Dé grote favoriet voor het WK? "Zijn als een pijl en boog"

door
Dé grote favoriet voor het WK?

Op 20 november trapt Qatar in eigen land het WK af tegen Ecuador. Twee dagen later is het dan alweer tijd voor onze Rode Duivels. Ondanks de mindere periode van de Belgen, staat het natuurlijk vast dat elke Belgische voetballiefhebber zich verheugt op de start van het wereldkampioenschap. Ondertussen wordt er overal ter wereld naar een topfavoriet voor de uiteindelijke eindwinst gezocht. 


In Brazilië lijkt men niet bang te zijn om de favorietenrol op zich te nemen. Het Braziliaanse O Globo is dan ook lyrisch over de kwaliteiten van de Selecao. Met name het duo Neymar-Vinicius is volgens de binnenlandse pers dan ook niet af te stoppen. "Ze zijn als een pijl en een boog. Het is een onnavolgbaar duo dat in november en december enorme schade zal aanrichten bij de tegenstanders", klinkt het daar. 

Het laatste puntenverlies van Brazilië dateert immers al van januari. Toen speelde het na een spektakelwedstrijd nog 1-1 gelijk op het veld van Ecuador. Sindsdien won de ploeg van Tite zes wedstrijden op rij. Ook tegen Ghana kende de Selecao tijdens de afgelopen interlandbreak amper moeite. Het won met 3-0 na twee doelpunten van Richarlison en een treffer van Marquinhos. Morgen neemt Brazilië het in een laatste oefenduel voor het WK nog op tegen Tunesië.

Zware poule

Toch zal Brazilië niet op zijn lauweren moeten rusten als het zich wil plaatsen voor de knock-outfase van het WK. Met Servië, Zwitserland en Kameroen treft het op zijn beurt drie landen die net als de Selecao in bloedvorm zitten. Tite - die overigens al zes jaar aan het roer staat bij de Brazilianen - weet dus nu al dat de druk voor het behalen van een nieuwe wereldtitel zal enorm zijn. 

 

Wie is de grote favoriet op het WK?

Meest recent

Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

5
5
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

6
6
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

108
108
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

122
122
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

46
46
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

163
163
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

163
163
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

221
221
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

299
299
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

308
308
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

138
138
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

34
34
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

85
85
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

195
195
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

78
78
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

86
86
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

86
86
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

148
148
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

152
152
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

195
195
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

386
386
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

237
237
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

117
117
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

281
281
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

104
104

Meer sportnieuws