Basispion Anderlecht: "Na het seizoen vertrekken"

328 stemmen
Basispion Anderlecht:

Bij RSC Anderlecht moeten ze jaarlijks spelers verkopen, dat lijkt stilaan vast te staan. Ook volgende zomer zal Paars-Wit een grote uitgaande transfer willen realiseren. Eén speler is een topkandidaat om in zomer van 2023 andere oorden te gaan opzoeken.


De Brusselaars verkochten de afgelopen jaren met Sergio Gomez, Sambi Lokonga en Jérémy Doku drie toptalenten en dat leverde de club bijna 60 miljoen euro op. Een bedrag dat met bonussen nog flink kan stijgen. Francis Amuzu kon afgelopen zomer ook naar OGC Nice, dat 8-9 miljoen euro veil had voor de flankaanvaller. Na het vertrek van Gomez mocht hij echter niet weg. Amuzu baalde, maar kreeg een verbeterd contract en tekende één seizoen bij. Daardoor ligt hij nu tot medio 2025 onder contract.

LIGUE 1

Amuzu laat in La Dernière Heure weten dat hij wellicht na dit seizoen andere oorden zal gaan opzoeken. “Waar naartoe? Het liefst naar de Ligue 1. Het is een ideale springplank naar een groot kampioenschap. Ondertussen zal ik alles geven voor Anderlecht. Het management vertelde me dat ze me zouden laten gaan als ik een heel goed seizoen ken”, aldus Amuzu.

Paars-Wit hoopt dat Amuzu, die in 166 matchen 19 keer scoorde en 18 assists uitdeelde, op zijn 23ste helemaal doorbreekt. De afgelopen jaren pendelde hij tussen bank en basis, maar Felice Mazzu heeft van hem een basispion gemaakt. Amuzu heeft volgens Transfermarkt.be een marktwaarde van 8 miljoen euro, maar RSCA hoopt meer te kunnen vangen.

LEES OOK: 'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Zal hij meer dan 10 miljoen euro opleveren?

Meest recent

Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

8
8
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

144
144
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

59
59
'Neuer blijft Kompany trouw: imposant jaarsalaris gelekt'

Hoewel hij inmiddels alweer 40 jaar oud is, toonde Manuel Neuer zich ook dit seizoen weer van ...

37
37
Anderlecht vs. Union: Boeckx doet voorspelling bekerfinale

Donderdagnamiddag om 16u is het zover. Dan kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met ...

183
183
Karl Vannieuwkerke veroorzaakt zwoele storm op Instagram

Karl Vannieuwkerke toont plots zijn zachtste kant en Vlaanderen kijkt massaal mee. De ...

35
35
Real blijft uithalen: Arbeloa viseert Barça en Spaanse bond

De laatste weken spelen er zich ongeziene taferelen af bij Real Madrid. Spelers gaan op training met ...

62
62
Taravel meldt dubbele opsteker voor Anderlecht

Anderlecht maakt zich op voor de belangrijkste wedstrijd van zijn seizoen. De bekerfinale wordt niet ...

116
116
Antwerp lanceert nieuwe parel: “Al dit seizoen”

Bij Antwerp moesten ze de voorbije seizoenen noodgedwongen vaak teruggrijpen naar jonge talenten. Op ...

121
121
Colin Coosemans reageert fel op incident: "Niet fier op"

Anderlecht kende geen al te rustige aanloop naar de bekerfinale van donderdag. Er was de voorbije ...

110
110
Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

De spanning stijgt met de dag bij Club Brugge. Terwijl de titelstrijd zijn absolute kookpunt ...

360
360
‘Kogel door de kerk: Lukaku en Napoli vinden akkoord’

Vrijdag zal Rudi Garcia bekendmaken welke 26 Rode Duivels mee mogen naar het WK. Daar zal normaal ...

351
351
'Keiharde conclusie Bayern: Kompany krijgt eerste aanwinst'

Voor Bayern München zit het seizoen er bijna op. Komend weekend staat nog een laatste wedstrijd ...

117
117
Anderlecht leeft toe naar bekerfinale: opvallende special guest

Voor iedereen bij Anderlecht staat donderdag om 15u met rood in de agenda aangestipt. Dan neemt ...

168
168
MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

110
110
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

544
544
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

195
195
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

223
223
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

56
56
‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

177
177
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

79
79
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

85
85
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

216
216
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

97
97
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

229
229

Meer sportnieuws