Lommel sluipt richting leidersplaats in Challenger Pro League

door
Lommel sluipt richting leidersplaats in Challenger Pro League

In een razend spannende Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan door thuis te winnen van een onmondig RWDM. De Limburgers komen zo voorlopig samen met Lierse Kempenzonen aan kop.


Lommel en RWDM stonden voorlopig gedeeld vierde in de Challenger Pro League, op slechts drie punten afstand van leider Lierse. Beide ploegen hadden hoge ambities maar konden voorlopig nog geen constante leggen in hun prestaties.


Bezoekers geven kanonstart geen vervolg

RWDM nam een prima start in het Soevereinstadion en in de openingsminuten kreeg het al een paar mogelijkheden, de beste werd door smaakmaker Challouk tegen de paal getrapt. Lommel herstelde nadien wel het evenwicht maar was vaak te slordig in de zone van de waarheid. Iets voor het halfuur was er opnieuw een dot van een kans voor de Molenbeekse club maar Challouk besloot van dichtbij in het zijnet. Halfweg stond het nog 0-0 in een ‘topper’ die voorlopig toch wat teleurstelde.

Euvrard kreeg een pak versterkingen maar zijn team blijft voorlopig onder de verwachtingen.

RWDM mist de kansen, Lommel profiteert

Meteen na de pauze waren het opnieuw de bezoekers die aan grote kansen geraakten: eerst schoot Biron vanop vrije trap tegen de kruising en even later verdween een poging door een bos van benen miraculeus niet in doel. Aan de overzijde toonde ook Lommel zich gevaarlijk maar doelpunten waren een schaars goed in het Soevereinstadion deze namiddag. Iets voorbij het uur was het uiteindelijk een invaller die de deur open beukte: Alfonso Martinez zette zich goed door, gaf gepast voor en Caue kon van dichtbij niet meer missen: 1-0. Het team van Euvrard was zeker niet de mindere van de Limburgers maar gaf voorin niet thuis vandaag. In de slotfase waren het andermaal de invallers die de wedstrijd bezegelden: opnieuw zorgde Martinez voor de assist en centraal devieerde Belghali knap in doel: 2-0. Een late aansluitingstreffer van Biron (op strafschop) zorgde uiteindelijk niet voor een half mirakel. Zo pakt Lommel een gouden driepunter en sluipt het naast Lierse Kempenzonen.

Scoreverloop:

1-0 (62’) Caue, 2-0 (84’) Belghali, 2-1 (89’) Biron (p)

Zijn beide ploegen titelkandidaten?

Meest recent

"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

68
68
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

24
24
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

89
89
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

85
85
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

47
47
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

25
25
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

243
243
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

38
38
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

38
38
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

204
204
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

104
104
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

255
255
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

199
199
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

245
245
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

578
578
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

275
275
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

144
144
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

491
491
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

132
132
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

94
94
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

209
209
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

494
494
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

93
93
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

100
100
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

28
28

Meer sportnieuws