Jonge Duivels behalen knap gelijkspel tegen Frankrijk

door
Jonge Duivels behalen knap gelijkspel tegen Frankrijk

Daags na de verliesbeurt van de Rode Duivels tegen Nederland was het aan de jonge Duivels van Jacky Mathijssen om op te treden in een echte topwedstrijd. Met Frankrijk keken de jonge Belgen immers een bijzonder interessante tegenstander in de ogen. 


Bij de jonge Duivels gaf Jacky Mathijssen een basisplaats aan Jeremy Doku. De flankaanvaller van Stade Rennes is pas gerecupereerd van een spierblessure, en viel tijdens het afgelopen weekend al in tegen Nederland. Doku onderstreepte opnieuw waarom Roberto Martinez hem naar alle waarschijnlijkheid ook zal selecteren voor het aankomende WK. De snelheidsduivel bediende net voor de rust Largie Ramazani, en de La Liga-sensatie verschalkte Yahia Fofana op een knappe manier. 

De voorsprong aan de rust had ervoor gezorgd dat Frankrijk ten aanval trok. Na een kwartier in de tweede helft bediende Rayan Cherki zijn ploegmaat Tanguy Nianzou, waarna de Sevilla-verdediger niet faalde en Maxime Delanghe te grazen nam. Enkele minuten na de gelijkmaker van de Fransen zorgde Yari Verschaeren dan weer voor een nieuwe voorsprong voor de Belgen. Mathijssen en co leken lang af te stevenen op winst, maar een kwartier voor het einde bezorgde Elye Wahi de Fransen dan weer de verdiende gelijkmaker. Het knappe is ongetwijfeld een opsteker voor Jacky Mathijssen, dat tijdens de wedstrijd heel wat spelers kansen gunde. 

Acht wissels

De vriendschappelijke partij was meteen een unieke kans voor Jacky Mathijssen om heel wat 'jonkies' wat speelminuten te gunnen. Zo mochten na de rust maar liefst acht spelers invallen voor de jonge Duivels. Uiteindelijk bleven met Vandevoordt, Al Dakhil en Lucas Lissens maar drie spelers op de bank gekluisterd. 

LEES OOK: Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Hoort Doku thuis op het WK?

Meest recent

Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

25
25
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

13
13
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

115
115
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

725
725
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

137
137
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

163
163
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

276
276
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

25
25
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

144
144
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

615
615
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

30
30
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

35
35
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

173
173
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

88
88
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

119
119
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

110
110
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

115
115
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

114
114
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

301
301
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

36
36
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

303
303
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

175
175
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

145
145
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

221
221

Meer sportnieuws