Basispion Anderlecht: "Na het seizoen vertrekken"

door
Basispion Anderlecht:

Bij RSC Anderlecht moeten ze jaarlijks spelers verkopen, dat lijkt stilaan vast te staan. Ook volgende zomer zal Paars-Wit een grote uitgaande transfer willen realiseren. Eén speler is een topkandidaat om in zomer van 2023 andere oorden te gaan opzoeken.


De Brusselaars verkochten de afgelopen jaren met Sergio Gomez, Sambi Lokonga en Jérémy Doku drie toptalenten en dat leverde de club bijna 60 miljoen euro op. Een bedrag dat met bonussen nog flink kan stijgen. Francis Amuzu kon afgelopen zomer ook naar OGC Nice, dat 8-9 miljoen euro veil had voor de flankaanvaller. Na het vertrek van Gomez mocht hij echter niet weg. Amuzu baalde, maar kreeg een verbeterd contract en tekende één seizoen bij. Daardoor ligt hij nu tot medio 2025 onder contract.

LIGUE 1

Amuzu laat in La Dernière Heure weten dat hij wellicht na dit seizoen andere oorden zal gaan opzoeken. “Waar naartoe? Het liefst naar de Ligue 1. Het is een ideale springplank naar een groot kampioenschap. Ondertussen zal ik alles geven voor Anderlecht. Het management vertelde me dat ze me zouden laten gaan als ik een heel goed seizoen ken”, aldus Amuzu.

Paars-Wit hoopt dat Amuzu, die in 166 matchen 19 keer scoorde en 18 assists uitdeelde, op zijn 23ste helemaal doorbreekt. De afgelopen jaren pendelde hij tussen bank en basis, maar Felice Mazzu heeft van hem een basispion gemaakt. Amuzu heeft volgens Transfermarkt.be een marktwaarde van 8 miljoen euro, maar RSCA hoopt meer te kunnen vangen.

LEES OOK: Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Zal hij meer dan 10 miljoen euro opleveren?

Meest recent

Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

11
11
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

86
86
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

63
63
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

89
89
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

232
232
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

23
23
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

274
274
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

246
246
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

68
68
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

167
167
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

360
360
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

126
126
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

92
92
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

62
62
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

200
200
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

143
143
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

126
126
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

17
17
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

363
363
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

290
290
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

128
128
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

607
607
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

84
84
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

93
93
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

230
230

Meer sportnieuws