"Zij hebben nu het beste middenveld in jaren in België"

door

Club Brugge doet het zeer goed in de Champions League, maar in de Jupiler Pro League draait het stroever. Toch is Rudi Cossey lovend over de Bruggelingen. Zij worden volgens hem enkel sterker.


"Club wordt elk jaar sterker, vind ik. Met Jutglà hebben ze nu een topspits. Yaremchuk kunnen ze naast hem zetten of achter de hand houden, net als Larin. Sowah speelt op een bijzonder hoog niveau, het middenveld (met Nielsen, Vanaken en Onyedika, nvdr.) is misschien wel het beste van de laatste jaren en achteraan is er meer stabiliteit gekomen. Sylla is een topper in wording, hij moet bij momenten zijn jeugdig enthousiasme nog leren te beheersen", vertelt hij aan De Krant van West-Vlaanderen.

Club Brugge heeft een enorm brede kern en inzake kwantiteit en kwaliteit kan niemand in België met hen wedijveren. Royal Antwerp FC heeft echter ook een zeer goede, maar niet zo ruime kern. Zij hebben wel het voordeel dat ze geen Europees voetbal spelen, waardoor ze zich volledig kunnen richten op de Jupiler Pro League. Dat is ook het geval voor KRC Genk. Voor de ploegen die ook in Europa actief zijn, is oktober een helse maand wegens het WK dat in november en december wordt afgewerkt.

Antwerp hoopt daardoor nog verder uit te lopen op Club Brugge en de rest, terwijl KRC Genk vooral ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en Union SG wil afhouden omtrent een plaats in de top vier. De Limburgers denken nog niet aan een landstitel, maar als zij hun huidige niveau kunnen aanhouden lijken ze wel op z’n minst een outsider te zijn voor de Belgische landstitel.

LEES OOK: Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Eens met Cossey?

Meest recent

Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

22
22
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

118
118
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

248
248
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

191
191
Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Raphael Onyedika werd vorige zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht en dat is ...

159
159
Oosting plots met de handen in het haar bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander heeft weer vuur ...

186
186
Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

46
46
KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

KAA Gent heeft de komst van Moctar Diop bekendgemaakt. De aanvaller komt van het Noorse Lillestrom ...

166
166
Club-fans nog steeds vast in Kazachstan na arrestatie

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Daarmee deed Blauw-Zwart een goede zaak in de ...

93
93
Renard bevestigt volgende vertrekker bij Anderlecht

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vijf deals ...

239
239
'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

437
437
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

275
275
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

243
243
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

208
208
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

275
275
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

324
324
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

308
308
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

127
127
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

377
377
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

88
88
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

320
320
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

124
124
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

83
83
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

208
208
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

236
236

Meer sportnieuws