Basispion Anderlecht: "Na het seizoen vertrekken"

door
Basispion Anderlecht:

Bij RSC Anderlecht moeten ze jaarlijks spelers verkopen, dat lijkt stilaan vast te staan. Ook volgende zomer zal Paars-Wit een grote uitgaande transfer willen realiseren. Eén speler is een topkandidaat om in zomer van 2023 andere oorden te gaan opzoeken.


De Brusselaars verkochten de afgelopen jaren met Sergio Gomez, Sambi Lokonga en Jérémy Doku drie toptalenten en dat leverde de club bijna 60 miljoen euro op. Een bedrag dat met bonussen nog flink kan stijgen. Francis Amuzu kon afgelopen zomer ook naar OGC Nice, dat 8-9 miljoen euro veil had voor de flankaanvaller. Na het vertrek van Gomez mocht hij echter niet weg. Amuzu baalde, maar kreeg een verbeterd contract en tekende één seizoen bij. Daardoor ligt hij nu tot medio 2025 onder contract.

LIGUE 1

Amuzu laat in La Dernière Heure weten dat hij wellicht na dit seizoen andere oorden zal gaan opzoeken. “Waar naartoe? Het liefst naar de Ligue 1. Het is een ideale springplank naar een groot kampioenschap. Ondertussen zal ik alles geven voor Anderlecht. Het management vertelde me dat ze me zouden laten gaan als ik een heel goed seizoen ken”, aldus Amuzu.

Paars-Wit hoopt dat Amuzu, die in 166 matchen 19 keer scoorde en 18 assists uitdeelde, op zijn 23ste helemaal doorbreekt. De afgelopen jaren pendelde hij tussen bank en basis, maar Felice Mazzu heeft van hem een basispion gemaakt. Amuzu heeft volgens Transfermarkt.be een marktwaarde van 8 miljoen euro, maar RSCA hoopt meer te kunnen vangen.

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Zal hij meer dan 10 miljoen euro opleveren?

Meest recent

Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

22
22
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

22
22
Vanhaezebrouck tikt Leko op de vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

54
54
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

56
56
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

184
184
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

192
192
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

55
55
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

278
278
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

106
106
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

244
244
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

356
356
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

259
259
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

529
529
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

221
221
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

167
167
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

119
119
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

167
167
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

92
92
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

272
272
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

32
32
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

657
657
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

74
74
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

140
140
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

199
199
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

367
367

Meer sportnieuws