Beerschot wipt naar koppositie na zege tegen zwalpend Deinze

99 stemmen
Beerschot wipt naar koppositie na zege tegen zwalpend Deinze

Na een wisselvallige start lijkt de trein van Beerschot stilaan op de juiste rails terecht te komen. Vandaag had het team van Wieland het één helft knap lastig met een strijdvaardig Deinze maar uiteindelijk buitten de Mannekes het verschil in kwaliteit wel uit. Zo wipt de degradant van de Jupiler Pro League meteen over Lierse en Lommel (dat eerder vandaag won) naar de leidersplaats in de Challenger Pro League.


Een wisselvallig Beerschot kon vanavond voor het eerst dit seizoen (voorlopig?) naar de leidersplaats wippen in de Challenger Pro League. Het team van Wieland nam het in eigen huis op tegen het zwalpende Deinze. De onrust bij de Oost-Vlamingen nam stevig toe eerder deze week nadat coach Shiraishi zelf opstapte en er heel wat kritiek kwam van bestuursleden richting de nieuwe eigenaars.

Baeten verlost zoekend Beerschot op slag van rust

De thuisploeg leek een droomstart te nemen met een vroeg doelpunt van Baeten maar de ex-club speler stond duidelijk buitenspel. Baeten was wel de meest bedrijvige speler in de openingsfase, op het kwartier kopte de aanvaller naast de kooi van Miras. Deinze liet het initiatief aan de Mannekes, enkel een vrije trap van Hendrickx die de goede richting miste was voorlopig het vermelden waard van bezoekende kant. Op het halfuur was er plots toch een dikke kans voor Deinze: Lathouwers zag er niet goed uit bij een schot van De Belder en in de herneming schoot Van Landschoot vanuit een scherpe hoek voorlangs. Die laatste was de gevaarlijkste man bij de bezoekers en stelde Lathouwers nadien nog een paar keer op de proef maar scoren lukte niet. Vlak voor de pauze lukte dat aan de overzijde wel voor Beerschot: Baeten zette vanaf elf meter (na een fout op Verlinden) de 1-0 ruststand op het bord.

Vanaf elf meter zorgt Baeten voor een voorsprong bij de rust voor de Mannekes.

Dominante Mannekes laten Deinze kansloos

Na de rust zat de Beerschotse trein wel meteen op het juiste spoor. Na vijf minuten spelen vond Baeten 'maatje' Thorisson en de Ijslander legde zijn eerste competitiedoelpunt tegen de touwen: 2-0. De thuisploeg zat nu op rozen en even later haalde Miras op miraculeuze wijze nog een poging van Sanusi uit zijn doelvlak. Ook nadien was de 3-0 dichterbij dan de aansluitingstreffer maar uiteindelijk veranderde er niets meer aan de score. Zo pakt Beerschot de voorlopige leidersplaats in deze spannende Challenger Pro League.

Scoreverloop:

1-0 (41') Baeten (p), 2-0 (50') Thorisson

LEES OOK: 'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

🚀

Zal Beerschot meteen terug promoveren?

Meest recent

Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

0
0
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

2
2
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

18
18
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

95
95
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

136
136
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

533
533
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

429
429
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

326
326
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

166
166
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

229
229
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

92
92
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

59
59
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

211
211
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

87
87
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

68
68
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

393
393
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

204
204
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

233
233
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

463
463
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

114
114
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

260
260
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

83
83
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

441
441
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

211
211
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

194
194

Meer sportnieuws