Jonge Duivels behalen knap gelijkspel tegen Frankrijk

door
Jonge Duivels behalen knap gelijkspel tegen Frankrijk

Daags na de verliesbeurt van de Rode Duivels tegen Nederland was het aan de jonge Duivels van Jacky Mathijssen om op te treden in een echte topwedstrijd. Met Frankrijk keken de jonge Belgen immers een bijzonder interessante tegenstander in de ogen. 


Bij de jonge Duivels gaf Jacky Mathijssen een basisplaats aan Jeremy Doku. De flankaanvaller van Stade Rennes is pas gerecupereerd van een spierblessure, en viel tijdens het afgelopen weekend al in tegen Nederland. Doku onderstreepte opnieuw waarom Roberto Martinez hem naar alle waarschijnlijkheid ook zal selecteren voor het aankomende WK. De snelheidsduivel bediende net voor de rust Largie Ramazani, en de La Liga-sensatie verschalkte Yahia Fofana op een knappe manier. 

De voorsprong aan de rust had ervoor gezorgd dat Frankrijk ten aanval trok. Na een kwartier in de tweede helft bediende Rayan Cherki zijn ploegmaat Tanguy Nianzou, waarna de Sevilla-verdediger niet faalde en Maxime Delanghe te grazen nam. Enkele minuten na de gelijkmaker van de Fransen zorgde Yari Verschaeren dan weer voor een nieuwe voorsprong voor de Belgen. Mathijssen en co leken lang af te stevenen op winst, maar een kwartier voor het einde bezorgde Elye Wahi de Fransen dan weer de verdiende gelijkmaker. Het knappe is ongetwijfeld een opsteker voor Jacky Mathijssen, dat tijdens de wedstrijd heel wat spelers kansen gunde. 

Acht wissels

De vriendschappelijke partij was meteen een unieke kans voor Jacky Mathijssen om heel wat 'jonkies' wat speelminuten te gunnen. Zo mochten na de rust maar liefst acht spelers invallen voor de jonge Duivels. Uiteindelijk bleven met Vandevoordt, Al Dakhil en Lucas Lissens maar drie spelers op de bank gekluisterd. 

LEES OOK: 'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Hoort Doku thuis op het WK?

Meest recent

Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

3
3
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

80
80
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

80
80
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

156
156
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

45
45
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

16
16
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

27
27
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

20
20
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

26
26
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

33
33
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

61
61
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

27
27
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

62
62
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

58
58
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

97
97
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

147
147
'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

53
53
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

203
203
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

34
34
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

79
79
'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

204
204
Coosemans doet boekje open over toekomst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht zal Thorgan Hazard heel erg uitkijken naar de contractbesprekingen tussen de club ...

176
176
Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

STVV kent een fantastisch seizoen. De Kanaries kunnen echter niet ontkennen dat ze in een dipje ...

139
139
'City pakt zwaar uit: PL-smaakmaker eerste zomeraanwinst'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

49
49
Exodus Club dreigt: vier smaakmakers tóch langer aan boord?

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders van Blauw-Zwart ...

456
456

Meer sportnieuws