Martinez gefileerd: "Hoe verfrissend zou dat eens zijn!"

301 stemmen
Martinez gefileerd:

De 1-0 nederlaag tegen Nederland van afgelopen zondag legde nog maar eens de pijnpunten van de Rode Duivels bloot. Voor de tweede keer op rij verloren we van onze noorderburen, iets dat in de afgelopen tien jaar niet meer was gebeurd. Bondscoach Roberto Martinez werd aangeduid als schuldige, ondanks het feit dat hij in de tribune moest plaatsnemen tijdens de partij tegen Oranje.


De kritiek op de Spanjaard weerklinkt de laatste maanden steeds luider. Steeds meer mensen beginnen zich luidop vragen te stellen over de gekozen spelers van Martinez en zijn attitude tegenover onze nationale ploeg. De altijd positieve stijl van onze bondscoach stoot menig analist tegen de borst. Peter Vandenbempt is dan ook duidelijk in zijn column in Het Nieuwsblad. “Hoe verfrissend zou het zijn om van onze jongens een keer een Van Gaal-evaluatie te horen, Martinez volhardt liever in positivisme.”

“De fans begrijpen er nog weinig van”, gaat de analist verder. "Vijf opeenvolgende confrontaties met toplanden gingen verloren, in slechts een kwart van de voorbije zestien matchen werd de nul gehouden. Mag er dan misschien toch een opmerking gemaakt worden." Onze nationale ploeg speelt in aanloop naar het WK in Qatar nog twee oefenmatchen. Eentje in Irak en eentje thuis tegen Egypte. Die laatste haalde in de Africa Cup nog de finale, waarin werd verloren na een penalty's van Senegal. Irak is dan weer de vreemde eend in de bijt. 

Op 23 november is het dan eindelijk zo ver: België opent zijn WK-campagne met een partij tegen Canada. De Rode Duivels zitten naast het Noord-Amerikaanse land ook nog met Marokko en Kroatië in Groep F. 

LEES OOK: Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

Ben jij het eens met de analyse van Vandenbempt?

Meest recent

Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

4
4
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

3
3
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

44
44
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

70
70
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

182
182
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

322
322
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

43
43
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

140
140
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

252
252
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

747
747
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

106
106
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

287
287
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

156
156
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

582
582
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

526
526
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

19
19
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

159
159
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

334
334
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

50
50
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

211
211
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

508
508
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

660
660
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

65
65
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

155
155
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

412
412

Meer sportnieuws