Mazzu hakt eindelijk laatste knoop door

303 stemmen
Mazzu hakt eindelijk laatste knoop door

RSC Anderlecht staat voor cruciale weken. Het wil voor het WK de aansluiting met de top vier vinden en Felice Mazzu hoopt ook Europees te overwinteren. De coach moet nog een laatste knoop doorhakken.


Achteraan staat Anderlecht stevig met Hendrik Van Crombrugge, Jan Vertonghen, Wesley Hoedt en Zeno Debast. Met Hannes Delcroix nog op de bank heeft Mazzu inzake defensieve kwaliteit de Belgische top in zijn team. Op de flanken zijn Francis Amuzu en Michael Murillo zekerheden. In de aanvallende sector zijn Yari Verschaeren, Lior Refaelov en Fabio Silva ook zeker van een basisplaats. Mazzu heeft daar knopen doorgehakt, maar het wordt nu ook stilaan tijd dat hij dat centraal op het middenveld gaat doen.

 ARNSTAD VERTROUWEN GEVEN

Adrien Trebel was een basispion, maar hij viel geblesseerd uit. Mazzu wisselde de afgelopen maanden te vaak op het middenveld. Zo speelden Amadou Diawara, Marco Kana, Kristian Arnstad en Majeed Ashimeru op de zes. Uiteraard kwam dat ook door blessures, maar Mazzu gaf indien fit niemand echte het grote vertrouwen, al lijkt Diawara vanwege zijn kracht en ervaring de beste papieren te hebben. Op de acht zijn er ook nog twijfels. Anouar Ait El Hadj en Yari Verschaeren daar uitspelen is geen succes, want zij hebben te weinig ‘body’ en het is ook hun beste positie niet. Ashimeru is bijna twee jaar na zijn komst nog altijd geen grote meerwaarde, een aantal weken vorig jaar uitgezonderd. Hij moet héél dringend meer gaan tonen. Arnstad is een speler die heel erg past binnen de visie van Mazzu en met zijn diepgang en loopvermogen zou hij wat ons betreft het vertrouwen mogen krijgen. Hij moet zijn scorend vermogen nog opkrikken en de laatste pass kan beter, maar die rol is toch vooral weggelegd voor Verschaeren en Refaelov.

DIAWARA EN TREBEL?

Er zijn ondertussen ook geluiden dat Trebel in november weer zou kunnen spelen en we voorspellen daarom dit: Mazzu zal dan wellicht gaan aantreden met een centraal duo Diawara-Trebel. Mazzu heeft altijd graag een fysiek sterk middenveld gehad, terwijl Kompany vooral opteerde voor balvaste middenvelders die de bal goed in de ploeg konden houden. Trebel is en blijft een risicopatiënt als nummer zes, terwijl Diawara positioneel veel sterker is. Trebel is beter als hij veel kan lopen en wanneer er iemand achter hem staat op het middenveld. Jongens als Kana, Arnstad en Ashimeru moeten dan knokken voor hun plaats.

LEES OOK: Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

Voor wie moet Mazzu, indien fit, kiezen?

Meest recent

Gent goed uit startblokken: KVM na één helft tegen touwen

AA Gent is goed aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. De Buffalo's pakten meteen ...

8
8
Genk met twee aanwinsten in basis; noodoplossing achterin

KRC Genk begint zondagnamiddag aan zijn nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers staan ...

24
24
'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

292
292
De Mil vlak voor aftrap: "Hij wil een transfer maken"

AA Gent opent zondagmiddag tegen KV Mechelen zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

35
35
'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Dat Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli, is al een poosje bekend. En er zou nu ...

202
202
'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

226
226
'Nieuwe topaanwinst Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

367
367
Competitieopener Anderlecht: cruciale wissels in basiself

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

622
622
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

134
134
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

408
408
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

213
213
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

126
126
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

160
160
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

115
115
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

118
118
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

53
53
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

370
370
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

90
90
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

250
250
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

184
184
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

468
468
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

132
132
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

227
227
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

890
890

Meer sportnieuws