Martinez gefileerd: "Hoe verfrissend zou dat eens zijn!"

door
Martinez gefileerd:

De 1-0 nederlaag tegen Nederland van afgelopen zondag legde nog maar eens de pijnpunten van de Rode Duivels bloot. Voor de tweede keer op rij verloren we van onze noorderburen, iets dat in de afgelopen tien jaar niet meer was gebeurd. Bondscoach Roberto Martinez werd aangeduid als schuldige, ondanks het feit dat hij in de tribune moest plaatsnemen tijdens de partij tegen Oranje.


De kritiek op de Spanjaard weerklinkt de laatste maanden steeds luider. Steeds meer mensen beginnen zich luidop vragen te stellen over de gekozen spelers van Martinez en zijn attitude tegenover onze nationale ploeg. De altijd positieve stijl van onze bondscoach stoot menig analist tegen de borst. Peter Vandenbempt is dan ook duidelijk in zijn column in Het Nieuwsblad. “Hoe verfrissend zou het zijn om van onze jongens een keer een Van Gaal-evaluatie te horen, Martinez volhardt liever in positivisme.”

“De fans begrijpen er nog weinig van”, gaat de analist verder. "Vijf opeenvolgende confrontaties met toplanden gingen verloren, in slechts een kwart van de voorbije zestien matchen werd de nul gehouden. Mag er dan misschien toch een opmerking gemaakt worden." Onze nationale ploeg speelt in aanloop naar het WK in Qatar nog twee oefenmatchen. Eentje in Irak en eentje thuis tegen Egypte. Die laatste haalde in de Africa Cup nog de finale, waarin werd verloren na een penalty's van Senegal. Irak is dan weer de vreemde eend in de bijt. 

Op 23 november is het dan eindelijk zo ver: België opent zijn WK-campagne met een partij tegen Canada. De Rode Duivels zitten naast het Noord-Amerikaanse land ook nog met Marokko en Kroatië in Groep F. 

LEES OOK: Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

Ben jij het eens met de analyse van Vandenbempt?

Meest recent

Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

0
0
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

25
25
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

76
76
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

12
12
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

381
381
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

64
64
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

114
114
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

10
10
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

469
469
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

247
247
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

166
166
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

94
94
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

32
32
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

331
331
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

257
257
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

149
149
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

181
181
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

108
108
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

38
38
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

99
99
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

547
547
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

69
69
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

78
78
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

152
152
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

69
69

Meer sportnieuws