Martinez gefileerd: "Hoe verfrissend zou dat eens zijn!"

door
Martinez gefileerd:

De 1-0 nederlaag tegen Nederland van afgelopen zondag legde nog maar eens de pijnpunten van de Rode Duivels bloot. Voor de tweede keer op rij verloren we van onze noorderburen, iets dat in de afgelopen tien jaar niet meer was gebeurd. Bondscoach Roberto Martinez werd aangeduid als schuldige, ondanks het feit dat hij in de tribune moest plaatsnemen tijdens de partij tegen Oranje.


De kritiek op de Spanjaard weerklinkt de laatste maanden steeds luider. Steeds meer mensen beginnen zich luidop vragen te stellen over de gekozen spelers van Martinez en zijn attitude tegenover onze nationale ploeg. De altijd positieve stijl van onze bondscoach stoot menig analist tegen de borst. Peter Vandenbempt is dan ook duidelijk in zijn column in Het Nieuwsblad. “Hoe verfrissend zou het zijn om van onze jongens een keer een Van Gaal-evaluatie te horen, Martinez volhardt liever in positivisme.”

“De fans begrijpen er nog weinig van”, gaat de analist verder. "Vijf opeenvolgende confrontaties met toplanden gingen verloren, in slechts een kwart van de voorbije zestien matchen werd de nul gehouden. Mag er dan misschien toch een opmerking gemaakt worden." Onze nationale ploeg speelt in aanloop naar het WK in Qatar nog twee oefenmatchen. Eentje in Irak en eentje thuis tegen Egypte. Die laatste haalde in de Africa Cup nog de finale, waarin werd verloren na een penalty's van Senegal. Irak is dan weer de vreemde eend in de bijt. 

Op 23 november is het dan eindelijk zo ver: België opent zijn WK-campagne met een partij tegen Canada. De Rode Duivels zitten naast het Noord-Amerikaanse land ook nog met Marokko en Kroatië in Groep F. 

LEES OOK: Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Ben jij het eens met de analyse van Vandenbempt?

Meest recent

"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

11
11
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

72
72
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

257
257
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

60
60
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

47
47
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

156
156
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

43
43
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

50
50
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

50
50
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

155
155
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

88
88
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

102
102
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

606
606
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

123
123
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

470
470
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

608
608
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

79
79
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

148
148
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

261
261
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

29
29
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

122
122
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

113
113
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

61
61
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

135
135
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

209
209

Meer sportnieuws