Dé grote favoriet voor het WK? "Zijn als een pijl en boog"

door
Dé grote favoriet voor het WK?

Op 20 november trapt Qatar in eigen land het WK af tegen Ecuador. Twee dagen later is het dan alweer tijd voor onze Rode Duivels. Ondanks de mindere periode van de Belgen, staat het natuurlijk vast dat elke Belgische voetballiefhebber zich verheugt op de start van het wereldkampioenschap. Ondertussen wordt er overal ter wereld naar een topfavoriet voor de uiteindelijke eindwinst gezocht. 


In Brazilië lijkt men niet bang te zijn om de favorietenrol op zich te nemen. Het Braziliaanse O Globo is dan ook lyrisch over de kwaliteiten van de Selecao. Met name het duo Neymar-Vinicius is volgens de binnenlandse pers dan ook niet af te stoppen. "Ze zijn als een pijl en een boog. Het is een onnavolgbaar duo dat in november en december enorme schade zal aanrichten bij de tegenstanders", klinkt het daar. 

Het laatste puntenverlies van Brazilië dateert immers al van januari. Toen speelde het na een spektakelwedstrijd nog 1-1 gelijk op het veld van Ecuador. Sindsdien won de ploeg van Tite zes wedstrijden op rij. Ook tegen Ghana kende de Selecao tijdens de afgelopen interlandbreak amper moeite. Het won met 3-0 na twee doelpunten van Richarlison en een treffer van Marquinhos. Morgen neemt Brazilië het in een laatste oefenduel voor het WK nog op tegen Tunesië.

Zware poule

Toch zal Brazilië niet op zijn lauweren moeten rusten als het zich wil plaatsen voor de knock-outfase van het WK. Met Servië, Zwitserland en Kameroen treft het op zijn beurt drie landen die net als de Selecao in bloedvorm zitten. Tite - die overigens al zes jaar aan het roer staat bij de Brazilianen - weet dus nu al dat de druk voor het behalen van een nieuwe wereldtitel zal enorm zijn. 

 

Wie is de grote favoriet op het WK?

Meest recent

'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

32
32
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

37
37
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

19
19
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

256
256
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

131
131
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

48
48
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

87
87
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

95
95
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

102
102
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

124
124
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

72
72
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

93
93
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

59
59
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

165
165
'Dender haalt ervaren pion om behoud af te dwingen'

Lange tijd leek Dender een vogel voor de kat te zijn, want de Kadavers begonnen dramatisch aan het ...

148
148
'Union haalt belangrijke slag thuis voor nieuw stadion'

Eén van de pijnpunten van het Belgische voetbal blijft de verouderde staat van de meeste ...

174
174
Titel voor Anderlecht? Hasi antwoordt duidelijk

Binnen een week trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterbreak weer op gang. Er resten ...

327
327
Transfertip voor Karetsas: "Bij deze club zal hij spelen"

Het lijkt er sterk op dat Kos Karetsas bezig is aan zijn laatste maanden bij KRC Genk. Het 18-jarige ...

164
164
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

112
112
'Club koestert toptalent: masterplan ligt klaar

Net zoals de meeste andere clubs geeft ook Club Brugge tijdens zijn winterstage de kans aan enkele ...

368
368
Zware rel in Spanje: Vini clasht met Simeone

Real Madrid heeft zich donderdagavond geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup dankzij een ...

222
222
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 6M-toptransfer'

Club Brugge kijkt deze winter nadrukkelijk naar versterking. Intern ligt één dossier ...

638
638
'Verrassende bliksemterugkeer Carrasco naar Europa'

Voor Yannick Carrasco lijkt zijn carrière bij de Rode Duivels er stilaan op te zitten. De ...

137
137
De Mil legt stevige transfereis op tafel bij AA Gent

AA Gent is zich in Spanje aan het klaarstomen voor de tweede seizoenshelft. De Buffalo's hopen ...

593
593
'Anderlecht zoekt doelman: 4 JPL-opties op lijstje'

Het blijft voorlopig nog altijd wachten tot de mercato helemaal losbarst bij Anderlecht. Het moet ...

439
439

Meer sportnieuws