Martinez gefileerd: "Hoe verfrissend zou dat eens zijn!"

301 stemmen
Martinez gefileerd:

De 1-0 nederlaag tegen Nederland van afgelopen zondag legde nog maar eens de pijnpunten van de Rode Duivels bloot. Voor de tweede keer op rij verloren we van onze noorderburen, iets dat in de afgelopen tien jaar niet meer was gebeurd. Bondscoach Roberto Martinez werd aangeduid als schuldige, ondanks het feit dat hij in de tribune moest plaatsnemen tijdens de partij tegen Oranje.


De kritiek op de Spanjaard weerklinkt de laatste maanden steeds luider. Steeds meer mensen beginnen zich luidop vragen te stellen over de gekozen spelers van Martinez en zijn attitude tegenover onze nationale ploeg. De altijd positieve stijl van onze bondscoach stoot menig analist tegen de borst. Peter Vandenbempt is dan ook duidelijk in zijn column in Het Nieuwsblad. “Hoe verfrissend zou het zijn om van onze jongens een keer een Van Gaal-evaluatie te horen, Martinez volhardt liever in positivisme.”

“De fans begrijpen er nog weinig van”, gaat de analist verder. "Vijf opeenvolgende confrontaties met toplanden gingen verloren, in slechts een kwart van de voorbije zestien matchen werd de nul gehouden. Mag er dan misschien toch een opmerking gemaakt worden." Onze nationale ploeg speelt in aanloop naar het WK in Qatar nog twee oefenmatchen. Eentje in Irak en eentje thuis tegen Egypte. Die laatste haalde in de Africa Cup nog de finale, waarin werd verloren na een penalty's van Senegal. Irak is dan weer de vreemde eend in de bijt. 

Op 23 november is het dan eindelijk zo ver: België opent zijn WK-campagne met een partij tegen Canada. De Rode Duivels zitten naast het Noord-Amerikaanse land ook nog met Marokko en Kroatië in Groep F. 

LEES OOK: Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Ben jij het eens met de analyse van Vandenbempt?

Meest recent

'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

15
15
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

34
34
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

9
9
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

83
83
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

37
37
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

59
59
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

147
147
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

63
63
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

138
138
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

372
372
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

122
122
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

83
83
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

91
91
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

200
200
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

201
201
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

97
97
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

49
49
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

206
206
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

234
234
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

98
98
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

57
57
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

79
79
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

434
434
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

468
468
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

266
266

Meer sportnieuws