Dé grote favoriet voor het WK? "Zijn als een pijl en boog"

door
Dé grote favoriet voor het WK?

Op 20 november trapt Qatar in eigen land het WK af tegen Ecuador. Twee dagen later is het dan alweer tijd voor onze Rode Duivels. Ondanks de mindere periode van de Belgen, staat het natuurlijk vast dat elke Belgische voetballiefhebber zich verheugt op de start van het wereldkampioenschap. Ondertussen wordt er overal ter wereld naar een topfavoriet voor de uiteindelijke eindwinst gezocht. 


In Brazilië lijkt men niet bang te zijn om de favorietenrol op zich te nemen. Het Braziliaanse O Globo is dan ook lyrisch over de kwaliteiten van de Selecao. Met name het duo Neymar-Vinicius is volgens de binnenlandse pers dan ook niet af te stoppen. "Ze zijn als een pijl en een boog. Het is een onnavolgbaar duo dat in november en december enorme schade zal aanrichten bij de tegenstanders", klinkt het daar. 

Het laatste puntenverlies van Brazilië dateert immers al van januari. Toen speelde het na een spektakelwedstrijd nog 1-1 gelijk op het veld van Ecuador. Sindsdien won de ploeg van Tite zes wedstrijden op rij. Ook tegen Ghana kende de Selecao tijdens de afgelopen interlandbreak amper moeite. Het won met 3-0 na twee doelpunten van Richarlison en een treffer van Marquinhos. Morgen neemt Brazilië het in een laatste oefenduel voor het WK nog op tegen Tunesië.

Zware poule

Toch zal Brazilië niet op zijn lauweren moeten rusten als het zich wil plaatsen voor de knock-outfase van het WK. Met Servië, Zwitserland en Kameroen treft het op zijn beurt drie landen die net als de Selecao in bloedvorm zitten. Tite - die overigens al zes jaar aan het roer staat bij de Brazilianen - weet dus nu al dat de druk voor het behalen van een nieuwe wereldtitel zal enorm zijn. 

 

Wie is de grote favoriet op het WK?

Meest recent

België met twijfels: twee ‘verrassingen’ in WK-defensie?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

20
20
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

27
27
Vannieuwkerke grijpt naar keel met hartverscheurend nieuws

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

19
19
Eindelijk doorbraak van Rode Duivel? "Hoop op grotere rol"

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

38
38
'Mokio doet Ajax daveren: knaltransfer op komst'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

29
29
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

12
12
Garcia vs pers: Duivels nemen duidelijk standpunt in

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

76
76
'Einde verhaal: flop wil Anderlecht verlaten'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

157
157
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

96
96
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

254
254
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

33
33
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

159
159
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

55
55
Defensie en spitsen Duivels: Alderweireld geeft voorkeur

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

238
238
Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

69
69
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

367
367
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft De Cat-plan, nieuwe job Clement'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

199
199
Hasi vloekt: twee internationals out bij Anderlecht?

Tijdens elke interlandbreak houden de Belgische ploegen hout vast dat iedereen zonder kleerscheuren ...

445
445
Analisten unaniem: één winnaar na tweeluik Rode Duivels

De Rode Duivels gaan naar het WK. Tegen het bescheiden Liechtenstein lieten de troepen van Rudi ...

268
268
Van Gucht confronteert Vandenbempt: “Waar ging het mis?”

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit het nieuws weg te slaan. De 'bad boy' van de ...

69
69
Doorbraak onder Garcia: "WK is een jongensdroom"

Onder Rudi Garcia komen een aantal Rode Duivels boven water. Zo was er gisteren een uitblinker die ...

121
121
Verheyen en Degryse over Garcia: "Zou laf zijn van de bond"

Rudi Garcia krijgt de volle laag vanuit bepaalde hoek. De kritiek is deels terecht, deels ...

228
228
Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Rudi Garcia heeft de Belgen naar het WK geloodst. Dat is een goede prestatie, maar zeker niet ...

148
148
Weelde voor Garcia: "Ik hoop in de basis te blijven staan"

Rudi Garcia mocht gisteren een feestje vieren. De WK-kwalificatie is een feit. Opdracht volbracht. ...

118
118
Plotse lof voor Garcia: "We zijn op de goede weg"

Het is hommeles tussen Rudi Garcia en Het Laatste Nieuws. Na de WK-kwalificatie stellen ze de ...

106
106

Meer sportnieuws