Dé grote favoriet voor het WK? "Zijn als een pijl en boog"

163 stemmen
Dé grote favoriet voor het WK?

Op 20 november trapt Qatar in eigen land het WK af tegen Ecuador. Twee dagen later is het dan alweer tijd voor onze Rode Duivels. Ondanks de mindere periode van de Belgen, staat het natuurlijk vast dat elke Belgische voetballiefhebber zich verheugt op de start van het wereldkampioenschap. Ondertussen wordt er overal ter wereld naar een topfavoriet voor de uiteindelijke eindwinst gezocht. 


In Brazilië lijkt men niet bang te zijn om de favorietenrol op zich te nemen. Het Braziliaanse O Globo is dan ook lyrisch over de kwaliteiten van de Selecao. Met name het duo Neymar-Vinicius is volgens de binnenlandse pers dan ook niet af te stoppen. "Ze zijn als een pijl en een boog. Het is een onnavolgbaar duo dat in november en december enorme schade zal aanrichten bij de tegenstanders", klinkt het daar. 

Het laatste puntenverlies van Brazilië dateert immers al van januari. Toen speelde het na een spektakelwedstrijd nog 1-1 gelijk op het veld van Ecuador. Sindsdien won de ploeg van Tite zes wedstrijden op rij. Ook tegen Ghana kende de Selecao tijdens de afgelopen interlandbreak amper moeite. Het won met 3-0 na twee doelpunten van Richarlison en een treffer van Marquinhos. Morgen neemt Brazilië het in een laatste oefenduel voor het WK nog op tegen Tunesië.

Zware poule

Toch zal Brazilië niet op zijn lauweren moeten rusten als het zich wil plaatsen voor de knock-outfase van het WK. Met Servië, Zwitserland en Kameroen treft het op zijn beurt drie landen die net als de Selecao in bloedvorm zitten. Tite - die overigens al zes jaar aan het roer staat bij de Brazilianen - weet dus nu al dat de druk voor het behalen van een nieuwe wereldtitel zal enorm zijn. 

 

LEES OOK: 'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Wie is de grote favoriet op het WK?

Meest recent

Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

3
3
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

73
73
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

83
83
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

69
69
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

286
286
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

286
286
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

102
102
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

302
302
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

65
65
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

249
249
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

314
314
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

479
479
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

157
157
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

235
235
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

178
178
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

868
868
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

207
207
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

347
347
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

214
214
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

507
507
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

365
365
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

585
585
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

495
495
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

121
121
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

228
228

Meer sportnieuws