Club flitst in spaarmodus voorbij machteloos KV Mechelen

door
Club flitst in spaarmodus voorbij machteloos KV Mechelen

In spaarmodus heeft Club Brugge eenvoudig afstand genomen van KV Mechelen. De bezoekers voetbalden één helft prima mee op Jan Breydel maar moesten finaal de wet van de sterkste ondergaan. De landskampioen kan zo met vertrouwen richting de confrontatie met Atlético Madrid in de Champions League toeleven.


Club stond voor razend drukke weken (JPL en Europees) en dus was het vooral een zaak om de krachten wat te verdelen. Voor de thuiswedstrijd tegen KV Mechelen pakte Hoefkens alvast uit met een wit konijn: de 17-jarige Jorne Spileers mocht centraal achterin starten en ook Nusa kreeg in laatste instantie een basisplaats na het uitvallen van Skov Olsen. Ook interim-coach Defour (Buijs was geschorst) pakte uit met één ‘verrassende’ naam: Bates kreeg achterin een basisplaats, mede door de onbeschikbaarheid van Alec Van Hoorenbeeck.


Club overtuigt niet maar slaat op slag van rust genadeloos toe

Onbevreesd ging Malinwa van start op Jan Breydel, binnen de eerste minuten dwong Storm doelman Mignolet al tot een goede redding. Aan de overzijde zorgde Onyedika voor het eerste gevaar, al ging zijn schot een eind naast de kooi van Coucke. Club kwam met een paar youngsters toch wat moeilijker tot kansen, halfweg de eerste helft besloot Nusa van dichtbij over.

KV presenteerde zich prima in het eerste halfuur en stak ook regelmatig de neus aan het venster. Schoofs probeerde het met een vluchtschot maar er zat te weinig kracht in het schot van de Mechelse draaischijf en aan de overzijde bezorgde ook een lage schuiver van Jutgla doelman Coucke weinig zorgen. Nog voor de pauze slaagde Blauw-Zwart er toch in om een voorsprong bij mekaar te voetballen. Bates werkte onoordeelkundig weg, de bal werd voor doel gebracht en in de draai maakte Jutgla het af: 1-0. Halfweg nam Club eerder gelukkig de leiding.

Een vurige Defour mocht (éénmalig?) de honneurs waarnemen in afwezigheid van Buijs.

Parel van Sobol helpt landskampioen

Meteen na de pauze maakte de landskampioen al vroegtijdig een einde aan de Mechelse ambities. Na vijf minuten spelen legde Sobol aan voor een vrije trap en de bal verdween naast een graaiende Coucke in doel: 2-0. Club voetbalde nu vol vertrouwen en Coucke hield een paar stevige schoten uit zijn doelvlak. Halfweg de tweede helft was er ook eindelijk nog eens een kans voor de bezoekers. Schoofs kreeg de bal centraal aangespeeld en krulde ook prima, het schot ging centimeters over de lat.

KV moest meer risico's pakken en daardoor kreeg Club natuurlijk nog meer ruimte. Na een prima tegenaanval viseerde Vanaken de verre hoek maar daar lag een prima Coucke andermaal in de weg. In het slot kon Hoefkens nog een paar sterkhouders rust geven en vooral ook Lang zijn wederoptreden laten maken. De Nederlander kreeg nog een klein kwartier. Lang viel uiteindelijk ook prima in en lag met een fraaie assist nog aan de basis van de 3-0 van Buchanan. Zo werd het een gemakkelijke zege voor de landskampioen, die vol vertrouwen richting de CL-clash trekken met Atlético Madrid.

Scoreverloop:

1-0 (37’) Jutgla, 2-0 (53’) Sobol, 3-0 (86') Buchanan


LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Zal Club ook winnen van Atlético Madrid?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

30
30
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

144
144
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

199
199
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

42
42
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

220
220
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

109
109
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

110
110
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

81
81
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

195
195
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

78
78
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

144
144
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1245
1245
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

68
68
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

80
80
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

545
545
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

246
246
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

125
125
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

158
158
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

142
142
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

34
34
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1088
1088
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

134
134
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

64
64
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

404
404
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

910
910

Meer sportnieuws