Van Bommel onthult hoe hij Antwerp-revelatie deed ontbolsteren

door
Van Bommel onthult hoe hij Antwerp-revelatie deed ontbolsteren

Antwerp zette de voorbije weken al een historische reeks neer door zijn eerste negen competitiewedstrijden allemaal te winnen. Nog nooit begon de Great Old beter aan het seizoen. Zondag kunnen ze tegen KV Kortrijk hun tiende zege op een rij boeken en daarvoor zal de ploeg van Mark van Bommel na de interlandbreak frisser dan ooit zitten.


De Nederlandse trainer wist bliksemsnel een sterk geolied elftal neer te zetten op de Bosuil, ook dankzij de vele versterkingen die hij van Paul Gheysens en Marc Overmars kreeg. De grootste revelatie van het moment is echter niet één van de nieuwe spelers, maar wel Alhassan Yusuf, die helemaal ontbolsterd is in zijn tweede seizoen bij Antwerp.

Van Bommel legt uit hoe hij daarvoor zorgde. "Op zich kan ik Yusuf geen betere speler maken. Maar ik probeer het elftal wel beter te laten renderen, waardoor je als individuele speler gemakkelijker tot je recht kan komen", verklaart hij in Het Laatste Nieuws. "Verder ben ik met Alhassan nogal veel bezig geweest met zijn oriëntatie op het veld. Als je je meer bewust bent van waar de tegenstander zich bevindt, heb je ook meer tijd om de bal te veroveren én dan weet je beter waar je naartoe moet draaien eens je de bal hebt. Op dat vlak heeft Alhassan mooie stappen gezet. Het helpt dat hij erg coachbaar is."

SPELER VAN DE MAAND
Antwerp betaalde in de zomer van 2021 1 miljoen euro om Yusuf over te nemen van IFK Göteborg en dat lijkt een uitstekende investering geweest te zijn. De 22-jarige Nigeriaan werd door de fans in augustus zelfs verkozen tot Speler van de Maand, boven meer zichtbare uitblinkers als Jean Butez of Michael Frey. Hij lijkt stilaan onmisbaar geworden te zijn op het middenveld.

LEES OOK: 'Antwerp vindt akkoord: miljoenen voor sterkhouder'

Heeft Van Bommel grote verdienste aan zijn ontbolstering?

Meest recent

Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

5
5
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

7
7
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

96
96
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

199
199
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

72
72
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

228
228
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

297
297
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

87
87
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

185
185
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

221
221
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

281
281
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

196
196
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

125
125
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

443
443
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

312
312
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

103
103
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

498
498
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

249
249
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

122
122
Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

Colin Coosemans beleefde zondagavond één van de mooiste momenten uit zijn ...

378
378
Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

346
346
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

326
326
Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

834
834
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

225
225
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

964
964

Meer sportnieuws