Mathijssen met lof voor beloften: "Kunnen we overal"

82 stemmen
Mathijssen met lof voor beloften:

De nationale beloften speelden gisteren gelijk tegen grootmacht Frankrijk (2-2). Onze jonge landgenoten hadden uitzicht op de zege, maar Les Bleus maakten in het slot nog gelijk.


Het eerste Belgische doelpunt kwam er na een knappe aanval via verschillende stationnetjes. Doku versnelde op links en schotelde Ramazani de bal perfect voor: 0-1. De Fransen kwamen na de rust op gelijke hoogte via Nianzou, maar Verschaeren bracht de Belgen opnieuw op voorsprong. Die konden de jonge Duivels niet vasthouden. Wahi bracht onze zuiderburen nog langszij. Toch een mooi resultaat voor de ploeg van Jacky Mathijssen tegen een topland.

Mathijssen was achteraf dan ook tevreden over wat zijn ploeg laten zien had. "Ik ben heel blij dat we met deze groep, in deze omstandigheden, in een uitwedstrijd tegen een topteam, meer dan behoorlijk stand hebben gehouden. Misschien hadden we zelfs wat meer kunnen opeisen", klonk het bij La Dernière Heure. "We speelden vandaag tegen een Europese kampioenskandidaat, maar wat we lieten zien, vooral in de eerste helft, kunnen we overal laten zien. Er was beweging, intensiteit, ze verdedigden goed en speelden onder druk."

EK

De beloften zullen zich nu voorbereiden op het EK in Roemenië en Georgië. Dat wordt volgende zomer gespeeld. De Belgen lijken met veel vertrouwen te kunnen afzakken naar dat toernooi en kunnen het misschien wel ver schoppen. Vorige week vrijdag kwamen ze ook al in actie tegen Nederland. Ze verloren toen in eigen huis met 1-2.

Kunnen de beloften het EK winnen?

Meest recent

"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

39
39
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

45
45
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

293
293
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

248
248
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

286
286
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

53
53
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

300
300
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

148
148
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

90
90
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

505
505
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

73
73
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

586
586
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

849
849
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

320
320
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

967
967
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

601
601
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

153
153
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

1016
1016
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

244
244
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

154
154
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

389
389
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

216
216
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

77
77
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

54
54

Meer sportnieuws