'Hoefkens moet 3 zware knopen doorhakken'

door
'Hoefkens moet 3 zware knopen doorhakken'

Club Brugge kon tijdens de interlandbreak even op adem komen na drukke weken. Dat deed het met een dubbel gevoel, want in de laatste week boekte het een ongelooflijke 0-4-zege in Porto in de Champions League, om enkele dagen later met 3-0 te gaan verliezen op Standard. Carl Hoefkens roteerde daarbij opnieuw en dat zal de trainer de komende weken ongetwijfeld nog meer doen.


Tot het WK zal Club immers om de drie à vier dagen aan de bak moeten, want naast de competitiematchen in het weekend wacht ook nog elke midweek een wedstrijd in de Champions League of Croky Cup. Hoefkens krijgt wel goed nieuws voor die periode, want Het Laatste Nieuws weet dat de Brugse ziekenboeg inmiddels zo goed als leeggelopen is. Tajon Buchanan maakte deze week al zijn rentree bij Canada en ook Clinton Mata en Noa Lang zouden eerstdaags weer kunnen aanpikken bij de groep.

Dat maakt wel dat Hoefkens plots met luxeproblemen zit en op een aantal posities harde knopen zal moeten doorhakken. Dat is zeker het geval op drie posities. Achterin beschikt de trainer bijvoorbeeld over heel wat opties. Met Mata, Brandon Mechele, Dedryck Boyata, Denis Odoi en Abakar Sylla zijn er vijf spelers die aanspraak maken op een basisplaats, voor slechts drie posities. Minstens twee van hen zullen dus telkens op de bank of tribune plaats moeten nemen.

WEELDE
Ook op de linkerflank beschikt Hoefkens plots over een zelden gezien weelde. Tot dusver had Björn Meijer daar de concurrentiestrijd gewonnen van Eduard Sobol en de jonge Nederlander deed het ook goed, maar plots krijgt de coach met Buchanan en Lang daar nog twee sprekende namen opstellen. Die laatste kan natuurlijk ook uit de voeten in de spits, waar er voor twee posities maar liefst zes opties zijn. De voorbije weken speelden doorgaans Ferran Jutgla en Kamal Sowah in de spits, maar ook recordaankoop Roman Yaremchuk klopt op de deur en er zijn ook nog Cyle Larin en de talentvolle Antonio Nusa. Het drukke programma van Club zou zo weleens eerder een zegen dan een vloek kunnen worden, zodat Hoefkens al die namen tevreden kan houden.

LEES OOK: Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Heeft Club Brugge een te ruime kern?

Meest recent

Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

24
24
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

37
37
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

84
84
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

262
262
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

69
69
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

486
486
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

199
199
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

196
196
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

406
406
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

98
98
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

331
331
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

252
252
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

577
577
D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Maandag is het eindelijk zover, dan verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de ...

169
169
'Chelsea wil opnieuw megaslag slaan in Genk'

De voorbije jaren kwam Chelsea al regelmatig vissen in Genk. Het waren de Blues die een vijftiental ...

546
546
Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

110
110
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

93
93
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

249
249
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

65
65
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

173
173
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

204
204
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

99
99
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

344
344
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

588
588
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

115
115

Meer sportnieuws