'Hoefkens moet 3 zware knopen doorhakken'

door
'Hoefkens moet 3 zware knopen doorhakken'

Club Brugge kon tijdens de interlandbreak even op adem komen na drukke weken. Dat deed het met een dubbel gevoel, want in de laatste week boekte het een ongelooflijke 0-4-zege in Porto in de Champions League, om enkele dagen later met 3-0 te gaan verliezen op Standard. Carl Hoefkens roteerde daarbij opnieuw en dat zal de trainer de komende weken ongetwijfeld nog meer doen.


Tot het WK zal Club immers om de drie à vier dagen aan de bak moeten, want naast de competitiematchen in het weekend wacht ook nog elke midweek een wedstrijd in de Champions League of Croky Cup. Hoefkens krijgt wel goed nieuws voor die periode, want Het Laatste Nieuws weet dat de Brugse ziekenboeg inmiddels zo goed als leeggelopen is. Tajon Buchanan maakte deze week al zijn rentree bij Canada en ook Clinton Mata en Noa Lang zouden eerstdaags weer kunnen aanpikken bij de groep.

Dat maakt wel dat Hoefkens plots met luxeproblemen zit en op een aantal posities harde knopen zal moeten doorhakken. Dat is zeker het geval op drie posities. Achterin beschikt de trainer bijvoorbeeld over heel wat opties. Met Mata, Brandon Mechele, Dedryck Boyata, Denis Odoi en Abakar Sylla zijn er vijf spelers die aanspraak maken op een basisplaats, voor slechts drie posities. Minstens twee van hen zullen dus telkens op de bank of tribune plaats moeten nemen.

WEELDE
Ook op de linkerflank beschikt Hoefkens plots over een zelden gezien weelde. Tot dusver had Björn Meijer daar de concurrentiestrijd gewonnen van Eduard Sobol en de jonge Nederlander deed het ook goed, maar plots krijgt de coach met Buchanan en Lang daar nog twee sprekende namen opstellen. Die laatste kan natuurlijk ook uit de voeten in de spits, waar er voor twee posities maar liefst zes opties zijn. De voorbije weken speelden doorgaans Ferran Jutgla en Kamal Sowah in de spits, maar ook recordaankoop Roman Yaremchuk klopt op de deur en er zijn ook nog Cyle Larin en de talentvolle Antonio Nusa. Het drukke programma van Club zou zo weleens eerder een zegen dan een vloek kunnen worden, zodat Hoefkens al die namen tevreden kan houden.

LEES OOK: Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

Heeft Club Brugge een te ruime kern?

Meest recent

Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

36
36
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

95
95
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

214
214
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

60
60
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

215
215
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

185
185
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

165
165
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

459
459
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

305
305
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

523
523
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

538
538
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

640
640
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

136
136
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

536
536
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1188
1188
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

738
738
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

235
235
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

455
455
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

332
332
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

610
610
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

987
987
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

349
349
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

841
841
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

695
695
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

363
363

Meer sportnieuws