Martinez gefileerd: "Hoe verfrissend zou dat eens zijn!"

door
Martinez gefileerd:

De 1-0 nederlaag tegen Nederland van afgelopen zondag legde nog maar eens de pijnpunten van de Rode Duivels bloot. Voor de tweede keer op rij verloren we van onze noorderburen, iets dat in de afgelopen tien jaar niet meer was gebeurd. Bondscoach Roberto Martinez werd aangeduid als schuldige, ondanks het feit dat hij in de tribune moest plaatsnemen tijdens de partij tegen Oranje.


De kritiek op de Spanjaard weerklinkt de laatste maanden steeds luider. Steeds meer mensen beginnen zich luidop vragen te stellen over de gekozen spelers van Martinez en zijn attitude tegenover onze nationale ploeg. De altijd positieve stijl van onze bondscoach stoot menig analist tegen de borst. Peter Vandenbempt is dan ook duidelijk in zijn column in Het Nieuwsblad. “Hoe verfrissend zou het zijn om van onze jongens een keer een Van Gaal-evaluatie te horen, Martinez volhardt liever in positivisme.”

“De fans begrijpen er nog weinig van”, gaat de analist verder. "Vijf opeenvolgende confrontaties met toplanden gingen verloren, in slechts een kwart van de voorbije zestien matchen werd de nul gehouden. Mag er dan misschien toch een opmerking gemaakt worden." Onze nationale ploeg speelt in aanloop naar het WK in Qatar nog twee oefenmatchen. Eentje in Irak en eentje thuis tegen Egypte. Die laatste haalde in de Africa Cup nog de finale, waarin werd verloren na een penalty's van Senegal. Irak is dan weer de vreemde eend in de bijt. 

Op 23 november is het dan eindelijk zo ver: België opent zijn WK-campagne met een partij tegen Canada. De Rode Duivels zitten naast het Noord-Amerikaanse land ook nog met Marokko en Kroatië in Groep F. 

LEES OOK: Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Ben jij het eens met de analyse van Vandenbempt?

Meest recent

'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

158
158
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

61
61
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

31
31
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

34
34
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

290
290
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

51
51
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

404
404
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

204
204
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

375
375
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

330
330
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

331
331
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1277
1277
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

425
425
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

716
716
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

317
317
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

407
407
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

1037
1037
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

469
469
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

487
487
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

95
95
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

61
61
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

362
362
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

146
146
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

132
132
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

22
22

Meer sportnieuws