Pro League komt met goed en slecht nieuws voor fans

151
Pro League komt met goed en slecht nieuws voor fans

De interlandbreak was de ideale gelegenheid om al een eerste balans op te maken van het seizoen, want we hebben intussen al een kwart van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgewerkt. Eén van de meer zorgwekkende vaststellingen daarbij is dat er minder fans naar het stadion lijken af te zakken, iets wat ook door de cijfers bevestigd wordt.


In vergelijking met de eerste acht speeldagen van het seizoen 2019/20 zaten maar liefst 20 procent minder supporters in de tribunes van de Jupiler Pro League. Als oorzaken wijzen fans vooral naar het speelschema, want de wedstrijden worden alsmaar meer gespreid zodat rechtenhouder Eleven Sports zoveel mogelijk matchen apart kan uitzenden. Daardoor kregen we meer wedstrijden op zaterdagnamiddag en -avond en vele fans zien een trip naar het stadion dan niet meer zitten. Ook de late communicatie van het speelschema - soms pas tien dagen voor de wedstrijd - is een doorn in het oog.

Lorin Parys, CEO van de Pro League, geeft echter aan dat de verzuchtingen van de fans gehoord worden en dat de Pro League actie zal nemen. "De supporter staat centraal. Er moeten natuurlijk mensen in het stadion zitten om een zinderende voetbalmatch te hebben", verklaart hij aan Sporza. Onder meer de zondagavondwedstrijden worden bekeken. "Dat is net een van de onderwerpen die we samen met Eleven, de supporters en de Kalendermanager aan het bekijken zijn."

GEBONDEN
Al lijken we geen drastische veranderingen te moeten verwachten, want Parys geeft aan dat de Pro League niet al te veel beweegruimte heeft. Zo wijst hij onder meer naar WK en het feit dat er vanaf 2024 geen zes, maar tien Europese wedstrijden ingepland zullen moeten worden. "Een aantal dingen moeten we lijdzaam ondergaan, zoals die Europese kalender. We willen onze Europese ploegen zo veel mogelijk rust geven na een wedstrijd. Dat zijn dingen die je moeilijk kan veranderen." Voor teams die op donderdag nog Europees spelen, lijken zondagwedstrijden dus onvermijdelijk.

LEES OOK: Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

Moet het speelschema in de JPL dringend aangepakt worden?

Meest recent

Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

17
17
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

110
110
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

34
34
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

22
22
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

118
118
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

19
19
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

54
54
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

132
132
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

539
539
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

73
73
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

112
112
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

173
173
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

133
133
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

62
62
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

102
102
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

123
123
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

204
204
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

425
425
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

236
236
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

40
40
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

171
171
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

32
32
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

189
189
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

429
429

Meer sportnieuws