Chelsea-icoon kondigt pensioen aan

52 stemmen
Chelsea-icoon kondigt pensioen aan

De transfermarkt is intussen in de meeste landen al enkele weken gesloten, maar een groot aantal spelers zit nog steeds zonder club. Sommigen trekken daaruit hun conclusies en geven er de brui aan. Zo kondigde eerder op de dag de Engelse ex-international Fabian Delph zijn pensioen aan en nu wordt zijn voorbeeld gevolgd door een Chelsea-icoon.


Op Instagram heeft John Obi Mikel aangekondigd dat hij het voor bekeken houdt als profvoetballer. "Het gezegde luidt dat aan alle sprookjes een einde moet komen. Voor mijn professionele voetbalcarrière is dat vandaag het geval", schrijft hij in zijn afscheidsboodschap. De 35-jarige middenvelder zat al tien maanden zonder club en geeft de zoektocht nu op.

Mikel is vooral bekend van zijn periode bij Chelsea, dat hem in de zomer van 2006 wegplukte bij het Noorse Lyn. Dat gebeurde echter niet zonder slag of stoot, want de Nigeriaan was aanvankelijk voorgesteld bij Manchester United. Een onwaarschijnlijke soap volgde, waarin beide grootmachten claimden dat zij Mikel als eerste gekocht hadden. De speler beweerde dat hij onder druk bij United getekend had en dat hij naar Chelsea wou. Uiteindelijk vonden alle partijen ook een akkoord en belandde Mikel op Stamford Bridge.

CHAMPIONS LEAGUE
Daar zou hij uiteindelijk meer dan tien jaar blijven en maar liefst 372 wedstrijden spelen. Mikel won met Chelsea twee Engelse titels, vier FA Cups, een Europa League en een Champions League. Hij speelde ook 89 keer voor Nigeria, met wie hij in 2013 de Africa Cup op zijn palmares zette. Begin 2017 moest Mikel vertrekken bij Chelsea en daarna kwam hij nog uit voor Tianjin Teda, Middlesbroigh, Trabzonspor, Stoke City en Kuwait SC, waar hij in november 2021 vertrok.


LEES OOK: ‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Kende je hem nog?

Meest recent

Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

1
1
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

37
37
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

54
54
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

44
44
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

40
40
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

363
363
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

343
343
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

140
140
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

219
219
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

66
66
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

59
59
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

64
64
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

283
283
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

655
655
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

160
160
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

485
485
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

242
242
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

344
344
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

237
237
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

182
182
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

114
114
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

278
278
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

469
469
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

781
781
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

541
541

Meer sportnieuws