Club flitst in spaarmodus voorbij machteloos KV Mechelen

96 stemmen
Club flitst in spaarmodus voorbij machteloos KV Mechelen

In spaarmodus heeft Club Brugge eenvoudig afstand genomen van KV Mechelen. De bezoekers voetbalden één helft prima mee op Jan Breydel maar moesten finaal de wet van de sterkste ondergaan. De landskampioen kan zo met vertrouwen richting de confrontatie met Atlético Madrid in de Champions League toeleven.


Club stond voor razend drukke weken (JPL en Europees) en dus was het vooral een zaak om de krachten wat te verdelen. Voor de thuiswedstrijd tegen KV Mechelen pakte Hoefkens alvast uit met een wit konijn: de 17-jarige Jorne Spileers mocht centraal achterin starten en ook Nusa kreeg in laatste instantie een basisplaats na het uitvallen van Skov Olsen. Ook interim-coach Defour (Buijs was geschorst) pakte uit met één ‘verrassende’ naam: Bates kreeg achterin een basisplaats, mede door de onbeschikbaarheid van Alec Van Hoorenbeeck.


Club overtuigt niet maar slaat op slag van rust genadeloos toe

Onbevreesd ging Malinwa van start op Jan Breydel, binnen de eerste minuten dwong Storm doelman Mignolet al tot een goede redding. Aan de overzijde zorgde Onyedika voor het eerste gevaar, al ging zijn schot een eind naast de kooi van Coucke. Club kwam met een paar youngsters toch wat moeilijker tot kansen, halfweg de eerste helft besloot Nusa van dichtbij over.

KV presenteerde zich prima in het eerste halfuur en stak ook regelmatig de neus aan het venster. Schoofs probeerde het met een vluchtschot maar er zat te weinig kracht in het schot van de Mechelse draaischijf en aan de overzijde bezorgde ook een lage schuiver van Jutgla doelman Coucke weinig zorgen. Nog voor de pauze slaagde Blauw-Zwart er toch in om een voorsprong bij mekaar te voetballen. Bates werkte onoordeelkundig weg, de bal werd voor doel gebracht en in de draai maakte Jutgla het af: 1-0. Halfweg nam Club eerder gelukkig de leiding.

Een vurige Defour mocht (éénmalig?) de honneurs waarnemen in afwezigheid van Buijs.

Parel van Sobol helpt landskampioen

Meteen na de pauze maakte de landskampioen al vroegtijdig een einde aan de Mechelse ambities. Na vijf minuten spelen legde Sobol aan voor een vrije trap en de bal verdween naast een graaiende Coucke in doel: 2-0. Club voetbalde nu vol vertrouwen en Coucke hield een paar stevige schoten uit zijn doelvlak. Halfweg de tweede helft was er ook eindelijk nog eens een kans voor de bezoekers. Schoofs kreeg de bal centraal aangespeeld en krulde ook prima, het schot ging centimeters over de lat.

KV moest meer risico's pakken en daardoor kreeg Club natuurlijk nog meer ruimte. Na een prima tegenaanval viseerde Vanaken de verre hoek maar daar lag een prima Coucke andermaal in de weg. In het slot kon Hoefkens nog een paar sterkhouders rust geven en vooral ook Lang zijn wederoptreden laten maken. De Nederlander kreeg nog een klein kwartier. Lang viel uiteindelijk ook prima in en lag met een fraaie assist nog aan de basis van de 3-0 van Buchanan. Zo werd het een gemakkelijke zege voor de landskampioen, die vol vertrouwen richting de CL-clash trekken met Atlético Madrid.

Scoreverloop:

1-0 (37’) Jutgla, 2-0 (53’) Sobol, 3-0 (86') Buchanan


LEES OOK: Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Zal Club ook winnen van Atlético Madrid?

Meest recent

Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

12
12
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

67
67
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

240
240
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

199
199
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

209
209
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

305
305
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

292
292
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

239
239
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

132
132
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

365
365
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

252
252
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

135
135
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

105
105
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

157
157
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

188
188
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

144
144
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

96
96
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

458
458
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

112
112
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

308
308
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

134
134
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

303
303
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

168
168
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

408
408
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

246
246

Meer sportnieuws