Verbeke met felle oproep: "Het is nu aan hen bij Anderlecht"

door
Verbeke met felle oproep:

RSC Anderlecht is niet meteen bezig aan het beste seizoen uit de clubgeschiedenis. Paars-Wit tekent momenteel voor een ontgoochelende achtste plek in de Jupiler Pro League. Toch zijn er ook positieve punten dit seizoen.


Zo deelt RSCA zelf een fraaie statistiek op het officiële twitteraccount van de club. De Brusselaars behoren tot de top tien wat betreft speelminuten voor U21-spelers in dit seizoen en het vorige. Dat toont een studie van CIES Football Observatory aan. Het Deense Nordsjaelland voert de rangschikking aan voor het Algerijnse Paradou AC. CD Mirandés, uit Spanje, vervolledigt het podium. Anderlecht vinden we terug op de achtste plek, voor Las Vegas Lights (VS) en Girondins Bordeaux (Frankrijk).

De jeugdacademie van Anderlecht geniet wereldwijd faam. Er kwamen al heel wat talenten uit voort die het later gemaakt hebben als profvoetballer. Enkele voorbeelden: Romelu Lukaku, Youri Tielemans, Dennis Praet ... De laatste exponent van de goede paars-witte jeugd is Zeno Debast. De 18-jarige verdediger is helemaal aan het doorbreken en is niet meer weg te denken uit de verdediging van Anderlecht. Bij de Rode Duivels maakte hij onlangs zijn debuut, zij het met wisselend succes.

CEO Peter Verbeke geeft meer uitleg op de clubwebstek. "Het is ook een bewuste keuze dat we dit seizoen voluit kansen geven aan eigen opgeleide spelers als Julien Duranville (16), Noah Sadiki (17), Mario Stroeykens (17), Zeno Debast (18), Kristian Arnstad (19), Killian Sardella (20), Anouar Ait El Hadj (20), Marco Kana (20) en Yari Verschaeren (21). Het is nu aan hen om een volgende stap te zetten, zich te manifesteren als bepalende spelers en samen voor sportief succes te strijden."

DURANVILLE

De volgende parel die klaar lijkt voor zijn doorbraak bij Anderlecht, is Julian Duranville. De jonge sneltrein van nog maar 16 liet al grote vlagen zien van zijn talent. Zo scoorde hij een knap doelpunt tegen OH Leuven in de competitie. Duranville is ook de Europese top niet ontgaan. Naar verluidt wilde Bayern München hem al binnenhalen, maar die transfer ging niet door. Duranville ligt nog tot midden 2024 vast in het Lotto Park en heeft een huidige transferwaarde van 1 miljoen euro (Transfermarkt).

LEES OOK: 'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Is de ploeg van Anderlecht té jong?

Meest recent

Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

4
4
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

7
7
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

22
22
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

83
83
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

83
83
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

231
231
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

186
186
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

33
33
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

78
78
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

153
153
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

37
37
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

55
55
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

35
35
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

139
139
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

262
262
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

49
49
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

75
75
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

42
42
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

172
172
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

247
247
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

191
191
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

347
347
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

598
598
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

220
220
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

307
307

Meer sportnieuws