Chelsea-icoon kondigt pensioen aan

52 stemmen
Chelsea-icoon kondigt pensioen aan

De transfermarkt is intussen in de meeste landen al enkele weken gesloten, maar een groot aantal spelers zit nog steeds zonder club. Sommigen trekken daaruit hun conclusies en geven er de brui aan. Zo kondigde eerder op de dag de Engelse ex-international Fabian Delph zijn pensioen aan en nu wordt zijn voorbeeld gevolgd door een Chelsea-icoon.


Op Instagram heeft John Obi Mikel aangekondigd dat hij het voor bekeken houdt als profvoetballer. "Het gezegde luidt dat aan alle sprookjes een einde moet komen. Voor mijn professionele voetbalcarrière is dat vandaag het geval", schrijft hij in zijn afscheidsboodschap. De 35-jarige middenvelder zat al tien maanden zonder club en geeft de zoektocht nu op.

Mikel is vooral bekend van zijn periode bij Chelsea, dat hem in de zomer van 2006 wegplukte bij het Noorse Lyn. Dat gebeurde echter niet zonder slag of stoot, want de Nigeriaan was aanvankelijk voorgesteld bij Manchester United. Een onwaarschijnlijke soap volgde, waarin beide grootmachten claimden dat zij Mikel als eerste gekocht hadden. De speler beweerde dat hij onder druk bij United getekend had en dat hij naar Chelsea wou. Uiteindelijk vonden alle partijen ook een akkoord en belandde Mikel op Stamford Bridge.

CHAMPIONS LEAGUE
Daar zou hij uiteindelijk meer dan tien jaar blijven en maar liefst 372 wedstrijden spelen. Mikel won met Chelsea twee Engelse titels, vier FA Cups, een Europa League en een Champions League. Hij speelde ook 89 keer voor Nigeria, met wie hij in 2013 de Africa Cup op zijn palmares zette. Begin 2017 moest Mikel vertrekken bij Chelsea en daarna kwam hij nog uit voor Tianjin Teda, Middlesbroigh, Trabzonspor, Stoke City en Kuwait SC, waar hij in november 2021 vertrok.


LEES OOK: Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

Kende je hem nog?

Meest recent

'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

111
111
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

81
81
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

78
78
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

51
51
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

111
111
'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

191
191
Tielemans laat fans nu al dromen: "Op alles voorbereid"

De Rode Duivels openen vanavond hun WK met een partij tegen Egypte. Youri Tielemans start uiteraard ...

40
40
Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

173
173
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

319
319
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

881
881
Eén groot vraagteken blijft Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

44
44
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

151
151
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

223
223
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

138
138
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

115
115
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

328
328
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

560
560
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

196
196
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

739
739
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

816
816
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

127
127
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

96
96
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

204
204
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

238
238

Meer sportnieuws