Mazzu maakt indruk bij speler: "Dat deed Kompany zelfs niet"

199
Mazzu maakt indruk bij speler:

Francis Amuzu genoot in de vorige zomermercato veel buitenlandse interesse. Onder meer OGC Nice, Olympique Marseille, Olympiakos en Troyes werden genoemd, maar uiteindelijk bleef de pijlsnelle flankaanvaller aan boord bij RSC Anderlecht.


OGC Nice bood maar liefst acht miljoen euro om Amuzu naar de Côte d’Azur te halen, maar Anderlecht ging niet overstag voor die talrijke miljoenen. De aanvaller was nochtans wél bereid om dit seizoen in de Ligue 1 te voetballen. Naar eigen zeggen had Amuzu dan ook heel wat tijd nodig om deze transferdomper te verwerken en om de knop te kunnen omdraaien.

De plooien tussen Amuzu en Anderlecht lijken ondertussen weer helemaal glad gestreken te zijn, want eerder deze week kondigde de Belgische recordkampioen aan dat beide partijen een contractverlenging tot 2025 ondertekenden, waardoor ‘Cis’ tot 2025 bij Sporting blijft - met een optie op een extra seizoen. Volgens de speler heeft Felice Mazzu daar een grote rol in gespeeld.

MAZZU

“Vanaf de eerste dag vroeg de coach mij om te blijven”, zegt Amuzu in Het Laatste Nieuws. “Zijn persoonlijke en warme aanpak doet mij deugd, dat is echt wat ik nodig heb. Ik denk niet dat ik al een trainer gehad heb die zó dicht bij mij stond, zelfs Kompany niet. De coach en Peter (Verbeke, red.) hebben me samen op het hart gedrukt dat ik een belangrijke speler ben voor Anderlecht en dat ik er hier nog niet alles heb uitgehaald.”

LEES OOK: Bruno hakt knopen door: nooddefensie bij Anderlecht?

Is Amuzu meer dan 8 miljoen euro waard?

Meest recent

Thorup grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk boekte voor de interlandbreak slechts een negen op 21, en dus moeten de Limburgers dringend ...

7
7
Bruno hakt knopen door: nooddefensie bij Anderlecht?

RSC Anderlecht hervat de competitie straks met een bezoek aan Cercle Brugge. Na de vlotte zege tegen ...

34
34
"Waar liep het verkeerd?"-Van Gucht onthult grote relatiecrisis

Ruben Van Gucht laat in ‘Happy Hour’ iets vallen wat zijn tafelgenoten duidelijk niet ...

28
28
'Club Brugge schrapt toptransfer: exacte reden bekend'

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer ruim 53 miljoen aan vers bloed, maar die teller had nog hoger ...

89
89
Bruno in nesten: blunder Anderlecht breekt zuur op

RSC Anderlecht begint straks tegen Cercle Brugge aan een reeks van vijf uitmatchen op een rij, ...

91
91
De Cat-fiasco: Hoffenheim voelt zich bekocht door Anderlecht

Hoffenheim betaalde een recordbedrag voor Nathan De Cat, maar krijgt er voorlopig bitter weinig voor ...

506
506
Verrassing in de JPL: "Gaan nog progressie maken"

De Jupiler Pro League is acht speeldagen ver en we kunnen toch een aantal voorspellingen doen. Zo ...

43
43
Biancone lyrisch: "Binnen 5 à 10 jaar bij Europese topclub"

Bij RSC Anderlecht draait het steeds beter, al zullen ze dat de komende weken uiteraard verder ...

108
108
Red Flames winnen van Polen, bondscoach ziet één werkpunt

De Red Flames wonnen vrijdagavond met 1-0 van Polen. Daarmee hebben ze een volgende stap richting ...

19
19
Liplezers onthullen alles: bizar onderhoud Messi en scheidsrechter

Lionel Messi speelde deze week zijn afscheidswedstrijd als Argentijns international. Daarbij werd ...

42
42
Twee grote vraagtekens: Bruno puzzelt met basis Anderlecht

RSC Anderlecht begint zaterdagnamiddag aan een behoorlijk ongeziene reeks van vijf opeenvolgende ...

137
137
Surprise in opstelling Genk? Thorup gooit kaarten open

KRC Genk zal zich in de komende weken moeten herpakken na een tegenvallende start van het seizoen. ...

146
146
'De Bruyne schittert met Duivels: Allegri grijpt in bij Napoli'

Na een uiterst lange interlandperiode, staan de Rode Duivels weer klaar om het seizoen te hervatten ...

97
97
‘Abrupt einde dreigt voor Vitor Bruno bij Anderlecht’

Vitor Bruno is amper drie maanden trainer van Anderlecht en spreekt nu al openlijk over zijn eigen ...

369
369
'Club Brugge blijft cashen: toptransfer Carlos Forbs'

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw miljoenen euro's aan transferinkomsten in huis. En ook ...

615
615
Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

63
63
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

77
77
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

276
276
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

45
45
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

73
73
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

77
77
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

102
102
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

101
101
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

7
7
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

242
242

Meer sportnieuws