Pro League stelt teleur met 'opwindend nieuws'

343 stemmen
Pro League stelt teleur met 'opwindend nieuws'

Vanaf vrijdag maakt het interlandvoetbal weer plaats voor de vaderlandse competitie. Hopelijk geraken de tribunes in België dan eindelijk weer wat beter gevuld, want de voorbije dagen klonk het dat de cijfers op dat gebied dit seizoen voorlopig behoorlijk tegenvallen. Tijd voor de Pro League om in te grijpen?


Als een van de voornaamste oorzaken voor de afwezige toeschouwers werd namelijk deels naar de huidige spreiding van de duels gewezen. Zo wordt er niet alleen geregeld in het midden van de week gespeeld, vaak met onpraktische aanvangstijden, maar vinden ook in het weekend heel wat wedstrijden plaats op ongelukkige momenten. Bovendien weten supporters telkens pas vrij laat wanneer hun favoriete ploeg precies moet spelen.

In tegenstelling tot pakweg de stijgende energiekosten zijn het zaken waar de Pro League, in samenspraak met tv-rechtenhouder Eleven Sports, wel degelijk iets aan kan doen. Heel wat fans en waarnemers manen de belangenvereniging van het Belgisch profvoetbal dan ook aan tot actie. Een oproep die mogelijk snel gevolgen leek te krijgen, want via de officiële kanalen kondigde de Pro League aan dat er "opwindend nieuws" zal volgen.

KALENDER
In de reacties kruisten heel wat volgers daarom alvast de vingers dat de aankondiging betrekking zal hebben op hun klachten omtrent de kalender. Vooral het midweekvoetbal en de zondagavondmatchen om 21 uur zien de meeste voetballiefhebbers per slot van rekening liever vandaag dan morgen afgeschaft. Zij kwamen echter bedrogen uit: het betrof immers louter de lancering van een nieuwe app voor de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

🚀

Wat stoort u het meest?

Meest recent

Grote trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

106
106
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

152
152
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

25
25
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

250
250
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

35
35
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

163
163
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

25
25
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

425
425
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

422
422
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

115
115
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

79
79
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

345
345
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

384
384
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

373
373
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

137
137
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

153
153
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

678
678
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

283
283
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

319
319
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

299
299
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

65
65
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

326
326

Meer sportnieuws