Pro League komt met goed en slecht nieuws voor fans

door
Pro League komt met goed en slecht nieuws voor fans

De interlandbreak was de ideale gelegenheid om al een eerste balans op te maken van het seizoen, want we hebben intussen al een kwart van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgewerkt. Eén van de meer zorgwekkende vaststellingen daarbij is dat er minder fans naar het stadion lijken af te zakken, iets wat ook door de cijfers bevestigd wordt.


In vergelijking met de eerste acht speeldagen van het seizoen 2019/20 zaten maar liefst 20 procent minder supporters in de tribunes van de Jupiler Pro League. Als oorzaken wijzen fans vooral naar het speelschema, want de wedstrijden worden alsmaar meer gespreid zodat rechtenhouder Eleven Sports zoveel mogelijk matchen apart kan uitzenden. Daardoor kregen we meer wedstrijden op zaterdagnamiddag en -avond en vele fans zien een trip naar het stadion dan niet meer zitten. Ook de late communicatie van het speelschema - soms pas tien dagen voor de wedstrijd - is een doorn in het oog.

Lorin Parys, CEO van de Pro League, geeft echter aan dat de verzuchtingen van de fans gehoord worden en dat de Pro League actie zal nemen. "De supporter staat centraal. Er moeten natuurlijk mensen in het stadion zitten om een zinderende voetbalmatch te hebben", verklaart hij aan Sporza. Onder meer de zondagavondwedstrijden worden bekeken. "Dat is net een van de onderwerpen die we samen met Eleven, de supporters en de Kalendermanager aan het bekijken zijn."

GEBONDEN
Al lijken we geen drastische veranderingen te moeten verwachten, want Parys geeft aan dat de Pro League niet al te veel beweegruimte heeft. Zo wijst hij onder meer naar WK en het feit dat er vanaf 2024 geen zes, maar tien Europese wedstrijden ingepland zullen moeten worden. "Een aantal dingen moeten we lijdzaam ondergaan, zoals die Europese kalender. We willen onze Europese ploegen zo veel mogelijk rust geven na een wedstrijd. Dat zijn dingen die je moeilijk kan veranderen." Voor teams die op donderdag nog Europees spelen, lijken zondagwedstrijden dus onvermijdelijk.

LEES OOK: Club zorgt voor schokgolf: Europese pers fileert trainersbom

Moet het speelschema in de JPL dringend aangepakt worden?

Meest recent

Club zorgt voor schokgolf: Europese pers fileert trainersbom

Club Brugge maakte maandagavond bekend dat hoofdcoach Nicky Hayen is ontslagen en plukte met Ivan ...

5
5
'Hete winter Renard: transferplannen Anderlecht onthuld'

Terwijl de spelers zich klaarstomen voor de laatste wedstrijden van 2025, bereidt de sportieve ...

90
90
‘Club Brugge davert al: Leko-bom kan elk moment ontploffen’

De terugkeer van Ivan Leko naar Club Brugge voelt voor niemand als een gewone trainerswissel. Meteen ...

151
151
'Leko klopt meteen op tafel: stevige transfereis bij Club'

Ivan Leko is de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge. De Kroatische trainer werd maandag tot ieders ...

247
247
Hayen brutaal aan de kant gezet: trieste details komen uit

Nicky Hayen is niet langer de hoofdcoach van Club Brugge. Amper anderhalf jaar nadat hij overnam als ...

551
551
Liverpool-oorlog ontploft: Slot verwoest Salah volledig

Het is oorlog bij Liverpool. Na het 3-3 gelijkspel tegen Leeds United haalde sterspeler Mohamed ...

123
123
STVV moet vrezen: smaakmaker weg in januari?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Truienaars leveren al vele ...

92
92
'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in januari de transfermarkt op. De Brusselaars zullen achteraan ...

235
235
Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Er kwamen twee Belgen in actie in de buitenlandse competities op maandagavond. Bij AC Milan was ...

58
58
Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Bij KRC Genk kennen ze in België geen goed seizoen. De Limburgers staan achtste in de Jupiler ...

235
235
Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

88
88
'Salah vertrekt met slaande deuren: eerste bod onderweg'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

124
124
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

911
911
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

506
506
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

224
224
Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

1614
1614
Toekomst titularis in gevaar: 'nachtmerrie' bij Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

543
543
Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De ...

336
336
Bijltjesdag bij Club Brugge: reden ontslag Hayen gelekt

De nederlaag tegen STVV, en bijhorende drie op 12 in de competitie, bleek de druppel voor Club ...

1108
1108
AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de ...

2746
2746
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

858
858
Hayen out, Leko in bij Club: sappige details lekken uit

Als een donderslag bij heldere hemel nam Club Brugge zopas afscheid van Nicky Hayen. Misschien ...

1361
1361
Club Brugge dumpt Hayen: Vandenbempt doet boekje open

Club Brugge dropte zopas een bom van jewelste door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. Terwijl ...

1203
1203
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

2249
2249
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

3164
3164

Meer sportnieuws