Mazzu hakt eindelijk laatste knoop door

303
Mazzu hakt eindelijk laatste knoop door

RSC Anderlecht staat voor cruciale weken. Het wil voor het WK de aansluiting met de top vier vinden en Felice Mazzu hoopt ook Europees te overwinteren. De coach moet nog een laatste knoop doorhakken.


Achteraan staat Anderlecht stevig met Hendrik Van Crombrugge, Jan Vertonghen, Wesley Hoedt en Zeno Debast. Met Hannes Delcroix nog op de bank heeft Mazzu inzake defensieve kwaliteit de Belgische top in zijn team. Op de flanken zijn Francis Amuzu en Michael Murillo zekerheden. In de aanvallende sector zijn Yari Verschaeren, Lior Refaelov en Fabio Silva ook zeker van een basisplaats. Mazzu heeft daar knopen doorgehakt, maar het wordt nu ook stilaan tijd dat hij dat centraal op het middenveld gaat doen.

 ARNSTAD VERTROUWEN GEVEN

Adrien Trebel was een basispion, maar hij viel geblesseerd uit. Mazzu wisselde de afgelopen maanden te vaak op het middenveld. Zo speelden Amadou Diawara, Marco Kana, Kristian Arnstad en Majeed Ashimeru op de zes. Uiteraard kwam dat ook door blessures, maar Mazzu gaf indien fit niemand echte het grote vertrouwen, al lijkt Diawara vanwege zijn kracht en ervaring de beste papieren te hebben. Op de acht zijn er ook nog twijfels. Anouar Ait El Hadj en Yari Verschaeren daar uitspelen is geen succes, want zij hebben te weinig ‘body’ en het is ook hun beste positie niet. Ashimeru is bijna twee jaar na zijn komst nog altijd geen grote meerwaarde, een aantal weken vorig jaar uitgezonderd. Hij moet héél dringend meer gaan tonen. Arnstad is een speler die heel erg past binnen de visie van Mazzu en met zijn diepgang en loopvermogen zou hij wat ons betreft het vertrouwen mogen krijgen. Hij moet zijn scorend vermogen nog opkrikken en de laatste pass kan beter, maar die rol is toch vooral weggelegd voor Verschaeren en Refaelov.

DIAWARA EN TREBEL?

Er zijn ondertussen ook geluiden dat Trebel in november weer zou kunnen spelen en we voorspellen daarom dit: Mazzu zal dan wellicht gaan aantreden met een centraal duo Diawara-Trebel. Mazzu heeft altijd graag een fysiek sterk middenveld gehad, terwijl Kompany vooral opteerde voor balvaste middenvelders die de bal goed in de ploeg konden houden. Trebel is en blijft een risicopatiënt als nummer zes, terwijl Diawara positioneel veel sterker is. Trebel is beter als hij veel kan lopen en wanneer er iemand achter hem staat op het middenveld. Jongens als Kana, Arnstad en Ashimeru moeten dan knokken voor hun plaats.

LEES OOK: Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

Voor wie moet Mazzu, indien fit, kiezen?

Meest recent

Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

8
8
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

15
15
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

79
79
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

76
76
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

86
86
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

61
61
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

14
14
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

35
35
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

98
98
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

54
54
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

35
35
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

90
90
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

135
135
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

326
326
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

114
114
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

80
80
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

205
205
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

51
51
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

194
194
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

755
755
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

68
68
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

102
102
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

76
76
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

77
77
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

392
392

Meer sportnieuws