"De Bruyne voelt duidelijk impact van Haaland"

door

Manchester City is al jaren dé ploeg van Manchester. The Citizens spelen het mooiste voetbal in de Premier League en ze wonnen de laatste vijf jaar vier landstitels. Met Kevin De Bruyne en Sergio Gomez spelen er twee spelers die furore maakten in de Jupiler Pro League. Onze redactie ging eens luisteren hoe ze in Manchester denken over hun seizoensbegin.


VoetbalNieuws was te gast in Manchester, maar op de dag van onze aankomst overleed The Queen. Het land was in rouw en alle matchen in de Premier League werden uitgesteld, waaronder Manchester City-Tottenham. Enkele dagen later waren we wel te gast bij Manchester City-Borussia Dortmund. Kevin De Bruyne speelde geen al te beste partij, maar hij werd uitgeroepen tot Man van de Match. Wat hij zelf overigens ook vreemd vond. KDB deed zijn stinkende best, maar onder meer zijn hoekschoppen waren dramatisch. “Hij heeft een offday”, vertelt een fan ons. “Maar Kevin is een geweldige speler, sowieso één van de allerbesten uit de geschiedenis van de club. We love him”.



LAT LIGT ZEER HOOG VOOR KDB

De 31-jarige middenvelder zou enkele dagen later tegen Wolverhampton uitpakken met twee assists en zijn teller staat op 92 in de Premier League. Met 1 goal en 8 assists in 10 matchen is De Bruyne goed bezig. Alex Brotherton, journalist bij The Manchester Evening News, velt zijn oordeel over het seizoensbegin van de Belgische smaakmaker.

"De Bruyne heeft de enorme hoge verwachtingen die er voor hem gelden na zijn vorige jaren nog niet helemaal weten in te lossen, maar hij startte dit seizoen wel al beter dan vorig seizoen. Het deed hem wel deugd om eens zonder blessure aan een voorbereiding te beginnen, of zonder eerst een WK of EK te hebben moeten afwerken. Na het vorige EK duurde het toch ongeveer vijf maanden vooraleer hij topfit was en weer zijn oude niveau oppikte”, aldus de Britse journalist.

De Bruyne is altijd een speler geweest die naarmate het seizoen vordert zijn niveau opkrikt. Desondanks toont KDB zich met heerlijke goals en assists, ook dit seizoen al. Acht assists en een goal in tien matchen, maar hij mag in het spel nog dominanter worden. "Hij is elke wedstrijd wel goed voor enkele magische momenten, zoals zijn prinsheerlijke assist tegen Newcastle. Dat was het hoogtepunt tot dusver. Dit seizoen heeft hij met Erling Haaland ook iemand voor zich die zijn fantastische voorzetten kan afmaken, wat vorig jaar toch een probleem was. De Bruyne wist hem al enkele doelpunten voor te schotelen. Toch heeft City nog niet de juiste balans gevonden tussen de geduldige opbouw van vorig seizoen en het meer directere spel dat ze nu kunnen hanteren met Haaland in de spits. Maar het duo De Bruyne-Haaland zal alleen nog maar beter worden en is nu al een garantie op goals.”



GOMEZ BEKOORT

Sergio Gomez kwam deze zomer voor 13 miljoen euro over van Anderlecht en die prijs kan mits allerhande bonussen nog stevig stijgen. De Spanjaard kan wel bekoren, want hij mocht starten tegen Sevilla in de Champions League en viel in de Premier League in tegen Crystal Palace, Nottingham Forest en Wolverhampton. De fans zijn weg van hem. “Hij is echt een koopje. Gomez wordt onze toekomstige linksachter”, meldt dezelfde fan ons.

Brotherton is voorzichtiger. “Het is moeilijk om Gomez al echt in te schatten, want hij begon enkel tegen Sevilla in de basis. Maar wat we voorlopig van hem hebben gezien, is positief en hij lijkt zich goed aan te passen. Hij is duidelijk een technisch begaafde speler en hij misstaat helemaal niet bij een ploeg die technisch en tactisch veeleisend is zoals dit het geval is bij het City van Guardiola."

Gomez leerde vorig jaar veel bij onder de vleugels van Vincent Kompany, die tactisch ijzersterk is. De Spanjaard paste zich daarom snel aan aan de tactische eisen van Guardiola. "Zijn passing is uitstekend, hij heeft een goede voorzet en daarnaast heeft Gomez ook al snel door wanneer hij breed moet blijven als vleugelverdediger en wanneer hij naar binnen moet komen op het middenveld. Ten opzichte van João Cancelo heeft hij het voordeel dat hij buitenom gaat en het spel zo breed weet te houden. Dat is vooral interessant wanneer Jack Grealisch op de linkerflank speelt. Die kan dan naar binnen snijden, waardoor Gomez kan overlappen. In de komende weken en maanden komen er zwaardere ploegen aan en dan zullen we zien waar Gomez echt staat, maar voorlopig zijn de signalen alvast bemoedigend."

Kunnen KDB en Gomez vandaag tegen Manchester United hun groeiende vorm bevestigen?

Claudio Reulens

LEES OOK: 10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Zal Gomez een vaste waarde worden op termijn?

Meest recent

10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Real Madrid heeft woensdag nog eens getoond waarom het de recordhouder in de Champions League. In de ...

40
40
Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

33
33
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

192
192
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

26
26
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

101
101
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

105
105
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

176
176
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

354
354
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

42
42
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

404
404
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

250
250
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

74
74
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

96
96
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

192
192
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

180
180
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

130
130
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

508
508
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

37
37
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

200
200
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

349
349
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

37
37
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

58
58
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

40
40
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

324
324
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

342
342

Meer sportnieuws