Verbeke met felle oproep: "Het is nu aan hen bij Anderlecht"

door
Verbeke met felle oproep:

RSC Anderlecht is niet meteen bezig aan het beste seizoen uit de clubgeschiedenis. Paars-Wit tekent momenteel voor een ontgoochelende achtste plek in de Jupiler Pro League. Toch zijn er ook positieve punten dit seizoen.


Zo deelt RSCA zelf een fraaie statistiek op het officiële twitteraccount van de club. De Brusselaars behoren tot de top tien wat betreft speelminuten voor U21-spelers in dit seizoen en het vorige. Dat toont een studie van CIES Football Observatory aan. Het Deense Nordsjaelland voert de rangschikking aan voor het Algerijnse Paradou AC. CD Mirandés, uit Spanje, vervolledigt het podium. Anderlecht vinden we terug op de achtste plek, voor Las Vegas Lights (VS) en Girondins Bordeaux (Frankrijk).

De jeugdacademie van Anderlecht geniet wereldwijd faam. Er kwamen al heel wat talenten uit voort die het later gemaakt hebben als profvoetballer. Enkele voorbeelden: Romelu Lukaku, Youri Tielemans, Dennis Praet ... De laatste exponent van de goede paars-witte jeugd is Zeno Debast. De 18-jarige verdediger is helemaal aan het doorbreken en is niet meer weg te denken uit de verdediging van Anderlecht. Bij de Rode Duivels maakte hij onlangs zijn debuut, zij het met wisselend succes.

CEO Peter Verbeke geeft meer uitleg op de clubwebstek. "Het is ook een bewuste keuze dat we dit seizoen voluit kansen geven aan eigen opgeleide spelers als Julien Duranville (16), Noah Sadiki (17), Mario Stroeykens (17), Zeno Debast (18), Kristian Arnstad (19), Killian Sardella (20), Anouar Ait El Hadj (20), Marco Kana (20) en Yari Verschaeren (21). Het is nu aan hen om een volgende stap te zetten, zich te manifesteren als bepalende spelers en samen voor sportief succes te strijden."

DURANVILLE

De volgende parel die klaar lijkt voor zijn doorbraak bij Anderlecht, is Julian Duranville. De jonge sneltrein van nog maar 16 liet al grote vlagen zien van zijn talent. Zo scoorde hij een knap doelpunt tegen OH Leuven in de competitie. Duranville is ook de Europese top niet ontgaan. Naar verluidt wilde Bayern München hem al binnenhalen, maar die transfer ging niet door. Duranville ligt nog tot midden 2024 vast in het Lotto Park en heeft een huidige transferwaarde van 1 miljoen euro (Transfermarkt).

LEES OOK: Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Is de ploeg van Anderlecht té jong?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

78
78
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

0
0
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

48
48
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

28
28
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

45
45
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

259
259
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

182
182
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

194
194
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

350
350
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

603
603
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

391
391
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

332
332
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

425
425
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

658
658
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

150
150
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

146
146
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

56
56
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

27
27
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

56
56
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

74
74
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

167
167
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

117
117
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

358
358
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

140
140
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

248
248
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

45
45

Meer sportnieuws