'Hoefkens moet 3 zware knopen doorhakken'

259 stemmen
'Hoefkens moet 3 zware knopen doorhakken'

Club Brugge kon tijdens de interlandbreak even op adem komen na drukke weken. Dat deed het met een dubbel gevoel, want in de laatste week boekte het een ongelooflijke 0-4-zege in Porto in de Champions League, om enkele dagen later met 3-0 te gaan verliezen op Standard. Carl Hoefkens roteerde daarbij opnieuw en dat zal de trainer de komende weken ongetwijfeld nog meer doen.


Tot het WK zal Club immers om de drie à vier dagen aan de bak moeten, want naast de competitiematchen in het weekend wacht ook nog elke midweek een wedstrijd in de Champions League of Croky Cup. Hoefkens krijgt wel goed nieuws voor die periode, want Het Laatste Nieuws weet dat de Brugse ziekenboeg inmiddels zo goed als leeggelopen is. Tajon Buchanan maakte deze week al zijn rentree bij Canada en ook Clinton Mata en Noa Lang zouden eerstdaags weer kunnen aanpikken bij de groep.

Dat maakt wel dat Hoefkens plots met luxeproblemen zit en op een aantal posities harde knopen zal moeten doorhakken. Dat is zeker het geval op drie posities. Achterin beschikt de trainer bijvoorbeeld over heel wat opties. Met Mata, Brandon Mechele, Dedryck Boyata, Denis Odoi en Abakar Sylla zijn er vijf spelers die aanspraak maken op een basisplaats, voor slechts drie posities. Minstens twee van hen zullen dus telkens op de bank of tribune plaats moeten nemen.

WEELDE
Ook op de linkerflank beschikt Hoefkens plots over een zelden gezien weelde. Tot dusver had Björn Meijer daar de concurrentiestrijd gewonnen van Eduard Sobol en de jonge Nederlander deed het ook goed, maar plots krijgt de coach met Buchanan en Lang daar nog twee sprekende namen opstellen. Die laatste kan natuurlijk ook uit de voeten in de spits, waar er voor twee posities maar liefst zes opties zijn. De voorbije weken speelden doorgaans Ferran Jutgla en Kamal Sowah in de spits, maar ook recordaankoop Roman Yaremchuk klopt op de deur en er zijn ook nog Cyle Larin en de talentvolle Antonio Nusa. Het drukke programma van Club zou zo weleens eerder een zegen dan een vloek kunnen worden, zodat Hoefkens al die namen tevreden kan houden.

LEES OOK: 'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Heeft Club Brugge een te ruime kern?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

114
114
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

64
64
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

141
141
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

27
27
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

38
38
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

179
179
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

551
551
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

433
433
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

208
208
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

535
535
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

509
509
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

484
484
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

358
358
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

195
195
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

594
594
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

268
268
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1047
1047
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

329
329
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

671
671
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

482
482
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws