"De Bruyne voelt duidelijk impact van Haaland"

116 stemmen

Manchester City is al jaren dé ploeg van Manchester. The Citizens spelen het mooiste voetbal in de Premier League en ze wonnen de laatste vijf jaar vier landstitels. Met Kevin De Bruyne en Sergio Gomez spelen er twee spelers die furore maakten in de Jupiler Pro League. Onze redactie ging eens luisteren hoe ze in Manchester denken over hun seizoensbegin.


VoetbalNieuws was te gast in Manchester, maar op de dag van onze aankomst overleed The Queen. Het land was in rouw en alle matchen in de Premier League werden uitgesteld, waaronder Manchester City-Tottenham. Enkele dagen later waren we wel te gast bij Manchester City-Borussia Dortmund. Kevin De Bruyne speelde geen al te beste partij, maar hij werd uitgeroepen tot Man van de Match. Wat hij zelf overigens ook vreemd vond. KDB deed zijn stinkende best, maar onder meer zijn hoekschoppen waren dramatisch. “Hij heeft een offday”, vertelt een fan ons. “Maar Kevin is een geweldige speler, sowieso één van de allerbesten uit de geschiedenis van de club. We love him”.



LAT LIGT ZEER HOOG VOOR KDB

De 31-jarige middenvelder zou enkele dagen later tegen Wolverhampton uitpakken met twee assists en zijn teller staat op 92 in de Premier League. Met 1 goal en 8 assists in 10 matchen is De Bruyne goed bezig. Alex Brotherton, journalist bij The Manchester Evening News, velt zijn oordeel over het seizoensbegin van de Belgische smaakmaker.

"De Bruyne heeft de enorme hoge verwachtingen die er voor hem gelden na zijn vorige jaren nog niet helemaal weten in te lossen, maar hij startte dit seizoen wel al beter dan vorig seizoen. Het deed hem wel deugd om eens zonder blessure aan een voorbereiding te beginnen, of zonder eerst een WK of EK te hebben moeten afwerken. Na het vorige EK duurde het toch ongeveer vijf maanden vooraleer hij topfit was en weer zijn oude niveau oppikte”, aldus de Britse journalist.

De Bruyne is altijd een speler geweest die naarmate het seizoen vordert zijn niveau opkrikt. Desondanks toont KDB zich met heerlijke goals en assists, ook dit seizoen al. Acht assists en een goal in tien matchen, maar hij mag in het spel nog dominanter worden. "Hij is elke wedstrijd wel goed voor enkele magische momenten, zoals zijn prinsheerlijke assist tegen Newcastle. Dat was het hoogtepunt tot dusver. Dit seizoen heeft hij met Erling Haaland ook iemand voor zich die zijn fantastische voorzetten kan afmaken, wat vorig jaar toch een probleem was. De Bruyne wist hem al enkele doelpunten voor te schotelen. Toch heeft City nog niet de juiste balans gevonden tussen de geduldige opbouw van vorig seizoen en het meer directere spel dat ze nu kunnen hanteren met Haaland in de spits. Maar het duo De Bruyne-Haaland zal alleen nog maar beter worden en is nu al een garantie op goals.”



GOMEZ BEKOORT

Sergio Gomez kwam deze zomer voor 13 miljoen euro over van Anderlecht en die prijs kan mits allerhande bonussen nog stevig stijgen. De Spanjaard kan wel bekoren, want hij mocht starten tegen Sevilla in de Champions League en viel in de Premier League in tegen Crystal Palace, Nottingham Forest en Wolverhampton. De fans zijn weg van hem. “Hij is echt een koopje. Gomez wordt onze toekomstige linksachter”, meldt dezelfde fan ons.

Brotherton is voorzichtiger. “Het is moeilijk om Gomez al echt in te schatten, want hij begon enkel tegen Sevilla in de basis. Maar wat we voorlopig van hem hebben gezien, is positief en hij lijkt zich goed aan te passen. Hij is duidelijk een technisch begaafde speler en hij misstaat helemaal niet bij een ploeg die technisch en tactisch veeleisend is zoals dit het geval is bij het City van Guardiola."

Gomez leerde vorig jaar veel bij onder de vleugels van Vincent Kompany, die tactisch ijzersterk is. De Spanjaard paste zich daarom snel aan aan de tactische eisen van Guardiola. "Zijn passing is uitstekend, hij heeft een goede voorzet en daarnaast heeft Gomez ook al snel door wanneer hij breed moet blijven als vleugelverdediger en wanneer hij naar binnen moet komen op het middenveld. Ten opzichte van João Cancelo heeft hij het voordeel dat hij buitenom gaat en het spel zo breed weet te houden. Dat is vooral interessant wanneer Jack Grealisch op de linkerflank speelt. Die kan dan naar binnen snijden, waardoor Gomez kan overlappen. In de komende weken en maanden komen er zwaardere ploegen aan en dan zullen we zien waar Gomez echt staat, maar voorlopig zijn de signalen alvast bemoedigend."

Kunnen KDB en Gomez vandaag tegen Manchester United hun groeiende vorm bevestigen?

Claudio Reulens

LEES OOK: 'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Zal Gomez een vaste waarde worden op termijn?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

7
7
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

62
62
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

58
58
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

133
133
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

136
136
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

302
302
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

297
297
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

230
230
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

64
64
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

93
93
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

170
170
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

48
48
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

58
58
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

489
489
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

121
121
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

170
170
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

181
181
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

904
904
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

244
244
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

118
118
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

79
79
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

371
371
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

99
99

Meer sportnieuws