"Vanaken moet vrezen voor het WK"

door

Bondscoach Roberto Martinez gaat heel wat knopen moeten doorhakken. Hij mag 26 spelers meenemen naar Qatar en er zullen grote namen niet meegaan. La Dernière Heure denkt aan Hans Vanaken, die tegen Wales en Nederland amper veertien minuten in actie kwam.


De Waalse krant laat weten dat jongens als Dedryck Boyata, Arthur Theate, Hans Vanaken, Alexis Saelemaekers, Brandon Mechele, Dries Mertens, Wout Faes en ook Hans Vanaken moeten opletten voor hun WK-deelname. Toch lijkt Theate als linkspoot een zekerheid te zijn als back-up voor Jan Vertonghen. Dries Mertens is er ook altijd bij indien fit en als invaller zal hij wellicht ook mogen aantreden.

DOORBRAAK ONANA

Hans Vanaken lijkt ook een zekerheid te zijn, maar de doorbraak van Amadou Onana kan wel slecht nieuws zijn voor hem. Onana is het type speler dat de Belgen misten op het middenveld. Een middenveld met een duo Witsel-Tielemans of Witsel-Vanaken is veel te statisch inzake explosiviteit, duelkracht en snelheid. Tegen kleine landen kunnen die combinaties, maar tegen toplanden komen de Belgen heel zwaar in de problemen tegen de lopende middenvelders van de tegenstander. Onana is daar de oplossing.

Vanaken moet dus vooral aanzien worden als een doublure voor De Bruyne, maar ook Thorgan Hazard, Youri Tielemans en Charles De Ketelaere kunnen daar spelen. Vanaken was even een vaste waarde bij de nationale ploeg, maar Onana heeft zich wellicht in de ploeg gespeeld. Heeft dat gevolgen voor de WK-kansen van Vanaken?

LEES OOK: Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Moet Vanaken bij de WK-selectie zitten?

Meest recent

Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

1
1
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

30
30
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

48
48
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

48
48
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

134
134
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

78
78
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

55
55
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

120
120
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

95
95
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

367
367
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

480
480
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

249
249
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

240
240
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

294
294
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1173
1173
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

334
334
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

183
183
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

173
173
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

175
175
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

146
146
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

288
288
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

165
165
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

124
124
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

446
446
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

1054
1054

Meer sportnieuws