Van Bommel onthult hoe hij Antwerp-revelatie deed ontbolsteren

door
Van Bommel onthult hoe hij Antwerp-revelatie deed ontbolsteren

Antwerp zette de voorbije weken al een historische reeks neer door zijn eerste negen competitiewedstrijden allemaal te winnen. Nog nooit begon de Great Old beter aan het seizoen. Zondag kunnen ze tegen KV Kortrijk hun tiende zege op een rij boeken en daarvoor zal de ploeg van Mark van Bommel na de interlandbreak frisser dan ooit zitten.


De Nederlandse trainer wist bliksemsnel een sterk geolied elftal neer te zetten op de Bosuil, ook dankzij de vele versterkingen die hij van Paul Gheysens en Marc Overmars kreeg. De grootste revelatie van het moment is echter niet één van de nieuwe spelers, maar wel Alhassan Yusuf, die helemaal ontbolsterd is in zijn tweede seizoen bij Antwerp.

Van Bommel legt uit hoe hij daarvoor zorgde. "Op zich kan ik Yusuf geen betere speler maken. Maar ik probeer het elftal wel beter te laten renderen, waardoor je als individuele speler gemakkelijker tot je recht kan komen", verklaart hij in Het Laatste Nieuws. "Verder ben ik met Alhassan nogal veel bezig geweest met zijn oriëntatie op het veld. Als je je meer bewust bent van waar de tegenstander zich bevindt, heb je ook meer tijd om de bal te veroveren én dan weet je beter waar je naartoe moet draaien eens je de bal hebt. Op dat vlak heeft Alhassan mooie stappen gezet. Het helpt dat hij erg coachbaar is."

SPELER VAN DE MAAND
Antwerp betaalde in de zomer van 2021 1 miljoen euro om Yusuf over te nemen van IFK Göteborg en dat lijkt een uitstekende investering geweest te zijn. De 22-jarige Nigeriaan werd door de fans in augustus zelfs verkozen tot Speler van de Maand, boven meer zichtbare uitblinkers als Jean Butez of Michael Frey. Hij lijkt stilaan onmisbaar geworden te zijn op het middenveld.

LEES OOK: Na turbulent jaar staat Antwerp-fan Tom Waes voor zware test

Heeft Van Bommel grote verdienste aan zijn ontbolstering?

Meest recent

'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

29
29
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

17
17
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

140
140
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

287
287
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

25
25
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

201
201
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

242
242
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

427
427
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

577
577
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

732
732
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

134
134
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

37
37
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1001
1001
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

264
264
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

310
310
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

145
145
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

179
179
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

569
569
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

572
572
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

325
325
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

544
544
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

184
184
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

681
681
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

761
761
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

497
497

Meer sportnieuws