Basispion Anderlecht: "Na het seizoen vertrekken"

328
Basispion Anderlecht:

Bij RSC Anderlecht moeten ze jaarlijks spelers verkopen, dat lijkt stilaan vast te staan. Ook volgende zomer zal Paars-Wit een grote uitgaande transfer willen realiseren. Eén speler is een topkandidaat om in zomer van 2023 andere oorden te gaan opzoeken.


De Brusselaars verkochten de afgelopen jaren met Sergio Gomez, Sambi Lokonga en Jérémy Doku drie toptalenten en dat leverde de club bijna 60 miljoen euro op. Een bedrag dat met bonussen nog flink kan stijgen. Francis Amuzu kon afgelopen zomer ook naar OGC Nice, dat 8-9 miljoen euro veil had voor de flankaanvaller. Na het vertrek van Gomez mocht hij echter niet weg. Amuzu baalde, maar kreeg een verbeterd contract en tekende één seizoen bij. Daardoor ligt hij nu tot medio 2025 onder contract.

LIGUE 1

Amuzu laat in La Dernière Heure weten dat hij wellicht na dit seizoen andere oorden zal gaan opzoeken. “Waar naartoe? Het liefst naar de Ligue 1. Het is een ideale springplank naar een groot kampioenschap. Ondertussen zal ik alles geven voor Anderlecht. Het management vertelde me dat ze me zouden laten gaan als ik een heel goed seizoen ken”, aldus Amuzu.

Paars-Wit hoopt dat Amuzu, die in 166 matchen 19 keer scoorde en 18 assists uitdeelde, op zijn 23ste helemaal doorbreekt. De afgelopen jaren pendelde hij tussen bank en basis, maar Felice Mazzu heeft van hem een basispion gemaakt. Amuzu heeft volgens Transfermarkt.be een marktwaarde van 8 miljoen euro, maar RSCA hoopt meer te kunnen vangen.

LEES OOK: Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Zal hij meer dan 10 miljoen euro opleveren?

Meest recent

Beale spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Jonas De Roeck beleefde zondagavond een droomdebuut als trainer van STVV, maar dat ging wel ten ...

10
10
Trossard trekt met zeer straffe cijfers naar Rode Duivels

De Rode Duivels blazen deze week verzamelen voor hun laatste twee wedstrijden in de groepsfase van ...

9
9
Thorup neemt Genk-spelers in bescherming na magere match

KRC Genk gaat niet bepaald de interlandbreak in met een goed gevoel. Na de nederlaag van vorige week ...

37
37
Barça zet scheve situatie nog recht in kraker op Atletico

FC Barcelona heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in LaLiga. Het blijft aan de leiding en ...

26
26
De Roeck ziet nog groot werkpunt ondanks ruime zege STVV

Jonas De Roeck heeft zijn intrede niet gemist bij zijn tweede passage op Stayen. In zijn eerste ...

13
13
Union komt aan leiding: Hubert relativeert koppositie

We duiken de interlandbreak in met een nieuwe leider in de Jupiler Pro League. Na het gelijkspel van ...

26
26
AA Gent bidt na nieuws over Vergara: "Niet ideaal"

AA Gent kan met een goed gevoel de interlandbreak in, want het heeft in zijn laatste wedstrijd weer ...

93
93
Beerschot lacht wéér in vuistje: Dender struikelt opnieuw

In de Challenger Pro League lijkt Beerschot alsmaar meer vrije baan te hebben richting de titel en ...

31
31
Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

54
54
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

63
63
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

55
55
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

268
268
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

409
409
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

116
116
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

283
283
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

147
147
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

122
122
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

527
527
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

37
37
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

592
592
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

65
65
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

792
792
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

80
80
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

681
681

Meer sportnieuws