Nederland ontdekt 'nieuwe Dembélé': "Heb dezelfde postuur"

66 stemmen
Nederland ontdekt 'nieuwe Dembélé':

In eigen land blijkt het niet altijd even makkelijk voor Belgische talenten om door te breken en velen trekken daarom noordwaarts naar Nederland. PSV is bijvoorbeeld een populaire bestemming voor jonge Belgen en dit seizoen breken er ook twee jonge talenten door in de hoofdmacht van de Nederlandse vice-kampioen. Johan Bakayoko krijgt de meeste aandacht, maar Ismael Saibari lijkt al het verste te staan.


De 21-jarige middenvelder kwam dit seizoen al elf keer in actie en krijgt van Ruud van Nistelrooij zelfs regelmatig het vertrouwen in belangrijke Europese wedstrijden. Dat gebeurt doorgaans als flankaanvaller, al ziet Saibari zijn toekomst eerder op een andere positie. Daarvoor vergelijkt hij zich ook met een oud-Rode Duivel.

"Misschien sta ik momenteel op andere posities dan normaal, maar dan maak ik daar plezier. Maar van nature ben ik een box-to-box-speler", verklaart Saibari immers aan Voetbal International. "Moussa Dembélé is daarin een voorbeeld. Ik heb ook een beetje hetzelfde postuur. Op dit moment is er op die positie voor mij veel concurrentie met Joey Veerman en Ibrahim Sangaré. Dus ik begrijp goed dat ik er nog niet de kans krijg. Zij zijn op dit moment verder en beter dan ik ben. Ik leer van hen en dat is mooi."

MAROKKO
Of Saibari ook het even ver zal brengen als Dembélé valt nog af te wachten, maar zijn carrière lijkt in ieder geval wel goed vertrokken te zijn. Het bleek de juiste keuze te zijn om in 2020 de jeugdopleiding van KRC Genk te verruilen voor Eindhoven, waar hij met Jong PSV de voorbije jaren al ervaring in het profvoetbal kon opdoen. Roberto Martinez nam ook al contact op met Saibari met het oog op een toekomst bij de Rode Duivels, maar de bondscoach kwam te laat. Saibari koos immers al voor Marokko en sloot vorige week een eerste keer aan bij de nationale selectie van de WK-tegenstander.

LEES OOK: PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Jammer dat hij niet voor de Rode Duivels kiest?

Meest recent

Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

13
13
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

15
15
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

32
32
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

217
217
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

50
50
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

100
100
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

388
388
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

52
52
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

219
219
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

334
334
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1189
1189
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

521
521
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

167
167
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

198
198
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

765
765
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

564
564
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

267
267
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

130
130
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

199
199
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

54
54
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

61
61
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

86
86
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

85
85

Meer sportnieuws