Chelsea-icoon kondigt pensioen aan

door
Chelsea-icoon kondigt pensioen aan

De transfermarkt is intussen in de meeste landen al enkele weken gesloten, maar een groot aantal spelers zit nog steeds zonder club. Sommigen trekken daaruit hun conclusies en geven er de brui aan. Zo kondigde eerder op de dag de Engelse ex-international Fabian Delph zijn pensioen aan en nu wordt zijn voorbeeld gevolgd door een Chelsea-icoon.


Op Instagram heeft John Obi Mikel aangekondigd dat hij het voor bekeken houdt als profvoetballer. "Het gezegde luidt dat aan alle sprookjes een einde moet komen. Voor mijn professionele voetbalcarrière is dat vandaag het geval", schrijft hij in zijn afscheidsboodschap. De 35-jarige middenvelder zat al tien maanden zonder club en geeft de zoektocht nu op.

Mikel is vooral bekend van zijn periode bij Chelsea, dat hem in de zomer van 2006 wegplukte bij het Noorse Lyn. Dat gebeurde echter niet zonder slag of stoot, want de Nigeriaan was aanvankelijk voorgesteld bij Manchester United. Een onwaarschijnlijke soap volgde, waarin beide grootmachten claimden dat zij Mikel als eerste gekocht hadden. De speler beweerde dat hij onder druk bij United getekend had en dat hij naar Chelsea wou. Uiteindelijk vonden alle partijen ook een akkoord en belandde Mikel op Stamford Bridge.

CHAMPIONS LEAGUE
Daar zou hij uiteindelijk meer dan tien jaar blijven en maar liefst 372 wedstrijden spelen. Mikel won met Chelsea twee Engelse titels, vier FA Cups, een Europa League en een Champions League. Hij speelde ook 89 keer voor Nigeria, met wie hij in 2013 de Africa Cup op zijn palmares zette. Begin 2017 moest Mikel vertrekken bij Chelsea en daarna kwam hij nog uit voor Tianjin Teda, Middlesbroigh, Trabzonspor, Stoke City en Kuwait SC, waar hij in november 2021 vertrok.


LEES OOK: Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Kende je hem nog?

Meest recent

Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

0
0
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

1
1
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

34
34
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

54
54
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

36
36
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

137
137
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

103
103
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

228
228
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

126
126
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

234
234
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

207
207
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

121
121
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

92
92
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

165
165
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

46
46
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

179
179
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

72
72
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

291
291
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

96
96
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

84
84
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

366
366
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

125
125
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

65
65
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

59
59
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

57
57

Meer sportnieuws