikken en de laatste pass kan beter, maar die rol is toch vooral weggelegd voor Verschaeren en Refaelov.

DIAWARA EN TREBEL?

Er zijn ondertussen ook geluiden dat Trebel in november weer zou kunnen spelen en we voorspellen daarom dit: Mazzu zal dan wellicht gaan aantreden met een centraal duo Diawara-Trebel. Mazzu heeft altijd graag een fysiek sterk middenveld gehad, terwijl Kompany vooral opteerde voor balvaste middenvelders die de bal goed in de ploeg konden houden. Trebel is en blijft een risicopatiënt als nummer zes, terwijl Diawara positioneel veel sterker is. Trebel is beter als hij veel kan lopen en wanneer er iemand achter hem staat op het middenveld. Jongens als Kana, Arnstad en Ashimeru moeten dan knokken voor hun plaats.

LEES OOK: Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

Voor wie moet Mazzu, indien fit, kiezen?

Meest recent

Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

34
34
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

101
101
"Geniaal": ex-WK-gangers oordelen over Rode Duivels

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

10
10
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

75
75
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

88
88
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

72
72
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

58
58
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

239
239
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

309
309
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

157
157
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

622
622
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

552
552
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

106
106
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

89
89
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

159
159
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

191
191
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

87
87
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

24
24
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

78
78
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

124
124
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

395
395
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

73
73
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

35
35
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

54
54
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

373
373

Meer sportnieuws