"De Bruyne voelt duidelijk impact van Haaland"

116

Manchester City is al jaren dé ploeg van Manchester. The Citizens spelen het mooiste voetbal in de Premier League en ze wonnen de laatste vijf jaar vier landstitels. Met Kevin De Bruyne en Sergio Gomez spelen er twee spelers die furore maakten in de Jupiler Pro League. Onze redactie ging eens luisteren hoe ze in Manchester denken over hun seizoensbegin.


VoetbalNieuws was te gast in Manchester, maar op de dag van onze aankomst overleed The Queen. Het land was in rouw en alle matchen in de Premier League werden uitgesteld, waaronder Manchester City-Tottenham. Enkele dagen later waren we wel te gast bij Manchester City-Borussia Dortmund. Kevin De Bruyne speelde geen al te beste partij, maar hij werd uitgeroepen tot Man van de Match. Wat hij zelf overigens ook vreemd vond. KDB deed zijn stinkende best, maar onder meer zijn hoekschoppen waren dramatisch. “Hij heeft een offday”, vertelt een fan ons. “Maar Kevin is een geweldige speler, sowieso één van de allerbesten uit de geschiedenis van de club. We love him”.



LAT LIGT ZEER HOOG VOOR KDB

De 31-jarige middenvelder zou enkele dagen later tegen Wolverhampton uitpakken met twee assists en zijn teller staat op 92 in de Premier League. Met 1 goal en 8 assists in 10 matchen is De Bruyne goed bezig. Alex Brotherton, journalist bij The Manchester Evening News, velt zijn oordeel over het seizoensbegin van de Belgische smaakmaker.

"De Bruyne heeft de enorme hoge verwachtingen die er voor hem gelden na zijn vorige jaren nog niet helemaal weten in te lossen, maar hij startte dit seizoen wel al beter dan vorig seizoen. Het deed hem wel deugd om eens zonder blessure aan een voorbereiding te beginnen, of zonder eerst een WK of EK te hebben moeten afwerken. Na het vorige EK duurde het toch ongeveer vijf maanden vooraleer hij topfit was en weer zijn oude niveau oppikte”, aldus de Britse journalist.

De Bruyne is altijd een speler geweest die naarmate het seizoen vordert zijn niveau opkrikt. Desondanks toont KDB zich met heerlijke goals en assists, ook dit seizoen al. Acht assists en een goal in tien matchen, maar hij mag in het spel nog dominanter worden. "Hij is elke wedstrijd wel goed voor enkele magische momenten, zoals zijn prinsheerlijke assist tegen Newcastle. Dat was het hoogtepunt tot dusver. Dit seizoen heeft hij met Erling Haaland ook iemand voor zich die zijn fantastische voorzetten kan afmaken, wat vorig jaar toch een probleem was. De Bruyne wist hem al enkele doelpunten voor te schotelen. Toch heeft City nog niet de juiste balans gevonden tussen de geduldige opbouw van vorig seizoen en het meer directere spel dat ze nu kunnen hanteren met Haaland in de spits. Maar het duo De Bruyne-Haaland zal alleen nog maar beter worden en is nu al een garantie op goals.”



GOMEZ BEKOORT

Sergio Gomez kwam deze zomer voor 13 miljoen euro over van Anderlecht en die prijs kan mits allerhande bonussen nog stevig stijgen. De Spanjaard kan wel bekoren, want hij mocht starten tegen Sevilla in de Champions League en viel in de Premier League in tegen Crystal Palace, Nottingham Forest en Wolverhampton. De fans zijn weg van hem. “Hij is echt een koopje. Gomez wordt onze toekomstige linksachter”, meldt dezelfde fan ons.

Brotherton is voorzichtiger. “Het is moeilijk om Gomez al echt in te schatten, want hij begon enkel tegen Sevilla in de basis. Maar wat we voorlopig van hem hebben gezien, is positief en hij lijkt zich goed aan te passen. Hij is duidelijk een technisch begaafde speler en hij misstaat helemaal niet bij een ploeg die technisch en tactisch veeleisend is zoals dit het geval is bij het City van Guardiola."

Gomez leerde vorig jaar veel bij onder de vleugels van Vincent Kompany, die tactisch ijzersterk is. De Spanjaard paste zich daarom snel aan aan de tactische eisen van Guardiola. "Zijn passing is uitstekend, hij heeft een goede voorzet en daarnaast heeft Gomez ook al snel door wanneer hij breed moet blijven als vleugelverdediger en wanneer hij naar binnen moet komen op het middenveld. Ten opzichte van João Cancelo heeft hij het voordeel dat hij buitenom gaat en het spel zo breed weet te houden. Dat is vooral interessant wanneer Jack Grealisch op de linkerflank speelt. Die kan dan naar binnen snijden, waardoor Gomez kan overlappen. In de komende weken en maanden komen er zwaardere ploegen aan en dan zullen we zien waar Gomez echt staat, maar voorlopig zijn de signalen alvast bemoedigend."

