Mazzu maakt indruk bij speler: "Dat deed Kompany zelfs niet"

door
Mazzu maakt indruk bij speler:

Francis Amuzu genoot in de vorige zomermercato veel buitenlandse interesse. Onder meer OGC Nice, Olympique Marseille, Olympiakos en Troyes werden genoemd, maar uiteindelijk bleef de pijlsnelle flankaanvaller aan boord bij RSC Anderlecht.


OGC Nice bood maar liefst acht miljoen euro om Amuzu naar de Côte d’Azur te halen, maar Anderlecht ging niet overstag voor die talrijke miljoenen. De aanvaller was nochtans wél bereid om dit seizoen in de Ligue 1 te voetballen. Naar eigen zeggen had Amuzu dan ook heel wat tijd nodig om deze transferdomper te verwerken en om de knop te kunnen omdraaien.

De plooien tussen Amuzu en Anderlecht lijken ondertussen weer helemaal glad gestreken te zijn, want eerder deze week kondigde de Belgische recordkampioen aan dat beide partijen een contractverlenging tot 2025 ondertekenden, waardoor ‘Cis’ tot 2025 bij Sporting blijft - met een optie op een extra seizoen. Volgens de speler heeft Felice Mazzu daar een grote rol in gespeeld.

MAZZU

“Vanaf de eerste dag vroeg de coach mij om te blijven”, zegt Amuzu in Het Laatste Nieuws. “Zijn persoonlijke en warme aanpak doet mij deugd, dat is echt wat ik nodig heb. Ik denk niet dat ik al een trainer gehad heb die zó dicht bij mij stond, zelfs Kompany niet. De coach en Peter (Verbeke, red.) hebben me samen op het hart gedrukt dat ik een belangrijke speler ben voor Anderlecht en dat ik er hier nog niet alles heb uitgehaald.”

LEES OOK: Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Is Amuzu meer dan 8 miljoen euro waard?

Meest recent

Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

5
5
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

53
53
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

177
177
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

123
123
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

186
186
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

65
65
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

151
151
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

143
143
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

850
850
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

71
71
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

100
100
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

306
306
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

135
135
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

441
441
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

45
45
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

192
192
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

166
166
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

225
225
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

261
261
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

170
170
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

201
201
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

392
392
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

671
671
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

389
389
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

200
200

Meer sportnieuws