Mazzu hakt eindelijk laatste knoop door

303 stemmen
Mazzu hakt eindelijk laatste knoop door

RSC Anderlecht staat voor cruciale weken. Het wil voor het WK de aansluiting met de top vier vinden en Felice Mazzu hoopt ook Europees te overwinteren. De coach moet nog een laatste knoop doorhakken.


Achteraan staat Anderlecht stevig met Hendrik Van Crombrugge, Jan Vertonghen, Wesley Hoedt en Zeno Debast. Met Hannes Delcroix nog op de bank heeft Mazzu inzake defensieve kwaliteit de Belgische top in zijn team. Op de flanken zijn Francis Amuzu en Michael Murillo zekerheden. In de aanvallende sector zijn Yari Verschaeren, Lior Refaelov en Fabio Silva ook zeker van een basisplaats. Mazzu heeft daar knopen doorgehakt, maar het wordt nu ook stilaan tijd dat hij dat centraal op het middenveld gaat doen.

 ARNSTAD VERTROUWEN GEVEN

Adrien Trebel was een basispion, maar hij viel geblesseerd uit. Mazzu wisselde de afgelopen maanden te vaak op het middenveld. Zo speelden Amadou Diawara, Marco Kana, Kristian Arnstad en Majeed Ashimeru op de zes. Uiteraard kwam dat ook door blessures, maar Mazzu gaf indien fit niemand echte het grote vertrouwen, al lijkt Diawara vanwege zijn kracht en ervaring de beste papieren te hebben. Op de acht zijn er ook nog twijfels. Anouar Ait El Hadj en Yari Verschaeren daar uitspelen is geen succes, want zij hebben te weinig ‘body’ en het is ook hun beste positie niet. Ashimeru is bijna twee jaar na zijn komst nog altijd geen grote meerwaarde, een aantal weken vorig jaar uitgezonderd. Hij moet héél dringend meer gaan tonen. Arnstad is een speler die heel erg past binnen de visie van Mazzu en met zijn diepgang en loopvermogen zou hij wat ons betreft het vertrouwen mogen krijgen. Hij moet zijn scorend vermogen nog opkrikken en de laatste pass kan beter, maar die rol is toch vooral weggelegd voor Verschaeren en Refaelov.

DIAWARA EN TREBEL?

Er zijn ondertussen ook geluiden dat Trebel in november weer zou kunnen spelen en we voorspellen daarom dit: Mazzu zal dan wellicht gaan aantreden met een centraal duo Diawara-Trebel. Mazzu heeft altijd graag een fysiek sterk middenveld gehad, terwijl Kompany vooral opteerde voor balvaste middenvelders die de bal goed in de ploeg konden houden. Trebel is en blijft een risicopatiënt als nummer zes, terwijl Diawara positioneel veel sterker is. Trebel is beter als hij veel kan lopen en wanneer er iemand achter hem staat op het middenveld. Jongens als Kana, Arnstad en Ashimeru moeten dan knokken voor hun plaats.

LEES OOK: 'Te vroeg verkocht door Renard? Ex-RSCA'er plots grof wild'

Voor wie moet Mazzu, indien fit, kiezen?

Meest recent

Meunier-stunt bij Club Brugge krijgt opvallende wending

De geruchten tussen Thomas Meunier en Club Brugge komen elk jaar terug. Vroeger was een comeback te ...

290
290
'Te vroeg verkocht door Renard? Ex-RSCA'er plots grof wild'

Bij RSC Anderlecht maakten ze de afgelopen jaren héél veel verkeerde keuzes. Daardoor ...

30
30
Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Anderlecht speelde 0-0 tegen Boulogne. Een oefenmatch wil weinig zeggen, maar het is wél ...

93
93
Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

160
160
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

233
233
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

282
282
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

86
86
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

75
75
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

553
553
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

311
311
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

139
139
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

138
138
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

132
132
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

13
13
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

106
106
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

312
312
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

133
133
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

445
445
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

109
109
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

41
41
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

145
145
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

583
583
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

222
222
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

75
75
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

379
379

Meer sportnieuws