"Hij is de grote hoop bij België op het WK"

door

Er heerst veel negativiteit rondom de Rode Duivels. Nochtans zijn er ook heel wat positieve zaken te benoemen, maar dat de Belgen niet meer tot de absolute wereldtop behoren is nochtans een duidelijk gegeven. Silvio Proto sprak over de nationale ploeg.


België was op de afgelopen grote toernooien een favoriet of een goede outsider voor de eindzege, maar anno 2022 bekijken sommige analisten België nog steeds als een topland genre Frankrijk, Brazilië of Argentinië. Dat is echter al een tijdje niet meer het geval nadat enkele toppers afhaakten. De verwachtingen moeten dus minder hoog liggen. Praten over een WK-titel heeft geen zin en er moet meer realisme komen. De Belgen moeten proberen zich te focussen op hun sterke punten. Dat zijn Thibaut Courtois, Kevin De Bruyne en jongens als Romelu Lukaku en Jérémy Doku die stilaan terugkeren. Die laatste twee kunnen de nationale ploeg nog een geweldige kwaliteitsinjectie geven in Qatar.

ANDERE AANPAK?

De Bruyne is veruit de beste speler van dit team en Proto hoopt dat hij op het WK in topvorm verkeert. "Iedereen hoopt dat De Bruyne zijn beste niveau haalt op het WK, en hij is de grote hoop van de Rode Duivels. Daarachter hebben we met Courtois een heel betrouwbare doelman en voorts is het ook hopen dat Lukaku in topvorm verkeert. De Bruyne heeft soms magische ingevingen en vroeger had Hazard dit ook, maar bij die laatste is dat nu niet meer het geval", aldus Proto in de Waalse pers.

Martinez kreeg nog kritiek op het vorige EK dat België minder dominant was, maar met een oudere defensie lijkt het misschien toch aangewezen om iets meer terug te zakken. Met De Bruyne is er dan de beste 'passeur' en vooraan kunnen jongens als Lukaku, Doku, Trossard, Carrasco en wie weet Hazard brokken maken in de omschakeling.


LEES OOK: Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Moet België meer op de omschakeling spelen op het WK?

Meest recent

Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

5
5
'Winters vertrek Tzolis: Club stelt keiharde voorwaarde'

In de Champions League kruist Club Brugge volgende week de degens met Sporting CP. Om het verschil ...

33
33
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

64
64
"Het zijn leeuwen" - La Lou-coach noemt vijf RSCA'ers bij naam

RSC Anderlecht legde vlak voor de interland-break twee overtuigende prestaties neer tegen KV ...

96
96
Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

De jeugdwerking van Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet met Club Nxt als het ...

148
148
Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang krijgt Italianen stil

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

95
95
'Hoogspanning bij Duivels: bondstop moet actie ondernemen'

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

261
261
Hoog bezoek in Cegeka Arena, opstellingen Genk-KVM bekend

KRC Genk krijgt zondag de kans om de heenronde van de reguliere competitie af te sluiten op de ...

63
63
Nieuwe klap geplaagd Antwerp: "Dachten dat hij vertrokken was"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

280
280
TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

250
250
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

127
127
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

128
128
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

74
74
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

143
143
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

281
281
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

375
375
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

56
56
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

115
115
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

366
366
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

265
265
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

124
124
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

716
716
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

158
158
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

265
265
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

225
225

Meer sportnieuws