Verbeke met felle oproep: "Het is nu aan hen bij Anderlecht"

door
Verbeke met felle oproep:

RSC Anderlecht is niet meteen bezig aan het beste seizoen uit de clubgeschiedenis. Paars-Wit tekent momenteel voor een ontgoochelende achtste plek in de Jupiler Pro League. Toch zijn er ook positieve punten dit seizoen.


Zo deelt RSCA zelf een fraaie statistiek op het officiële twitteraccount van de club. De Brusselaars behoren tot de top tien wat betreft speelminuten voor U21-spelers in dit seizoen en het vorige. Dat toont een studie van CIES Football Observatory aan. Het Deense Nordsjaelland voert de rangschikking aan voor het Algerijnse Paradou AC. CD Mirandés, uit Spanje, vervolledigt het podium. Anderlecht vinden we terug op de achtste plek, voor Las Vegas Lights (VS) en Girondins Bordeaux (Frankrijk).

De jeugdacademie van Anderlecht geniet wereldwijd faam. Er kwamen al heel wat talenten uit voort die het later gemaakt hebben als profvoetballer. Enkele voorbeelden: Romelu Lukaku, Youri Tielemans, Dennis Praet ... De laatste exponent van de goede paars-witte jeugd is Zeno Debast. De 18-jarige verdediger is helemaal aan het doorbreken en is niet meer weg te denken uit de verdediging van Anderlecht. Bij de Rode Duivels maakte hij onlangs zijn debuut, zij het met wisselend succes.

CEO Peter Verbeke geeft meer uitleg op de clubwebstek. "Het is ook een bewuste keuze dat we dit seizoen voluit kansen geven aan eigen opgeleide spelers als Julien Duranville (16), Noah Sadiki (17), Mario Stroeykens (17), Zeno Debast (18), Kristian Arnstad (19), Killian Sardella (20), Anouar Ait El Hadj (20), Marco Kana (20) en Yari Verschaeren (21). Het is nu aan hen om een volgende stap te zetten, zich te manifesteren als bepalende spelers en samen voor sportief succes te strijden."

DURANVILLE

De volgende parel die klaar lijkt voor zijn doorbraak bij Anderlecht, is Julian Duranville. De jonge sneltrein van nog maar 16 liet al grote vlagen zien van zijn talent. Zo scoorde hij een knap doelpunt tegen OH Leuven in de competitie. Duranville is ook de Europese top niet ontgaan. Naar verluidt wilde Bayern München hem al binnenhalen, maar die transfer ging niet door. Duranville ligt nog tot midden 2024 vast in het Lotto Park en heeft een huidige transferwaarde van 1 miljoen euro (Transfermarkt).

LEES OOK: 'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Is de ploeg van Anderlecht té jong?

Meest recent

Albert verbaast weer: "Garcia moet De Bruyne niet oproepen"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

21
21
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

30
30
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

160
160
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

48
48
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

54
54
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

166
166
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

94
94
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

38
38
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

688
688
Vermant ziet WK-droom slinken door één ploegmaat

Binnen een drietal maanden begint het WK. Voor heel wat spelers zijn het spannende tijden. Zij ...

263
263
Anderlecht richting top zes, maar dit baart zorgen

RSC Anderlecht doet het goed onder Jérémy Taravel. De Brusselaars bereikten de ...

246
246
AA Gent hoopt mee: "Willen beiden naar het WK"

Bij AA Gent staat alles momenteel in het teken van de top zes. Falen zou alweer een blamage zijn ...

45
45
'Standard wil zo snel mogelijk af van peperdure miskoop'

Bij Standard hebben ze de afgelopen jaren heel veel mislukte transfers afgerond. Eén van de ...

99
99
10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Real Madrid heeft woensdag nog eens getoond waarom het de recordhouder in de Champions League. In de ...

273
273
Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

87
87
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

312
312
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

58
58
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

189
189
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

131
131
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

261
261
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

380
380
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

45
45
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

444
444
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

316
316
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

92
92

Meer sportnieuws