Scorende Burgess blij als een kind: "Dáár vooral trots op"

door
Scorende Burgess blij als een kind:

Union SG heeft de interlandbreak duidelijk goed verteerd. De Brusselaars gingen met 0-3 winnen op het veld van OH Leuven. Ze springen zo meteen over de Vlaams-Brabanders in de stand. Christian Burgess effende de weg met de openingstreffer.


De Engelsman kopte de 0-1 tegen de touwen op aangeven van - wie anders - Teddy Teuma. Union ging daarna gewoon door. Nog geen tien minuten later stond er al een dubbele voorsprong op het bord. Dit keer was het Kandouss die raak trof. De honger van Karel Geraerts zijn mannen was daarna nog niet gestild. De heroptredende Vanzeir zorgde voor de duidelijke 0-3-cijfers. Union komt zo in de stand op gelijke hoogte van Club Brugge.

Lachende gezichten achteraf bij Union. Ook Burgess wist met zijn vreugde geen blijf. "We zijn de interlandbreak ingegaan met een overwinning en nu opnieuw beginnen met een driepunter is geweldig", tekende Sporza op. "We hebben nu 12 wedstrijden in zes weken, dus het is belangrijk om goed te starten aan die reeks. Vooral ook door de manier waarop we speelden. Die eerste goal is altijd belangrijk, met het tweede doelpunt hadden we wat meeval. Ik ben vooral trots op onze tweede helft, we hebben hen niet in de wedstrijd laten komen. Na die 0-3 konden we relaxen. Ik ben heel blij dat we nog eens een clean sheet hebben", luidde het positief over de hele lijn.

TWEEDE GOAL

Burgess scoorde tegen OHL zijn tweede goal van het seizoen. De beresterke verdediger trof ook al raak in het Europa League-duel tegen Malmö FF. Hij bracht zijn ploeg toen op gelijk hoogte. Union zou uiteindelijk aan het langste eind trekken en een knappe 6 op 6 boeken in de tweede belangrijkste Europese competitie. Komende donderdag staat er een duel tegen Sporting Braga op het programma.

LEES OOK: Vrancken zalft na relletje met Burgess

Een van de beste verdedigers in België?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

45
45
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

6
6
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

39
39
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

94
94
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

418
418
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

40
40
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

23
23
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

151
151
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

151
151
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

114
114
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

50
50
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

173
173
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

37
37
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

134
134
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

572
572
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

339
339
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

293
293
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

258
258
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

49
49
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

249
249
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

82
82
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

479
479
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

321
321
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

113
113
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

104
104

Meer sportnieuws