Mazzu hakt eindelijk laatste knoop door

303 stemmen
Mazzu hakt eindelijk laatste knoop door

RSC Anderlecht staat voor cruciale weken. Het wil voor het WK de aansluiting met de top vier vinden en Felice Mazzu hoopt ook Europees te overwinteren. De coach moet nog een laatste knoop doorhakken.


Achteraan staat Anderlecht stevig met Hendrik Van Crombrugge, Jan Vertonghen, Wesley Hoedt en Zeno Debast. Met Hannes Delcroix nog op de bank heeft Mazzu inzake defensieve kwaliteit de Belgische top in zijn team. Op de flanken zijn Francis Amuzu en Michael Murillo zekerheden. In de aanvallende sector zijn Yari Verschaeren, Lior Refaelov en Fabio Silva ook zeker van een basisplaats. Mazzu heeft daar knopen doorgehakt, maar het wordt nu ook stilaan tijd dat hij dat centraal op het middenveld gaat doen.

 ARNSTAD VERTROUWEN GEVEN

Adrien Trebel was een basispion, maar hij viel geblesseerd uit. Mazzu wisselde de afgelopen maanden te vaak op het middenveld. Zo speelden Amadou Diawara, Marco Kana, Kristian Arnstad en Majeed Ashimeru op de zes. Uiteraard kwam dat ook door blessures, maar Mazzu gaf indien fit niemand echte het grote vertrouwen, al lijkt Diawara vanwege zijn kracht en ervaring de beste papieren te hebben. Op de acht zijn er ook nog twijfels. Anouar Ait El Hadj en Yari Verschaeren daar uitspelen is geen succes, want zij hebben te weinig ‘body’ en het is ook hun beste positie niet. Ashimeru is bijna twee jaar na zijn komst nog altijd geen grote meerwaarde, een aantal weken vorig jaar uitgezonderd. Hij moet héél dringend meer gaan tonen. Arnstad is een speler die heel erg past binnen de visie van Mazzu en met zijn diepgang en loopvermogen zou hij wat ons betreft het vertrouwen mogen krijgen. Hij moet zijn scorend vermogen nog opkrikken en de laatste pass kan beter, maar die rol is toch vooral weggelegd voor Verschaeren en Refaelov.

DIAWARA EN TREBEL?

Er zijn ondertussen ook geluiden dat Trebel in november weer zou kunnen spelen en we voorspellen daarom dit: Mazzu zal dan wellicht gaan aantreden met een centraal duo Diawara-Trebel. Mazzu heeft altijd graag een fysiek sterk middenveld gehad, terwijl Kompany vooral opteerde voor balvaste middenvelders die de bal goed in de ploeg konden houden. Trebel is en blijft een risicopatiënt als nummer zes, terwijl Diawara positioneel veel sterker is. Trebel is beter als hij veel kan lopen en wanneer er iemand achter hem staat op het middenveld. Jongens als Kana, Arnstad en Ashimeru moeten dan knokken voor hun plaats.

LEES OOK: Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Voor wie moet Mazzu, indien fit, kiezen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

82
82
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

47
47
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

84
84
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

183
183
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

78
78
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

173
173
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

448
448
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

106
106
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

533
533
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

307
307
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

646
646
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

164
164
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

409
409
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

186
186
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

121
121
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

117
117
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

303
303
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

321
321
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

455
455
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

494
494
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

514
514
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

184
184
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

221
221
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

89
89

Meer sportnieuws