Pro League komt met goed en slecht nieuws voor fans

door
Pro League komt met goed en slecht nieuws voor fans

De interlandbreak was de ideale gelegenheid om al een eerste balans op te maken van het seizoen, want we hebben intussen al een kwart van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgewerkt. Eén van de meer zorgwekkende vaststellingen daarbij is dat er minder fans naar het stadion lijken af te zakken, iets wat ook door de cijfers bevestigd wordt.


In vergelijking met de eerste acht speeldagen van het seizoen 2019/20 zaten maar liefst 20 procent minder supporters in de tribunes van de Jupiler Pro League. Als oorzaken wijzen fans vooral naar het speelschema, want de wedstrijden worden alsmaar meer gespreid zodat rechtenhouder Eleven Sports zoveel mogelijk matchen apart kan uitzenden. Daardoor kregen we meer wedstrijden op zaterdagnamiddag en -avond en vele fans zien een trip naar het stadion dan niet meer zitten. Ook de late communicatie van het speelschema - soms pas tien dagen voor de wedstrijd - is een doorn in het oog.

Lorin Parys, CEO van de Pro League, geeft echter aan dat de verzuchtingen van de fans gehoord worden en dat de Pro League actie zal nemen. "De supporter staat centraal. Er moeten natuurlijk mensen in het stadion zitten om een zinderende voetbalmatch te hebben", verklaart hij aan Sporza. Onder meer de zondagavondwedstrijden worden bekeken. "Dat is net een van de onderwerpen die we samen met Eleven, de supporters en de Kalendermanager aan het bekijken zijn."

GEBONDEN
Al lijken we geen drastische veranderingen te moeten verwachten, want Parys geeft aan dat de Pro League niet al te veel beweegruimte heeft. Zo wijst hij onder meer naar WK en het feit dat er vanaf 2024 geen zes, maar tien Europese wedstrijden ingepland zullen moeten worden. "Een aantal dingen moeten we lijdzaam ondergaan, zoals die Europese kalender. We willen onze Europese ploegen zo veel mogelijk rust geven na een wedstrijd. Dat zijn dingen die je moeilijk kan veranderen." Voor teams die op donderdag nog Europees spelen, lijken zondagwedstrijden dus onvermijdelijk.

LEES OOK: Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

Moet het speelschema in de JPL dringend aangepakt worden?

Meest recent

Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

0
0
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

39
39
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

45
45
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

133
133
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

68
68
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

33
33
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

189
189
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

33
33
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

182
182
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

344
344
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

128
128
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

372
372
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

201
201
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

82
82
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

497
497
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

606
606
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

118
118
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

197
197
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

41
41
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

334
334
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

221
221
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

372
372
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

460
460
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

217
217
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

34
34

Meer sportnieuws