Van Bommel onthult hoe hij Antwerp-revelatie deed ontbolsteren

249 stemmen
Van Bommel onthult hoe hij Antwerp-revelatie deed ontbolsteren

Antwerp zette de voorbije weken al een historische reeks neer door zijn eerste negen competitiewedstrijden allemaal te winnen. Nog nooit begon de Great Old beter aan het seizoen. Zondag kunnen ze tegen KV Kortrijk hun tiende zege op een rij boeken en daarvoor zal de ploeg van Mark van Bommel na de interlandbreak frisser dan ooit zitten.


De Nederlandse trainer wist bliksemsnel een sterk geolied elftal neer te zetten op de Bosuil, ook dankzij de vele versterkingen die hij van Paul Gheysens en Marc Overmars kreeg. De grootste revelatie van het moment is echter niet één van de nieuwe spelers, maar wel Alhassan Yusuf, die helemaal ontbolsterd is in zijn tweede seizoen bij Antwerp.

Van Bommel legt uit hoe hij daarvoor zorgde. "Op zich kan ik Yusuf geen betere speler maken. Maar ik probeer het elftal wel beter te laten renderen, waardoor je als individuele speler gemakkelijker tot je recht kan komen", verklaart hij in Het Laatste Nieuws. "Verder ben ik met Alhassan nogal veel bezig geweest met zijn oriëntatie op het veld. Als je je meer bewust bent van waar de tegenstander zich bevindt, heb je ook meer tijd om de bal te veroveren én dan weet je beter waar je naartoe moet draaien eens je de bal hebt. Op dat vlak heeft Alhassan mooie stappen gezet. Het helpt dat hij erg coachbaar is."

SPELER VAN DE MAAND
Antwerp betaalde in de zomer van 2021 1 miljoen euro om Yusuf over te nemen van IFK Göteborg en dat lijkt een uitstekende investering geweest te zijn. De 22-jarige Nigeriaan werd door de fans in augustus zelfs verkozen tot Speler van de Maand, boven meer zichtbare uitblinkers als Jean Butez of Michael Frey. Hij lijkt stilaan onmisbaar geworden te zijn op het middenveld.

LEES OOK: Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'
308

Heeft Van Bommel grote verdienste aan zijn ontbolstering?

Meest recent

Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

64
64
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

241
241
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

99
99
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

163
163
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

174
174
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

91
91
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

360
360
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

323
323
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

340
340
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

685
685
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

174
174
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

184
184
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

361
361
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1682
1682
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

161
161
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

150
150
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

87
87
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

50
50
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

218
218
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

308
308
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

30
30
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

225
225
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

28
28
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

323
323

Meer sportnieuws