Italië naar Final Four, Engeland en Duitsland brengen spektakel

door
Italië naar Final Four, Engeland en Duitsland brengen spektakel

De Rode Duivels slaagden er gisteren niet in om zich te plaatsen voor de Final Four. Na het verlies tegen Nederland waren het onze noorderburen die zich van een plaats bij de beste vier landen uit de Nations League mochten scharen. Naast Nederland is ook Kroatië al zeker van de knock-outfase. Vanavond streden Italië en Hongarije voor een derde ticket. 


Hongarije nam het in Boedapest op tegen een uitgelaten Italië. De thuisploeg had genoeg aan een gelijkspel om zich tot groepswinnaar te kronen, terwijl Italië op zijn beurt dan weer moest winnen indien het richting de Final Four wilde. In de eerste helft blunderde de Hongaarse verdediging echter, waarna Giacomo Raspadori makkelijk kon scoren.

In de tweede helft kwam Hongarije nog dicht bij de gelijkmaker, maar het waren opnieuw de Italianen die zich een meester in de efficiëntie toonden. Federico Dimarco kon uiteindelijk op een voorzet van Bryan Cristante de 0-2 eindstand vastleggen. Door de zege is het Italië van Roberto Mancini dus zeker van een plaats bij de Final Four. 

Spektakel in Wembley

In Wembley ontving Engeland met Duitsland een tegenstander van formaat. Ondanks het feit dat beide landen niets meer te winnen of te verliezen hadden, werden de fans wel degelijk verwend. In de tweede helft vielen er maar liefst zes doelpunten in het legendarische stadion. Gündogan bracht de Duitsers op voorsprong vanop de stip. Een kwartier later verraste Havertz met een weergaloos schot uit de tweede lijn. Pickford had geen kans tegen de schicht van de Chelsea-aanvaller. Toch kwam Engeland weer in de wedstrijd na twee snelle doelpunten via Luke Shaw en Mason Mount. Harry Kane bracht de thuisploeg na een slotoffensief zelfs nog op voorsprong via strafschop. In het absolute slot van de partij bezorgde Havertz de Duitsers dan toch nog een verdiend punt. Duitsland klokt zo af op zeven punten en een derde plaats in Groep 3, terwijl Engeland dankzij drie schamele punten degradeert uit de hoofdpot van de Nations League. 

Wedstrijden: 
Engeland-Duitsland: 2-2
Hongarije-Italië: 0-2

Is het ontbreken van Italië op het aankomende WK een verlies?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

51
51
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

15
15
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

102
102
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

46
46
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

64
64
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

111
111
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

222
222
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

142
142
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

188
188
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

383
383
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

212
212
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

278
278
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

552
552
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

109
109
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

34
34
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

209
209
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

208
208
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

142
142
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

58
58
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

191
191
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

45
45
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

151
151
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

627
627
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

389
389
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

314
314
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

273
273

Meer sportnieuws