Van Bommel onthult hoe hij Antwerp-revelatie deed ontbolsteren

door
Van Bommel onthult hoe hij Antwerp-revelatie deed ontbolsteren

Antwerp zette de voorbije weken al een historische reeks neer door zijn eerste negen competitiewedstrijden allemaal te winnen. Nog nooit begon de Great Old beter aan het seizoen. Zondag kunnen ze tegen KV Kortrijk hun tiende zege op een rij boeken en daarvoor zal de ploeg van Mark van Bommel na de interlandbreak frisser dan ooit zitten.


De Nederlandse trainer wist bliksemsnel een sterk geolied elftal neer te zetten op de Bosuil, ook dankzij de vele versterkingen die hij van Paul Gheysens en Marc Overmars kreeg. De grootste revelatie van het moment is echter niet één van de nieuwe spelers, maar wel Alhassan Yusuf, die helemaal ontbolsterd is in zijn tweede seizoen bij Antwerp.

Van Bommel legt uit hoe hij daarvoor zorgde. "Op zich kan ik Yusuf geen betere speler maken. Maar ik probeer het elftal wel beter te laten renderen, waardoor je als individuele speler gemakkelijker tot je recht kan komen", verklaart hij in Het Laatste Nieuws. "Verder ben ik met Alhassan nogal veel bezig geweest met zijn oriëntatie op het veld. Als je je meer bewust bent van waar de tegenstander zich bevindt, heb je ook meer tijd om de bal te veroveren én dan weet je beter waar je naartoe moet draaien eens je de bal hebt. Op dat vlak heeft Alhassan mooie stappen gezet. Het helpt dat hij erg coachbaar is."

SPELER VAN DE MAAND
Antwerp betaalde in de zomer van 2021 1 miljoen euro om Yusuf over te nemen van IFK Göteborg en dat lijkt een uitstekende investering geweest te zijn. De 22-jarige Nigeriaan werd door de fans in augustus zelfs verkozen tot Speler van de Maand, boven meer zichtbare uitblinkers als Jean Butez of Michael Frey. Hij lijkt stilaan onmisbaar geworden te zijn op het middenveld.

LEES OOK: Na turbulent jaar staat Antwerp-fan Tom Waes voor zware test

Heeft Van Bommel grote verdienste aan zijn ontbolstering?

Meest recent

Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

23
23
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

33
33
Coucke wil stunten: comeback Kompany bij Anderlecht?

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

284
284
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

348
348
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

317
317
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

64
64
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

349
349
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

653
653
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

117
117
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

671
671
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

180
180
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

181
181
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

371
371
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

192
192
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

345
345
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

435
435
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

22
22
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

251
251
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

53
53
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

359
359
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

334
334
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

85
85
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

375
375
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

584
584
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

828
828

Meer sportnieuws