Chelsea-icoon kondigt pensioen aan

52 stemmen
Chelsea-icoon kondigt pensioen aan

De transfermarkt is intussen in de meeste landen al enkele weken gesloten, maar een groot aantal spelers zit nog steeds zonder club. Sommigen trekken daaruit hun conclusies en geven er de brui aan. Zo kondigde eerder op de dag de Engelse ex-international Fabian Delph zijn pensioen aan en nu wordt zijn voorbeeld gevolgd door een Chelsea-icoon.


Op Instagram heeft John Obi Mikel aangekondigd dat hij het voor bekeken houdt als profvoetballer. "Het gezegde luidt dat aan alle sprookjes een einde moet komen. Voor mijn professionele voetbalcarrière is dat vandaag het geval", schrijft hij in zijn afscheidsboodschap. De 35-jarige middenvelder zat al tien maanden zonder club en geeft de zoektocht nu op.

Mikel is vooral bekend van zijn periode bij Chelsea, dat hem in de zomer van 2006 wegplukte bij het Noorse Lyn. Dat gebeurde echter niet zonder slag of stoot, want de Nigeriaan was aanvankelijk voorgesteld bij Manchester United. Een onwaarschijnlijke soap volgde, waarin beide grootmachten claimden dat zij Mikel als eerste gekocht hadden. De speler beweerde dat hij onder druk bij United getekend had en dat hij naar Chelsea wou. Uiteindelijk vonden alle partijen ook een akkoord en belandde Mikel op Stamford Bridge.

CHAMPIONS LEAGUE
Daar zou hij uiteindelijk meer dan tien jaar blijven en maar liefst 372 wedstrijden spelen. Mikel won met Chelsea twee Engelse titels, vier FA Cups, een Europa League en een Champions League. Hij speelde ook 89 keer voor Nigeria, met wie hij in 2013 de Africa Cup op zijn palmares zette. Begin 2017 moest Mikel vertrekken bij Chelsea en daarna kwam hij nog uit voor Tianjin Teda, Middlesbroigh, Trabzonspor, Stoke City en Kuwait SC, waar hij in november 2021 vertrok.


LEES OOK: 'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

Kende je hem nog?

Meest recent

Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

146
146
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

155
155
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

24
24
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

143
143
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

81
81
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

98
98
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

184
184
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

35
35
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

32
32
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

123
123
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

429
429
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

207
207
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

192
192
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

128
128
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

84
84
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

423
423
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

327
327
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

140
140
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

132
132
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

23
23
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

126
126
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

549
549
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

346
346
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

228
228
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

201
201

Meer sportnieuws