Van Bommel onthult hoe hij Antwerp-revelatie deed ontbolsteren

door
Van Bommel onthult hoe hij Antwerp-revelatie deed ontbolsteren

Antwerp zette de voorbije weken al een historische reeks neer door zijn eerste negen competitiewedstrijden allemaal te winnen. Nog nooit begon de Great Old beter aan het seizoen. Zondag kunnen ze tegen KV Kortrijk hun tiende zege op een rij boeken en daarvoor zal de ploeg van Mark van Bommel na de interlandbreak frisser dan ooit zitten.


De Nederlandse trainer wist bliksemsnel een sterk geolied elftal neer te zetten op de Bosuil, ook dankzij de vele versterkingen die hij van Paul Gheysens en Marc Overmars kreeg. De grootste revelatie van het moment is echter niet één van de nieuwe spelers, maar wel Alhassan Yusuf, die helemaal ontbolsterd is in zijn tweede seizoen bij Antwerp.

Van Bommel legt uit hoe hij daarvoor zorgde. "Op zich kan ik Yusuf geen betere speler maken. Maar ik probeer het elftal wel beter te laten renderen, waardoor je als individuele speler gemakkelijker tot je recht kan komen", verklaart hij in Het Laatste Nieuws. "Verder ben ik met Alhassan nogal veel bezig geweest met zijn oriëntatie op het veld. Als je je meer bewust bent van waar de tegenstander zich bevindt, heb je ook meer tijd om de bal te veroveren én dan weet je beter waar je naartoe moet draaien eens je de bal hebt. Op dat vlak heeft Alhassan mooie stappen gezet. Het helpt dat hij erg coachbaar is."

SPELER VAN DE MAAND
Antwerp betaalde in de zomer van 2021 1 miljoen euro om Yusuf over te nemen van IFK Göteborg en dat lijkt een uitstekende investering geweest te zijn. De 22-jarige Nigeriaan werd door de fans in augustus zelfs verkozen tot Speler van de Maand, boven meer zichtbare uitblinkers als Jean Butez of Michael Frey. Hij lijkt stilaan onmisbaar geworden te zijn op het middenveld.

LEES OOK: Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Heeft Van Bommel grote verdienste aan zijn ontbolstering?

Meest recent

Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

21
21
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

254
254
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

49
49
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

168
168
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

228
228
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

415
415
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

643
643
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

541
541
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

284
284
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

140
140
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

254
254
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

463
463
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

42
42
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

296
296
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

166
166
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

236
236
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

343
343
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

684
684
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

207
207
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

367
367
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2250
2250
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

263
263
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

353
353
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

671
671
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

192
192

Meer sportnieuws