Club flitst in spaarmodus voorbij machteloos KV Mechelen

door
Club flitst in spaarmodus voorbij machteloos KV Mechelen

In spaarmodus heeft Club Brugge eenvoudig afstand genomen van KV Mechelen. De bezoekers voetbalden één helft prima mee op Jan Breydel maar moesten finaal de wet van de sterkste ondergaan. De landskampioen kan zo met vertrouwen richting de confrontatie met Atlético Madrid in de Champions League toeleven.


Club stond voor razend drukke weken (JPL en Europees) en dus was het vooral een zaak om de krachten wat te verdelen. Voor de thuiswedstrijd tegen KV Mechelen pakte Hoefkens alvast uit met een wit konijn: de 17-jarige Jorne Spileers mocht centraal achterin starten en ook Nusa kreeg in laatste instantie een basisplaats na het uitvallen van Skov Olsen. Ook interim-coach Defour (Buijs was geschorst) pakte uit met één ‘verrassende’ naam: Bates kreeg achterin een basisplaats, mede door de onbeschikbaarheid van Alec Van Hoorenbeeck.


Club overtuigt niet maar slaat op slag van rust genadeloos toe

Onbevreesd ging Malinwa van start op Jan Breydel, binnen de eerste minuten dwong Storm doelman Mignolet al tot een goede redding. Aan de overzijde zorgde Onyedika voor het eerste gevaar, al ging zijn schot een eind naast de kooi van Coucke. Club kwam met een paar youngsters toch wat moeilijker tot kansen, halfweg de eerste helft besloot Nusa van dichtbij over.

KV presenteerde zich prima in het eerste halfuur en stak ook regelmatig de neus aan het venster. Schoofs probeerde het met een vluchtschot maar er zat te weinig kracht in het schot van de Mechelse draaischijf en aan de overzijde bezorgde ook een lage schuiver van Jutgla doelman Coucke weinig zorgen. Nog voor de pauze slaagde Blauw-Zwart er toch in om een voorsprong bij mekaar te voetballen. Bates werkte onoordeelkundig weg, de bal werd voor doel gebracht en in de draai maakte Jutgla het af: 1-0. Halfweg nam Club eerder gelukkig de leiding.

Een vurige Defour mocht (éénmalig?) de honneurs waarnemen in afwezigheid van Buijs.

Parel van Sobol helpt landskampioen

Meteen na de pauze maakte de landskampioen al vroegtijdig een einde aan de Mechelse ambities. Na vijf minuten spelen legde Sobol aan voor een vrije trap en de bal verdween naast een graaiende Coucke in doel: 2-0. Club voetbalde nu vol vertrouwen en Coucke hield een paar stevige schoten uit zijn doelvlak. Halfweg de tweede helft was er ook eindelijk nog eens een kans voor de bezoekers. Schoofs kreeg de bal centraal aangespeeld en krulde ook prima, het schot ging centimeters over de lat.

KV moest meer risico's pakken en daardoor kreeg Club natuurlijk nog meer ruimte. Na een prima tegenaanval viseerde Vanaken de verre hoek maar daar lag een prima Coucke andermaal in de weg. In het slot kon Hoefkens nog een paar sterkhouders rust geven en vooral ook Lang zijn wederoptreden laten maken. De Nederlander kreeg nog een klein kwartier. Lang viel uiteindelijk ook prima in en lag met een fraaie assist nog aan de basis van de 3-0 van Buchanan. Zo werd het een gemakkelijke zege voor de landskampioen, die vol vertrouwen richting de CL-clash trekken met Atlético Madrid.

Scoreverloop:

1-0 (37’) Jutgla, 2-0 (53’) Sobol, 3-0 (86') Buchanan


LEES OOK: 'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

Zal Club ook winnen van Atlético Madrid?

Meest recent

Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

0
0
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

11
11
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

20
20
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

65
65
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

268
268
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

147
147
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

94
94
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

116
116
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

97
97
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

234
234
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

58
58
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

41
41
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

718
718
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

461
461
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

232
232
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

414
414
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

240
240
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

187
187
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

251
251
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

217
217
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

1020
1020
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

145
145
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

144
144
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

338
338

Meer sportnieuws