"Hij is de grote hoop bij België op het WK"

126

Er heerst veel negativiteit rondom de Rode Duivels. Nochtans zijn er ook heel wat positieve zaken te benoemen, maar dat de Belgen niet meer tot de absolute wereldtop behoren is nochtans een duidelijk gegeven. Silvio Proto sprak over de nationale ploeg.


België was op de afgelopen grote toernooien een favoriet of een goede outsider voor de eindzege, maar anno 2022 bekijken sommige analisten België nog steeds als een topland genre Frankrijk, Brazilië of Argentinië. Dat is echter al een tijdje niet meer het geval nadat enkele toppers afhaakten. De verwachtingen moeten dus minder hoog liggen. Praten over een WK-titel heeft geen zin en er moet meer realisme komen. De Belgen moeten proberen zich te focussen op hun sterke punten. Dat zijn Thibaut Courtois, Kevin De Bruyne en jongens als Romelu Lukaku en Jérémy Doku die stilaan terugkeren. Die laatste twee kunnen de nationale ploeg nog een geweldige kwaliteitsinjectie geven in Qatar.

ANDERE AANPAK?

De Bruyne is veruit de beste speler van dit team en Proto hoopt dat hij op het WK in topvorm verkeert. "Iedereen hoopt dat De Bruyne zijn beste niveau haalt op het WK, en hij is de grote hoop van de Rode Duivels. Daarachter hebben we met Courtois een heel betrouwbare doelman en voorts is het ook hopen dat Lukaku in topvorm verkeert. De Bruyne heeft soms magische ingevingen en vroeger had Hazard dit ook, maar bij die laatste is dat nu niet meer het geval", aldus Proto in de Waalse pers.

Martinez kreeg nog kritiek op het vorige EK dat België minder dominant was, maar met een oudere defensie lijkt het misschien toch aangewezen om iets meer terug te zakken. Met De Bruyne is er dan de beste 'passeur' en vooraan kunnen jongens als Lukaku, Doku, Trossard, Carrasco en wie weet Hazard brokken maken in de omschakeling.


LEES OOK: Sporting Hasselt maakt rentree met stevig videospektakel

Moet België meer op de omschakeling spelen op het WK?

Meest recent

‘Carrick flikt het: Tielemans al slachtoffer voor debuut’

Youri Tielemans kreeg tegen AC Milan meteen een plaats in de basis, maar de 2-4-nederlaag legde ook ...

12
12
Leko streng voor 'man van de match': "Niet de beste versie"

Club Brugge won makkelijk met 0-3 van een OHL dat alweer drie goals om de oren kreeg. Trainer Ivan ...

59
59
'Lucas Stassin op weg naar de Premier League'

Lucas Stassin lijkt bezig aan zijn laatste weken bij AS Saint-Étienne. De 21-jarige Belgische ...

24
24
Anderlecht heeft er nieuwe publiekslieveling bij

RSC Anderlecht is goed begonnen aan het seizoen. De Brusselaars zijn zeker van Europees voetbal en ...

93
93
'Bornauw alweer weg bij Leeds: deze club drukt door'

Enkele jaren geleden leek hij nog één van de toekomstige leiders van de defensie van ...

47
47
Mechele doet straffe belofte na knallende start Club

De voorbije jaren schoot Club Brugge in de competitie vaak moeizaam uit de startblokken, maar dat ...

229
229
KV Kortrijk laat stunt liggen: "Dan hadden we gewonnen"

KV Kortrijk blijft voorlopig achter met een nul op zes. De Kerels keerden terug op het hoogste ...

152
152
Ajax baalt keihard na vertrek Godts: Cruijff reageert

Nadat Youri Tielemans al bij Manchester United tekende, heeft zaterdag een tweede Rode Duivel deze ...

229
229
Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

Het is misschien vroeg, maar na een kwartier spelen leek het lot van Jesse Thorup al aan een zijden ...

111
111
Beerschot laat nog een jong talent vertrekken

Bij Beerschot was er zaterdag heel wat transferactiviteit. Daags voor hun eerste competitiewedstrijd ...

42
42
Club freewheelt naar zege na gruwelijke blunder ex-doelman

Club Brugge kent voorlopig een foutloos parcours in de Jupiler Pro League. De landskampioen haalde ...

214
214
"Ici c'est Paris": Godts heeft droomtransfer beet

De laatste twee weken was de toekomst van Mika Godts een hot item, nadat hij in Porto gespot werd in ...

90
90
Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

69
69
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

66
66
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

358
358
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

179
179
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

65
65
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

317
317
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

31
31
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

112
112
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

830
830
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

546
546
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

171
171
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

116
116
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

306
306

Meer sportnieuws