"De Bruyne voelt duidelijk impact van Haaland"

116 stemmen

Manchester City is al jaren dé ploeg van Manchester. The Citizens spelen het mooiste voetbal in de Premier League en ze wonnen de laatste vijf jaar vier landstitels. Met Kevin De Bruyne en Sergio Gomez spelen er twee spelers die furore maakten in de Jupiler Pro League. Onze redactie ging eens luisteren hoe ze in Manchester denken over hun seizoensbegin.


VoetbalNieuws was te gast in Manchester, maar op de dag van onze aankomst overleed The Queen. Het land was in rouw en alle matchen in de Premier League werden uitgesteld, waaronder Manchester City-Tottenham. Enkele dagen later waren we wel te gast bij Manchester City-Borussia Dortmund. Kevin De Bruyne speelde geen al te beste partij, maar hij werd uitgeroepen tot Man van de Match. Wat hij zelf overigens ook vreemd vond. KDB deed zijn stinkende best, maar onder meer zijn hoekschoppen waren dramatisch. “Hij heeft een offday”, vertelt een fan ons. “Maar Kevin is een geweldige speler, sowieso één van de allerbesten uit de geschiedenis van de club. We love him”.



LAT LIGT ZEER HOOG VOOR KDB

De 31-jarige middenvelder zou enkele dagen later tegen Wolverhampton uitpakken met twee assists en zijn teller staat op 92 in de Premier League. Met 1 goal en 8 assists in 10 matchen is De Bruyne goed bezig. Alex Brotherton, journalist bij The Manchester Evening News, velt zijn oordeel over het seizoensbegin van de Belgische smaakmaker.

"De Bruyne heeft de enorme hoge verwachtingen die er voor hem gelden na zijn vorige jaren nog niet helemaal weten in te lossen, maar hij startte dit seizoen wel al beter dan vorig seizoen. Het deed hem wel deugd om eens zonder blessure aan een voorbereiding te beginnen, of zonder eerst een WK of EK te hebben moeten afwerken. Na het vorige EK duurde het toch ongeveer vijf maanden vooraleer hij topfit was en weer zijn oude niveau oppikte”, aldus de Britse journalist.

De Bruyne is altijd een speler geweest die naarmate het seizoen vordert zijn niveau opkrikt. Desondanks toont KDB zich met heerlijke goals en assists, ook dit seizoen al. Acht assists en een goal in tien matchen, maar hij mag in het spel nog dominanter worden. "Hij is elke wedstrijd wel goed voor enkele magische momenten, zoals zijn prinsheerlijke assist tegen Newcastle. Dat was het hoogtepunt tot dusver. Dit seizoen heeft hij met Erling Haaland ook iemand voor zich die zijn fantastische voorzetten kan afmaken, wat vorig jaar toch een probleem was. De Bruyne wist hem al enkele doelpunten voor te schotelen. Toch heeft City nog niet de juiste balans gevonden tussen de geduldige opbouw van vorig seizoen en het meer directere spel dat ze nu kunnen hanteren met Haaland in de spits. Maar het duo De Bruyne-Haaland zal alleen nog maar beter worden en is nu al een garantie op goals.”



GOMEZ BEKOORT

Sergio Gomez kwam deze zomer voor 13 miljoen euro over van Anderlecht en die prijs kan mits allerhande bonussen nog stevig stijgen. De Spanjaard kan wel bekoren, want hij mocht starten tegen Sevilla in de Champions League en viel in de Premier League in tegen Crystal Palace, Nottingham Forest en Wolverhampton. De fans zijn weg van hem. “Hij is echt een koopje. Gomez wordt onze toekomstige linksachter”, meldt dezelfde fan ons.

Brotherton is voorzichtiger. “Het is moeilijk om Gomez al echt in te schatten, want hij begon enkel tegen Sevilla in de basis. Maar wat we voorlopig van hem hebben gezien, is positief en hij lijkt zich goed aan te passen. Hij is duidelijk een technisch begaafde speler en hij misstaat helemaal niet bij een ploeg die technisch en tactisch veeleisend is zoals dit het geval is bij het City van Guardiola."

Gomez leerde vorig jaar veel bij onder de vleugels van Vincent Kompany, die tactisch ijzersterk is. De Spanjaard paste zich daarom snel aan aan de tactische eisen van Guardiola. "Zijn passing is uitstekend, hij heeft een goede voorzet en daarnaast heeft Gomez ook al snel door wanneer hij breed moet blijven als vleugelverdediger en wanneer hij naar binnen moet komen op het middenveld. Ten opzichte van João Cancelo heeft hij het voordeel dat hij buitenom gaat en het spel zo breed weet te houden. Dat is vooral interessant wanneer Jack Grealisch op de linkerflank speelt. Die kan dan naar binnen snijden, waardoor Gomez kan overlappen. In de komende weken en maanden komen er zwaardere ploegen aan en dan zullen we zien waar Gomez echt staat, maar voorlopig zijn de signalen alvast bemoedigend."

Kunnen KDB en Gomez vandaag tegen Manchester United hun groeiende vorm bevestigen?

Claudio Reulens

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

Zal Gomez een vaste waarde worden op termijn?

Meest recent

KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

5
5
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

72
72
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

53
53
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

221
221
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

311
311
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

293
293
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

120
120
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

70
70
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

350
350
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

100
100
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

178
178
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

445
445
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

126
126
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

313
313
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

514
514
Vanaken ontploft online na totale vernedering van Union

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

287
287
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

931
931
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

442
442
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

339
339
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

314
314
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

90
90
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

627
627
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

100
100
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

319
319
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

309
309

Meer sportnieuws