Antwerp-CEO tikt Alderweireld op de vingers

308 stemmen
Antwerp-CEO tikt Alderweireld op de vingers

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich opnieuw op gang. Voor Antwerp gebeurt dat op zondag met een trip naar Kortrijk, waar de Great Old zijn historische zegereeks kan verderzetten. Het heeft na negen speeldagen nog steeds een foutloos rapport en kan straks al zijn tiende overwinning op rij boeken, waarmee het zijn voorsprong op achtervolgers Genk en Club Brugge op minstens vijf en acht punten kan houden.


Er is de voorbije maanden heel wat veranderd op de Bosuil, maar dat lijkt voorlopig alleen positieve effecten te hebben. De aanstelling van Marc Overmars als technisch directeur en Mark van Bommel als trainer blijkt tot dusver een schot in de roos te zijn, terwijl ook de aanwinsten zich alsmaar meer beginnen tonen. Vincent Janssen komt er bijvoorbeeld na een moeilijk begin alsmaar meer door.

Ook Toby Alderweireld toonde zich snel een meerwaarde, al hoeft dat niet te verbazen. Het was een straffe stunt dat Antwerp de 33-jarige Rode Duivel terug naar België wist te lokken, want Alderweireld verdiende goed zijn brood in Qatar bij Al Duhail, dat een jaar geleden nog 15 miljoen euro voor hem betaald had. De verdediger wou echter graag naar zijn heimat terugkeren en was daarvoor zelfs té gretig. Zo moest CEO Sven Jaecques hem zelfs op de vingers tikken.

ONNODIG
Op een bepaald moment stuurde Alderweireld op zijn sociale media een foto de wereld in met als boodschap 'Relaxing And Feeling Content'. Die initialen deden uiteraard heel wat speculatie oplaaien. "Dat vond ik op dat moment totaal niet nodig", verklaart Jaecques in Sjotcast. "We waren er toen dichtbij, maar dat soort zaken kunnen de onderhandelingen toch nog bemoeilijken. Toby en zijn familie wilden ontzettend graag terugkomen. Dat siert hen en dat vind ik tof. Maar op dat moment was die tweet géén hulp voor ons. Toen heb ik zijn makelaar toch eens gebeld. Die wist uiteraard van niks."

LEES OOK: Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Was dat een domme zet van Alderweireld?

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

34
34
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

31
31
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

59
59
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

43
43
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

17
17
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

47
47
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

67
67
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

56
56
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

134
134
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

261
261
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

923
923
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

209
209
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

100
100
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

202
202
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

107
107
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

296
296
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

111
111
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

580
580
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

586
586
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

435
435
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1024
1024
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

245
245
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

306
306
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

485
485
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws