"De Bruyne voelt duidelijk impact van Haaland"

door

Manchester City is al jaren dé ploeg van Manchester. The Citizens spelen het mooiste voetbal in de Premier League en ze wonnen de laatste vijf jaar vier landstitels. Met Kevin De Bruyne en Sergio Gomez spelen er twee spelers die furore maakten in de Jupiler Pro League. Onze redactie ging eens luisteren hoe ze in Manchester denken over hun seizoensbegin.


VoetbalNieuws was te gast in Manchester, maar op de dag van onze aankomst overleed The Queen. Het land was in rouw en alle matchen in de Premier League werden uitgesteld, waaronder Manchester City-Tottenham. Enkele dagen later waren we wel te gast bij Manchester City-Borussia Dortmund. Kevin De Bruyne speelde geen al te beste partij, maar hij werd uitgeroepen tot Man van de Match. Wat hij zelf overigens ook vreemd vond. KDB deed zijn stinkende best, maar onder meer zijn hoekschoppen waren dramatisch. “Hij heeft een offday”, vertelt een fan ons. “Maar Kevin is een geweldige speler, sowieso één van de allerbesten uit de geschiedenis van de club. We love him”.



LAT LIGT ZEER HOOG VOOR KDB

De 31-jarige middenvelder zou enkele dagen later tegen Wolverhampton uitpakken met twee assists en zijn teller staat op 92 in de Premier League. Met 1 goal en 8 assists in 10 matchen is De Bruyne goed bezig. Alex Brotherton, journalist bij The Manchester Evening News, velt zijn oordeel over het seizoensbegin van de Belgische smaakmaker.

"De Bruyne heeft de enorme hoge verwachtingen die er voor hem gelden na zijn vorige jaren nog niet helemaal weten in te lossen, maar hij startte dit seizoen wel al beter dan vorig seizoen. Het deed hem wel deugd om eens zonder blessure aan een voorbereiding te beginnen, of zonder eerst een WK of EK te hebben moeten afwerken. Na het vorige EK duurde het toch ongeveer vijf maanden vooraleer hij topfit was en weer zijn oude niveau oppikte”, aldus de Britse journalist.

De Bruyne is altijd een speler geweest die naarmate het seizoen vordert zijn niveau opkrikt. Desondanks toont KDB zich met heerlijke goals en assists, ook dit seizoen al. Acht assists en een goal in tien matchen, maar hij mag in het spel nog dominanter worden. "Hij is elke wedstrijd wel goed voor enkele magische momenten, zoals zijn prinsheerlijke assist tegen Newcastle. Dat was het hoogtepunt tot dusver. Dit seizoen heeft hij met Erling Haaland ook iemand voor zich die zijn fantastische voorzetten kan afmaken, wat vorig jaar toch een probleem was. De Bruyne wist hem al enkele doelpunten voor te schotelen. Toch heeft City nog niet de juiste balans gevonden tussen de geduldige opbouw van vorig seizoen en het meer directere spel dat ze nu kunnen hanteren met Haaland in de spits. Maar het duo De Bruyne-Haaland zal alleen nog maar beter worden en is nu al een garantie op goals.”



GOMEZ BEKOORT

Sergio Gomez kwam deze zomer voor 13 miljoen euro over van Anderlecht en die prijs kan mits allerhande bonussen nog stevig stijgen. De Spanjaard kan wel bekoren, want hij mocht starten tegen Sevilla in de Champions League en viel in de Premier League in tegen Crystal Palace, Nottingham Forest en Wolverhampton. De fans zijn weg van hem. “Hij is echt een koopje. Gomez wordt onze toekomstige linksachter”, meldt dezelfde fan ons.

Brotherton is voorzichtiger. “Het is moeilijk om Gomez al echt in te schatten, want hij begon enkel tegen Sevilla in de basis. Maar wat we voorlopig van hem hebben gezien, is positief en hij lijkt zich goed aan te passen. Hij is duidelijk een technisch begaafde speler en hij misstaat helemaal niet bij een ploeg die technisch en tactisch veeleisend is zoals dit het geval is bij het City van Guardiola."

Gomez leerde vorig jaar veel bij onder de vleugels van Vincent Kompany, die tactisch ijzersterk is. De Spanjaard paste zich daarom snel aan aan de tactische eisen van Guardiola. "Zijn passing is uitstekend, hij heeft een goede voorzet en daarnaast heeft Gomez ook al snel door wanneer hij breed moet blijven als vleugelverdediger en wanneer hij naar binnen moet komen op het middenveld. Ten opzichte van João Cancelo heeft hij het voordeel dat hij buitenom gaat en het spel zo breed weet te houden. Dat is vooral interessant wanneer Jack Grealisch op de linkerflank speelt. Die kan dan naar binnen snijden, waardoor Gomez kan overlappen. In de komende weken en maanden komen er zwaardere ploegen aan en dan zullen we zien waar Gomez echt staat, maar voorlopig zijn de signalen alvast bemoedigend."

Kunnen KDB en Gomez vandaag tegen Manchester United hun groeiende vorm bevestigen?

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Guardiola dropt toekomstbom: City kiest opvolger'

Zal Gomez een vaste waarde worden op termijn?

Meest recent

'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

3
3
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

103
103
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

24
24
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

16
16
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

56
56
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

68
68
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

161
161
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

368
368
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

177
177
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

326
326
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

206
206
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

131
131
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

349
349
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

564
564
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

226
226
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

255
255
‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

111
111
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

168
168
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

411
411
‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

726
726
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

347
347
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

129
129
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

258
258
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

156
156
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

168
168

Meer sportnieuws