Mathijssen met lof voor beloften: "Kunnen we overal"

door
Mathijssen met lof voor beloften:

De nationale beloften speelden gisteren gelijk tegen grootmacht Frankrijk (2-2). Onze jonge landgenoten hadden uitzicht op de zege, maar Les Bleus maakten in het slot nog gelijk.


Het eerste Belgische doelpunt kwam er na een knappe aanval via verschillende stationnetjes. Doku versnelde op links en schotelde Ramazani de bal perfect voor: 0-1. De Fransen kwamen na de rust op gelijke hoogte via Nianzou, maar Verschaeren bracht de Belgen opnieuw op voorsprong. Die konden de jonge Duivels niet vasthouden. Wahi bracht onze zuiderburen nog langszij. Toch een mooi resultaat voor de ploeg van Jacky Mathijssen tegen een topland.

Mathijssen was achteraf dan ook tevreden over wat zijn ploeg laten zien had. "Ik ben heel blij dat we met deze groep, in deze omstandigheden, in een uitwedstrijd tegen een topteam, meer dan behoorlijk stand hebben gehouden. Misschien hadden we zelfs wat meer kunnen opeisen", klonk het bij La Dernière Heure. "We speelden vandaag tegen een Europese kampioenskandidaat, maar wat we lieten zien, vooral in de eerste helft, kunnen we overal laten zien. Er was beweging, intensiteit, ze verdedigden goed en speelden onder druk."

EK

De beloften zullen zich nu voorbereiden op het EK in Roemenië en Georgië. Dat wordt volgende zomer gespeeld. De Belgen lijken met veel vertrouwen te kunnen afzakken naar dat toernooi en kunnen het misschien wel ver schoppen. Vorige week vrijdag kwamen ze ook al in actie tegen Nederland. Ze verloren toen in eigen huis met 1-2.

LEES OOK: Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Kunnen de beloften het EK winnen?

Meest recent

RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

4
4
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

6
6
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

41
41
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

120
120
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

127
127
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

72
72
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

18
18
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

292
292
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

63
63
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

177
177
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

79
79
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

67
67
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

61
61
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

98
98
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

84
84
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

155
155
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

160
160
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

87
87
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

258
258
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

75
75
'Deal van 9 miljoen: Premier League gek van JPL-revelatie'

De Jupiler Pro League zal ook komende zomer weer verschillende spelers voor de nodige miljoenen zien ...

89
89
Gent doet Pro League daveren: bom onder competitiehervorming

De Jupiler Pro League staat aan de vooravond van de laatste editie van de Play-Offs. Voorlopig toch ...

561
561
Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

De Rode Duivels werken zaterdagavond in Atlanta een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. ...

182
182
'Barça onder druk: eerste zomertransfer staat op klappen'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

106
106
'Vertrek Karetsas krijgt vorm: Genks clubrecord verpulverd'

Ondanks de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden, is KRC Genk op weg om serieus te cashen ...

558
558

Meer sportnieuws