'Eerstenationaler komt in handen van vice-president Galatasaray'

83 stemmen
'Eerstenationaler komt in handen van vice-president Galatasaray'

Het is inmiddels een welbekend fenomeen dat alsmaar meer Belgische clubs in buitenlandse handen komen. Dat begon met een aantal eersteklassers, maar breidde zich al snel uit naar 1B. Door de moordende concurrentie in die reeks hebben intussen vrijwel alle clubs hun toevlucht gezocht tot een buitenlandse mecenas. Intussen breidt het fenomeen zich zelfs uit naar het amateurvoetbal.


De voorbije jaren werden clubs als Patro Eisden en Mandel United al overgenomen door buitenlanders en nu zou er nog een club hun voorbeeld volgen. Turkse media melden immers dat Erden Timur op het punt zou staan om Olympic Charleroi over te nemen. Die club staat na vijf speeldagen momenteel op een elfde plaats in eerste nationale.

Timur is een 40-jarige advocaat en zakenman die de voorbije jaren fortuin maakte in vastgoed. Zijn vermogen wordt geschat op een slordige 400 miljoen euro, waarmee hij volgens Forbes bij de honderd rijkste personen van Turkije hoort. Een deel van dat immense fortuin zal nu dus in Charleroi gepompt worden.

GALATASARAY
Olympic Charleroi zal door de overname mogelijk ook kunnen gaan vissen bij de Turkse top, want Timur is een belangrijke pion bij Galatasaray. Hij hielp de club in het verleden al financieel bij onder meer de transfer van Radamel Falcao en werd in juni verkozen tot vice-voorzitter van de Turkse grootmacht.


LEES OOK: Ajax pakt uit met transferstunt van formaat

Is dat een goede zaak voor het Belgische voetbal?

Meest recent

'Nieuwe grootmacht meldt zich voor El Ouahdi'

KRC Genk begon zijn seizoen in mineur, want het ging in zijn openingsmatch in de competitie meteen ...

12
12
Antwerp houdt hart vast: revelatie meteen tijdlang out

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, want het pakte in zijn eerste competitiewedstrijd meteen de ...

36
36
Sibierski krijgt duidelijke opdracht: "Dat mist Anderlecht"

Anderlecht kan terugblikken op een tot dusver geslaagd seizoensbegin. Het ligt op koers om de ...

125
125
Glorieuze rentree Frey: "Nog nooit zo'n goal gemaakt"

Een stevig vernieuwd Antwerp heeft zijn start in de Jupiler Pro League niet gemist. Het klopte in ...

51
51
Vitor Bruno looft invallers en hint naar transfers

Anderlecht is zijn seizoen in de Jupiler Pro League begonnen met een overwinning, maar dat heeft wel ...

296
296
Godts speelt open kaart over transfer naar PSG

Ajax had zondag alle moeite met PEC Zwolle, maar werd gered door zijn Belgische invallers. Jorthy ...

60
60
'Club verliest Seys: 3 Engelse grootmachten melden zich'

Club Brugge was de voorbije weken bijzonder actief op de transfermarkt en dat was nodig ook. Het ...

660
660
Frey bezorgt Antwerp op de valreep droomstart tegen Beveren

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, maar daarvoor moest het tegen SK Beveren tot het uiterste ...

98
98
Gemiste start KRC Genk: Heynen legt vinger op de wonde

KRC Genk heeft zijn competitiestart gemist. Op het veld van Zulte Waregem kwam het wel op ...

244
244
Anderlecht speelt met vuur: rode kaart doet La Louvière das om

RSC Anderlecht heeft de competitie geopend met een verdiende thuiszege tegen La Louvière: ...

191
191
'Cruciaal nieuws Kompany: Kane neemt toekomstbeslissing'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

230
230
Club Brugge betaalt 12 miljoen voor Leko’s nachtmerrie

Club Brugge betaalde zo'n 10 miljoen euro voor Freddie Potts, een bedrag dat via bonussen kan ...

692
692
Anderlecht benadeeld door arbitrage? De Bilde duidelijk

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League leverde meteen de nodige VAR-interventies op. Ook in ...

328
328
Lotto Park ontdekt potentiële patron: "Echt een topper"

Na drie Europese wedstrijden, is RSC Anderlecht ook aan het nieuwe seizoen begonnen in eigen land. ...

297
297
Transferschreeuw bij KVM: "Was ik sportief directeur of CEO ..."

Bij KV Mechelen is het nieuwe seizoen met een domper van start gegaan. Na een flauwe prestatie ...

183
183
Kampioen nú al gekend? "Club Brugge met 10 punten los"

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, het seizoen 2026-2027 is officieel van start gegaan. Het ...

418
418
Bruno roteert bij Anderlecht: vier wissels in basisploeg

RSC Anderlecht trapt zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League op gang. De recordkampioen ...

144
144
Meteen zware kater voor Genk, rode kaart nekt Simons en co

Zondagnamiddag stonden om 16u twee duels van de openingsspeeldag in de Jupiler Pro League op het ...

257
257
'Beveren vindt nieuwe spits, Italianen kloppen aan bij Union'

De Jupiler Pro League is dit weekend van start gegaan, maar de eersteklassers blijven ondertussen ...

100
100
Enorme metamorfose bij winnend Gent: "Grote stap vooruit"

AA Gent heeft een goede start van het seizoen genomen. Na degelijke resultaten in Europa wonnen de ...

148
148
Mokio bevrijdt Ajax in Zwolle, bizarre namiddag Godts

Net zoals de Jupiler Pro League is dit weekend ook de Nederlandse Eredivisie weer op gang getrokken. ...

75
75
Droomdebuut! Karetsas steelt de show met parel tegen Tzolis

Terwijl de Jupiler Pro League dit weekend weer van start ging, zijn de clubs uit de Europese ...

452
452
'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

1327
1327
AA Gent goed uit startblokken: KVM na één helft tegen touwen

AA Gent is goed aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. De Buffalo's pakten meteen ...

92
92
Genk met twee aanwinsten in basis; noodoplossing achterin

KRC Genk begint zondagnamiddag aan zijn nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers staan ...

79
79

Meer sportnieuws