"Hij is de grote hoop bij België op het WK"

door

Er heerst veel negativiteit rondom de Rode Duivels. Nochtans zijn er ook heel wat positieve zaken te benoemen, maar dat de Belgen niet meer tot de absolute wereldtop behoren is nochtans een duidelijk gegeven. Silvio Proto sprak over de nationale ploeg.


België was op de afgelopen grote toernooien een favoriet of een goede outsider voor de eindzege, maar anno 2022 bekijken sommige analisten België nog steeds als een topland genre Frankrijk, Brazilië of Argentinië. Dat is echter al een tijdje niet meer het geval nadat enkele toppers afhaakten. De verwachtingen moeten dus minder hoog liggen. Praten over een WK-titel heeft geen zin en er moet meer realisme komen. De Belgen moeten proberen zich te focussen op hun sterke punten. Dat zijn Thibaut Courtois, Kevin De Bruyne en jongens als Romelu Lukaku en Jérémy Doku die stilaan terugkeren. Die laatste twee kunnen de nationale ploeg nog een geweldige kwaliteitsinjectie geven in Qatar.

ANDERE AANPAK?

De Bruyne is veruit de beste speler van dit team en Proto hoopt dat hij op het WK in topvorm verkeert. "Iedereen hoopt dat De Bruyne zijn beste niveau haalt op het WK, en hij is de grote hoop van de Rode Duivels. Daarachter hebben we met Courtois een heel betrouwbare doelman en voorts is het ook hopen dat Lukaku in topvorm verkeert. De Bruyne heeft soms magische ingevingen en vroeger had Hazard dit ook, maar bij die laatste is dat nu niet meer het geval", aldus Proto in de Waalse pers.

Martinez kreeg nog kritiek op het vorige EK dat België minder dominant was, maar met een oudere defensie lijkt het misschien toch aangewezen om iets meer terug te zakken. Met De Bruyne is er dan de beste 'passeur' en vooraan kunnen jongens als Lukaku, Doku, Trossard, Carrasco en wie weet Hazard brokken maken in de omschakeling.


LEES OOK: Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

Moet België meer op de omschakeling spelen op het WK?

Meest recent

Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

30
30
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

30
30
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

88
88
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

43
43
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

121
121
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

87
87
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

373
373
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

139
139
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

193
193
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

148
148
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

310
310
Hommeles bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

313
313
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

332
332
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

838
838
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

288
288
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

384
384
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

475
475
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

561
561
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

53
53
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

127
127
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

369
369
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

81
81
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

342
342
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

265
265
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

655
655

Meer sportnieuws