Club flitst in spaarmodus voorbij machteloos KV Mechelen

door
Club flitst in spaarmodus voorbij machteloos KV Mechelen

In spaarmodus heeft Club Brugge eenvoudig afstand genomen van KV Mechelen. De bezoekers voetbalden één helft prima mee op Jan Breydel maar moesten finaal de wet van de sterkste ondergaan. De landskampioen kan zo met vertrouwen richting de confrontatie met Atlético Madrid in de Champions League toeleven.


Club stond voor razend drukke weken (JPL en Europees) en dus was het vooral een zaak om de krachten wat te verdelen. Voor de thuiswedstrijd tegen KV Mechelen pakte Hoefkens alvast uit met een wit konijn: de 17-jarige Jorne Spileers mocht centraal achterin starten en ook Nusa kreeg in laatste instantie een basisplaats na het uitvallen van Skov Olsen. Ook interim-coach Defour (Buijs was geschorst) pakte uit met één ‘verrassende’ naam: Bates kreeg achterin een basisplaats, mede door de onbeschikbaarheid van Alec Van Hoorenbeeck.


Club overtuigt niet maar slaat op slag van rust genadeloos toe

Onbevreesd ging Malinwa van start op Jan Breydel, binnen de eerste minuten dwong Storm doelman Mignolet al tot een goede redding. Aan de overzijde zorgde Onyedika voor het eerste gevaar, al ging zijn schot een eind naast de kooi van Coucke. Club kwam met een paar youngsters toch wat moeilijker tot kansen, halfweg de eerste helft besloot Nusa van dichtbij over.

KV presenteerde zich prima in het eerste halfuur en stak ook regelmatig de neus aan het venster. Schoofs probeerde het met een vluchtschot maar er zat te weinig kracht in het schot van de Mechelse draaischijf en aan de overzijde bezorgde ook een lage schuiver van Jutgla doelman Coucke weinig zorgen. Nog voor de pauze slaagde Blauw-Zwart er toch in om een voorsprong bij mekaar te voetballen. Bates werkte onoordeelkundig weg, de bal werd voor doel gebracht en in de draai maakte Jutgla het af: 1-0. Halfweg nam Club eerder gelukkig de leiding.

Een vurige Defour mocht (éénmalig?) de honneurs waarnemen in afwezigheid van Buijs.

Parel van Sobol helpt landskampioen

Meteen na de pauze maakte de landskampioen al vroegtijdig een einde aan de Mechelse ambities. Na vijf minuten spelen legde Sobol aan voor een vrije trap en de bal verdween naast een graaiende Coucke in doel: 2-0. Club voetbalde nu vol vertrouwen en Coucke hield een paar stevige schoten uit zijn doelvlak. Halfweg de tweede helft was er ook eindelijk nog eens een kans voor de bezoekers. Schoofs kreeg de bal centraal aangespeeld en krulde ook prima, het schot ging centimeters over de lat.

KV moest meer risico's pakken en daardoor kreeg Club natuurlijk nog meer ruimte. Na een prima tegenaanval viseerde Vanaken de verre hoek maar daar lag een prima Coucke andermaal in de weg. In het slot kon Hoefkens nog een paar sterkhouders rust geven en vooral ook Lang zijn wederoptreden laten maken. De Nederlander kreeg nog een klein kwartier. Lang viel uiteindelijk ook prima in en lag met een fraaie assist nog aan de basis van de 3-0 van Buchanan. Zo werd het een gemakkelijke zege voor de landskampioen, die vol vertrouwen richting de CL-clash trekken met Atlético Madrid.

Scoreverloop:

1-0 (37’) Jutgla, 2-0 (53’) Sobol, 3-0 (86') Buchanan


LEES OOK: Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Zal Club ook winnen van Atlético Madrid?

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

17
17
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

139
139
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

94
94
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

313
313
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

158
158
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

88
88
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

459
459
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

74
74
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

266
266
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

257
257
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

526
526
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

770
770
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

802
802
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

349
349
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

45
45
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

294
294
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

600
600
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

356
356
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

360
360
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

174
174
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

256
256
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

363
363
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

726
726
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

217
217
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

399
399

Meer sportnieuws