Pro League stelt teleur met 'opwindend nieuws'

door
Pro League stelt teleur met 'opwindend nieuws'

Vanaf vrijdag maakt het interlandvoetbal weer plaats voor de vaderlandse competitie. Hopelijk geraken de tribunes in België dan eindelijk weer wat beter gevuld, want de voorbije dagen klonk het dat de cijfers op dat gebied dit seizoen voorlopig behoorlijk tegenvallen. Tijd voor de Pro League om in te grijpen?


Als een van de voornaamste oorzaken voor de afwezige toeschouwers werd namelijk deels naar de huidige spreiding van de duels gewezen. Zo wordt er niet alleen geregeld in het midden van de week gespeeld, vaak met onpraktische aanvangstijden, maar vinden ook in het weekend heel wat wedstrijden plaats op ongelukkige momenten. Bovendien weten supporters telkens pas vrij laat wanneer hun favoriete ploeg precies moet spelen.

In tegenstelling tot pakweg de stijgende energiekosten zijn het zaken waar de Pro League, in samenspraak met tv-rechtenhouder Eleven Sports, wel degelijk iets aan kan doen. Heel wat fans en waarnemers manen de belangenvereniging van het Belgisch profvoetbal dan ook aan tot actie. Een oproep die mogelijk snel gevolgen leek te krijgen, want via de officiële kanalen kondigde de Pro League aan dat er "opwindend nieuws" zal volgen.

KALENDER
In de reacties kruisten heel wat volgers daarom alvast de vingers dat de aankondiging betrekking zal hebben op hun klachten omtrent de kalender. Vooral het midweekvoetbal en de zondagavondmatchen om 21 uur zien de meeste voetballiefhebbers per slot van rekening liever vandaag dan morgen afgeschaft. Zij kwamen echter bedrogen uit: het betrof immers louter de lancering van een nieuwe app voor de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Wat stoort u het meest?

Meest recent

Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

33
33
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

86
86
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

54
54
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

33
33
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

107
107
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

84
84
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

33
33
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

109
109
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

15
15
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

363
363
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

140
140
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

45
45
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

45
45
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

107
107
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

240
240
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

334
334
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

587
587
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

261
261
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

244
244
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

213
213
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

159
159
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

508
508
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

301
301
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

1124
1124
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

645
645

Meer sportnieuws