Hoefkens strooit met grote lof naar debutant

407 stemmen
Hoefkens strooit met grote lof naar debutant

Club Brugge heeft al een bijzonder ruime kern om mee te strijden in zowel de Jupiler Pro League, Croky Cup als Champions League, maar Carl Hoefkens blijft maar nieuwe mogelijkheden ontdekken. Nadat de trainer de voorbije weken al Abakar Sylla lanceerde, toverde de trainer tegen KV Mechelen een nieuwe surprise uit zijn hoed. Plots stond de 17-jarige Jorne Spileers in de basis tegen KV Mechelen.


Voor wie Club volgt, is het debuut van de jonge verdediger misschien geen al te grote verrassing. Spileers was in de zomer al de enige zogenoemde trainee die mee op stage mocht de met de A-kern en hij werd officieus ook al beschouwd als lid van de eerste ploeg. Hij speelde wel zijn wedstrijden nog bij Club NXT, waar hij al zes keer mocht opdraven in 1B en het ook goed deed.

Bij zijn debuut hield Spileers zich ook makkelijk staande. Hoefkens was alvast onder de indruk. "De manier waarop Jorne Spileers met maturiteit speelt, dat is wat je wil zien", reageerde hij bij Sporza. "Dat is een pluim voor de academie, voor het verhaal dat we een aantal jaar geleden gestart zijn. Dit zijn de vruchten van het NXT-verhaal, van tegen volwassen tegenstanders in tweede klasse te kunnen voetballen. Iemand die daar kwaliteit brengt, kan dat ook in eerste klasse op die leeftijd."

ONGELOOFLIJK
Spileers zelf kon dan weer amper geloven wat hem overkwam. "Ik zit hier al 10 jaar en je verlangt altijd naar dit moment. Vandaag was het dan zover en dan met de twaalfde man achter je, ongelofelijk", verklaarde hij. "In het begin was er wat gezonde stress, maar eenmaal ik in de match zat en met de ervaren jongens die me hielpen bleef ik op mijn gemak. Ik schrok wel even toen ik hoorde dat ik zou starten. Ik wist het al van gisteren, toen ik niet met de beloften naar Virton moest. Ik kan nog altijd niet geloven dat ik hier mijn debuut gemaakt heb in Jan Breydel. Het zal de komende uren of dagen wel doordringen."

LEES OOK: Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Moet Spileers de komende weken nog kansen krijgen?

Meest recent

Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

9
9
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

18
18
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

82
82
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

191
191
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

383
383
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

128
128
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

178
178
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

134
134
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

738
738
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

180
180
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

324
324
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

181
181
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

457
457
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

327
327
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

520
520
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

473
473
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

111
111
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

222
222
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

145
145
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

98
98
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

216
216
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

345
345
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

492
492
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

209
209
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

677
677

Meer sportnieuws