Pro League stelt teleur met 'opwindend nieuws'

343 stemmen
Pro League stelt teleur met 'opwindend nieuws'

Vanaf vrijdag maakt het interlandvoetbal weer plaats voor de vaderlandse competitie. Hopelijk geraken de tribunes in België dan eindelijk weer wat beter gevuld, want de voorbije dagen klonk het dat de cijfers op dat gebied dit seizoen voorlopig behoorlijk tegenvallen. Tijd voor de Pro League om in te grijpen?


Als een van de voornaamste oorzaken voor de afwezige toeschouwers werd namelijk deels naar de huidige spreiding van de duels gewezen. Zo wordt er niet alleen geregeld in het midden van de week gespeeld, vaak met onpraktische aanvangstijden, maar vinden ook in het weekend heel wat wedstrijden plaats op ongelukkige momenten. Bovendien weten supporters telkens pas vrij laat wanneer hun favoriete ploeg precies moet spelen.

In tegenstelling tot pakweg de stijgende energiekosten zijn het zaken waar de Pro League, in samenspraak met tv-rechtenhouder Eleven Sports, wel degelijk iets aan kan doen. Heel wat fans en waarnemers manen de belangenvereniging van het Belgisch profvoetbal dan ook aan tot actie. Een oproep die mogelijk snel gevolgen leek te krijgen, want via de officiële kanalen kondigde de Pro League aan dat er "opwindend nieuws" zal volgen.

KALENDER
In de reacties kruisten heel wat volgers daarom alvast de vingers dat de aankondiging betrekking zal hebben op hun klachten omtrent de kalender. Vooral het midweekvoetbal en de zondagavondmatchen om 21 uur zien de meeste voetballiefhebbers per slot van rekening liever vandaag dan morgen afgeschaft. Zij kwamen echter bedrogen uit: het betrof immers louter de lancering van een nieuwe app voor de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

Wat stoort u het meest?

Meest recent

Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

0
0
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

17
17
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

9
9
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

15
15
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

10
10
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

56
56
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

112
112
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

394
394
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

38
38
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

270
270
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

55
55
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

200
200
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

633
633
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

302
302
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

400
400
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

586
586
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

273
273
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

370
370
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

24
24
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

157
157
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

64
64
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

81
81
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

160
160
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

61
61

Meer sportnieuws