Chelsea-icoon kondigt pensioen aan

52 stemmen
Chelsea-icoon kondigt pensioen aan

De transfermarkt is intussen in de meeste landen al enkele weken gesloten, maar een groot aantal spelers zit nog steeds zonder club. Sommigen trekken daaruit hun conclusies en geven er de brui aan. Zo kondigde eerder op de dag de Engelse ex-international Fabian Delph zijn pensioen aan en nu wordt zijn voorbeeld gevolgd door een Chelsea-icoon.


Op Instagram heeft John Obi Mikel aangekondigd dat hij het voor bekeken houdt als profvoetballer. "Het gezegde luidt dat aan alle sprookjes een einde moet komen. Voor mijn professionele voetbalcarrière is dat vandaag het geval", schrijft hij in zijn afscheidsboodschap. De 35-jarige middenvelder zat al tien maanden zonder club en geeft de zoektocht nu op.

Mikel is vooral bekend van zijn periode bij Chelsea, dat hem in de zomer van 2006 wegplukte bij het Noorse Lyn. Dat gebeurde echter niet zonder slag of stoot, want de Nigeriaan was aanvankelijk voorgesteld bij Manchester United. Een onwaarschijnlijke soap volgde, waarin beide grootmachten claimden dat zij Mikel als eerste gekocht hadden. De speler beweerde dat hij onder druk bij United getekend had en dat hij naar Chelsea wou. Uiteindelijk vonden alle partijen ook een akkoord en belandde Mikel op Stamford Bridge.

CHAMPIONS LEAGUE
Daar zou hij uiteindelijk meer dan tien jaar blijven en maar liefst 372 wedstrijden spelen. Mikel won met Chelsea twee Engelse titels, vier FA Cups, een Europa League en een Champions League. Hij speelde ook 89 keer voor Nigeria, met wie hij in 2013 de Africa Cup op zijn palmares zette. Begin 2017 moest Mikel vertrekken bij Chelsea en daarna kwam hij nog uit voor Tianjin Teda, Middlesbroigh, Trabzonspor, Stoke City en Kuwait SC, waar hij in november 2021 vertrok.


LEES OOK: 'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Kende je hem nog?

Meest recent

'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

1
1
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

49
49
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

124
124
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

192
192
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

271
271
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

63
63
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

514
514
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

595
595
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

313
313
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

431
431
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

68
68
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

211
211
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

69
69
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

119
119
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

550
550
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

718
718
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

225
225
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

169
169
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

191
191
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

443
443
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

112
112
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

124
124
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

195
195
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

632
632
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

87
87

Meer sportnieuws