"Hij is de grote hoop bij België op het WK"

door

Er heerst veel negativiteit rondom de Rode Duivels. Nochtans zijn er ook heel wat positieve zaken te benoemen, maar dat de Belgen niet meer tot de absolute wereldtop behoren is nochtans een duidelijk gegeven. Silvio Proto sprak over de nationale ploeg.


België was op de afgelopen grote toernooien een favoriet of een goede outsider voor de eindzege, maar anno 2022 bekijken sommige analisten België nog steeds als een topland genre Frankrijk, Brazilië of Argentinië. Dat is echter al een tijdje niet meer het geval nadat enkele toppers afhaakten. De verwachtingen moeten dus minder hoog liggen. Praten over een WK-titel heeft geen zin en er moet meer realisme komen. De Belgen moeten proberen zich te focussen op hun sterke punten. Dat zijn Thibaut Courtois, Kevin De Bruyne en jongens als Romelu Lukaku en Jérémy Doku die stilaan terugkeren. Die laatste twee kunnen de nationale ploeg nog een geweldige kwaliteitsinjectie geven in Qatar.

ANDERE AANPAK?

De Bruyne is veruit de beste speler van dit team en Proto hoopt dat hij op het WK in topvorm verkeert. "Iedereen hoopt dat De Bruyne zijn beste niveau haalt op het WK, en hij is de grote hoop van de Rode Duivels. Daarachter hebben we met Courtois een heel betrouwbare doelman en voorts is het ook hopen dat Lukaku in topvorm verkeert. De Bruyne heeft soms magische ingevingen en vroeger had Hazard dit ook, maar bij die laatste is dat nu niet meer het geval", aldus Proto in de Waalse pers.

Martinez kreeg nog kritiek op het vorige EK dat België minder dominant was, maar met een oudere defensie lijkt het misschien toch aangewezen om iets meer terug te zakken. Met De Bruyne is er dan de beste 'passeur' en vooraan kunnen jongens als Lukaku, Doku, Trossard, Carrasco en wie weet Hazard brokken maken in de omschakeling.


LEES OOK: Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Moet België meer op de omschakeling spelen op het WK?

Meest recent

Spaanse pers uit zijn dak na Supercopa-optreden Courtois

Aanstaande zondag wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. En degenen ...

112
112
Zware winterprik heeft gevolgen: bekermatchen in gevaar?

Komende weekend gaat de bal níét aan het rollen op de Belgische (amateur)velden. Door ...

84
84
Nainggolan richting Patro: "Radja en Stijnen? Vuurwerk!"

Een week voor de tweede seizoenshelft van start gaat, is de Challenger Pro League in de ban van een ...

83
83
Titelstrijd blijft leven: Arsenal ontsnapt tegen Liverpool

In Engeland waren de ogen donderdagavond op het Emirates Stadium gericht voor het duel tussen de ...

54
54
Hasi doet Anderlecht-fans vrezen met transferstatement

RSC Anderlecht begint binnen exact één week aan de tweede seizoenshelft met een ...

203
203
Puike Courtois zorgt voor droomfinale, eerste prijs PSG

De Supercopa de España krijgt komend weekend een gedroomde finale. Daags na FC Barcelona wist ...

66
66
Vanaken of Tzolis? Gouden Schoen verdeelt Club-kleedkamer

Aanstaande zondag vormt het Silt in Middelkerke het schouwtoneel voor de uitereiking van de 72ste ...

124
124
"Onmenselijk" - onthutsende getuigenis Essevee en Vandenbroeck

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

210
210
Nieuwe miljoenendeal Genk: "Maar níét in de winter"

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

686
686
'Conte schrikt zich hoedje: nieuwe wending De Bruyne'

SSC Napoli raakte woensdagavond niet voorbij Hellas Verona (2-2) en liep zo opnieuw averij op in de ...

472
472
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht wil deze winter geen tijd verliezen. Maar terwijl iedereen op een grote naam wacht, duikt ...

532
532
Westerlo casht op Rommens, prijskaartje Gandelman bekend

De wintermercato is sinds afgelopen dinsdag ook officieel geopend voor de Belgische clubs. Een ...

124
124
Club-spelers kijken plots op: onverwachte gast bij oefenpot

Ook bij Club Brugge zit de winterstage er bijna op, vrijdag keert de vicekampioen terug vanuit ...

400
400
'City doet mercato daveren: rugnummer ligt al klaar'

In de Engelse Premier League is Manchester City tegenvallend aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. ...

145
145
'Kompany wordt verwend: Bayern grijpt fors in met Kane'

Voor Bayern München zit de winterstop er zo goed als op, aanstaande zondag hervatten de troepen ...

121
121
Enorm verrassende Gouden Schoen? Burgess reageert héérlijk

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Club Brugge-aanvaller Christos Tzolis wordt op ...

339
339
Hayen gerustgesteld: Genk haalt directe vervanger

KRC Genk vertoeft momenteel in Marbella. Daar stoomt coach Nicky Hayen zijn manschappen klaar voor ...

391
391
“Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve voetbalcarrière de wereld verbazen. Momenteel is ...

71
71
Tzolis redt meubelen: gruwelijke blunder bij Club Brugge

Daags voor de terugreis naar België stond er voor Club Brugge nog een oefenmatch tegen Sturm ...

448
448
'Done deal: AA Gent neemt afscheid van goalgetter'

AA Gent heeft een teleurstellende eerste helft van het seizoen achter de rug, en dus lijkt een ...

334
334
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht begon met een valse noot aan het nieuwe jaar, want op het oefenkamp in Spanje ...

334
334
'KRC Genk laat Hrosovsky gaan: exacte details bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, en de laatste handtekeningen moeten nog worden gezet, ...

432
432
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

177
177
'Club Brugge pikt graantje mee: knaltransfer voor Thiago'

In januari hoopt Club Brugge geen sterkhouders te verliezen, maar volgende zomer zal de kassa ...

580
580
'Anderlecht op vinkenslag: transferitis bij STVV?'

Vers bloed achterin lijkt evenmin een overbodige luxe, maar toch prijkt een spits met stip bovenaan ...

779
779

Meer sportnieuws