Kunnen KDB en Gomez vandaag tegen Manchester United hun groeiende vorm bevestigen?

Claudio Reulens

LEES OOK: Kompany haalt uit, Godts debuteert en assist Saelemaekers

Zal Gomez een vaste waarde worden op termijn?

Meest recent

'Vranckx 'njet', Atlético grijpt naast Rode Duivel'

Aster Vranckx en Arthur Theate lijken allebei voor een nieuwe uitdaging te staan. Vranckx mag ...

37
37
Rits verklaart keuze Beerschot: “Er was al eerder contact”

Mats Rits heeft na maanden eindelijk een nieuwe club gevonden. Hij tekende voor drie jaar bij ...

42
42
Verschueren laat RSCA-fans dromen: "Dat is ons doel"

RSC Anderlecht is goed begonnen aan het seizoen, al moeten ze tegen Union SG bewijzen dat ze echt ...

166
166
Kompany haalt uit, Godts debuteert en assist Saelemaekers

In de Serie A, Bundesliga, Premier League en Ligue 1 kwamen de grote kanonnen in actie. AC Milan, ...

51
51
Racing Genk maalt Beveren genadeloos door de gehaktmolen

De spraakmakende Beverse zege tegen Anderlecht lijkt plots al een ver verleden. De promovendus ging ...

70
70
Hubert doet boekje open over situatie El Hadj

De toekomst van Anouar Ait El Hadj bij Union Sint-Gillis blijft voorlopig onzeker. De middenvelder ...

128
128
Sporting Hasselt en Lokeren zorgen voor primeur in CPL

Het perfecte parcours van Sporting Hasselt en Lokeren is vanavond tot een einde gekomen. De ...

95
95
'Antwerp ziet alweer smaakmaker vertrekken'

Royal Antwerp FC gaat nog een drukke week tegemoet op de transfermarkt. In- en uitgaand gaat er nog ...

310
310
Patro Eisden pakt uit met zeer stevige aanwinst

Patro Eisden kende al een zeer drukke zomermercato. De Limburgers hebben vandaag nog een nieuwe ...

40
40
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC is zeer druk bezig met nieuwe contract en transfers. Marc Overmars & co hebben ...

150
150
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

495
495
Kompany vol overgave: "In mijn hoofd nul titels gewonnen"

Vincent Kompany opent het seizoen met een partij tegen VfB Stuttgart. Bayern München is ...

27
27
‘Rode Duivels keren zich tegen Jérémy Doku’

Jérémy Doku rekent hard af met de keuzes van Rudi Garcia op het WK. Alleen blijkt dat ...

1094
1094
AA Gent laat ervaren pion naar Engeland verkassen

AA Gent heeft een uitgaande transfer weten af te ronden. De Buffalo’s maakten bekend dat ze ...

132
132
Union slaat weer toe na Rodriguez: sterkhouder verlengt

Union SG wist Kevin Rodriguez zijn contract open te breken. De bekerwinnaar maakte bekend dat ze nog ...

26
26
Kritiek op Thorup: coach stuurt zelf stevig signaal

KRC Genk moet vanavond wonnen van SK Beveren, anders is er toch al een eerste kleine crisis. De ...

86
86
'Financiële kater Club Brugge: meer details bekend'

Naar jaarlijkse traditie deed Club Brugge alweer gouden zaken op de zomermercato, met in totaal ruim ...

564
564
'El Ouahdi out: KRC Genk met rug tegen de muur'

Even leek hij wel eens alsnog op post te kunnen blijven, maar dat Zakaria El Ouahdi deze zomer een ...

376
376
'Transferitis in Anderlecht: Sibierski bezwijkt'

Terwijl het in de late uurtjes van de transfermarkt zelf nog eens stevig hoopt toe te slaan, ...

491
491
'AA Gent dropt transferbom: comeback oude bekende'

AA Gent verzekerde zich donderdag van de League Phase van de Conference League. Daags na ...

331
331
Peter Vandenbempt doet verrassende onthulling: "Die 3..."

Peter Vandenbempt kent het Belgische voetbal als zijn broekzak, maar zelfs voor een ervaren ...

249
249
'Sibierski pakt uit: Anderlecht rondt recordtransfer af'

RSC Anderlecht vernam vrijdag welke tegenstanders het zal treffen in de Europa League. Om op drie ...

932
932
'Club Brugge loopt blauwtje: Ordonez-deal valt in duigen'

Joaquin Seys en Nicolo Tresoldi gaan behoudens een verrassing nergens meer naartoe, maar Club Brugge ...

462
462
Frank Boeckx krijgt het plots heel heet onder de voeten

Frank Boeckx was als analist wel wat gewoon. De voormalige doelman van onder meer AA Gent en ...

353
353
‘Volgende investeerder Standard Luik: één topkandidaat’

Standard Luik wil graag snel weer aan de top van het Belgische voetbal staan. Na het tijdperk van ...

413
413

Meer sportnieuws