Nog een Chelsea-icoon geeft er de brui aan

door
Nog een Chelsea-icoon geeft er de brui aan

Met het sluiten van de transfermarkt trekken heel wat spelers hun conclusies en dat leidde ertoe dat de voorbije dagen enkele bekende namen hun afscheid van de voetbalwereld aankondigden. Daar zat met John Obi Mikel ook een ex-middenvelder van Chelsea bij en enkele dagen later zwaait ook één van zijn ex-ploegmaats af.


Nu heeft immers ook Ramires aangekondigd dat hij het definitief voor bekeken houdt als voetballer. De 35-jarige Braziliaan was al een hele tijd uit beeld verdwenen, want hij zat al zonder club sinds hij in november 2020 vertrokken was bij Palmeiras. "Na een periode van bezinning heb ik besloten om mijn carrière als profvoetballer officieel te beëindigen", verklaart Ramires op Instagram.

Ramires begon zijn carrière in zijn thuisland bij Cruzeiro en werd door Benfica naar Europa gehaald. Na een jaar in Portugal zou Chelsea in 2010 al 22 miljoen euro op tafel leggen voor de middenvelder. Hij zou 5,5 succesvolle jaren kennen op Stamford Bridge, met als resultaat een titel, een FA Cup, een League Cup, een Europa League en een Champions League. Vooral in het veroveren van die laatste trofee zou Ramires een belangrijke rol spelen met een knappe en cruciale goal in de terugwedstrijd van de halve finale, in Camp Nou tegen FC Barcelona. Door een gele schorsing zou hij wel de finale missen. Na zijn vertrek bij Chelsea speelde Ramires nog voor Jiangsu Suning en Palmeiras. Hij was ook 51 keer Braziliaans international en was erbij op de WK's van 2010 en 2014.


LEES OOK: ‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

Herinnerde je hem nog?

Meest recent

'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

6
6
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

9
9
Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

144
144
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

276
276
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

47
47
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

234
234
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

357
357
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

577
577
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

239
239
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

58
58
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

180
180
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

20
20
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

126
126
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1325
1325
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

100
100
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

612
612
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

58
58
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

127
127
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

163
163
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

166
166
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

285
285
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

155
155
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

118
118
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

99
99
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

118
118

Meer sportnieuws