Hoefkens strooit met grote lof naar debutant

407
Hoefkens strooit met grote lof naar debutant

Club Brugge heeft al een bijzonder ruime kern om mee te strijden in zowel de Jupiler Pro League, Croky Cup als Champions League, maar Carl Hoefkens blijft maar nieuwe mogelijkheden ontdekken. Nadat de trainer de voorbije weken al Abakar Sylla lanceerde, toverde de trainer tegen KV Mechelen een nieuwe surprise uit zijn hoed. Plots stond de 17-jarige Jorne Spileers in de basis tegen KV Mechelen.


Voor wie Club volgt, is het debuut van de jonge verdediger misschien geen al te grote verrassing. Spileers was in de zomer al de enige zogenoemde trainee die mee op stage mocht de met de A-kern en hij werd officieus ook al beschouwd als lid van de eerste ploeg. Hij speelde wel zijn wedstrijden nog bij Club NXT, waar hij al zes keer mocht opdraven in 1B en het ook goed deed.

Bij zijn debuut hield Spileers zich ook makkelijk staande. Hoefkens was alvast onder de indruk. "De manier waarop Jorne Spileers met maturiteit speelt, dat is wat je wil zien", reageerde hij bij Sporza. "Dat is een pluim voor de academie, voor het verhaal dat we een aantal jaar geleden gestart zijn. Dit zijn de vruchten van het NXT-verhaal, van tegen volwassen tegenstanders in tweede klasse te kunnen voetballen. Iemand die daar kwaliteit brengt, kan dat ook in eerste klasse op die leeftijd."

ONGELOOFLIJK
Spileers zelf kon dan weer amper geloven wat hem overkwam. "Ik zit hier al 10 jaar en je verlangt altijd naar dit moment. Vandaag was het dan zover en dan met de twaalfde man achter je, ongelofelijk", verklaarde hij. "In het begin was er wat gezonde stress, maar eenmaal ik in de match zat en met de ervaren jongens die me hielpen bleef ik op mijn gemak. Ik schrok wel even toen ik hoorde dat ik zou starten. Ik wist het al van gisteren, toen ik niet met de beloften naar Virton moest. Ik kan nog altijd niet geloven dat ik hier mijn debuut gemaakt heb in Jan Breydel. Het zal de komende uren of dagen wel doordringen."

LEES OOK: Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

Moet Spileers de komende weken nog kansen krijgen?

Meest recent

Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

0
0
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

30
30
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

84
84
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

72
72
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

82
82
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

74
74
Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

213
213
Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Kim Huybrechts leek naast het EK darts te grijpen en zag alweer een grote kans door de vingers ...

25
25
Florucz baalt ondanks zege Union: “Zo wil je niet voetballen”

Union SG gooit hoge ogen in Europa. De Brusselse club won in een leeg Düsseldorf met 4-0 van ...

32
32
Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

De afgelopen seizoenen braken heel wat talenten bij Club Brugge door via Club NXT. De U23-ploeg van ...

273
273
Stroeykens slaat ferm op tafel: “Niet rond de pot draaien”

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in de Europa League. Paars-Wit won met overtuigende 0-3 ...

303
303
AA Gent likt wonden: spelers steken koppen bij elkaar voor Anderlecht

KAA Gent is de leider van de Jupiler Pro League, maar de afgelopen wedstrijden kreeg het klappen. In ...

157
157
'D'Onofrio laat zich weer zien bij Standard'

De laatste echte gloriejaren van Standard liggen intussen toch al even achter ons. De laatste ...

216
216
Albert onder de indruk bij Anderlecht: "Hij is dé leider"

Anderlecht heeft donderdag na een woelige week de rust doen terugkeren. Na de nederlagen tegen ...

241
241
Marca kiest 100 beste spelers: 2 Belgen én 2 Club-spelers

Maandagavond wordt in Londen de Gouden Bal uitgereikt om de beste speler van vorig seizoen te ...

219
219
Geweldige Belgische week in Europa: extra zuur verlies Gent

Het Belgische voetbal kan terugblikken op een uitstekende week. Maar liefst vier van de vijf ...

195
195
Opmars KV Mechelen: Vanderbiest doet forse uitspraak

Na bekervoetbal vorig weekend en een Europese midweek wordt er dit weekend weer gevoetbald in de ...

116
116
Bayern schrijft geschiedenis: monsterdeal van 250 miljoen

Bayern München hoopt dit seizoen de Champions League te kunnen winnen, nadat het vorig seizoen ...

331
331
Anderlecht legt pijnpunt bloot na crisisweek: "Dat deden we minder"

Het was de voorbije dagen code rood bij Anderlecht na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

147
147
'Godts is het helemaal beu: PSG gaat veel te ver'

Kvaratskhelia is maanden geblesseerd, maar Mika Godts mocht dinsdag tegen Barcelona niet eens ...

386
386
Union spreekt straffe ambitie uit na 7 op 9

Union blijft indruk maken in de Europa League. Nadat het zijn openingsmatch al vlot gewonnen had op ...

76
76
STVV droomt meteen van nieuwe stunt: "Waarom niet?"

STVV heeft donderdag voor een straffe stunt gezorgd in de Conference League. Nadat het zijn ...

110
110
Stort AA Gent helemaal in? De Mil antwoordt na nieuw verlies

AA Gent nam dit seizoen een flitsende start met een reeks van maar liefst vijftien wedstrijden ...

369
369
Vitor Bruno benoemt keerpunt: "Dat deed match kantelen"

Er hing een crisis in de lucht bij Anderlecht na de nul op zes in de Europa League en de pijnlijke ...

203
203

Meer sportnieuws