Mathijssen met lof voor beloften: "Kunnen we overal"

82 stemmen
Mathijssen met lof voor beloften:

De nationale beloften speelden gisteren gelijk tegen grootmacht Frankrijk (2-2). Onze jonge landgenoten hadden uitzicht op de zege, maar Les Bleus maakten in het slot nog gelijk.


Het eerste Belgische doelpunt kwam er na een knappe aanval via verschillende stationnetjes. Doku versnelde op links en schotelde Ramazani de bal perfect voor: 0-1. De Fransen kwamen na de rust op gelijke hoogte via Nianzou, maar Verschaeren bracht de Belgen opnieuw op voorsprong. Die konden de jonge Duivels niet vasthouden. Wahi bracht onze zuiderburen nog langszij. Toch een mooi resultaat voor de ploeg van Jacky Mathijssen tegen een topland.

Mathijssen was achteraf dan ook tevreden over wat zijn ploeg laten zien had. "Ik ben heel blij dat we met deze groep, in deze omstandigheden, in een uitwedstrijd tegen een topteam, meer dan behoorlijk stand hebben gehouden. Misschien hadden we zelfs wat meer kunnen opeisen", klonk het bij La Dernière Heure. "We speelden vandaag tegen een Europese kampioenskandidaat, maar wat we lieten zien, vooral in de eerste helft, kunnen we overal laten zien. Er was beweging, intensiteit, ze verdedigden goed en speelden onder druk."

EK

De beloften zullen zich nu voorbereiden op het EK in Roemenië en Georgië. Dat wordt volgende zomer gespeeld. De Belgen lijken met veel vertrouwen te kunnen afzakken naar dat toernooi en kunnen het misschien wel ver schoppen. Vorige week vrijdag kwamen ze ook al in actie tegen Nederland. Ze verloren toen in eigen huis met 1-2.

LEES OOK: Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

Kunnen de beloften het EK winnen?

Meest recent

Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

58
58
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

58
58
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

362
362
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

298
298
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3067
3067
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

54
54
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

59
59
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

136
136
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

52
52
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

177
177
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

63
63
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

20
20
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

182
182
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

187
187
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

166
166
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

99
99
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

35
35
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

113
113
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

119
119
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

120
120
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

119
119
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

249
249
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

51
51
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

186
186
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

374
374

Meer sportnieuws