Italië naar Final Four, Engeland en Duitsland brengen spektakel

door
Italië naar Final Four, Engeland en Duitsland brengen spektakel

De Rode Duivels slaagden er gisteren niet in om zich te plaatsen voor de Final Four. Na het verlies tegen Nederland waren het onze noorderburen die zich van een plaats bij de beste vier landen uit de Nations League mochten scharen. Naast Nederland is ook Kroatië al zeker van de knock-outfase. Vanavond streden Italië en Hongarije voor een derde ticket. 


Hongarije nam het in Boedapest op tegen een uitgelaten Italië. De thuisploeg had genoeg aan een gelijkspel om zich tot groepswinnaar te kronen, terwijl Italië op zijn beurt dan weer moest winnen indien het richting de Final Four wilde. In de eerste helft blunderde de Hongaarse verdediging echter, waarna Giacomo Raspadori makkelijk kon scoren.

In de tweede helft kwam Hongarije nog dicht bij de gelijkmaker, maar het waren opnieuw de Italianen die zich een meester in de efficiëntie toonden. Federico Dimarco kon uiteindelijk op een voorzet van Bryan Cristante de 0-2 eindstand vastleggen. Door de zege is het Italië van Roberto Mancini dus zeker van een plaats bij de Final Four. 

Spektakel in Wembley

In Wembley ontving Engeland met Duitsland een tegenstander van formaat. Ondanks het feit dat beide landen niets meer te winnen of te verliezen hadden, werden de fans wel degelijk verwend. In de tweede helft vielen er maar liefst zes doelpunten in het legendarische stadion. Gündogan bracht de Duitsers op voorsprong vanop de stip. Een kwartier later verraste Havertz met een weergaloos schot uit de tweede lijn. Pickford had geen kans tegen de schicht van de Chelsea-aanvaller. Toch kwam Engeland weer in de wedstrijd na twee snelle doelpunten via Luke Shaw en Mason Mount. Harry Kane bracht de thuisploeg na een slotoffensief zelfs nog op voorsprong via strafschop. In het absolute slot van de partij bezorgde Havertz de Duitsers dan toch nog een verdiend punt. Duitsland klokt zo af op zeven punten en een derde plaats in Groep 3, terwijl Engeland dankzij drie schamele punten degradeert uit de hoofdpot van de Nations League. 

Wedstrijden: 
Engeland-Duitsland: 2-2
Hongarije-Italië: 0-2

LEES OOK: Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Is het ontbreken van Italië op het aankomende WK een verlies?

Meest recent

Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

0
0
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

17
17
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

32
32
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

51
51
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

120
120
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

169
169
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

69
69
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

230
230
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

211
211
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

31
31
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

122
122
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

196
196
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

295
295
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

192
192
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

242
242
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

349
349
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

485
485
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

307
307
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

107
107
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

64
64
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

83
83
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

81
81
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

86
86
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

47
47
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

87
87

Meer sportnieuws