Club flitst in spaarmodus voorbij machteloos KV Mechelen

96 stemmen
Club flitst in spaarmodus voorbij machteloos KV Mechelen

In spaarmodus heeft Club Brugge eenvoudig afstand genomen van KV Mechelen. De bezoekers voetbalden één helft prima mee op Jan Breydel maar moesten finaal de wet van de sterkste ondergaan. De landskampioen kan zo met vertrouwen richting de confrontatie met Atlético Madrid in de Champions League toeleven.


Club stond voor razend drukke weken (JPL en Europees) en dus was het vooral een zaak om de krachten wat te verdelen. Voor de thuiswedstrijd tegen KV Mechelen pakte Hoefkens alvast uit met een wit konijn: de 17-jarige Jorne Spileers mocht centraal achterin starten en ook Nusa kreeg in laatste instantie een basisplaats na het uitvallen van Skov Olsen. Ook interim-coach Defour (Buijs was geschorst) pakte uit met één ‘verrassende’ naam: Bates kreeg achterin een basisplaats, mede door de onbeschikbaarheid van Alec Van Hoorenbeeck.


Club overtuigt niet maar slaat op slag van rust genadeloos toe

Onbevreesd ging Malinwa van start op Jan Breydel, binnen de eerste minuten dwong Storm doelman Mignolet al tot een goede redding. Aan de overzijde zorgde Onyedika voor het eerste gevaar, al ging zijn schot een eind naast de kooi van Coucke. Club kwam met een paar youngsters toch wat moeilijker tot kansen, halfweg de eerste helft besloot Nusa van dichtbij over.

KV presenteerde zich prima in het eerste halfuur en stak ook regelmatig de neus aan het venster. Schoofs probeerde het met een vluchtschot maar er zat te weinig kracht in het schot van de Mechelse draaischijf en aan de overzijde bezorgde ook een lage schuiver van Jutgla doelman Coucke weinig zorgen. Nog voor de pauze slaagde Blauw-Zwart er toch in om een voorsprong bij mekaar te voetballen. Bates werkte onoordeelkundig weg, de bal werd voor doel gebracht en in de draai maakte Jutgla het af: 1-0. Halfweg nam Club eerder gelukkig de leiding.

Een vurige Defour mocht (éénmalig?) de honneurs waarnemen in afwezigheid van Buijs.

Parel van Sobol helpt landskampioen

Meteen na de pauze maakte de landskampioen al vroegtijdig een einde aan de Mechelse ambities. Na vijf minuten spelen legde Sobol aan voor een vrije trap en de bal verdween naast een graaiende Coucke in doel: 2-0. Club voetbalde nu vol vertrouwen en Coucke hield een paar stevige schoten uit zijn doelvlak. Halfweg de tweede helft was er ook eindelijk nog eens een kans voor de bezoekers. Schoofs kreeg de bal centraal aangespeeld en krulde ook prima, het schot ging centimeters over de lat.

KV moest meer risico's pakken en daardoor kreeg Club natuurlijk nog meer ruimte. Na een prima tegenaanval viseerde Vanaken de verre hoek maar daar lag een prima Coucke andermaal in de weg. In het slot kon Hoefkens nog een paar sterkhouders rust geven en vooral ook Lang zijn wederoptreden laten maken. De Nederlander kreeg nog een klein kwartier. Lang viel uiteindelijk ook prima in en lag met een fraaie assist nog aan de basis van de 3-0 van Buchanan. Zo werd het een gemakkelijke zege voor de landskampioen, die vol vertrouwen richting de CL-clash trekken met Atlético Madrid.

Scoreverloop:

1-0 (37’) Jutgla, 2-0 (53’) Sobol, 3-0 (86') Buchanan


LEES OOK: ‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Zal Club ook winnen van Atlético Madrid?

Meest recent

'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

43
43
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

66
66
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

18
18
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

75
75
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

128
128
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

87
87
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

232
232
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

63
63
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

416
416
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

367
367
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

299
299
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

82
82
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

150
150
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

665
665
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

42
42
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

124
124
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

77
77
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

30
30
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

102
102
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

204
204
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

92
92
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

181
181
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

99
99
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

721
721
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

217
217

Meer sportnieuws