Nederland ontdekt 'nieuwe Dembélé': "Heb dezelfde postuur"

door
Nederland ontdekt 'nieuwe Dembélé':

In eigen land blijkt het niet altijd even makkelijk voor Belgische talenten om door te breken en velen trekken daarom noordwaarts naar Nederland. PSV is bijvoorbeeld een populaire bestemming voor jonge Belgen en dit seizoen breken er ook twee jonge talenten door in de hoofdmacht van de Nederlandse vice-kampioen. Johan Bakayoko krijgt de meeste aandacht, maar Ismael Saibari lijkt al het verste te staan.


De 21-jarige middenvelder kwam dit seizoen al elf keer in actie en krijgt van Ruud van Nistelrooij zelfs regelmatig het vertrouwen in belangrijke Europese wedstrijden. Dat gebeurt doorgaans als flankaanvaller, al ziet Saibari zijn toekomst eerder op een andere positie. Daarvoor vergelijkt hij zich ook met een oud-Rode Duivel.

"Misschien sta ik momenteel op andere posities dan normaal, maar dan maak ik daar plezier. Maar van nature ben ik een box-to-box-speler", verklaart Saibari immers aan Voetbal International. "Moussa Dembélé is daarin een voorbeeld. Ik heb ook een beetje hetzelfde postuur. Op dit moment is er op die positie voor mij veel concurrentie met Joey Veerman en Ibrahim Sangaré. Dus ik begrijp goed dat ik er nog niet de kans krijg. Zij zijn op dit moment verder en beter dan ik ben. Ik leer van hen en dat is mooi."

MAROKKO
Of Saibari ook het even ver zal brengen als Dembélé valt nog af te wachten, maar zijn carrière lijkt in ieder geval wel goed vertrokken te zijn. Het bleek de juiste keuze te zijn om in 2020 de jeugdopleiding van KRC Genk te verruilen voor Eindhoven, waar hij met Jong PSV de voorbije jaren al ervaring in het profvoetbal kon opdoen. Roberto Martinez nam ook al contact op met Saibari met het oog op een toekomst bij de Rode Duivels, maar de bondscoach kwam te laat. Saibari koos immers al voor Marokko en sloot vorige week een eerste keer aan bij de nationale selectie van de WK-tegenstander.

LEES OOK: UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

Jammer dat hij niet voor de Rode Duivels kiest?

Meest recent

Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

33
33
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

15
15
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

80
80
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

43
43
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

56
56
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

717
717
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

181
181
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

257
257
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

107
107
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

90
90
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

373
373
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

136
136
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

184
184
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

537
537
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

33
33
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

60
60
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

240
240
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

186
186
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

99
99
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

199
199
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

437
437
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

23
23
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

34
34
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

162
162
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

37
37

Meer sportnieuws